NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 ALEKSANDER JABŁONOWSKI & JACK CALEIB - RZEŹ KANAŁÓW Y.T CZYLI ZAMORDYZM RUSZYŁ CAŁĄ PARĄ !18 września 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

JAPOŃSKA CHMURA – CO NAM PRZYNIOSŁA ???

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

BEZ OWIJANIA W BAWEŁNĘ

„co mamy nad głowami”

CO MASZ ROBIĆ – DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE BO RZĄD MA TO W DUPIE

SZCZEGÓŁY NA BLOGU GRYPA666 – przeczytaj , decyduj….

=====================================================

Główne etapy uwalniania produktów rozszczepienia podczas awarii były następujące:
Cząstki paliwa i produktów rozszczepienia są wyrzucone do grafitu przy rozerwaniu koszulek i kanałów paliwowych
Temperatura paliwa rośnie wskutek braku odbioru ciepła, uwalniają się gazy szlachetne, jod i cez
Dalszy wzrost temperatury – uwolnienia stałych produktów rozszczepienia. Jako aerozole są one unoszone z produktami spalania grafitu i wyrzucane wysoko w atmosferę.

Po awarii wydzieliło się 100% gazowych produktów rozszczepienia, 20% jodu, 13% cezu, oraz od 2 do 4% stałych produktów rozszczepienia.
=====================================================

Łączna aktywność produktów rozszczepienia uwolnionych do 20 marca wyniosła:
Jod – 2,7 E17 Bq
Cez – 3,7 E16 Bq
Gazy szlachetne – 4 E19 Bq
Stałe produkty rozszczepienia – 1 E18 Bq
Sr-90 – 8,1 E15 Bq
=====================================================

Uwolnienia do atmosfery składały się z gazów, aerozoli i drobnych fragmentów cząstek paliwowych.

Wśród radionuklidów wydzielonych z reaktora do najważniejszych należały jod I-131, cez Cs-134 i Cs 137. Okres połowicznego rozpadu jodu -131 jest dość krótki, osiem dni, ale jod jest łatwo przyswajany przez oddychanie z powietrza i przez spożywanie mleka i warzyw liściastych – Jod umiejscawia się głównie w tarczycy. Ze względu na spożycie pokarmż’w zawierających jod przez dzieci i niemowlęta, a także z uwagi na rozmiary i metabolizm tarczycy u dzieci, skutki radiacyjne spożycia jodu w tej grupie wiekowej są zwykle wyższe niż wśród osób dorosłych.

Izotopy cezu mają stosunkowo dłuższy okres rozpadu (Cs -134 ma okres połowicznego rozpadu równy 2 lata, a cez Cs 137 – 30 lat). Cez powoduje narażenie długoterminowe drogą pokarmową oraz narażenie zewnętrzne powodowane przez promieniowanie osadów radioaktywnych na ziemi. W czasie awarii z reaktora wydostało się także wiele innych radionuklidów, które przyczyniły się do wzrostu narażenia radiacyjnego ludności.
=====================================================

Radionuklid Aktywność w rdzeniu, PBq Aktywność uwolniona, PBq Frakcja aktywności rdzenia uwolniona do otoczenia, %


Gazy szlachetne
Xe-133 6510 6500 100
Lotne produkty rozszczepienia
Te-133 1150
I-131 3080 1760 57
I-133 6700 2500 37
Cs-134 170 54 32
Cs 137 260 85 32
Pierwiastki o pośrednich temperaturach parowania
Sr-89 3960 115 3,35
Sr-90 230 10 4,3
Ru-103 3770 168 4,45
Ru-106 860 73 8,5
Ba-140 6070 240 3,95
Pierwiastki żaroodporne z cząstkami paliwa łącznie
Zr-95 5850 196 3,35
Mo-99 6110 168 2,75
Ce-141 5550 196 3,5
Np-239 58100 945 1,6
Pu-238 1,3 0,035 2,7
Pu-241 180 6 3,3
Am-242 43 0,9 2,1
Suma, bez gazów szlachetnych 5300

(1 Ci = 3,7 1010 Bq)
=====================================================

BEZ STRASZENIA – BO TO NIEMA SENSU

Ze względu na wynoszenie produktów rozszczepienia z dymem na dużą wysokość a także wskutek częstych zmian kierunku wiatru obszar narażony na działanie chmury radioaktywnej i skażenia był bardzo duży, obejmując całą półkulę północną,

INFORMACJE OD OSOBY PROFESJONALNIE ZAJMUJĄCEJ SIĘ TEMATYKĄ OCHRONY LUDNOŚCI W SKUTEK SKAŻEŃ RADIOAKTYWNYCH  PO AWARYJNYCH

osoba przekazująca te dane nie życzy sobie publikacji jej danych osobowych

z obawy przed utratą pracy

 

 

te wybuchy i  pożar   trwajacy  bez przerwy od 11 marca

wtłoczyły i nadal wtłaczają gigantyczne ilości

powyższych substancji

93 thoughts on “JAPOŃSKA CHMURA – CO NAM PRZYNIOSŁA ???

  1. Dzięki 🙂
   szkoda, że nie mamy promieniowania alfa. Nie jest grozne dla ciala, ale oddychanie takim powietrzem i jedzenie zanieczyszczonego pozywienia juz tak.

 1. NO CZYTAM I CZYTAM TE BLOGI I WSZĘDZIE KOMENTUJĄCY SIĘ PRZERZUCAJĄ WIADOMOŚCIAMI – WOJNA, PROMIENIOWANIE , UMRZEMY , ZNISZCZĄ NAS – 😉
  ===================================
  CO BĘDZIE TO BĘDZIE –
  DEDYKUJE DOBRY POLSKI KAWAŁEK Z PRZESŁANIEM –
  ps. od czasu do czasu trzeba wypełznąć na brzeg szamba i odpocząć 😉
  =========================================

 2. OKLAMUJA NAS NA KAZDYM KROKU WCZORAJ GASILI SWIATLO NA CALYM SWIECIE BO GLOBALNE OCIEPLENIE CZY???????
  Dlaczego ludzkość i biosfera potrzebuje więcej dwutlenku węgla.
  To szok.  1 marzec, kalendarzowa wiosna za trzy tygodnie, a za oknami mróz jak w środku zimy.  Rano na termometrze minus 15 stopni C, teraz w południe – jest piękny, słoneczny dzień – minus 3. Klimat nam się wyraźnie ocieplił. Tak wyraźnie, że Donald Tusk postanowił z tym dzielnie walczyć i podpisał w Brukseli kwity na likwidację polskich elektrowni węglowych i – de facto – przemysłu chemicznego. Wiadomo, nie będziemy sypać węgla do komina, to wygramy walkę ze wstrętnym dwutlenkiem węgla, będziemy sypać, by w zimie nie zamarznąć – to zabulimy kary klimatyczne.

  W Polsce, wygrywamy właśnie walkę ze zdrowym rozsądkiem,  przegrywamy walkę o gospodarkę. Choćby trzeba było importować gigawaty i za prąd w gniazdku płacić dwa razy więcej niż Niemcy, czy Francuzi, Donald Tusk podtrzyma własną  propagandę sukcesu. Idzie przecież jak burza – od sukcesów propagandy do klęsk przy zbiorach owoców swej pracy.  Siewca obietnic, okazał się fatalnym rolnikiem nieurodzaju. Czy dlatego, że zasiewał plewy kłamstw?
  Nieważne są kłamstwa, liczy się wiara. Donald Tusk wierzy w siłę starego hasła: „Aby Polska rosłą w siłę, a ludziom żyło się dostatniej.”  I twórczo go rozwija z zaprzyjaźnionymi mediami: „I oby nam wyznawców nie ubyło”. Demokracja w Polsce nie potrzebuje prawdy, wystarczy jej spektakl medialny, kilka małp w cyrku i kilku treserów. Masy  ludu pracującego miast i wsi da się urobić na igrzyskach. Nie tylko w Polsce, na całym świecie.

  Tekst nie jest  o Polsce, lecz o Polsce w świecie. O tym,  jak lobby bogatych cwaniaków robi nam wodę z mózgu i każe sobie za to jeszcze słono płacić. Jeśli spodziewacie się czegoś ekstra o naszym ukochanym przywódcy, to pod koniec artykułu  pojawi się zawód. Nie będzie ani słowa więcej o małpach z polskiego cyrku, czyli nie dowiecie się, kto kogo właśnie wyciąga z bagna lub wciska do brei. 
  Nie potrafię jednak rozstrzygnąć jednej fundamentalnej kwestii: czy nasz dzielny  wodzirej korowodu polityków rządzących Polską  reprezentuje interes lobby bogatych cwaniaków, czy obywateli kraju, w którym został Premierem? Sami to rozstrzygnijcie. Cały artykuł poświęcę jednemu z najokrutniejszych kłamstw. Kłamstwu klimatycznemu.
  A TU CIEKAWE
  Przyjrzyjmy się raportowi CIA w sprawie wpływu CO2 na zdrowie.
  Raport to nietajny i stary – z lat 60. XX wieku. Został głęboko schowany w archiwach. Przymulony dezinformacją i propagandą tez przeciwnych, przepadł pod gruzami odwróconej do góry nogami ideologii, którą postanowiono rozprzestrzenić w eterze. Jak to u chłopców z CIA, coś wykonają dla swoich zleceniodawców, a gdy nie pasuje do obrazu imperialnych pomysłów kontroli umysłów, kombinują inaczej.

  Dwutlenek węgla okazał się nieprzydatny do prania mózgów, a nawet wprost przeciwnie – jak się okazało – zdawał się uodparniać człowieka na dezinformację.

  W 1960 roku, gdy nikt jeszcze nie głosił z ambon oligarchicznych kazań o śmierci dla CO2, tajne służby USA w ramach projektu MK-ULTRA zajmowały się wpływem dwutlenku węgla na ludzką świadomość i ciało. Inaczej mówiąc, co dzieje się z naszym postrzeganiem, emocjami, odczuciami i zdrowiem, gdy stężenie CO2 rośnie. Czy aby gaz ten nie zadziała jak narkoleptyk pogłębiajacy u ludzi letarg? Rezultaty były zadziwiające.
  http://pozamatriks.nowyekran.pl/post/4926,poza-matriks-dlaczego-ludzkosc-i-biosfera-potrzebuje-wiecej-dwutlenku-wegla

 3. http://wiadomosci.onet.pl/raporty/operacja-swit-odysei/musimy-zrobic-wszystko-by-powstrzymac-tragedie,1,4223563,wiadomosc.html
  A teraz się ptyam do ciężkiej małpy !!!!! jak mozna wprowadzać zakaz lotów i na dostwę broni do Libi ,jeżeli samemu się łamie zakaz na embeargo !!!!! ,co za pojebane sprawy żadzą tym światem i jaka mentalność panuje w parlamencie europejskim i przedewszystkin jakim jest totalna głopota pana jeżego buzka ,świadomie piszę jego imię z małymi literami !!!!! .ale szajs zapanował na tym świecie ale spoko to nie dłógo się wszystko skończy !!!!!!! J.M.H

   1. hahahahahahaha jasne i właśnie tak się kreńci nasz świat !!!! ,wiesz co Miziak za naszych czasów to tak się nie odbywało jesli była wojna to wszyscy nazywali to wojną ,,a teraz to nazywa się POMOC CHUMANITARNA !!!!! hahahahahahaha J.M.H

  1. Buzek wypowiadając się w kontekście kryzysu humanitarnego jaki ma miejsce w kraju Kaddafiego. – W Libii mamy do czynienia z klęską humanitarną i wojną domową – powiedział w wywiadzie przewodniczący Parlamentu Europejskiego dodając, że „społeczność międzynarodowa ma moralny obowiązek bronić Libijczyków, przeciw którym reżim Muammara Kaddafiego wyprowadził wojska”.
   A KTO BEDZIE BRONIL NAS PRZED REZIMEM BUSKA i UE.

 4. kłótnia kochanków ??? zakończona dramatem

  Zatrzymany przez policję w sobotę rano na terenie Wielkopolski 18-latek przyznał się do zabójstwa 39-letniego księdza z Gdańska. Po zabójstwie ukradł duchownemu ponad 500 zł oraz złoty łańcuszek. Zeznał, że nie wiedział, że ma do czynienia z księdzem.

  Jak poinformowała szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście Renata Klonowska, tego dnia śledczy przesłuchali 18-latka i postawili mu zarzut zabójstwa w celach rabunkowych. Młodemu mężczyźnie grozi dożywocie.

  Klonowska poinformowała, że pochodzący z okolic Piły 18-latek w czasie przesłuchania złożył szerokie wyjaśnienia. Zeznał, że księdza poznał przez internet. „Komunikowali się na jednym z czatów, potem rozmawiali telefonicznie, a w ostatnią środę umówili się na spotkanie w Gdańsku” – wyjaśniła.

  Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, zabójca miał zeznać, że jego internetowa znajomość z księdzem miała podłoże homoseksualne. Śledczy jednak podchodzą ostrożnie do tej wersji.

  POLICJA DLA DOBRA ALBO NA WYRAŹNY PRIKAZ NIE WIERZY SPRAWCY ŻE JEST PEDAŁEM

  choć sam sie przyznał i fakt bycia pedałem i charakter spotkania BARA BARA

  NIEMA ZNACZENIA DLA FAKTU POPEŁNIENIA MORDERSTWA

  TO KTOŚ SUGERUJE POLICJI ŻEBY JEDNAK NIE W CIENIU MESKIEGO DYMANKA

  BYŁA TA ZBRODNIA ….

  TO HOMOFOBIA POLSKIEJ POLICJI – ODMAWIAJĄ MU UJAWNIENIA SIE I FUNKCJONOWANIA JAKO

  PEDERASTA

  SKANDAL , SPRAWĘ PRZEKAZUJE DO SZCZUKI I BIEDRONIA

 5. a teraz zaczynają odkręcać
  Japonia: TEPCO wycofuje alarmujące dane o radioaktywności wody
  31 minut temu
  Operator elektrowni atomowej Fukushima I, firma TEPCO, wycofał informację, że poziom radioaktywności wody w tamtejszym reaktorze nr 2 przekroczył normę 10 milionów razy. – Ta liczba nie jest wiarygodna – przyznał rzecznik TEPCO.
  http://fakty.interia.pl/raport/kataklizm-w-japonii/news/japonia-dane-o-radioaktywnosci-wody-niewiarygodne,1615913

   1. DAWKA PROMIENIOWANIA jest ZABÓJCZA … ciekawe, czy moderator przepuści ???
    27.03.2011 11:09
    ~Rajo też fizyk

    1000 mSv/h = 1 Sv/h

    ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 18 stycznia 2005 r. w sprawie dawek granicznych promieniowania jonizującego

    § 2. 1. Dla pracowników dawka graniczna, wyrażona jako dawka skuteczna (efektywna), wynosi 20 mSv w ciągu roku kalendarzowego, z zastrzeżeniem § 3 ust. 1.
    2. Dawka, o której mowa w ust. 1, może być w danym roku kalendarzowym przekroczona do wartości 50 mSv, pod warunkiem że w ciągu kolejnych pięciu lat kalendarzowych jej sumaryczna wartość nie przekroczy 100 mSv.
    3. Dawka graniczna, wyrażona jako dawka równoważna, wynosi w ciągu roku kalendarzowego:
    1) 150 mSv – dla soczewek oczu;
    2) 500 mSv – dla skóry, jako wartość średnia dla dowolnej powierzchni 1 cm2 napromienionej części skóry;
    3) 500 mSv – dla dłoni, przedramion, stóp i podudzi.

    § 4. 1. Dla uczniów, studentów i praktykantów, w wieku 18 lat i powyżej, mają zastosowanie wartości dawek granicznych ustalone w § 2.
    2. Dla uczniów, studentów i praktykantów, w wieku od 16 lat do 18 lat, dawka graniczna, wyrażona jako dawka skuteczna (efektywna), z zastrzeżeniem § 3, wynosi 6 mSv w ciągu roku kalendarzowego, przy czym dawka graniczna, wyrażona jako dawka równoważna, wynosi w ciągu roku kalendarzowego:
    1) 50 mSv – dla soczewek oczu;
    2) 150 mSv – dla skóry, jako wartość średnia dla dowolnej powierzchni 1 cm2 napromienionej części skóry;
    3) 150 mSv – dla dłoni, przedramion, stóp i podudzi.
    3. Dla uczniów, studentów i praktykantów, w wieku poniżej 16 lat, mają zastosowanie wartości dawek granicznych ustalone w § 5.
    4. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą być zatrudnione w warunkach narażenia jedynie w celu nauki lub przyuczenia do zawodu.

    § 5. 1. Dla osób z ogółu ludności dawka graniczna, wyrażona jako dawka skuteczna (efektywna), wynosi 1 mSv w ciągu roku kalendarzowego, przy czym dawka graniczna, wyrażona jako dawka równoważna, wynosi w ciągu roku kalendarzowego:
    1) 15 mSv – dla soczewek oczu;
    2) 50 mSv – dla skóry, jako wartość średnia dla dowolnej powierzchni 1 cm2 napromienionej części skóry.
    2. Dawka, o której mowa w ust. 1, może być w danym roku kalendarzowym przekroczona, pod warunkiem że w ciągu kolejnych pięciu lat kalendarzowych jej sumaryczna wartość nie przekroczy 5 mSv.

    Zasadniczą rolę podczas napromieniowania odgrywa czas, w ciągu którego organizm pochłonął określoną dawkę promieniowania oraz rodzaj organizmu. Dawka letalna (śmiertelna), jest to dawka, która powoduje śmierć 50% osobników w ciągu 30 dni po napromieniowaniu. Dla człowieka wynosi ona ok. 3 – 4 Sv, zaś dla organizmów o prostszej budowie jest ona znacznie wyższa, np. w przypadku bakterii microccocus radiolurans wynosi ona ok. 7.000 Sv.

    Zgodnie z polskimi przepisami osoby stykające się zawodowo z materiałami promieniotwórczymi nie powinny otrzymywać rocznie więcej niż 50 mSv.
    forum tv-24. Nie znam się na tym-przeliczajcie.

     1. *******************************
      następny komentarz :

      http://astral-projection.blog.onet.pl/4685138,423646779,1,200,200,87956910,424336020,6062517,0,forum.html

      Rdzeń uranowy reaktora wypłynął z wodą na podłogę reaktora, o czym świadczy wysokość promieniowania, podobna do tej, jaka występowała w okolicach rdzenia po katastrofie Czernobylskiej.
      Informacja mówiąca, że w wodzie w budynku reaktora norma promieniowania została przekroczona 10 mln razy oznacza, że przegrzany rdzeń uranowy się pokruszył, a teraz wypłynął z reaktora na podłogę przez przecieki z pompowaną wodą (która powinna świecić).
      Obliczenia:
      Norma dopuszczalna dla ratowników w elektrowni wynosi 250 milisivertów na rok. Rok ma 24X365=8760 godzin. Żeby obliczyć dawkę promiemiowania w wodzie trzeba obliczyć (250×10 mln)/8760=285388,127milisieverta/godzinę, czyli 285 sievertów na godzinę. Jest to wartość zbliżona do tej, jaka występowała po katastrofie w okolicy rdzenia reaktora w Czarnobylu – wtedy wynosiła 300 sievetów/godzinę.

      ~cvcv, 2011-03-27 22:19

      ***********************************

      1. ******************************

       Środa, 23 marzec 2011
       „Mamy już poziom Czernobyla”

       Gigantyczna awaria czy robienie paniki
       autor: Till Schwarze

       Czy Japonia jest obecnie o wiele bardziej napromieniowana, niż to było ogłaszane do tej pory?
       „Mamy obecnie do czynienia z gigantyczną awarią (Super-GAU)”, mówi ekspert ochrony przed promieniowaniem Pflugbeil.
       Powołuje się na pomiary IAEA (International Atomic Energy Agency) i postuluje wyraźnie poszerzyć strefę ewakuacyjną wokół elektrowni atomowej.
       Mimo to Instytut Ochrony przed promieniowaniem ostrzega przed robieniem paniki.

       Stowarzyszenie Ochrony przed Promieniowaniem postuluje wyraźne zwiększenie strefy ewakuacyjnej wokół japońskiej elektrowni atomowej Fukushima.
       Dotychczasowy promień 20 km od miejsca katastrofy nie jest wystarczający.
       „Mamy tam już teraz poziom Czernobyla”, mówi Sebastian Pflugbeil, prezes stowarzyszenia. „Ludzie muszą stamtąd uciec tak szybko, jak to tylko możliwe.”
       Pflugbeil powołuje się na wartości promieniowania od IAEA. Agencja IAEA wykonała pomiary promieniowania w obrębie 200 km od Fukushimy i otrzymała wysokie odczyty promieniowania betta i gamma w odległościach do 58 km.
       Poziom promieniowania wynosi od 200.000 do 900.000 Becquerel/m2. „To jest wartość gorących rejonów koło Czernobyla”, mówi Pflugbeil stacji n-tv.de.
       Tam zlokalizowano tak zwane „hot spots” z kontaminacją powyżej 555.000 Becquerel/m2. „Wysokość dawki promieniowania jest znaczna”, ostrzega Pflugbeil.
       On uważa za konieczne ustanowienie 80 kilometrowego promienia strefy ewakuacyjnej, co także rekomendował rząd USA. …”
       Źródło:
       http://www.n-tv.de/Spezial/Super-GAU-versus-Panikmache-article2927076.html

       ~lethal_dose, 2011-03-26 13:06

       *******************************************

 6. witam w ten piekny dzien, u mnie zero chemtrali niebo pięknie błekitne ani jednej chmorki….. ale nie o to mi chodzi, sprawdzcie koledzy czy http://newworldorder.com.pl/forum-kategorie faktycznie padło czy tylko u mnie przegladarka nie ma ochoty wyswietlic strony i forum?!
  Ostatnio był gosciu na forum co miał licznik Geigera i zaczął podawać wartosci radiacji! i jakos od tego czasu stronka przestała sie u mnie wyswietlac! czyzby blokada???!!!
  a tak na powaznie, reaktory 1 i 3 bedą pekniete, ciekawe co zamierzają z tą padliną zrobic? bo jak narazie nie sposobia sie do usypania sarkofagu….

   1. czyli mam rozumiec blokada przez info nt radiacji z niezaleznego zródła!!! szkoda ze (nie pamietam nicka forumowicza z nwo) „tutaj” nikt nie ma takowego licznika i nie jest wstanie zamiescic danych jaka faktycznie jest radiacja…
    takie niezalezne dane mogłyby skutecznie ukazac manipulacje oficjalnych danych a to jak wiadomo jest naszym atomistompizdom (inaczej ich nazwac nie mozna) lobbujacym za budową elektrowni „A” nie na ręke….

  1. „Krist takie niebo blekitne bylo 1986 po CZARNOBYLU takze sie nie ciesz.U mnie tez takie i sie martwie ile jest tego promieniowania.

    1. ***********************

     jakiego mordercy ? nie rozumiem ?
     nie chodzę na niczyjej smyczy
     robię co mi się podoba i jak mi się podoba
     koniec kropka

     ***************************

 7. Własnie ,popijając poranną kawke, słyszałem w radio newsy pod koniec których to, z rozbrajajaca beztroska, mało beztroska, w formie ciekawostki wręcz bym powiedział, spiker oznajmił ze poziom promieniowania w wodzie wokół jednego z reaktorow(zapomniał? wspomnieć którym) przekracza normy o 10 mln (słownie DZIESIEC MILIONOW) razy i ze prawie napewno doszło do rozszczelnienia któregoś z reaktorow. Mało przy tym nie usnol , taki brzmiał rozluzniony…

  1. hehe, a ja nawet się ucieszyłem na widok pana płezydenta, jak to ‚na małyszu’ cieszy ryjka, a tu śnieżek z deszczem i niewiadomo czym…

   1. JEST niestety , mam kontakt z osobami tam przebywającymi , spójrz na moją mapkę na stronie wejściowej , a że mam jako admin wgląd w pocztę komentujących t/j adres wiec nawiązałem kontakt

    1. i nie są to jacyś frustraci , 🙂 – agenci , mossad i tp , obsesje i pomówienia , smarowane na innych blogach szczególnych znawców siedzących na d….. w np . Niemczech .
     jest zasada prosta jak sie chcesz dowiedzieć czegoś to rozmawiaj z głową a nie dupą
     .

     1. a , i jeszcze jedno dotyczące blogów FACHMANÓW Z NAD MENU – to co zamieszczają jest , kłapaniem ryła bez podstawnie , bazującym na tym co cenzóra puszcza do net mediów , A PRAWDA JEST TAKA , ZE NA INFO W JAPONII DOTYCZACE TEMATU JEST CENZURA , I NAWET BEZ ZGODY NA TERENIE W OKÓŁ ELEKTROWNI NIE WOLNO ROBIĆ ZDJĘĆ
      =============================
      i jaśli piszą mi o tym osoby realnie tam przebywające dziś to wierzę im a nie ……….
      ps. informacji jest bardzo mało , ale jeśli obserwóje sie co robią ludzie na miejscu to można śmiało wnioskować po ilosci uciekinierów , ze jest źle , BARDZO ŹLE – pewnie że zawsze jest grupa ludzi wierzących w tv przekaz i stosują się do tv zarządzeń , JA SIĘ WŁADZĄ NIE DZIWIĘ ŻE CHCĄ TO TUSZOWAĆ , takie mają zadanie niemoralne – JEŚLI PRZYZNALI BY ŻE JEST BARDZO ŻLE TO PRZEŁOŻY SIE TO NA BLOKADĘ , HANDLU Z JAPONIĄ A DLA NICH TO ŚMIERĆ GOSPODARCZA , a po tem dosłowna , EMBARGO NA EXPORT JAPOŃSKICH WYROBÓW OBJĘŁO BY 95% TOWARÓW WYTWARZANYCH W JAPONII

      1. NO TO JUŻ JEST MEGA PRZEGIECIE – PONOĆ W TVN – PANI – POWIEDZIAŁA ŻE, W REAKTORZE NR. 2 W TEJ CHWILI TRWA TOPIENIE SIĘ RDZENIA , ALE JEST TO CHWILOWE PRZEJŚCIOWE – nie wiem co napisać 🙂
       ===========================
       ta pani to sobie chyba myśli że topienie się rdzenia można zgasić jak PETA W DOWOLNYM MOMENCIE JAK IM SIĘ ZNUDZI OGLADANIE TOPIĄCEGO SIĘ RDZENIA

 8. Nadeslane ze StopCodex.

  „Witajcie Kochani !

  Zastanawiałem się parę godzin czy ten kontrowersyjny materiał przekazać dalej.
  Pomimo nieco dramatycznego tonu poniższych informacji uważam jednak że warto czasami
  podmuchać na wydawałoby się z pozoru zimny ogień i trochę się zabezpieczyć.
  Nasze zdrowie jest najważniejszym najcenniejszym dobrem jakie mamy w życiu,
  cenniejszym od wszelkich pieniędzy i zaszczytów tego świata.

  Prawda w prasie i mediach zagranicznych o uszkodzonych przez trzęsienie ziemi
  elektrownia w Japonii wygląda trochę inaczej niż podają to polskie media.

  Dziś rano pan Damian (nie znam go osobiście), interesujący się badaniami
  radioaktywności, zmierzył w Zachodniopomorskim poziom promieniowania (posiada on
  kalibrowany dozymetr, tj. specjalistyczne urządzenie pomiarowe) dawka promieniowania
  wyniosła 20 mikro S/h czyli DWIEŚCIE razy przekroczyła poziom normalny.

  Jest to w miarę bezpieczne o ile utrzyma się piękna sloneczna pogoda.

  Jednak gdyby w ciągu najbliższych dni padało lub się bardzo chmurzyło, specjaliści w
  temacie, radzą NIE WYCHODZIĆ Z DOMU. Ewentualny opad adioaktywny może mieć
  nieodwracalne konsekwencje dla drowia, szczególnie dzieci i osób przed 40 rokiem
  życia.

  Poza tym zaleca się nie jeść importowanych z Japonii owoców, ryb, owoców morza,
  ryżu; gdyż istnieje ryzyko, że żywność ta, choć wysoce radiooaktywna, zostanie
  zaimportowana do Polski z Japonii (choć USA i wiele innych krajów wstrzymało dostawy
  produktów żywnościowych z Japonii).

  Fakty dot. Wybuchu a media:

  Fukushima: Promieniowanie 1600 razy wyższe niż dawka dopuszczalna. Radioaktywne ryby.
  Władze ostrzegają przed skażeniem radioaktywnym morza. Japońskie ministerstwo
  zdrowia zaapelowało o wzmocnienie kontroli ryb i owoców morza, ponieważ w wodach
  morskich w pobliżu elektrowni jądrowej w Fukushimie doszło do podwyższenia poziomu
  radioaktywności. Chodzi o wody wzdłuż wybrzeży prefektur Ibaraki i Chiba. Tymczasem
  rano nad uszkodzoną przez trzęsienie ziemi elektrownią atomową Fukushima znowu
  pojawiły się kłęby pary i dymu. Paruje zbiornik z paliwem jądrowym a promieniowanie
  przekracza dopuszczalne normy o 1600 razy – podaje portal TVN24.

  PRZYCZYNY AWARII W ELEKTROWNI ATOMOWEJ FUKUSHIMA SĄ PROZAICZNE – wszech obecny
  burdel, bałaganiarstwo i pozorne oszczędności.

  Ujawniają się przyczyny awarii elektrowni nuklearnej w Fukushima.
  Korupcyjno-biurokratyczne układziki przy władzy przypominają to, co znamy z Europy,
  a jeszcze lepiej z własnego polskiego podwórka.

  Ze względu na niechęć Japończyków do energii nuklearnej oraz z powodu kryzysu
  ekonomicznego Japonia ma kłopoty z budową nowych elektrowni atomowych. Jest też
  niechętna kosztownemu importowi paliw kopalnych. W związku z tym właściciele
  istniejących elektrowni skutecznie lobbują, aby przedłużyć im licencje ponad
  40-letni ustawowy limit. W ciągu następnej dekady 13 reaktorów oraz pięć pozostałych
  w elektrowni Fukushima przekroczą 40-letni okres użytkowania i będą wymagać
  niebotycznych kosztów wymiany. Gdyby nie awaria w Fukushimie rząd japoński z
  pewnością przedłużyłby im licencje.

  Ukrywanie awarii w elektrowniach atomowych charakteryzuje działalność wszystkich
  kompanii energetycznych, jako że wszystkie mają problemy finansowe. W Japonii jest
  zaś ponad 50 elektrowni atomowych.

  W 2007 roku w elektrowni atomowej w Kashiwazaki podczas trzęsienia ziemi uszkodzone
  zostały pojemniki z zużytym paliwem. Na 400 pojemników, zawartość 40-u przedostała
  się do gleby.

  Niewystarczająca kontrola elektrowni atomowych wynika z konfliktu interesów: Agencja
  Bezpieczeństwa Atomowego i Przemysłowego (Nuclear and Industrial Safety Agency) jest
  podwładnym Ministerstwa Gospodarki, Handlu i Przemysłu, w którego interesie jest
  promowanie przemysłu nuklearnego. Elektrownie atomowe zapewniają Japonii jedną
  trzecią energii. Eksperci najmowani do kontroli przez Agencję nie są skłonni
  kwestionować sugestii przełożonych. Ministerstwo poza tym ma lukratywne kontrakty z
  TEPCO i innymi operatorami elektrowni.

  TEPCO zostało założone w 1951 roku, aby zaopatrywać w energię elektryczną Tokyo.
  Pierwszy z siedemnastu reaktorów zaczął pracować w 1971 roku. Jest to największa z
  dziesięciu kompanii zaopatrujących w energię Japonię i czwartą co do wielkości na
  świecie. Zatrudnia 38 tys.pracowników i obsługuje 28,6 miliona użytkowników.

  W 2003 roku kontrolerzy zmusili TEPCO do zawieszenia działania 10 reaktorów w dwóch
  elektrowniach w prefekturze Fukushima i 7 reaktorów w prefekturze Niigata, stało się
  to na skutek doniesienia o fałszowaniu protokołów inspekcji przez TEPCO oraz
  ukrywaniu przez 16 lat informacji o awariach, aby zaoszczędzić na kosztach
  remontów.

  Z powodu zwiększonej konkurencyjności oraz konieczności zamknięcia elektrowni w
  Kashiwazaki po trzęsieniu ziemi w 2007 roku – od 2008 akcje TEPCO straciły na
  wartości 869 milionów dolarów. Mimo że w następnych latach TEPCO z powrotem stała
  się zyskownym przedsiębiorstwem, aby ograniczyć koszty napraw, właściciele
  elektrowni atomowej w Fukushima zatajali wszelkie informacje o awariach. Już w 2000
  roku, specjalny kontroler poinformował komisję o pęknięciach w osłonach ze stali
  nierdzewnej, które okrywają rdzenie reaktora. Tym niemniej nie spowodowało to
  zamknięcia reaktora.

  Dosłownie na miesiąc przed trzęsieniem ziemi i tsunami, które uszkodziło elektrownię
  atomową Fukushima Daiichi czyli w lutym 2011 rządowi kontrolerzy zatwierdzili
  10-letnie przedłużenie licencji dla najstarszego z sześciu reaktorów tamże i to
  pomimo ostrzeżeń o jego stanie. Komisja kontrolująca przedłużenie licencji na
  użytkowanie zwróciła uwagę jedynie na uszkodzenia mechaniczne wspomagających
  generatorów diesla w reaktorze nr 1. Pęknięcia w obudowie powodowały korozję
  urządzeń poprzez dostęp do nich wody morskiej i deszczowej.

  Generatory te zostały zresztą zniszczone przez tsunami, na skutek czego został
  wyłączony system chłodzenia. Jednak – jak przyznał operator elektrowni Fukushima –
  podczas inspekcji nie skontrolowano 33 elementów wyposażenia związanych z systemem
  chłodzenia m.in.pomp wodnych i generatorów diesla.

  Pomimo wyrażonych wątpliwości komisja kontrolująca zarekomendowała przyznanie
  10-letniej licencji dla reaktora nr 1 zbudowanego przez General Electric i
  działającego od 1971 roku. Właściciel elektrowni rekomendował nawet przedłużenie
  licencji o … !!!!!!!!! 20 lat, co by przedłużyło ustawowy limit z 40 do 60 lat.
  Grupy ekspertów rzadko są skłonne podważać decyzje agencji rządowych, które ich
  najmują. Zatwierdzając licencję przedłużającą działanie reaktora eksperci zalecili
  tylko monitorowanie pod kątem promieniowania pojemników ciśnieniowych reaktora,
  gdzie znajdują się pręty paliwowe. Poza tym zwrócili uwagę na korozję spryskiwaczy
  używanych do zlewania komory ciśnieniowej, korozję rygli zaworów (key bolts) bloku
  reaktora oraz kłopoty z miernikiem przepływu wody do reaktora. Mitsuhiko Tanaka,
  inżynier projektujący reaktory twierdzi, że te w Fukushimie są przestarzałe, a
  szczególnie wadliwe są ich zbyt małe komory ciśnieniowe, które zwiększają ryzyko
  zwiększenia ciśnienia w reaktorze.

  Wada ta została wyeliminowana w reaktorach nowszej generacji.

  Po tsunami operatorzy elektrowni zmniejszyli ciśnienie w reaktorach po prostu
  wypuszczając w powietrze radioaktywną parę i skażając żywność i wodę w okolicy. Tym
  razem Tepco przez ponad godzinę po wybuchu nie poinformował oficjalnie o
  katastrofie. Rząd dowiedział się o niej z telewizji. Ten starzejący się tygrys Azji
  może jeszcze nam nieźle dać w kość, no i takie są koszta szybkiego „rozwoju”.

  Prawa Boże są wieczne i nieubłagane. Tytuły artykułów w japońskich gazetach z
  1986-go roku: Dziczy nie wolno dopuszczać do technologii jądrowych.

  Scenariusz podobny do czarnobylskiego w Japonii nie jest możliwy ?

  Jak pamiętacie … 25 lat temu … Komunistyczna dyktatura łże o sytuacji w
  Czarnobylu. Miliony niewolników KGB karabinami maszynowymi zagania do likwidacji
  awarii. Ogromne połacie ZSRR przekształciły się dzięki temu w radioaktywną pustynię.
  Miliony napromieniowanych ludzi. Do dzisiaj choroby spowodowane tą katastrofą w tym
  szczególnie nowotwory dziesiątkują populację Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski. Do
  dzisiaj … skażona woda, runo leśne itp. To są przerażające fakty !

  A Japonia to głęboko skorumpowane społeczeństwo, gotowe dla paru groszy ignorować
  podstawowe zasady bezpieczeństwa.Oni budują elektrownie jądrowe w strefach
  sejsmicznych i powierzają ich obsługę ludziom skrajnie nieodpowiedzialnym.

  W swoich przestarzałych elektrowniach, obsługiwanych przez niedouczonych i
  nieodpowiedzialnych ludzi pozwalają sobie instalować pręty plutonowe, które łączą
  zagrożenie promieniotwórcze z nadzwyczajną toksycznością chemiczną.

  To jest właśnie ta prawdziwa azjatycka dzicz.

  Prysnął jak bańka mydlana mit naj naj naj cudowniejszej Japonii, naj naj bardziej
  zadłużonego bankruta, dług Japonii wynosi 300% PKB!!! lub więcej, to też ukrywają, a
  jaki będzie po 2011 roku ?, jeżeli straty już wynoszą ponad 300 mld $ i rosną, w
  kraju nie przygotowanym na taki kataklizm tak w ludziach jak i sprzęcie o który
  błagają obecnie USA, Niemcy, etc, jak i o żywność i wodę.

  Japonia taką jaką przedstawiano nam w mediach przez wiele lat to MIT !!!

  (opracowane na podstawie: The New York Times/ Inernational Herald Tribune Global
  Edition Asia Pacific HIROKO TABUCHI, NORIMITSU ONISHI, KEN BELSON).

  Czarnobyl kontra Fukushima I:
  Porównanie awaryjnych sytuacji obu elektrowni atomowych.

  Czarnobyl: 2 tony jądrowych prętów paliwowych, w tym 2,4 %
  rozszczepialnego materiału.
  Fukushima:
  Reaktor 1: 50 t – 292 jądrowych prętów paliwowych
  Reaktor 2: 81 t – 471 jądrowych prętów paliwowych
  Reaktor 3: 88 t – 514 jądrowych prętów paliwowych
  Reaktor 4: 135 t – 783 jądrowych prętów paliwowych
  Reaktor 5: 142 t – 826 jądrowych prętów paliwowych
  Reaktor 6: 151 t – 876 jądrowych prętów paliwowych
  Ogólna ich liczba to 647 ton !!! jądrowych prętów paliwowych, w tym 4%
  rozszczepialnego materiału.

  Do zbudowania sarkofagu w Czernobylu zużyto 2400 t ołowiu, 1800 t piasku, 800 t
  dolomitu, 40 t karbidu i boru oraz wielu ton ciekłego azotu. Czy możemy już się bać
  ? A jaka elektrownia będzie postawiona ewentualnie w Polsce ? Jakie liczby tam
  znajdziemy ?

  Mówiąc po ludzku: – W Japonii pękł zbiornik reaktora i cały jego ładunek ma kontakt
  z otoczeniem. A ponieważ budynek reaktora nie stanowi już żadnej osłony, następuje
  ciągłe uwalnianie się materiału promieniotwórczego do atmosfery.

  500 mSievertów to sporo.

  Dopuszczalna dawka dla człowieka
  wynosi 1mSv/rok
  czyli jakieś 0,00014 mSv/h.

  A tam jest 500 mSv/h czyli norma jest przekroczona

  4,38 miliona razy.

  Dopiero taka wiadomość jest strawna dla ludzi, ale po co siać panikę, rzućmy
  mikroSiwertami, miliSivertami i to jeszcze raz podawanymi na godzinę innym razem na
  rok (1 rok to 8760 godzin) bo naród na fizyce się nie uczył i pojęcia o
  przedrostkach nie ma to i paniki nie będzie. I nie ma co w nią wpadać. Pewnych
  sytuacji po prostu zwłaszcza teraz w tej szczególnej sytuacji już nie unikniemy ale
  zawsze można ograniczyć skutki promieniowania stosując proste środki
  zabezpieczające.

  Teraz jedyna metoda, to budowa sarkofagu.

  Japończycy sądzili na początku awarii,
  że zdołają uratować reaktor,
  a nawet wprowadzić go ponownie do eksploatacji.

  Nasi „eksperci” w mediach, prasie, z usłużnymi dziennikarzynami, jeszcze trochę a
  będą pisać i mówić, wmawiać Polakom, że to co mamy nad naszymi głowami to dawki
  zdrowotne wręcz lecznicze !

  Wnioski wyciągnijcie sami …
  i sprawdzajcie, sprawdzajcie, sprawdzajcie !!!

  Powyższy tekst powstał na podstawie informacji znalezionych w „Necie” i od przyjaciól.”

  1. woda chłodząca reaktor nr 2 – przekroczyła 10 000 000 normę
   ===========================================ZNOWU
   PRZYPADEK – WCZORAJ FLARA SŁONECZNA – patrz wykresy , 20 MINUT PÓŹNIEJ WSTRZĄS
   agencja TASS podała, że wstrząs o sile 4,9 w skali Richtera nawiedził w południe czasu lokalnego północny-wschód Japonii. Trzęsienie dotknęło prefektury Miyagi i Iwate, zniszczone przez wstrząs i tsunami 11 marca.

   Hipocentrum wstrząsu było na głębokości 30 km, pod powierzchnią morza, w pobliżu Iwate. Nie ma ostrzeżeń przed tsunami.

  2. Czarnobyl zalano betonem. Czy nie da sie tego samego zrobic w japonii? Czy wogole mozna cos z tym zrobic aby zatrzymac skazenie?

   1. NIESTETY – NIE!!!! – TAK BEDZIE WIELE MIESIĘCY AŻ DO USTANIA REAKCJI –
    – ZABETONOWAĆ TERAZ – TO TAK JAK BYŚ WZIEŁA CZAJNIK ZABIŁA KOŁKIEM OTWÓR WLEWOWY I POSTAWIŁA NA GAZIE
    W PEWNEJ CHWILI CZAJNIK ZOSTANIE ROZERWANY PRZEZ PARĘ WODNĄ – A KUCHNIA ZDEMOLOWANA JAK PO WYBUCHU GRANATA
    =======================================================
    – TO BĘDZIE STRASZNA KATASTROFA DLA REGIONU – WBREW POZORĄ , NAJWIĘKSZY PROBLEM NIE DO ROZWIĄZANIA TO TYSIĄCE – A NAWET PÓŹNIEJ MILIONY – LITRÓW WODY SKAŻONEJ – O NORMACH NA RAZIE PRZEKRACZAJĄCYCH 1 000 000 RAZY BEZPIECZNE WARTOŚCI ……
    =============================
    PO WIELU MIESIACACH BĘDZIE MOZNA W KOŃCU ZABETONOWAĆ – ALE WODA PRZENIKNIE DO MORZA – SKAZI CAŁKOWICIE REGION OD JAPONII DO AUSTRALII , NOWEJ ZELANDII ,
    =============================
    WODY TEJ NIE DA SIĘ SPAKOWAĆ I ZAMUROWAĆ …… pójdzie w obieg oceaniczny prądy morskie i oceaniczne obdziela region po równo = W PONIŻSZYM REGIONIE – JUŻ W TYM ROKU – KONIEC Z RYBOŁÓWSTWEM , TURYSTYKĄ = GŁÓD NĘDZA ,

    1. ŻADEN AMERYKANIEC , NIEMIEC , FRANCUZ NA WAKACJE TAM NIE POJEDZIE , A ZAKAZ IMPORTU ŻYWNOŚCI Z TEGO REGIONU , ZABIJE GOSPODARKĘ CAŁKOWICIE , SZCZEGÓLNIE TE WYSPIARSKIE KRAIKI..

     1. Przecież jeśli to będzie trwało tak wiele miesięcy to dotknie całego świata. Nie tylko odpadną wakacje, ale życie na świecie będzie niebezpieczne. Zastanawiało mnie czy siedzenie w domu przez jakiś czas, aby uniknąc skażenia ma sens, ale po tym ci Mizia napisałaś wydaję się , że siedzenie w domu niewiele zmieni skoro to będzie trwać tak długo. Powiem szczerze, że miałam nadzieję iż uda się to opanować w kilka dni. Nie znam się na tym, ale teraz wydaje mi się iż mamy bardzo duży problem.

     2. Przeciez mamy nasze media, ktote beda przekonaywac ze nic sie nie stalo i ze zagrozenie skazeniej jest tak naprawde niewielkie. Przeciez chodzi o cicha depopulacje

    2. *********************************

     ZALANIE TEJ CHOLERNEJ ELEKTROWNI CEMENTEM, PIASKIEM, AZOTEM, BAREM I IN ORAZ STWORZENIE SARKOFAGU POWINNO SIĘ ZACZĄĆ JUŻ NA SAMYM POCZĄTKU !!!
     A JAPOŃCZYCY ROBIĄ TO CO KAŻĄ IM ROBIĆ USERMANI – WOJSKOWI – JAK POWIEDZIAŁ WOJSKOWY NADZORRCA JAPONSKI – CZYLI POLEWAJĄ TO WODA, NA DODATEK MORSKĄ I ZASOLONĄ !!!

     ZAMIAST SŁUCHAĆ SPECJALISTÓW – POWIĘKSZAJĄ ROZMIARY KATASTROFY – BANDA NIEODPOWIEDZIALNYCH DYLETANTÓW Z TEPCO I GE – CZYM MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ OBLEWANIE ROZGRZANEGO DO 3000 LUB NAWET 5000 ST. CELSJUSZA PIECA, WYPEŁNIONEGO PROMIENIOTWÓRCZYMI PIERWIASTKAMI, NIEUSTANNIE ZE SOBĄ REAGUJĄCYMI, Z DOSTĘPEM DO POWIETRZA I WODY ??? NO CZYM MOŻE SIE TO SKOŃCZYĆ ???
     MICHIO KAKU APELUJE OD SAMEGO POCZĄTKU, NO ALE PO CO SŁUCHAĆ FIZYKA – WOJSKOWI USERMANI WIEDZA LEPIEJ – ONI MAJA SWOJE SCENARIUSZE :

     http://www.youtube.com/watch?v=JJ5h1tnEIWM&feature=related

     http://www.youtube.com/watch?v=okHM-Y1-3L0&feature=related

     http://www.youtube.com/watch?v=7DkCD5IInMY

 9. „ku pokrzepieniu serc.Oby Ziemia pozostała błękitna na zawsze!” Specjalnie od ehovara…”

  -do zyczen dolaczam sie i ja

  Wonderful Chill Out Music — No Mans Land – Mike Oldfield [HD]

 10. „markglogg

  24 Marzec 2011

  http://nstarikov.ru/blog/8569

  Tutaj pokazane są rodzaje nowiusieńkich karabinów – także tych ciężkich, maszynowych – jakimi dysponują „powstańcy”. Jest to broń będąca na wyposażeniu NATO, do której jest konieczna amunicja, jakiej Libia nie produkuje. Niestety opis zdjęc jest zrobiony po rosyjsku, ale widać skąd „spadli” ci „powstańcy”, a zwłaszcza ich bynajmniej nie wyglądajacy na Araba instruktor:”
  http://www.wiernipolsce.pl/

 11. Tylko dziennie na dzialania sil zbrojnych przeciwko tzw.rezimowi w Libii idzie ok £6 miln. No coz, ochrona ludnosci cywilnej kosztuje

  „Daily Mail”: 350 brytyjskich komandosów działa już w Libii
  [2011-03-25 15:26:07]

  Brytyjska gazeta „Daily Mail” 25 marca ogłosiła, że w Libii działa 350 brytyjskich komandosów z oddziałów specjalnych SAS i SBS, prowadząc tajne operacje, a 800 kolejnych może zostać tam wysłanych. Oficjalnie rząd Wielkiej Brytanii utrzymuje, iż w Libii nie ma brytyjskiego personelu wojskowego. „Daily Mail” oceniła, że od miesiąca około 250 Brytyjczyków z sił specjalnych jest zaangażowanych w tajne operacje w Libii, a 100 dalszych z grupy wsparcia zostało tam wysłanych w ostatnich dniach.

  Według gazety Brytyjczycy otrzymali wyraźne instrukcje, by nie angażowali się w walki z siłami lojalnymi wobec Muammara Kaddafiego, chyba że chodzi o własne życie lub o nadzwyczajne sytuacje, w których wojska libijskiego dyktatora zabijają nieuzbrojonych cywilów. Głównym zadaniem komandosów jest identyfikacja celów i naprowadzanie na nie powietrznych ataków koalicji, a także rozpoznanie terenu i sił przeciwnika. Komandosi są zaopatrywani w wodę, żywność i amunicję z bazy na Cyprze.

  Zgodnie z doniesieniami brytyjskich mediów 800 żołnierzy piechoty morskiej (Royal Marines) jest przygotowanych do wyjazdu do Libii, by wesprzeć tam akcje humanitarne. Zadaniem marines będzie także dopilnowanie, by piloci RAF nie zabijali Libijczyków wykorzystywanych przez reżim Kadafiego w charakterze żywych tarcz do ochrony najważniejszych budynków publicznych.

  „Daily Mail” oszacowała, że operacje powietrzne w Libii oraz ataki z okrętów na system obrony przeciwlotniczej tego kraju z użyciem pocisków samosterujących kosztowały do tej pory 29,2 mln funtów. Kwota ta nie uwzględnia kosztów operacji sił specjalnych.
  zrodlo
  http://lewica.pl/?id=23983

  1. Do Bengazi i Misuraty do Libii plyną DWA amerykanskie okręty wojenne z liczbą 10 tysiecy zołnierzy.
   25 Marzec 2011
   dzisiaj w żydo-imperialnych mediach w USA podano do oficjalnie wiadomości, że do Bengazi i Misuraty do Libii płyną DWA amerykanskie okręty wojenne z liczbą 10 tysiecy żołnierzy, którzy mają zająć Bengazi i Misuratę oraz przejąć tam kontrolę nad ludnoscią cywilną – czyli INWAZJA na Libię identyczna jak Adolfa Hitlera na Polske w 1939 roku !!!

   1. DLACZEGO żadna prasa w żydo-mafijnej III RP nie informuje, że dzisiaj była WIELKA demonstracja w Brussel (Brukseli) PRZECIW bandyckiej interwencji wojsk NATO w Libyi. W proteście uczestniczyło co najmniej 20 tysiecy ludzi.
   Samozawncy bandyci i złodzeje, którzy sami postawili się na szefów urzędów w ganksterskiej Brukseli czyli centralnych urzedach UE użyli brutalnej przemocy przeciw pokojowej demonstracji.

   Policja strzelała gumowymi kulami, użyto teksyczne gazu porażającego układ nerwowy przeciw demonstrantom, użyto też działka wodne, użyto też ultra-dzwiekowe agregaty dużej mocy porażające układ słuchowy.
   Demonstranci wznosili pokojowe okrzyki i napisy że NIE MA autoryzacji narodów Europy na fainansowanie tej imperialnej awantury przeciw Libyi. Nie MA też autoryzacji narodów Europy na ROZBIJENIE nastepnego panstwa na drobne części w interesie małej grupki bilinerów oraz finansiery zydoskiej, ale ze szkodą dla przecietnego społeczenstawa we wszystkich krajach Europy.

   Oto jeden link prasowy w tej sprawie: http://www.irishtimes.com/newspaper/breaking/2011/0324/breaking32.html

   Też jest zupełna cisza w żydo-masonskich oszukanczych mediach-propagandzie USA !(…)

  1. a czego nie rozumiesz – wszystko sie zgadza mniej wiecej, promieniowanie jest takie, ze na wysokości rocznej dawki,jaka sie dostaje naturalnie…
   z dokladnoscią do błędu pomiarowego.
   problem w tym, ze zagrozenie jest nie od gamma teraz, a od alfa i ew. beta, ale alfa gorsze, bo to z uranu i plutonu, a tego nikt nie podaje…

 12. Mi to tłumaczy fizyk (nie jest zwiazany z fizyką jadrową)i mówi, że przesadzamy, bo to nie jest wybuch elektrowni, więc nie ma skażenia na duża skalę, tylko lokalnie i w niewielkiej ilości. Twierdzi, że ludzie sami niepotrzebnie sie straszą.

  1. i ma racje..

   Czego sie boicie bardziej? – utraty majątku??, przywilejów??

   Mizia dziś 26 jak tam wielki solar wybuch..

   1. NIEŻLE PIERDYKŁO O PÓŁNOCY , A 3 GODZINY TEMU MOCNO ALE TRUDNO OCENIĆ zERWAŁO REJESTRACJE WYKRESU JAK WIDAĆ

    ===========================================

    ALE ZA 8 DO 10 GODZIN ŻRÓDEŁKA ROZBŁYSKÓW POKRYJĄ 60 % TARCZY SŁOŃCA I BĘDĄ CENTRALNIE NA WPROST NAS

    ———————————————————————-

    =================================================

    PATRZ PO LEWEJ TO BĘDZIE W CENTRUM  ZA KILKANASCIE GODZIN …

    ================================================

    ====================================================

    http://iswa.gsfc.nasa.gov:8080/IswaSystemWebApp/iSWACygnetStreamer?timestamp=2038-02-23%2000:44:00&window=-1&cygnetId=261

    ===================================================

    WYSTARCZĄ 2 TAKIE JAK NA ANIMACJI JEDEN MUSKAJACY DRÓGI CENTRELNIE

    ale przy tej aktywności jaka sie wyłania , to chyba cód żeby nas coś nie trefiło

    1. Dzięki wam. Dobrze że piszesz o tym mizia

     Choć i tak moja podświadomość mówi mi że nic sie nie stanie. Licze na to że coś sie w końcu stanie i ludzie sie ockną..

 13. LEKARZE W POLSCE OSTRZEGAJĄ !

  Jesteśmy przekonani, że poniższe zalecenie lekarzy z Lodzi odnosi się do wszystkich matek z dziećmi oraz wszystkich młodych i dorosłych ludzi w Polsce (link).

  Szczególna ostrożność zalecana jest dla kobiet w ciąży i małych dzieci.

  Dbajcie aby nie powtórzyła się sytuacja z czasów Czarnobyla, kiedy to wielu ludzi zlekceważyło zagrożenie. Skończyło się to źle dla niektórych, wiele dzieci miało powikłania, albo ciężko zachorowało.

  Choć Fukushima jest oddalona od Łodzi o 11 tysięcy kilometrów, lekarze zalecają, żeby zachować ostrożność.

  „Jeśli ktoś nie musi wychodzić na zewnątrz, zalecam pozostanie w domu. Z nieba mogą spadać radioaktywne cząstki, dlatego należy być ostrożnym. W domach powinny pozostać zwłaszcza dzieci – uważa dr Dariusz Timler, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi.”

  Od soboty, nad Polską będzie największe, do teraz, stężenie cząstek radioaktywnych w powietrzu. Nawet bardzo niskie stężenie pierwiastków radioaktywnych, pochodnych z Plutonu 239 jest bardzo niebezpieczne. Wdychanie skażonego powietrza niesie ze sobą ryzyko wchłonięcia radioaktywnych cząstek.

  * Pozostańcie w zamkniętych i uszczelnionych pomieszczeniach. Zwracajcie uwagę na uszczelnienie wentylacji.
  * W szczelności chrońcie dzieci
  * Myjcie ręce po każdym przyjściu do domu. Ubranie składajcie do zamkniętego pojemnika, lub worka i jak najszybciej wypierzcie.!

  Sytuacja w Fukushimie wciąż się pogarsza i nowe fale skażonego powietrza idą w świat.

  Nie lekceważcie zagrożenia !

  http://www.globalnaswiadomosc.com/polskaskazenie.htm

 14. No wlasnie tez sie zastanawiam nad tym co nam nad glowa wisi. Wczoraj na WP pisali ze nad Polska jest juz ten szkodliwy jod. Skoro jod jest to wszystko inne tez ale o tym nie powiedza co oczywiste bo by cala gospodarka klekla i skonczylby sie swiat psychopatow jaki znamy.

  Czytam tez grype. Bo wiadomo ze to swietna strona, ale troche mnie przerazaja tamte porady jak sie chronic przed skazeniem (nie wychodzic z chaupy, pic wode butelkowana, najlepiej do bunkra i ogolnie jakies odrealnione rady ktorych 99% ludu nie da rady wcielic w zycie…) Ja sie tak tylko zastanawiam jak ta elektrownia wciaz wydziela te szkodliwe czasteczki liczone w setkach ton czy wiecej. To jak dlugo sie bunkrowac? Cale zycie? Bo wiadomo ze to teraz bedzie z wiatrem, woda niesione wszedzie. Te czasteczki nie znikna po paru dniach one beda wszedzie i w nas w organizmach zywych w wodzie w pozywieniu. Teraz (czyli od momentu samej katastrofy) to juz jest za pozno na jakiekolwiek srodki zaradcze i jesli rzeczywiscie toniemy w promieiotworczym gownie to jest juz ZA POZNO na cokolwiek. Przykre ale prawdziwe. No nie zwalimy sie wszyscy do bunkra Mizi sie ratowac. 😛

  Jakkolwiek przeciw psychopatom mozna sie probowac bronic w taki czy inny sposob ale przed TYM co wiatr niesie (o ile) z Japonii nie ma ratunku.

  Moge sie mylic. Ja w kazdym razie nie wpadam w panike. Bo przeciez nie moge siedziec w domu i nie wietrzyc cale lato jesien i cholera wie jak dlugo jeszcze. Panika nic mi nie pomoze. Jedyne co mozna zrobic to niedopuscic do budowy tego g**na w Polsce. Nawet jesli mialoby to kosztowac przelew czyjejs krwi. 🙂 Albo jesli juz ma byc to zamontowac to na wiejskiej.

  1. Też nie wpadam w panikę, ale zakupiłam kelp chrom+ i spiruline dla wnuka 6-lat. Sama wylewam na rękę kilka kropli jodyny, której plama znika w szybkim tempie..Kiedy mój syn był dzieckiem i zaczynało się przeziębienie dodawałam jodynę do kąpieli. Musimy myśleć pozytywnie i pomagać sobie wzajemnie, bez względu na różnice jakie nas dzielą…

   1. @AQQ
    W jakim celu wylewasz jodynę na rękę? A jak szybko znika to co wtedy robisz? Możesz napisać coś blizej.

    1. Jesli jest niedobór to wnika w 20-30minut. Kilka kropli(5-10) jodyny na wewn. stronę ręki– by nie mieć plam w widocznym miejscu w razie niewchłonięcia…

  2. Taka elektrownia to TYKAJĄCA BOMBA postawiona za nasze pieniądze na naszą zgubę. Zdani jesteśmy na widzimisię właTców świata i ich podłe kaprysy!!! (dobrze to jest pomyślane-nie na darmo Noblami się odznaczają) Te meNdialne świnie lobbujące za elektrowniami powinni się ocknąć w obliczu katastrofy japońskiej…

  3. Z calym szacunkiem do Mizi i P.B. jesli do powietrza tam na prawde wydostaje sie caly czas MOX to musielibysmy uciekac na polkole poludniowa chociaz i tak to by pewnie niewiele dalo 🙂 Mniej paniki i trzeba zyc jak sie zylo. Skoro czas rozkladu tych pierwiastkow liczy iles tam lat to przeciez nie mozemy sie na tyle zabunkrowac w domu i kiedys trzeba wyjsc. Trzeba liczyc na to, ze nas OKLAMUJA i jakos uda im sie tam ta elektrownie zabetonowac, wyslac w kosmos czy nie wiadomo co z Nia zrobic 🙂

   1. a czy ja piszę co kto ma robić , nie – wyrażnie napisałem rób co uwarzasz , a dla dociekliwych skierowałem na grypę666 –
    bo tam jest szerzej , ja naprzykład dziś bedę leżał na piaseczku i sie wygrzewał , mój wybór , INNI MOGĄ ROBIĆ ODWROTNIE

    1. czyli ci inni pod piaseczkiem i marznąć??
     hehe

     – „..obejmując całą półkulę północną..”
     Wanga mi sie przypomniała..

   1. w protescie glownymi protestujacymi byli czonkowie zwiazku UNISON w Wilekiej Brytanii i jest jednym z największym, ponad 1,3 mln członków

 15. Jak tam Mizia z trzęsieniem?.. Moim zdaniem tamto to niewypał choć raz na ten temat sie wypowiadałem..

  „obejmując całą półkulę północną”
  – Pierwsze co przyszło mi na myśl to.. Wanga, heheh

  Zresztą, zobaczymy.. Mamy jeszcze troche czasu. Najbliższe 2miesiące będą najważniejsze a potem? no cóż.. Zmieniamy temat..

    1. Ja myślę, że nadchodzi czas kiedy to wszystko się skończy ludzie juz nigdy nie będą się zabijali i będą sobie jak bracia!!!!!

  1. **************************

   NIE ROZUMIEM – JAK PODANE SĄ TE WARTOŚCI – TU SĄ CHYBA LITERÓWKI :

   PRZYKŁADOWO :
   Łączna aktywność produktów rozszczepienia uwolnionych do 20 marca wyniosła:
   Jod – 2,7 E17 Bq
   Cez – 3,7 E16 Bq
   Gazy szlachetne – 4 E19 Bq
   Stałe produkty rozszczepienia – 1 E18 Bq
   Sr-90 – 8,1 E15 Bq

   CO TO JEST TO – E ? TO BŁĄD W ZAPISIE ? MOŻESZ TO SPRAWDZIĆ ? WG MNIE CHODZI O 10 DO POTĘGI NP 17 – CZY TAK ?
   TO SĄ ZATRWAŻAJĄCE LICZBY, A TO DOPIERO WYLICZENIE DO 20 MARCA…………

   NASTEPNIE :
   Radionuklid
   Aktywność w rdzeniu,
   PBq Aktywność uwolniona,
   PBq Frakcja aktywności rdzenia uwolniona do otoczenia, %

   AKTYWNOŚĆ ZAWSZE PODAJE SIĘ W Bq

   Gazy szlachetne
   Xe-133 6510 6500 100
   Lotne produkty rozszczepienia
   Te-133 1150………..TYLKO JEDNA POZYCJA ? GDZIE RESZTA ?
   I-131 3080 1760 57
   I-133 6700 2500 37
   Cs-134 170 54 32
   Cs 137 260 85 32
   Pierwiastki o pośrednich temperaturach parowania
   Sr-89 3960 115 3,35
   Sr-90 230 10 4,3
   Ru-103 3770 168 4,45
   Ru-106 860 73 8,5
   Ba-140 6070 240 3,95
   Pierwiastki żaroodporne z cząstkami paliwa łącznie
   Zr-95 5850 196 3,35
   Mo-99 6110 168 2,75
   Ce-141 5550 196 3,5
   Np-239 58100 945 1,6 —>TU JEST CHYBA BŁĄD : MA BYĆ Pu 239 BO TO PLUTON………..
   Pu-238 1,3 0,035 2,7
   Pu-241 180 6 3,3
   Am-242 43 0,9 2,1
   Suma, bez gazów szlachetnych 5300
   (1 Ci = 3,7 1010 Bq)
   ……….TZN 3,7 x 10 DO POTEGI 10……

   Czy ta osoba wie mniej więcej – ile tego paliwa – w rozbiciu na konkretne radionuklidy było w reaktorach i w basenach ? AGENCJA AP PODAWAŁA ŻE OK 4800 TON ŁĄCZNIE – RAZEM Z TZW ZUŻYTYM…….ILE TEGO SYFU MAJĄ DOKŁADNIE ???
   MUSZĄ BYĆ KONKRETNE DANE SKORO WYLICZYLI AKTYWNOŚĆ I FRAKCJĘ AKTYWNOŚCI RDZENIA UWOLNIONĄ DO OTOCZENIA W % – MOŻESZ TO SPRAWDZIĆ ? TO WAŻNE ……..

   ***************************************************

   1. TE DANE NIE SĄ KOMUNIKATEM PRASOWYM , maja tylko dąć poglad co w ogóle jest nad polska , bo piszą tylko o jodzie
    te dane nie są dla szaraczków , do wgladu , i nie będą

    1. JAK JESTEŚCIE CIEKAWI TO ZAŻĄDAJCIE DANYCH Z – POLSKIEJ SIECI „SAPOS” – kazdy urzad wojewódzki ma na swoim budynku umieszczone mierniki – sapos – ALE TO JEST PODOBNO – TAJEMNICA –
     =====================================
     PRZYKŁADOWY PLAN REALIZACJI , MIASTA I OKOLIC POZNAŃ
     http://wzk.poznan.uw.gov.pl/files/dok/PRK_radiacja.pdf
     =====================================
     ps. ten dokumetn winien mieć klauzulę minimum „zastrzeżone”
     a jakiś pacan wsadził w net 🙂

     1. ************************

      INSTYTUCJE ODPOWIEDZIALNE ZA KONTROLĘ SKAŻENIA RADIOAKTYWNEGO W POLSCE MÓWIĄ ŻE WSZYSTKO JEST OK !!!!!!!
      ŻADNEGO ZAGROŻENIA !!!!!
      NIE ROZMAWIAM Z IGNORANTAMI, OPORTUNISTAMI I KŁAMCZUCHAMI !!!!!!!!!!!!!
      POGADAMY JAK ZACZNĄ IM WYPADAĆ WŁOSY, ZĘBY, WEJDĄ PAR RAZY W OBRZĘK MÓZGU I SZPIK KOSTNY PRZESTANIE PRACOWAĆ !!!!!
      MOŻE WTEDY ZACZNĄ MÓWIĆ PRAWDĘ !!!!!

      ************************************

     2. *************************

      W TYM DOKUMENCIE NIE MA NICZEGO TAJNEGO – TO KWESTIE CZYSTO ORGANIZACYJNE I LOGISTYCZNE. JEŚLI CHCIELIBY TO UTAJNIAC – TO CHYBA TYLKO PO TO ABY UTAJNIAĆ FAKT KTO PERSONALNIE JEST ODPOWIEDZIALNY ZA KONKRETNE SPRAWY, NAZWISKA ITP…
      AKCJA „JODOWA” ROZWALA…PER ANALOGIAM POWINNI JESZCZE PLANOWAĆ AKCJĘ „PLUTONOWĄ” „CEZOWĄ” I RESZTĘ PROMIENIOTWÓRCZYCH BAJEK – DO KOMPLETU…………
      AKCJA „JODOWA”……….

      ************************

     3. W Reutera:
      Prównawczo wg ich krajowych norm bezpieczeństwa na rok mozna 250 millisieverts. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska mówi, ze pojedyncza dawka 1000 millisieverts wystarczy, aby spowodować krwotok.

      (Mizia, cos ciezko bylo sie dostac na Twoj blog przez jakis czas).

  2. Ok niech to juz sie skończy..tego sie nie daje wytrzymać, skazenia, zabójstwa, znieczulica..to powolne zabijanie na raty. Panie Boże kiedy nas zabierzesz do siebie??

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: