loading...
loading...
loading...
WESOŁYCH ŚWIĄT !! ŻYCZY ZESPÓŁ REDAKCYJNY M-forum WSZYSTKIM WIDZOM I CZYTELNIKOM ORAZ OSOBĄ WSPIERAJĄCYM ROZWÓJ I UTRZYMANIE STRONY NAJBLIŻSZY PROGRAM NA ŻYWO23 kwietnia 2019
2 dni pozostało.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

WATYKAN – ORĘDOWNIKIEM MAMONA -oto prawdziwa twarz K.R.K

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

WATYKAN OFICJALNIE ZA NWO ORAZ ZA ROZSZERZENIEM WŁADZY BANKSTERÓW

http://www.dziennik.pl/drukowanie/363258


============================================================
Watykan za powołaniem światowej władzy zarządzającej finansami
Watykan zaapelował w poniedziałek do rządów na świecie o reformę międzynarodowego systemu finansowego i monetarnego oraz powołanie „światowej władzy publicznej” zarządzającej finansami. Wezwanie to znalazło się w dokumencie Papieskiej Rady Iustitia et Pax.

W dokumencie „O reformę międzynarodowego systemu finansowego i monetarnego w perspektywie władzy publicznej o uniwersalnej kompetencji”, rozpowszechnionym przez watykańskie biuro prasowe, zawarty jest apel o „multilateralizm” nie tylko w dyplomacji, ale także na rzecz „zrównoważonego rozwoju i pokoju”.

Ostrzeżono jednocześnie przed „technokratami”, którzy ignorują dobro wspólne, oraz „bałwochwalstwem rynku”.

Według Papieskiej Rady Sprawiedliwość i Pokój trzeba powrócić do „prymatu polityki” nad gospodarką i finansami, a także powołać „Światowy Bank Centralny”. Celem tych wszystkich działań ma być doprowadzenie do większej skuteczności systemów monetarnych i finansowych i utworzenia „wolnych i stabilnych rynków”, kierujących się zasadami prawa.

Watykan położył nacisk na to, że „logika nakazuje”, by taka światowa władza zarządzająca finansami „miała za punkt odniesienia Organizację Narodów Zjednoczonych” i była bezstronna.

Wskazano zarazem, że przesłanką reformy systemu finansowego powinien być „podzielany przez wszystkich podstawowy zbiór koniecznych zasad zarządzania globalnym rynkiem finansów”.

Przy okazji Watykan wyraził przekonanie, że z chwilą nastania kryzysu Międzynarodowy Fundusz Walutowy przestał odgrywać rolę stabilizującą światowe finanse.

Wśród wymienionych w tekście postulatów jest rewizja zasad opodatkowania transakcji finansowych, form rekapitalizacji banków, także z publicznych pieniędzy oraz uzależnienie wsparcia od „zachowań szlachetnych i mających na celu rozwój realnej gospodarki”.

Krytycznie watykańska rada oceniła to, że strategię i politykę gospodarczą oraz finansową opracowuje się „wewnątrz klubu czy też grup obejmujących głównie kraje bardziej rozwinięte”, co stanowi naruszenie wymogu, by reprezentowane były także państwa uboższe.

W opinii Rady Iustitia et Pax w obliczu kryzysu potrzebny jest „wysiłek tych wszystkich, którzy są w stanie oświecić światową opinię publiczną, by pomóc jej stawić czoło temu nowemu światu już nie z lękiem, lecz z nadzieją i w duchu nowej solidarności”.

Ponadto zaapelowano: „Trzeba zmienić nie tylko instytucje, ale także styl życia i zapewnić lepszą przyszłość wszystkim narodom”.

Na świecie „nie zabrakło jeszcze gorszej formy nacjonalizmu, zgodnie z którą państwo uważa, że może w sposób samowystarczalny realizować dobro swych obywateli” – głosi watykański dokument.

Krytycznie oceniono także postawę społeczeństw, które „zdolne są zmobilizować ogromne środki”, ale ich „refleksja w wymiarze kulturowym i moralnym pozostaje niewystarczająca”, jeśli chodzi o realizację celów.

„Nie należy obawiać się proponowania nowych rozwiązań, nawet jeśli mogą one zdestabilizować równowagę poprzednich sił, które dominują nad najsłabszymi” – stwierdzili autorzy dokumentu z Watykanu. Z niepokojem odnotowali, że kryzys doprowadził do wzrostu nierówności na świecie, co stanowi zagrożenie dla pokoju.

Źródło: PAP

=============================================================
CO TEN PAN MA ZA SYMBOLE NA CZAPECZCE ????

 

CHYBA NIEMA JUŻ WĄTPLIWOŚCI – PRAWDA – SZCZEGÓLNIE W POŁĄCZENIU Z TEKSTEM POWYŻSZYM 

SĄ JAKIEŚ PYTANIA – ZAPRASZAM DO WYRAŻENIA OPINII …..

=======================================================

TO JUŻ NIE SĄ ŻARTY I DOMYSŁY LUB KOLEJNA TEORIA SPISKOWA TO OSTENTACYJNE FAKTY…..

NASTĘPNY KROK TO BĘDZIE JUŻ ………

50 thoughts on “WATYKAN – ORĘDOWNIKIEM MAMONA -oto prawdziwa twarz K.R.K

 1. Przecież ta instytucja Watykan ma morze krwi ludzkiej na sumieniu konkretnie najzwyklejsze zbrodnie przeciw ludzkości. Taki faszyzm/nazizm został oficjalnie międzynarodowo potępiony a propagowanie wszelkich jego znamion pod rygorem prawa jest zakazane chyba we wszystkich państwach planety.
  Problemem jest nieświadomość wiernych tej watykańskiej hydrze co do ogromu jej dokonanych zbrodni wobec ludzkości.
  http://www.eioba.pl/a/1hxq/o-czym-90-katolikow-nie-wie
  Nawet jeśli wiele treści z powyższego odnośnika jest podkoloryzowana to i tak pozostały obraz kulis działalności tego ,,świętego” kuriozum jest przerażający,
  Ludzie z psychologicznego punktu widzenia są tak ,,skonstruowani” iż w coś zawsze będą sobie wierzyć nawet żeby było najbardziej absurdalne – po prostu jest im lżej
  z taką wiarą, dlatego też większość z silnie zindoktrynowanych wiernych, będzie fanatycznie bronić swej ,,wiary” wbrew najbardziej oczywistym faktom.

 2. Co prawda jest już inny papież, Franciszkiem nazwany ale ktoś odświeżył temat i być może podejrzenia mają ciąg dalszy w świetle aktualnych wydarzeń.
  Otóż, „w dniu 2 sierpnia 2013 r. Wschodni Kościół chrześcijański , Bizantyjski Katolicki Patriarchat przez władze Trójjedynego Boga oglasza anatheme – przekleństwo Boga (według Ga 1:8-9) – na rzymskiego biskupa Franciszka Bergoglio. Powodem jest to, że nadużył urząd Kościoła dla złamania prawa Bożego. Promuje amoralne homoseksualne poglądy, co jest sprzeczne z istotą Ewangelii i niszczy wszystkie wartości moralne.” …
  Ustanowione we Lwowie – UKRAINA!!!

 3. Miziaforum bardzo cie proszę przeczytaj MISTYCZNE MIASTO BOŻE – Marii z Agredy a przestaniesz papieża podejrzewać o niecne rzeczy!!!
  Pismo św. oraz MISTYCZNE MIASTO BOŻE – lekarstwem na wszelkie zło !!!

  pozdrawiam
  Waldemar

  1. co ty insynujesz – od tygodnia to raczej odwrotnie podejrzewam ze jakieś gremium lub szajka chcą go być moze nawet ukatrupić

   SZAJKA Z WATYKANU ŻECZ JASNA

 4. Szanownego Admina proszę, by zrobił coś z układem?-szatą graficzną?-programem na jakim on bazuje? tego bloga, czy co to jest, bo idzie się pos…ć: po powiększeniu do formy zdatnej do czytania środkowa kolumna staje się cienką na szerokość 1-2 wyrazó kiszką, po pomniejszeniu zaś, które powoduje że kolumna robi się szersza – mrówcze g….no w jakie zamienia się tekst czyni go niezdatnym do czytania!! Naprawdę nie ma porządnego programu, by i wilk był syty( te nie wiem po co tak rozbudowane marginesy?), i owca cała? Konkludując – w obecnej formie tego nie idzie „jeść”!!

   1. super blog Miziaforum

    lemingom sie nie podoba bo im trzeba 90% reklam na stronie

 5. ta historia ze studentami mnie zainspirowała do pogmerania w sieci [ takie hasło wrzuciłam : Vatican underground sacrifice ] i oto moje znaleziska w temacie :

  1. miasto Watykan zostało zbudowane na sieci podziemnych tuneli, które były związane z rytuałami ze składaniem ofiar z ludzi i jednocześnie cmentarzyskiem – o ile dobrze to zrozumiałam
  http://www.one-evil.org/entities_locations/location_vatican.htm
  „However, using secret tunnels from a network of Necropolis around the region of Vatican Hill, the secret ceremonies of Cybele, including Paulinity of child sacrifice and worship continued within the catacombs.”

  2 .http://www.one-evil.org/entities_organizations/evil_org_roman_cult.htm – początki romańskiego katolickiego kultu , poniżej fragment z tekstu mówiący o demonicznych praktykach i składniu ofiar z ludzi:
  „A brutal and bloody cult — involving child sacrifice, burning people alive (since 11th Century CE), demonic worship and absolute celibacy of its lowest priests — its epicenter for such evil being the giant Phrygianum atop Vatican Hill since the 2nd Century BCE.”

  3 . Illuminati Secrecy: Human Sacrifice – Vatican Cover-Up
  http://beforeitsnews.com/story/2006/581/Illuminati_Secrecy:_Human_Sacrifice_-_Vatican_Cover-Up.html

  4 . o tym jak budują NWO
  http://www.morningliberty.com/2010/09/04/top-7-illuminati-orders-exposing-the-satanic-empire-final-cut/

  5 . http://www.tribulation-now.org/2009/06/26/svali-illuminati-child-sacrifice-in-vatican/
  tekst się wyświetla po zaznaczeniu

  6 . http://www.rense.com/general69/claims.htm
  coś o ofiarach z dzieci – jeszcze nie zgłębiłam

  dodatkowo znalazłam :

  1 . http://www.bibliotecapleyades.net/vatican/vatican_mafia.htm
  duży zbiór artykułów

  2 . film historyczny o związkach Watykanu z powstaniem Uni Erop.
  http://www.youtube.com/results?search_query=++Roman+Empire+Rules+Today&aq=f

 6. http://fakty.interia.pl/swiat/news/byly-prezes-watykanskiego-banku-boi-sie-o-swoje-zycie,1807158
  Były prezes watykańskiego banku IOR – Instytutu Dzieł Religijnych – Ettore Gotti Tedeschi boi się o swoje życie. Włoski ekonomista miał o tym powiedzieć śledczym podczas przesłuchania dotyczącego podejrzeń o korupcję w państwowym koncernie zbrojeniowym Finmeccanica.
  Włoski bankier miał wyjawić prowadzącym śledztwo, że boi się o swe życie. Nie wiadomo jednak, czy w związku ze sprawą watykańskiego banku, przez który, jak się podejrzewa, dokonywano niedozwolonych operacji finansowych, czy też w związku z aferą korupcyjną w koncernie zbrojeniowym.

  bank bez nadzoru……nikt, ale to nikt nie ma prawa glądu do banku watykanskiego…czyli tam gdzie kasa tam….
  juz raz wyszło iz mafia prała tam kase…..

 7. ten projekt jest już w trakcie realizacji

  Elite Plan One World Bank at Bilderberg Confabstore
  http://www.infowars.com/elite-plan-one-world-bank-at-bilderberg-confab/
  właśnie na spotkaniu Bilderberg było omawiane stworzenie takiego Banku Centralnego – ” powołanie “światowej władzy publicznej” zarządzającej finansami ”

  „Watykan dogadał się, jak to bywało w przeszłości z monarchistycznymi rodami i głównymi graczami politycznymi, to w najlepszym wypadku, o ile sam nie jest wręcz autorem tego nadzwyczajnego przedsięwzięcia, czego wykluczyć nie można.”
  trafione w samo sedno prawdopodobnie

  Tą historię opowiadali sobie studenci przy piwie w akademikach jako anegdotę o tym ,że prawdopodobnie centrum satanizmu mieści się w podziemiach Watykanu. Historia była chyba autentyczna i dotyczyła studentki polskiej pochodzącej z arystokratycznej rodziny skoligaconej w jakiś sposób z francuskimi rodami , która opiekowała się umierającym dziadkiem. Była ostatnią z rodu więc dziadek wtajemniczał ją w historie-tajemnice rodu. Dzieliła się nimi z 2 przyjaciółmi. Na początku dotyczyły m.in. tego ,że ten ród razem z innymi francuskimi i hiszpańskimi był przez pokolenia truty regularnie małymi dawkami arsenu. Wiedzieli o tym, bo zrobili badania kości przodków. Dalej ,że często byli bezpłodni i musieli adoptować w wielkiej tajemnicy dzieci, albo że jeśli kobiety coś urodziły to zwykle dzieci potworki, które były trzymane w wieży zamku. Napomknął też, że historia z człowiekiem w żelaznej masce była prawdziwa, tak jak większość historii Aleksandra Dumasa. Jej przyjaciele studenci wpadli na pomysł ,że dziadek jej opowiada tak ciekawe historie, że warto byłoby wyciągnąć od niego więcej informacji. Jeden z nich przyniósł proszki jakieś, które miały ” rozwiązywać język ” i doprowadzać do zwierzeń tego , kto je zażywa. Podsypali starcowi i ukryli się ,żeby posłuchać. Tym razem opowieści były w zupełnie innym temacie. Wspominał swoje eskapady do Rzymu razem z innymi europejskimi arystokratami [ niektórzy z nich byli duchownymi katolickimi w tym wysokiego szczebla ] i udział w rytuałach satanistycznych w podziemiach Rzymu, ale też Watykanu. Spotkań nie nazywał satanistycznymi, tylko “spotkaniami z duchami” albo “spotkaniami z przewodnikami” , które obiecały im władzę nad światem i całe jego bogactwo. Powtarzał w kółko ,że nikt nie panował tak naprawdę nad tym co się tam działo i że niektórzy nagle zaczynali zachowywać się jak szaleńcy i nie mogli sobie z nimi poradzić. Dalej ,że niektórzy po powrocie już do domu cierpieli na coś co w psychiatrii nazywa się wieloraką osobowością. Długo rozpływał się na pięknem i bogactwem wielopoziomowego podziemnego miasta pod Rzymem i Watykanem, mówił ” ogromne przepiękne podziemne miasto, do którego wejścia są strzeżone “. Wszystkie te ich ” spotkania z duchami “, miały miejsce tylko tam z jego relacji . Numer z dziadkiem udał się tylko raz, wnuczka następnym razem już ich nie wpuściła , przestała opowiadać historie, które miał być tylko dla jej uszu i trzymane w wielkiej tajemnicy i zerwała kontakt z nimi niedługo póżniej. Jej dziadek jeszcze kolejny miesiąc coś opowiadał -tylko tyle napomknęła.
  Może jest drugie „Bohemian Grove” właśnie gdzieś w podziemiach Rzymu?

 8. Odnośnie oficjalnego stanowiska Watykanu w sprawie rządu światowego, to nie zgodzę się ze świętym, bo jeżeli tekst TEKST JEST FIRMOWANY PRZEZ PAP, to tam mają dobrych tłumaczy i o niuansach językowych nie może być mowy. Zresztą gdyby tekst był źle przetłumaczony, to powinno zawrzeć w Watykanie i powinno się natychmiast ukazać wielokrotnie, oficjalne sprostowanie. Jest według mnie pewne, że stanowisko Watykanu w tej sprawie jest jednoznaczne. Zresztą podobne przymiarki robił już Jan Paweł II, który powoli przyzwyczajał narody świata do globalnego rządu.

  Tylko ślepcy nie widzą, co jest grane. Watykan dogadał się, jak to bywało w przeszłości z monarchistycznymi rodami i głównymi graczami politycznymi, to w najlepszym wypadku, o ile sam nie jest wręcz autorem tego nadzwyczajnego przedsięwzięcia, czego wykluczyć nie można.

  A co do braku reakcji czytelników, to myślę, że to nawet nie strach nie pozwala im pisać w tym temacie. Ich po prostu zatkało i muszą przespać się z tematem, jako, że ta informacja zburzyła ich dotychczasową wizję świata. Szok i trwoga w jednym.

  Są niestety tacy, jak Zeno i Monitor, którzy celowo bądź z totalnej głupoty, zaprzeczają faktom oczywistym, żyjąc w zupełnie odrealnionym świecie złudzeń i powielania wielowiekowych stereotypów myślowych. Sami piszą o praniu mózgu przez media, podczas gdy w kwestii roli KK mają nieźle zryty beret.

  Ciężko zrozumieć ich metody i sposób rozumowania, agentura, czy pustka myślowa. Sądząc jednak po wcześniejszych rewelacjach na blogach obu Panów Zeno i Monitora, można przypuszczać, że po raz kolejny błądzą w meandrach wiedzy. Skoro Zenobiusz przeszedł z uwielbienia i promowania UFO, do skrajnego jego piętnowania, to może to być równie dobrze wynikiem braku rozeznania w temacie. Dlaczego więc kreują sie na nieomylnych i blokują wszelkie niezależne opinie innych myślących ludzi?

  Do kolegi, który pisze, że nie ma znaczenia przynalezność do KK i że sa wśród katolików ludzie głebokiej wiary, to zgadzam się, ale nie to jest przedmiotem rozważania. Tu decydują się losy świata, a Kościół Katolicki, uważany przez miliony ludzi za wykładnie wiary i symbol czystości i wszelkich cnót, jawnie już deklaruje swoją solidarność z jego autorami, występując tym samym przeciwko całej ludzkosci. A to nie w kij pierdział.

  1. Beret zryty to masz ty agenciaku z GóWna lub innej polskojęzycznej gadzinówki…a moze jesteś z mitów i faktów agenciaku…ile ci płacą za te bzdury które tutaj wypisujesz…nie chodzisz do Kościoła,jesteś ateistą a zabierasz głos o Kościele,cz dziadzia był może w IV Departamencie?????

   1. ty katolu zasrany wez sie odpierdol od kateriny404 nic o nie nie wiesz i nie masz pojecia o czym pisze/pisała i ile informacji na wiele tematów wniosła do blogow i for!!!!
    katerina pisze przynajmniej rzeczowo! nigdy nikogo nie obrazała natomiast TY włazisz na bloga z buciorami uwalonymi gownem i to równo!!!!
    i probujesz kazdego wyzywac od agenciorstwa!

    TY moze jestes katolikiem? no widac miłosc do blizniego prawdziwego katola….. zreszta co tu duzo pisac PRAWDA W OCZY KOLE, PRZYPIERDOL W STOŁ A NOZYCE SIE ODEZWĄ!!!! stare polskie przysłowia……..

    jesli zechcesz mi odpisac to tak… jestem agentem, moj ojciec był biskupem a matka jego kucharką…… a na dodatek z prababki mam zydowskie korzenie!!!! cos jeszcze?
    tak mam kontrakt z faktami, GW i innym papierowym scierwem na pisanie bluzgow na KK….!!!
    usatysfakcjonowany!!!! no to spier…….. bo tu kazdy ma oczy otwarte!!!!
    teraz znasz prawde wiec daj sobie siana z pisaniem nastepnych oszczerstw!

    koniec nie karmie wiecej trola!

 9. DOCHODOWY KANT OLEJOWY

  2008-07-04

  Pada – na razie po cichu i głównie za sprawą zmotoryzowanych internautów – następny mit lansowany przez internacjonalistyczne lobby „zaropiałe”. Zacznijmy jednak od mitu pierwszego dotyczącego, oczywiście, niewymienialności paliw ropopochodnych na biopaliwa. Jako redakcja „MOTO” walczyliśmy z tą głupotą od 2003 roku mając za przeciwników nie tylko koncerny paliwowe i samochodowe ale także całą armię użytecznych idiotów udających dziennikarzy motoryzacyjnych i umiejętnie sterowanych przez „Gazetę Wyborczą”.

  Po dyrektywach komisarzy zawiadujących unijnym kołchozem biopaliwa przestały być „be” lecz tylko pod warunkiem, że ich producentami i dostawcami będą specjalnie namaszczone firmy, głównie te same koncerny paliwowe, które jeszcze kilka lat temu bezwzględnie zwalczały każdą wzmiankę o równoprawności biopaliw z produktami ropopochodnymi. Teraz walka z amatorami tańszych paliw toczy się dalej lecz na innych frontach.

  Na dowód jeden z przykładów. Pozostając konsekwentnymi nie tylko jako dziennikarze promujący biopaliwa przez kilka ostatnich lat napełnialiśmy zbiornik redakcyjnego Żuka z wysokoprężnym silnikiem Andorii jadalnym olejem rzepakowym kupowanym w hipermarketach w pojemnikach 5- lub 10-litrowych, znacznie taniej od oleju napędowego. Samochód przejechał bez jakichkolwiek problemów ponad 40 tys. km i jeździłby dalej na „rzepaku”, gdyby nie wzrost jego ceny z 2,7 do 4,4 zł za litr. Wzrost, dodajmy, nie uzasadniony jakimikolwiek przesłankami obiektywnymi. Po prostu – dała o sobie znać gminna solidarność właścicieli koncernów paliwowych i sieci hipermarketów.

  Sądzę, że w ten sam sposób nie da się jednak utrzymać mitu drugiego, dotyczącego lansowanej wszechobecnie konieczności regularnej wymiany oleju silnikowego w naszych pojazdach. Iście donkiszotowskiej walki z koncernami olejowymi i samochodowymi podjął się Holender Henk de Groot. W branży motoryzacyjnej nie jest to bynajmniej osoba przypadkowa. Emerytowany prezes holenderskiej filii Castrola (Castrol Nederland) przez wiele lat testował wpływ różnych olejów na silniki, po czym w kwietniu br. stwierdził publicznie, m.in. za pośrednictwem portalu http://www.telegraaf.nl: „Nowe oleje szkodzą silnikom!”.

  Olej w silniku w bardzo szybkim czasie robi się czarny od cząstek sadzy, czyli najczystszego węgla. Mają one znakomite właściwości smarne i powodują, że rozgrzany olej lepiej spełnia swoje funkcje, co ma kapitalne znaczenie dla pracy i osiągów silnika. Zdaniem holenderskiego menedżera wymiana oleju to nie tylko olbrzymie marnotrawstwo i wielkie obciążenie dla środowiska naturalnego ale także pogorszenie osiągów silnika i zwiększenie zużycia paliwa. Henk de Groot przejechał swoim samochodem bez wymiany oleju 350 tys. km, natomiast w aucie jego żony ten zabieg nie był dokonywany od lat… 20. I co? I nic, obydwa pojazdy nadal spisują się bez zarzutu.

  Oczywiście, „olanie” harmonogramów zawartych w instrukcjach i zaleceniach narzucanych przez koncerny nie może być równoznaczne z zaniechaniem podstawowych obowiązków każdego użytkownika samochodu, zwłaszcza kontrolowania i uzupełniania ubytków oleju czy nawet jego całkowitej wymiany, gdy na „bagnecie” zauważymy niepokojące ślady, np. w postaci opiłków metalu. Właśnie w takim celu Henk de Groot opracował „bagnet” o specjalnej konstrukcji, pozwalający lepiej od standardowego dokonywać własnej diagnozy tego, co dzieje się wewnątrz silnika.

  Prywatna wojna eks-prezesa Castrol Nederland niekoniecznie musi zakończyć się powodzeniem, czego dowodzi choćby brak zrozumienia dla efektów jego badań ze strony szefów Castrola rezydujących w Londynie. I nie ma co się temu dziwić. Na wymianę oleju silnikowego użytkownicy pojazdów samochodowych – od skutera po ciągniki siodłowe – wydają każdego roku dziesiątki miliardów dolarów. Takiej kasy nikt dobrowolnie nie odpuści. Prędzej przeznaczy jej część na medialną kampanię mającą na celu zdyskredytowanie i „wyciszenie” krnąbrnego Holendra. Tylko czekać na owoce wzmożonej aktywności akwizytorów udających dziennikarzy. Także w Polsce. Kilka lat temu liderem krucjaty przeciw biopaliwom był parch z „Gazety Wyborczej” o personaliach Andrzej Kublik. Dzisiaj ma więcej luzu i niewykluczone ze skorzysta z nowej oferty wyznawców Mamony.

  Pozostaje zatem liczyć na inteligencję samych zmotoryzowanych. Może staną się przynajmniej bardziej odporni na prymitywne chwyty marketingowców dodających do kolejnych produktów olejowych coraz to bardziej wyszukane przymiotniki za coraz wyższą cenę. Na początek wystarczy zamiast „ultra-magnetic-multi-power-syntetic” kupić coś prostszego, tańszego, a przy tym równie dobrze spełniającego swoją rolę. Na szczęście w tej materii nie ma jeszcze przymusu i każdy zbiera żniwo swoich wyborów. Po przejechaniu naszym Żukiem kilkunastu tysięcy kilometrów więcej za te same pieniądze i tylko dlatego, że nie daliśmy sie ogłupić lobby „zaropiałemu”, mamy świadomość dokonania wyboru ze wszech miar korzystnego. Podobnie zareagujemy na tezy z którymi dzisiaj usiłuje przebić się do świadomości zmotoryzowanych Holender Henk de Groot. Zaręczam, że od dzisiaj producenci olejów zarobią na samochodach pozostających w dyspozycji redakcji „MOTO” kilkakrotnie mniej niż dotychczas.

  Henryk Jezierski

  P.S.
  Wysokoprężny silnik Andorii w naszym Żuku ma za sobą dwadzieścia lat eksploatacji i 270 tys. km przebiegu, w tym 40 tys. km na paliwie absolutnie zakazanym przez tzw. renomowanych producentów samochodów. Mimo to, wyrażamy gotowość porównania jego aktualnego stanu technicznego z jednostką napędową z dostawczych Mercedesów, Fiatów, VW i innych znanych marek o podobnym wieku i przebiegu. Jestem absolutnie spokojny o rezultat takiej konfrontacji

 10. Ha! zeby nie bylo, ze lekcji nie odrobilam. 😉
  Pogrzebalam sie troche w necie by dowiedziec sie skad sie wzial ten znak i co oznacza. No i dowiedzialam sie, ze to na co byl w danym czasie potrzebny. 😉
  Na stronie http://www.kosciol.pl/article.php/2008092117090330 znalazlam podumowanie niejakiego pana (ksiedza?) Romana Zajaca, podsumowujaca odpowiedz na pytanie chrzescijanki (czy moze nosic pentagram bialy?):

  „Czy chrześcijanin może nosić coś, co stanowi dla wielu ludzi amulet, używany w okultyzmie? Dorabianie sobie współcześnie ideologii, że oznacza on coś innego np. rany Chrystusa, brzmi trochę niepoważnie. Fakt, że kiedyś jacyś chrześcijanie w starożytności byli skłonni widzieć w pentagramie wymowę chrześcijańską, nie zmienia zasadniczych związków symbolu z magią i okultyzmem. Trudno mi zrozumieć jaki cel miałby przyświecać noszeniu pentagramu przez chrześcijanina. Nie chodzi przeciez chyba o funcję amuletu ochronnego? Bóg wielokrotnie w Starym i w Nowym Testamencie przestrzega nas przed magią, czarami i wróżbiarstwem. Chrześcijanie nie powinni nosić żadnych amuletów! A czy można w takim razie nosić ozdoby w kształcie pentagramu, których nie traktuje się jak amulety? Otóż sama świadomość związku pewnych przedmiotów z pogaństwem i magią, (które są sprzeczne z chrześcijaństwem) powinna raczej zniechęcać do ich noszenia. Warto tu zastosować się do rady św. Pawła : „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! UNIKAJCIE WSZYSTKIEGO, CO MA CHOĆBY POZÓR ZŁA.” (1 Tes 5, 21 – 22 ).”

  1. fakt tłumaczenie przez romanów zająców – jest żenujące i tanie w wymowie dobre na chłopów pańszczyźnianych w 18 wieku -MAMY WIEK XXI –
   A POZATRYM JAWNA OTWARTA DEKLARACJA W DOKUMENTACH – WATYKAŃSKICH + SYMBOLIKA NA CZAPECZKACH – SĄ JEDNOZNACZNE I NIE WYMAGAJĄ – INTERPRETACJI –
   =============================
   ps. CIEKAW JESTEM KTO ZOSTANIE SZEFEM TEGO BANKU 😉
   my chyba wiemy -A RESZTA SIĘ DOMYŚLI PATRZĄC NA CZAPKĘ PAPY

   1. Ja tam nie powiedzialabym, ze zenujaco proste. Poprostu odpowiedz chrzescijanina na pytanie chrzescijanki. No takiej odpowiedzi mozna bylo sie spodziewac. Tylko dlaczego odpowiadajacy ma inne podejscie do tego symbolu niz „kreator-stylista” Papieza? Moze ten pod mitra nie wie co nosi… :/
    Teoretycznie jest to gwiazda Dawida (no chrzescijanizm od tego pochodzi, nie?), ale z tego co wyczytalam to nigdy to nie byl symbol religijny, ale narodowosciowy.
    Takii tez jest na fladze. Wiec o co im chodzi jesli nie chodzi o to o czym my myslilmy???? 😉 😀

   2. Czy to jest wazne, ze KK jest zanieczyszczony masoneria a Polsce i na swiecie? Dla mnie nie. Caly swiat tkwi w mocy zlego i szatan jako osoba duchowa przyglada sie wszystkim grupa religinym na swiecie. Bardziej powinnismy sie skupiac na naszym zbawieniu i naszych relacjach z Bogiem, niz na tym ze papa nosi na czapce gwiazdke i ze KK na wiele symboli masonskich. Znam wierzacych katolikow , gleboko wierzacych w Pana Jezusa. Czy moga zoastac odrzuceni przez Boga tylko dlatego ,ze sa katolikami? Przychodzi taki czas w zyciu czlowieka,ze znajduje sie on na lozu smierci i zaczyna wyznawac swoje grzechy i prosic Pana o przebaczenie. Wierze ,ze osoby ktore przez wiare szczerze wyznaja Bogu grzechy maja szanse osiagnosc zycie wieczne . Bog nie zbawia kosciola tylko ludzi w nim. Czy twoje imie bedzie zapisane w ‚ksiedze zycia’? Taka ksiega istnieje.

    1. nie o to w ARCIE CHODZI – CHODZI O DOMAGANIE SIĘ PRZEZ WATYKAN UTWORZENIA ŚWIATOWEJ LICHWY STEROWANEJ JEDNOOSOBOWO – A TO JUŻ ŚMIERDZI …………..
     ====================
     SPRAWY KTO WYLADUJE W PIEKLE A KTO W KRAINIE WIELKICH ŁOWÓW – SĄ TERAZ W OBLICZU DEKLARACJI JAWNEJ MAŁO WAŻNE I NIE ISTOTNE

     1. NAPISZĘ TO NA CZERWONO

      MAM WRAŻENIE ŻE WIĘKSZOŚĆ TU CZYTAJĄCYCH NIEMA NA TYLE WYOBRAŹNI ABY OGARNĄĆ

      CO OZNACZA ODDANIE WŁADZY FINANSOWEJ CAŁEGO ŚWIATA W RĘCE GÓRA 5 LUDZI LUB NAWET 1 OSOBY

      TAKI KTOŚ BĘDZIE MIAŁ WŁADZĘ ABSOLUTNĄ

      ZNACZY TO ŻE W KAŻDEJ DOWOLNEJ CHWILI MÓGŁ BY NP. Z KRAJU TAKIEGO JAK NIEMCY ZROBIĆ DZIADÓW I BANKRUTÓW A Z MONGOLII POTĘGĘ GOSPODARCZĄ  

      1. PS. JAK MYŚLISZ KTO BĘDZIE TĄ OSOBĄ KTÓRA JEDNYM SWYN ŻYCZENIEM – MOŻE POŁOŻYĆ KRES GŁODOWI NĘDZY W AFRYCE ????
       ==========================
       czy przeciętni zjadacze chleba nie będą go uważać prawie za świętego ????

       chhh – PRAWDZIWY ZBAWCA???

       NIE PRZYPOMINA CI TO CZEGOŚ ???

       I KTO ORĘDUJE ZA TAKIM ROZWIĄZANIEM SPRAW – BA NA SKALĘ ŚWIATOWĄ – PAN Z SYMBOLAMI NA CZAPECZCE –

       MYŚL…….

       1. TEŻ JESTEM W LEKKIM SZOKU ŻE WŁADZĘ ABSOLUTNĄ NAD ŚWIATEM PRZEKAŻE – BIBLIJNEMU – ANTYCHRYSTOWI WATYKAN
        =======================================================================================================
        to czy zrobi to świadomie czy nie świadomie można poddać dyskusji
        myślę że inni potrafiący kojażyć fakty , mają już pewność

       2. osoba zarządzająca wszystkimi światowymi zasobami finansowymi
        BĘDZIE NAJPOTĘŻNIEJSZĄ ISTOTĄ NA TEJ PLANECIE………
        ====================================================
        ZNAJĄC STRUKTURĘ ZARZĄDZANIA BANKAMI – RZĄDZI 1 OSOBA , NIEKIEDY KOŻYSTAJĄC Z KONSULTACJI Z DORADCAMI – ALE TO NIE JEST KONIECZNYM OBOWIĄZKIEM

     2. Pozyjemy zobaczymy komu szatan OFICJALNIE przekaze swa wladze. Na razie mozna sobie gdybac co pan z symbolami na czapecce mial na mysli. Dokument ktory przytaczasz jest blednie, rozmyslnie przetlumaczony z jezyka wloskiego na angielski,potem na. j. polski. Z kad to wiem? Spedzilem kilka chwil przy tralslatorze wlosko- angielskim i zauawzylem niejasnosci. To byla konferencja prasowa na ktora zaproszono dziennikarzy. Natomiast blogi krzycza:”Watykan zaapelował” Widac jeden z dziennikarzynich mial zla wole. Dla scislosci nie bronie papy, nie podoba mi sie jego czapeczka. Tu jest po wlosku spawozdanie z konrefencji. http://press.catholica.va/news_services/bulletin/news/28268.php?index=28268&po_date=24.10.2011&lang=en Jaki byl kontekst tej knferencji tego nie wiem. Dziennikarze rzucili ten tekst do internetu i potem go szybko wycofali.

      1. BARDZO DOBRZE ZE TO ZAMIEŚCIŁEŚ
       – CYTAT-
       „Z całym szacunkiem dla właściwych władz cywilnych i politycznych, Rada niniejszym ofert i dzieli się refleksją: w kierunku reformy międzynarodowego systemu finansowego i walutowego w kontekście globalnej władzy publicznej.”
       ================
       TO JEST LEPSZE NIŻ POLSKI TEKST -jeśli nie widzisz w treści – może inni odpiszą co wnioskują z tego tekstu -TO JEST JAWNA DEKLARACJA

      1. TEKST JEST FIRMOWANY PRZEZ PAP- a więc niema sprostowania , niema żądania sprostowania -WIĘC WATYKAŃSKIE SŁ. PRASOWE NIE MAJĄ ZASTRZEŻEŃ CO DO TREŚCI TŁUMACZENIA
       ===================
       WNIOSEK TEKST ZGODNY Z OFICJALNYM STANOWISKIEM WATYKANU – takie są zasady

     3. @święty
      Nie mam czasu tłumaczyć tekstu z włoskiego ale znając doskonale ten język potwierdzam że tłumaczenie oddaje sens wypowiedz. Nie słyszałem aby Watykan zaprzeczał ze oswiadczenie mija sie z oficjalna polityką tego państwa a zostało ono wydane przez jeden z jego organów.

      Wiem że jak ktoś nie zechce to sie nie zgodzi nawet z faktami, ale mam nadzieje że troche zrowego rozsądku jeszcze ci zostało.

   3. Jak wielu tutaj z Krytyki Politycznej i od samego Sierakowskiego synalka Nowickiej.Cos tam słyszeliście o Kościele,ale widać ,ze to wiedza na poziomie esbecji i towarzyszy skrywających nie pod płąsczykiem POpaprańców.Pytam po co puszczacie tego typu blogi,komu i czemu służą ,kto jest ich właścicielem ,kto moderatorem…czosnkiem pachnie na co najmniej 1 km….

    1. a ty co? jesteś księżulkiem i nie podoba ci się że ktoś przeczyta trochę prawdy ,bo zapewne to co wiemy o kościele to góra pare procent co by się za dużo owieczek nie odwróciło bo skończyło by sie sielskie życie.
     I nie obrażaj ludzi od sbeków popaprańców i czoskowych bo nie trafiłeś .Człowiek myślący widzi i słyszy co się dzieje wokół niego

 11. ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE JAK ZAGLADAM NA BLOG – wejść ciekawskich bardzo dużo
  ALE WSZYSCY BOJĄ SIĘ NAPISAĆ CO KOLWIEK CHOĆ TO PRAWDA
  -zapewne boją się że trafią do piekła za obrazę papy 🙂
  =========================================
  ad mamon.
  ===========
  „Mamon, mammon, mamona (z aramejskiego – „zysk”, „pieniądze”), termin spotykany w Talmudzie jako określenie bogactwa (często w sensie pogardliwym). W wierzeniach dawnych ludów zły duch, najczęściej przybierający postać kobiecą. W judaizmie i chrześcijaństwie bożek bogactwa lub dobra materialne, pieniądze. W Nowym Testamencie oznacza siłę demoniczną, rozbudzającą żądzę bogactw.”

  1. Mizia kto sie boi ten sie boi…;-) ja tam mam juz dosyc tego tematu. Tyle razy pisałem ze KK nie ma nic wspolnego z wiarą i naukami Jezusowymi bo ich wiarą stała się mamona, ze odechciewa mi sie pisac na takie tematy bo ilez mozna pisac o tych zakłamanych,pazernych,dwulicowcach!!!
   Watykan ma niewyobrazalne bogactwa a czy kiedykolwiek darował jakąś pokazniejsza sumke na jakis szczytny cel?? A u nas? Przekrety na miliony dot. wyceny działek itp. jak zrobiło sie głosno to papa wezwał komorka i sprawa została wyciszona mendialnie….

   Ja zadałbym pytanie czy mogę nosic biały pentagram- odpowiedz jest oczywista! i tu byłby moj kontr atak skoro nie (bo cos tam ble,ble,ble itp) to dlaczego papa moze nosic?? Dlaczego on ma na czapeczce pentagramik skoro to okultystyczny znak??!!!
   Tak nalezy zadawac pytania niewygodne…I z pozoru głupie. Niby wszysko pasuje ale…. mało kto dopatrzył się ze na czapeczce jest gwiazda 6 ramienna a pentagram jest 5 ramienną gwiazdą!
   6cio ramienna jest wiadmo czyim znakiem i co oznacza..
   A wogole nie wiem o co ten krzyk Jezus był żydem a Bóg ma na imię Jahwe!

   1. TAAA – a co by to się stało gdyby nagle rabini zaczeli na swych kapelutkach nosić średniej wielkości krucyfiksy ???
    ======
    CIEKAWE CZY KTOŚ BY ICH O COŚ PYTAŁ – DOCIEKAŁ INTENCJI
    ==========================
    W KOŃCU PRZECA JEZUS UKRZYŻOWANY BYŁ ŻYDEM 🙂

     1. NIE CHODZI O SYMBOLIKĘ CHOĆ TO WAŻNE DLA NIEKTÓRYCH BEZ – BAŁWANÓW NIE UMIĄ „WIERZYĆ”
      A TO ZE MATACZĄ OD 2000 LAT TO SPRAWA JASNA K.R.K ZAWSZE TAM GDZIE MAMONA – inni też znaczy religie – instytucjonalne


      =

 12. Jedno takie miasto na 7 wzgórzach??? Pewnie o tym wie 50% populacji na ziemi , a tylko 1% w to wierzy.
  To prawda – żaden Bóg nie nakazałby mordowania, torturowania w jego imieniu.
  I tu można zadać to powiedzenie ” Kto ma uszy niech słucha, a kto ma oczy niech patrzy”
  Ilu ludzi to przekona???

 13. NIC NIE DZIEJE SIĘ PRZYPADKIEM – UWAŻAJCIE NA „BLOGERÓW” – A RECZEJ ETATOWYCH BLAGIERÓW
  ==================================
  http://miziaforum.wordpress.com/przepowiednia-dla-polski-i-polakow-na-rok-2011-i-lata-nastepne/
  ===================================

  ===================
  CZY TO PRZYPADEK ŻE TEN TEKST ZOSTAŁ POMINIĘTY PRZEZ KRZYKACZY RZEKOMYCH PATRYJOTÓW I CHRZEŚCIJAN ????
  ===============
  NIE TO Z ICH STRONY UMYŚLNE ODWRACANIE UWAGI – NIUSAMI TYPU – CZY LUDZIE BYLI NA KSIĘŻYCU

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: