DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

WikiLeaks zagraża – rzadowi DONALDA – PRAWDA O SMOLEŃSKU – ZOSTANIE ODKRYTA !!!!

UWAGA INFORMACJA NIE OFICJALNA I OFICJALNIE NIE POTWIERDZI JEJ NIKT

RZAD POLSKI JEST PRZERAŻONY MOŻLIWOSCIA UJAWNIENIA W ŚRÓD SETEK STRON DOKUMENTÓW AMERYKAŃSKICH O CHARAKTERZE ŚCISLE TAJNYM – INFORMACJI DOTYCZACYCH – KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Z NIE OFICJALNEGO ZRODŁA – WYSYŁANE SĄ JEDNOZNACZNE SYGNAŁY ŻE TAKIE DOKUMENTY DOTYCZACE „KATASTROFY” SMOLEŃSKIEJ ZOSTANA UJAWNIONE .

REAKCJA POLSKIEGO RZADU NA TE  SYGNAŁY JEST HISTERYCZNA WSZYSTKIE SŁUŻBY ZOSTAŁY ZOBLIGOWANE PRZEZ ……… DO PODJECIA ZA WSZELKA CENĘ  KROKÓW …………………….

jakie to bedą czynnosci i na czym polegały nie wiadomo – JEDNAK MOŻNA ZARYZYKOWAĆ ZAŁOZENIE – ŻE MOZE TO BYĆ JAKIEGOS RODZAJU PRÓBA ODCIECIA OBYWATELI OD SIECI INTERNETOWEJ ………..

W sobotę wieczorem doradca prawny amerykańskiego Departamentu Stanu, Harold Koh, wystosował do założyciela WikiLeaks Juliana Assange’a list, w którym wyjaśnił, że publikacja dokumentów „będzie stanowiła pogwałcenie prawa amerykańskiego” i „będzie miała poważne konsekwencje”, zagrażając życiu „niezliczonych niewinnych istnień ludzkich od dziennikarzy po obrońców praw człowieka, od bloggerów po żołnierzy”. Koh zażądał wstrzymania publikacji. Jego list został udostępniony mediom. 

Jak poinformował Departament Stanu, list Koha jest odpowiedzią na korespondencję, którą w piątek otrzymał ambasador USA w Wielkiej Brytanii,

dokumenty dotyczace  „KATASTROFY” Smoleńskiej maja zawierać miedzy innymi – wyniki analizy filmu – nizej załaczonego

ORAZ TAJNA KORESPONDĘCJE SŁUŻB POLSKICH Z AMERYKAŃSKIMI AGENDAMI I AGENCJAMI – RZADOWYMI USA – Z CZEGO OPINIA NSA – zawiera wstrzasajace – wnioski z analizy – zarowno dowodów przekazyawnych przez stronę polską jak i cześć pozyskana samodzielnie przez sł. USA.

OBAWIAM SIE ZE JESLI TE DOKUMENTY ŻECZYWISCIE ZAWIERAJA TAKIE TRESCI – SYTUACJA W EUROPIE MOZE SIE DIAMETRALNIE ZMIENIĆ A NAPIECIA MOGĄ SIEGNAĆ ZENITU.


Rosyjskie służby specjalne od pierwszych minut po katastrofie uniemożliwiały polskim służbom dostęp do miejsca tragedii, od początku sterowały śledztwem i nadal to czynią.

– Oficerów ABW, żandarmerii, którzy przyjechali m.in. zabezpieczyć ocalałe nośniki tajnych danych, zgromadzono w hangarze, oznajmiając, że „nie mają tu nic do roboty”. Kilka godzin potem Tusk przytulał się z Putinem – mówi informator „Gazety Polskiej”, który był na miejscu 10 kwietnia.

Polskie służby posiadają bardzo ważny dowód w śledztwie – trzecią czarną skrzynkę. Jak dowiedziała się „GP”, nie przekazały Rosji jej oryginału, choć tego żądała strona rosyjska. Rejestrator jest dobrze zabezpieczony, znajduje się w sejfie.

Trzecia skrzynka to cyfrowy
rejestrator szybkiego dostępu, produkcji
warszawskiej firmy ATM PP, typu ATM-QAR/R128ENC. Ocalał on z katastrofy i został przewieziony do Polski, ponieważ jest to polski patent. Strona rosyjska nie posiadała software (dostępu do oprogramowania), by odczytać jego zapisy. Okazało się jednak, że zarejestrował on o wiele więcej parametrów, niż pierwotnie sądziła rosyjska komisja śledcza. Stanowił niezależną kopię głównego rejestratora pokładowego MŁP 14-5.

Bloger „stary wiarus” na Salonie24.pl zwrócił uwagę, że „da się z niego odczytać wszystko to, co z rejestratora MŁP-14-5, ponieważ QAR jest wpięty równolegle w instalacje MSRP-64 (czyli system rejestracji parametrów lotu). Pochylenie, przechylenie, kurs, przyspieszenia we wszystkich osiach itp., a także tzw. pojedyncze zdarzenia, czyli nas interesujące, np. wysokość decyzji, naciśnięcie przycisku »Uchod« -2 krąg. Wysokość z RW i baro”. A więc informacje zarejestrowane w polskiej skrzynce zawierają odpowiedź: czy mjr Arkadiusz Protasiuk po komendzie drugiego pilota Roberta Grzywny „odchodzimy” pociągnął wolant, próbując odlecieć.

Komisja gen. Anodiny wystąpiła o przekazanie polskiego rejestratora Rosji. Z jakich powodów, skoro mają już własne zapisy dotyczące parametrów lotu?

Upublicznienie zapisów trzeciej polskiej skrzynki – po tym, jak Rosjanie przekażą nam ostateczną „odszumioną” wersję stenogramów rozmów w kokpicie – może obalić lansowane tezy o winie pilotów, a inne uprawdopodobnić.

Namiestnik Komorowskiego działał

29 kwietnia sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych Jacek Cichocki (w rządzie PiS stanowisko to należało do śp. Zbigniewa Wassermanna) zapewnił w Sejmie, że przy zabezpieczaniu przedmiotów osobistych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem obecni byli przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej oraz funkcjonariusze ABW. Polskich służb nie dopuszczono jednak do wykonywania ich obowiązków – wszystkie tajne dane przejęła FSB.

Polskich służb Federalna Służba Bezpieczeństwa nie dopuściła, a najwyższemu żyjącemu urzędnikowi Kancelarii Prezydenta nie pozwoliła odlecieć ze Smoleńska do Polski.

Piotr Ferenc-Chudy, dziennikarz „GP”, który był wśród dziennikarzy na cmentarzy katyńskim, tak relacjonuje zachowanie rosyjskich służb po katastrofie: – Dowiadujemy się, że z polecenia rosyjskich władz mamy wracać do Polski. Nasz przewodnik i oficer FSB wprowadzają nas do autobusu. Okazuje się, że jednak nie wolno nam odjechać. Oficer zabronił. Rosjanie dostają sprzeczne rozkazy. W końcu zbieramy się w autobusie i jedziemy pod bramę lotniska. Stoją tam limuzyny oficjeli, karetki, samochody wojskowe i milicyjne. Rosyjskie służby próbują odebrać dziennikarzom nośniki z nagraniami, karty pamięci ze zdjęciami. Brama jest zamknięta. W samolocie czeka minister Jacek Sasin, który chciał zaraz po katastrofie wracać do Polski. Rosjanie nie pozwalają mu jednak ani odlecieć, ani wyjść na zewnątrz. Tłumaczą, że Jak-40 nie może wystartować, ponieważ na wieży nie ma kontrolera, bo jest właśnie przesłuchiwany. Dziwne, bo widzimy, że na lotnisku wciąż lądują rosyjskie samoloty i śmigłowce. Jak opowiadał potem minister Sasin, ambasador Polski w Moskwie Jerzy Bahr usilnie namawiał go, by został, ale minister zdecydowanie odmawiał. Potem dowiedzieliśmy się, że w czasie, gdy przetrzymywano ministra Sasina, najwyższego żyjącego urzędnika Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w Polsce już znajdował się w opustoszałej Kancelarii nowy jej szef, mianowany przez p.o. prezydenta, Bronisława Komorowskiego. Rosjanie pozwolili wystartować Jakowi-40 z ministrem Sasinem dopiero po interwencji polskich konsulów. Wylądowaliśmy w Warszawie po godz. 17.
Obecność rosyjskich specsłużb i niedopuszczenie do zabezpieczenia terenu oraz ocalałych nośników tajnych danych przez polskie służby są znamienne. W dzienniku „Washington Times” w artykule Billa Gertza z 13 maja br. (Zagrożone kody NATO) autor, powołując się na źródła w wywiadzie NATO, pisał, że „najbardziej znaczące jest to, że Rosjanie prawdopodobnie uzyskali ultratajne kody używane przez armie NATO do komunikacji satelitarnej”. Zdaniem Gertza, „jeśli rosyjskie służby specjalne były w stanie odzyskać karty kodowe telefonów satelitarnych, będą w stanie rozkodować teraz całą natowską komunikację sprzed katastrofy. To przełom dla rosyjskich służb. Niemal na pewno natychmiast po katastrofie wydano wojskom państw NATO nowe kody”.

Rosjanie mogli uzyskać informacje z ostatnich miesięcy, a nawet lat, dotyczące planów obronnych, ponadto mogli poznać tożsamość agentów lub źródeł podsłuchu NATO.

FSB w sprawie katastrofy pojawia się od początku. Oficer tej służby znajdował się na wieży kontrolnej w chwili, gdy polski samolot z prezydencką delegacją zbliżał się do lotniska Smoleńsk-Siewiernyj (sprawę ujawnił „Fakt”). Polakom nie udało się ze stuprocentową pewnością ustalić jego nazwiska (być może brzmi ono Krasnokuckij). Ciekawe, że nie udało się go przesłuchać nawet rosyjskim prokuratorom.

Agent towarzyszył dwóm kontrolerom, z których jeden po tragedii przeszedł w trybie ekspresowym na emeryturę i zniknął, a drugi rozpłynął się w powietrzu po tym, jak przyszedł po niego jakiś rosyjski mundurowy. Jeden z tych dwóch pracowników wieży, niejaki Ryżkow – pomocnik kontrolera – został wydelegowany do pracy na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj „do czasu zakończenia lotów, 10 kwietnia” – jak napisano w materiałach prokuratorskich. Zbieżność tej daty z katastrofą jest zastanawiająca. Polska prokuratura wojskowa potwierdziła, że bada wątek tajemniczej obecności oficera rosyjskich służb w wieży, ale dotychczas nie udało się jej przesłuchać ani oficera, ani kontrolerów.

Także pojawienie się przed terminem lądowania prezydenckiego Tu-154 rosyjskiego Iła-76, który wykonał karkołomny manewr tuż nad płytą lotniska, jest do dziś niewyjaśnione. Rosjanie tłumaczyli, że iłem lecieli funkcjonariusze FSB mający chronić prezydenta RP. To jednak za wielki samolot do tego celu. Przy tym Ił-76 nie wylądował, a funkcjonariusze FSB mimo wszystko w Smoleńsku byli.

Pod parasolem rosyjskiej agentury

– FSB steruje przebiegiem śledztwa rosyjskiej prokuratury, decyduje, jakie dokumenty i kiedy śledczy mogą przekazać Polsce, a także kieruje „przeciekami” o rzekomej winie polskich pilotów, które podwładni Putina wrzucają do polskich mediów, wykorzystując byłych agentów WSI. Pracami rosyjskiej komisji steruje gen. Tatiana Anodina, która została szefową Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego dzięki poparciu wiceszefa KGB Jewgienija Primakowa. Chodzi o zagmatwanie śledztwa i zrzucenie winy na załogę Tu-154 – mówi „GP” jeden z polskich śledczych.

Nic dziwnego, że postępy rosyjskiego śledztwa pod „opieką” FSB są prawie zerowe, a polscy prokuratorzy wojskowi, którzy są uzależnieni od materiałów uzyskanych z Rosji, nie mogą rozwinąć śledztwa. Choć na linii rządowej – jak podkreśla premier Tusk i p.o. prezydenta Bronisław Komorowski – współpraca polskiej i rosyjskiej prokuratury „układa się wzorowo”, napięcie między prokuraturą rosyjską i komisją Anodiny a polską prokuraturą wydaje się powoli rosnąć. Wynikiem tego była wizyta ministra Jerzego Millera w Moskwie, który pojechał odebrać nową wersję zapisów czarnej skrzynki, ponieważ polscy śledczy wykryli w niej wady techniczne (ślady ingerencji?).

Polscy śledczy nie mogą przeprowadzić własnej analizy fonoskopijnej oryginalnej czarnej skrzynki, która jest w rękach rosyjskich, ponieważ gen. Anodina kategorycznie stwierdziła, że Rosja nie zwróci ich Polsce.

Dlaczego FSB tak pilnie strzeże tajemnic katastrofy smoleńskiej? Jeśli za katastrofę odpowiedzialni byliby piloci albo prezydent lub ktoś z jego otoczenia, Putin w świetle kamer od razu przekazałby Tuskowi czarne skrzynki, co miałoby oznaczać: „patrzcie, nie mamy nic do ukrycia”, a nawet z własnej woli przysłał do Polski na przesłuchania kontrolerów z wieży, którzy by to potwierdzili. Tymczasem Rosjanie przetrzymują ponad dwa miesiące dwie skrzynki, w dodatku chcieli, abyśmy oddali im własną, polską. Kłamstwa, matactwa, zacieranie śladów wskazują na winę Rosji.

Tajemnica zdjęć z satelity

Niedługo po katastrofie „Rzeczpospolita” podała, że polska Służba Kontrwywiadu Wojskowego na bieżąco otrzymywała informacje o położeniu prezydenckiego Tu-154 w drodze do Smoleńska. Informacje, które wpływały do SKW, były zbliżone do tych przesyłanych przez zwykłe urządzenia GPS. Były to dane m.in. o położeniu maszyny, jej wysokości i prędkości. Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynikało, że SKW najprawdopodobniej już w momencie katastrofy posiadała też nagrania m.in. rozmów pilotów samolotu z wieżą kontroli lotów. Wojskowe służby mają bowiem tajną stację nasłuchową. SKW nie chciała jednak oficjalnie komentować sprawy.

Jeszcze bardziej zastanawiające jest milczenie wokół zdjęć satelitarnych, jakie polski rząd otrzymał od National Security Agency (NSA) – amerykańskiej agencji wywiadowczej zajmującej się zdobywaniem, przetwarzaniem i szyfrowaniem tajnych danych. Fotografie te, pochodzące z jednego z satelitów szpiegowskich USA, trafiły do Polski pod koniec kwietnia. Kilka dni później znalazły się w polskiej prokuraturze wojskowej. Śledczy mieli określić je jako „bardzo ważne materiały dowodowe”, choć wcześniej minister obrony narodowej Bogdan Klich twierdził, że nie wie, do czego takie fotografie miałyby służyć… Wagi tych materiałów nie docenia chyba także Jacek Cichocki – który w rozmowie z RMF FM przyznał, że zdjęć, które uzyskał od Amerykanów, nawet… nie widział.

O amerykańskich zdjęciach wiadomo jedynie, że pochodzą z dnia katastrofy i są kilka razy dokładniejsze niż fotografie satelitarne Smoleńska dostępne w internecie. W jaki sposób mogłyby przydać się w śledztwie? Przede wszystkich można by było dzięki nim zweryfikować hipotezy dotyczące eksplozji samolotu w powietrzu lub po uderzeniu w ziemię, a także obejrzeć dokładnie miejsce katastrofy po upadku samolotu oraz – co może jest jeszcze bardziej istotne – tuż przed tym zdarzeniem. Zdjęcia z najlepszych amerykańskich komercyjnych satelitów (GeoEye, DigitalGlobe) pozwalają rozróżnić obiekty, które oddalone są od siebie na ziemi o 40-50 cm. NSA – jak można przypuszczać – dysponuje dostępem do jeszcze lepszych materiałów.

Eksperci czy agenci wpływu?

Całkowity brak w dyskusji na temat Smoleńska materiałów źródłowych – a więc zdjęć satelitarnych, rzetelnych informacji o przesłuchaniach, wreszcie wiarygodnych stenogramów rozmów z kokpitu Tu-154 (przypomnijmy, że Rosjanie nie potwierdzili autentyczności publikowanych przez polskie MSW dokumentów) – zmusza dziennikarzy i opinię publiczną do posiłkowania się opiniami przeróżnych ekspertów. Jednak do niektórych osób określanych tym mianem należy zachować duży dystans.

Pisaliśmy już w „GP” o Andrzeju Kińskim z „Nowej Techniki Wojskowej” i Tomaszu Hypkim ze „Skrzydlatej Polski”. Pierwszy („mnie hipotezy dotyczące zamachu, ataku elektromagnetycznego, nie interesują”) jest wymieniony w Aneksie nr 16 raportu o WSI wśród osób „współpracujących niejawnie z żołnierzami WSI w zakresie działań wykraczających poza sprawy obronności państwa i bezpieczeństwa
Sił Zbrojnych RP” jako współpracownik o pseudonimie „Skryba”. Drugi – lansujący w mediach tezę o winie polskich pilotów – pisał kilka lat temu: „Niewiele brakowało, by rząd PiS zniszczył Bumar, delegując do jego władz niekompetentne osoby z klucza partyjnego i niszcząc jego otoczenie, w tym struktury MON i służby specjalne”.

Do kompetencji jednego z najpopularniejszych „specjalistów” w sprawie katastrofy – Siergieja Amielina, autora doskonale znanych w Polsce symulacji ostatnich minut lotu Tu-154 (promowane m.in. w „Gazecie Wyborczej” fotografie ściętych drzew, analizy itd.) – zastrzeżenia mają sami Rosjanie. Na internetowym forum mieszkańców Smoleńska aż kipi od podejrzeń o współpracę Amielina z FSB, wielu internautów udowadnia też, że ten „niezależny ekspert” to w najlepszym przypadku tylko fotograf-amator, o którym przed 10 kwietnia trudno było znaleźć jakąkolwiek wzmiankę w internecie. Doszło do tego, że Amielin – od początku aktywnie udzielający się na forum Smoleńska – próbował obrócić zarzuty pod swoim adresem w żart, publikując w internecie… fotografię podrobionej legitymacji CIA z własnym zdjęciem, nazwiskiem i stopniem.

Równie ciekawą postacią jest niejaki 27-letni mechanik spod Smoleńska Władimir Iwanow, którego 40 dni po katastrofie postanowiono przedstawić jako autora słynnego filmiku nagranego kilkanaście minut po wypadku. Film ten zbadała Okręgowa Prokuratura Wojskowa w Warszawie, stwierdzając, że słychać na nim strzały i głosy po polsku. Tymczasem Iwanow – do którego, jak pisał „Fakt”, „dotarli rosyjscy dziennikarze” – utrzymuje, że nie słyszał żadnych polskich głosów, a huki wystrzałów pochodziły z amunicji funkcjonariuszy BOR (choć jak ustaliła „GP”, zachowała się ona w całości). Czy polska prokuratura wojskowa wystąpiła o przesłuchanie Iwanowa, by ustalić, czy faktycznie jest autorem nagrania? Czy kiedykolwiek będziemy mieli możliwość porównania głosu z filmu i głosu Iwanowa? Jak wyjaśnić rozbieżności między ustaleniami polskich prokuratorów a wersją odnalezionego przez „rosyjskich dziennikarzy” mechanika?

Ale nie zawsze to dziennikarze „docierają” do informatorów; czasem ci drudzy docierają do redakcji. Tuż po publikacji „Gazety Polskiej” pt. Smoleńskie kłamstwa WSI w siedzibie naszego tygodnika zjawił się mjr pil. Andrzej W., wymieniony w raporcie o WSI, próbując w długiej rozmowie przekonać nas, że przyczyną katastrofy było zagapienie się pilotów na reflektory podstawione obok płyty lotniska, tzw. APM-y. Za zamachem mieli stać – według niego – powiązani ze służbami Polacy. Na koniec mjr W. zapytał nas: „Panowie, nie boicie się tak pisać? Na pewno się nie boicie?”

Leszek Misiak, Grzegorz Wierzchołowski

Z – G.B – DLA ZNIEWOLONEGO NARODU – mizia-

======================================================

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ODPOWIEDŻ PENTAGONU – NSA  I INNYCH …………………….

Hakerzy powstrzymają dziś WikiLeaks? Assange: Nawet jeśli…
19 minut temu


Demaskatorski portal internetowy Wikileaks, który ma wkrótce opublikować depesze dyplomatyczne USA, relacjonujące zarzuty korupcyjne wobec rządów i przywódców obcych państw, poinformował w niedzielę, że został zaatakowany przez hakerów.

Portal zapewnił jednocześnie, że nawet gdyby przestał funkcjonować, to kilka gazet i tak opublikuje przekazane im już wcześniej materiały. Chodzi tu m.in. o dzienniki – amerykański „The New York Times”, brytyjski „The Guardian”, francuski „Le Monde” i hiszpański „El Pais” – oraz niemiecki tygodnik „Der Spiegel”.Departament Stanu USA ostrzegł, że akcja Wikileaks może zagrozić życiu wielu niewinnych ludzi
Przeznaczony do ujawnienia zbiór ma siedmiokrotnie większą objętość niż udostępniony w październiku przez Wikileaks zestaw około 400 tys. raportów Pentagonu, dotyczących wojny w Iraku.

Osoby, które zapoznały się z przygotowanymi do publikacji materiałami uważają, że zawarte w nich zarzuty korupcyjne są na tyle istotne, by wprawić w poważne zakłopotanie rządy i polityków, do których się odnoszą.

INTERIA.PL/PAP

=====================================================

30.11.2010

WikiLeaks: Gruzja prosiła Polskę o dostawy broni

 

INFORMACJE SĄ MOZNA POWIEDZIEĆ TAKIE SOBIE ALE MYSLĘ ZE WARTO ZACZEKAĆ PONIEWAŻ TA PROWOKACJA USA- MANÓW MA NA CELU COS WIECEJ NIŻ ZAMET –

CIEKAWE KOGO CHCĄ SKŁUCIĆ I POGRĄŻYĆ FAŁSZYWKAMI KTÓRE NAPEWNO SĄ DOMIESZANE DO ORYGINAŁOW INFORMACJI BŁACHEGO ZNACZENIA

190 thoughts on “WikiLeaks zagraża – rzadowi DONALDA – PRAWDA O SMOLEŃSKU – ZOSTANIE ODKRYTA !!!!

 1. myślę , ze to są tylko spekulacje a politycy w Polsce boja ze sie wyda ze Polska została podzielona przez mocarstwa a potem przy obradach okrągłego stołu na strefy wpływów prawicy i lewicy potem systematycznie okradana a już niedługo zbankrutuje tak jak Grecja

  1. NIE PRZESADZASZ TROSZKĘ – i tak nie udalo się wyjechać mam bilet – nadal a jestem tam gdzie byłem – wyspa zamarzła –
   ps. tubylcy nie pamietaja takiej zimy a to dopiero 3 dni – lotnisko zamknięte NA NAENT – narazie
   a pozatym –
   – albo zle zrozumiałaś tekst z filmu –

  2. ********************************************
   TO JEST PRZESŁANIE OGÓLNE – DO WSZYSTKICH
   NIESTETY OD ZAWSZE AKTUALNE………….
   ******************************************

 2. Dziś w sejmie świętują chanuka-5/6 posłów POPISzczy ze szczęścia… i śmiechu z POrolowanych Wolaków!!!!

 3. !!!!nastepne sposoby okradania emerytów!!!!!!!!!!!!!!!!! Błędna interpretacja przepisów może być powodem niższych świadczeń emerytalnych – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. ZUS nie wlicza bowiem do kapitału początkowego składek ubezpieczonych, jeśli przed 1999 rokiem pracowali oni krócej niż przez sześć miesięcy. Według „Dziennika” emerytura takich osób może być przez to niższa nawet o 100 złotych.
  Jak czytamy, Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej, zapytana przez „DGP” o taką praktykę ZUS wyjaśniła, że jeśli zdaniem ubezpieczonych, ZUS niesłusznie odmawia im ustalenia kapitału początkowego, mogą oni odwołać się od negatywnej decyzji do sądu. „Dziennik Gazeta Prawna” wyjaśnia, że problem ten dotyczy osób, których staż ubezpieczeniowy na 1 stycznia 1999 r. wyniósł mniej niż sześć miesięcy. „Ustawodawca przyjął, że w takim wypadku nie ma konieczności ustalania kapitału początkowego” – mówi Jolanta Fedak.

  Gazeta podkreśla, że inaczej do sprawy podchodzi rzecznik praw obywatelskich. Już w 2005 roku zwracał uwagę, że odmowa ustalania wysokości kapitału początkowego z okresu krótszego niż sześć miesięcy jest sprzeczna z reformą emerytalną, która uzależnia wysokość świadczenia od faktycznie opłacanych składek. „

  1. Jak tak dalej pójdzie, to w końcu dojdą do wniosku że nie ma sensu wypłacać pieniędzy rencistom i emerytom, bo mogą przecież pracować do usranej śmierci!

   Nie będzie darmozjadów w kraju! Nawet na zielonej wyspie!

   Ale zapamiętajcie Goje!! Składki zawsze jakieś będą, choćby zwiększone do skarbu państwa czy podatek od powietrza!

   Nie ma nic za darmo!

 4. Sprawa zabójstwa byłego wiceministra transportu Eugeniusza Wróbla będzie umorzona. Podejrzany o tę zbrodnię syn Wróbla, Grzegorz W., w chwili zbrodni był niepoczytalny i nie mógł kierować swoim zachowaniem – wynika z opinii biegłych.

  Jak poinformował prokurator rejonowy w Rybniku Jacek Sławik, wkrótce do sądu trafi wniosek o umieszczenie Grzegorza W. w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

  Eugeniusz Wróbel zaginął w 15 października. 16 października informację o zniknięciu ojca przekazała dziennikarzom jego córka. Za pośrednictwem mediów apelowała o pomoc. Tego samego dnia wieczorem policja zatrzymała syna poszukiwanego. Zarzucono mu zabójstwo ojca.
  Według ustaleń prokuratury do zabójstwa doszło w domu Wróbla, potem zwłoki zostały przewiezione nad Zalew Rybnicki i tam wrzucone do wody. Wcześniej zostały poćwiartowane.-wp.pl
  (Na upierdliwe* pytania redaktora w tvp-info o nazwe jednostki choroby psychicznej, rozmówca nie umiał odpowiedzieć.

 5. http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/katastrofa-tu-154-zemsta-rosji-na-prezydencie,1,4012768,wiadomosc.html
  Katastrofa Tu-154 zemstą Rosji na prezydencie?
  dzisiaj, 19:16 RZ / gazeta.pl

  Holenderska telewizja VPRO wyemitowała zrealizowany przez Mariusza Pilisa film „List z Polski” (Brief uit Polen). W pokazanym pod koniec października dokumencie pojawia się teza, jakoby katastrofa prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem była częścią planu zdominowania Polski przez Rosję lub zemstą liderów tego kraju na Lechu Kaczyńskim – pisze Wojciech Czuchnowski na łamach portalu gazeta.pl

  Przygotowany przez polskiego reżysera film dokumentalny opiera się na konwencji listu pisanego przez autora do „przyjaciół”. Jego fragmenty przeplatają się z rozmowami z politykami, publicystami i ekspertami. W dokumencie głos zabierają m.in. były wiceszef BBN Witold Waszczykowski, prof. Andrzej Nowak, dziennikarz „Rzeczpospolitej” Bronisław Wildstein czy rosyjski dysydent Władimir Bukowski.

  – Władze rosyjskie mogły mieć interes, żeby pozbyć się Lecha Kaczyńskiego – mówi w filmie Bronisław Wildstein. Publicysta porównuje katastrofę z 10 kwietnia do otrucia byłego agenta FSB Aleksandra Litwinienki. – To była zemsta. Oni w taki sposób rozprawiają się z przeciwnikami politycznymi.

  „Za co zemsta? Za interwencję Lecha Kaczyńskiego latem 2008 r. podczas konfliktu gruzińsko-rosyjskiego. Film przypomina jego słynne wystąpienie w Tbilisi. W tym samym kontekście pokazuje: śmierć rosyjskiej dziennikarki Anny Politkowskiej, zamachy bombowe na bloki mieszkalne w Rosji, otrucie Wiktora Juszczenki. Do tego informacje o końcu dążeń niepodległościowych w Gruzji, Kirgizji, na Ukrainie” – pisze Czuchnowski.

  Jedną z ostatnich scen w filmie zrealizowanym przez Mariusza Pilisa jest fragment głośnego wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. – Niezależnie od wyników badań tacy ludzie jak Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski, Bogdan Klich, Tomasz Arabski muszą zejść z polskiej sceny politycznej. W imię przyszłości Polski, sprawiedliwości, uczciwości i honoru – mówił podczas zgromadzenia obywatelskiego, które było poświęcone wyjaśnianiu przyczyn tragedii pod Smoleńskiem lider PiS.

  Dokument wyemitowany przez jeden z kanałów holenderskiej telewizji publicznej wieńczy natomiast fragment filmu zamieszczonego w serwisie YouTube. Najpierw widzimy słynne ujęcie pokazujące szczątki rozbitego Tupolewa na spowitym mgłą lotnisku w Smoleńsku, a chwilę potem nagranie pokazujące rosyjską maszynę do wytwarzania sztucznej mgły.

  (TSz)

 6. Wraca pomysł rejestru stron zakazanych
  Wtorek, 30 listopada (14:04)
  Jak bumerang powraca pomysł blokowania stron internetowych. Tym razem pomysł dotyczy nie tylko Polski, ale całej Unii Europejskiej. Do premiera Donalda Tuska trafił już list z protestem w tej sprawie. http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/unia-chce-cenzurowac-internet,1564958 ////////////// Wśród siedmiu rozwiązań branych pod uwagę przez rząd za najbardziej prawdopodobne Morgan Stanley uznaje zmianę parametrów transferów składki ZUS-u do OFE (z 7,3 proc. do 3 proc.) i tzw. obligacje emerytalne, które nie byłyby uwzględniane w kalkulacji długu publicznego. Pierwszą z tych propozycji podała minister pracy i opieki społecznej Jolanta Fedak, a drugą doradca ekonomiczny premiera Michał Boni. Teoretycznie, zdaniem MS, rząd ma jeszcze do wyboru trzecią opcję „szybszą i bardziej radykalną”. http://biznes.interia.pl/news/rzad-zlapie-nas-za-gardlo,1564946 //// a to wiąże się z//////” Sejm przegłosował wczoraj nowelizację ustawy o państwowym Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki zmianom w prawie BGK będzie mógł emitować listy zastawne. „Umożliwienie Bankowi Gospodarstwa Krajowego emisji listów zastawnych mogłoby stanowić istotne narzędzie refinansowania tego obszaru działalności banku, co jednocześnie stworzyłoby możliwość wykorzystania innych źródeł na finansowanie pozostałej działalności” – napisano w uzasadnieniu .

  BGK będzie mógł obniżyć fundusze własne przez wpłatę pieniędzy do budżetu państwa albo przez nieodpłatne przekazanie na rzecz Skarbu Państwa będących w posiadaniu banku skarbowych papierów wartościowych, akcji lub udziałów. Może to się stać, gdy fundusze własne banku będą na poziomie znacznie wyższym (ustawa nie definiuje jak bardzo) niż wymagany przez nadzorcę.

  W takim przypadku rada nadzorcza może obniżyć fundusz statutowy. http://stojeipatrze.blogspot.com/2010/11/zmiany-w-bgk-czyli-nowe-trujace-danie_30.html

 7. WikiLeaks: Polska uznała Rosję za zagrożenie po jej interwencji w Gruzji. Nasz kraj odegrał „zaskakująco silną rolę”
  Wtorek, 30 listopada (17:13)
  Konflikt w Gruzji w sierpniu 2008 r. przełożył się na polsko-amerykańskie negocjacje w sprawie tarczy antyrakietowej, potwierdzając stanowisko polskiego rządu w sprawie zagrożenia ze strony Rosji oraz potrzeby posiadania rakiet Patriot w celu obrony Polski – wynika z publikacji Wikileaks.
  WikiLeaks: Polska uznała Rosję za zagrożenie po jej interwencji w Gruzji. Nasz kraj odegrał „zaskakująco silną rolę”
  AFP

  Rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział PAP, że resort nie będzie komentować tych publikacji.

  Informacja taka znalazła się w nocie, sporządzonej w ambasadzie USA w Warszawie po spotkaniu b. szefa sztabu generalnego WP gen. Franciszka Gągora z attache wojskowym. Notę opublikował na swojej stronie internetowej rosyjski magazyn „Russkij Reporter”. Według magazynu, redakcja otrzymała od Wikileaks pakiet amerykańskich dokumentów dyplomatycznych poświęconych stosunkom Rosji z krajami ościennymi.

  W notatce czytamy ponadto: „Gruzja zwróciła się do Polski zarówno o wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych GROM jak i przeciwpancerne pociski kierowane FAGGOT; gdyby Polska zdecydowała się dostarczyć tę broń, zwróci się do USA z prośbą o przetransportowanie jej do Gruzji drogą powietrzną. Gągor wezwał do (wzmożenia) polsko-amerykańskich wysiłków w celu przekonania Niemiec do poparcia przyspieszonego MAP (Planu na Rzecz Członkostwa w NATO, ang. Membership Action Plan – PAP) dla Ukrainy; gdyby Gruzja została przyjęta do MAP w kwietniu, nie doszłoby do rosyjskiego ataku” (wojny Rosji z Gruzją w sierpniu 2008 roku).

  „Spytany o dalsze kroki i zamiary Rosjan – czytamy w notatce – Gągor powiedział, że Saakaszwili podjął wyjątkowo złą decyzję o wkroczeniu do Osetii Południowej i zadziałał dokładnie tak, jak wyobrażali to sobie Rosjanie”. „Według polskich władz, Saakszwilego zmanipulowali rosyjscy agenci, być może nawet wśród jego doradców, umożliwiając działania wojskowe w Gruzji w celu destabilizacji gruzińskiego rządu” – napisano w depeszy.

  „Polska jest przekonana, że sukces Rosji w Gruzji zwiększy wpływy twardogłowych w Moskwie” – czytamy również w dokumencie.

  Z dokumentu wynika, że „Polska jest przekonana, iż za wydarzenia odpowiada (premier Rosji Władimir) Putin, i że (prezydent Dmitrij) Miedwiediew jedynie wykonuje jego polecenia”. „Gągor nie wiedział, czy rosyjska armia wejdzie do Tbilisi, lecz oznajmił, że gruzińska armia nie jest w stanie przeciwdziałać dalszym rosyjskim działaniom wojskowym” – czytamy.

  „Gen. Gągor zwrócił uwagę, że rosyjskie działania w Gruzji dowodzą, iż ocena Polski na temat zagrożenia z Rosji była właściwa, natomiast ocena USA i NATO była mylna. Sytuacja w Gruzji pokazuje, że Rosja jest nieprzewidywalna oraz że użycie siły militarnej pozostaje dla Moskwy kwestią otwartą. Obecnie polskie władze są nawet bardziej przekonane, iż bezpieczeństwo Polski musi zostać wzmocnione, a rozmieszczenie w Polsce Patriotów jest jeszcze ważniejsze” – napisano w dyplomatycznej nocie.

  „Polska przyjęła zaskakująco silną rolę”, „zaskakująca jedność na linii prezydent-rząd”

  Z amerykańskich materiałów dyplomatycznych ujawnionych przez serwis Wikileaks wynika, że ambasada USA w Warszawie oceniała, iż w sierpniu 2008 roku Polska „przyjęła zaskakująco silną rolę przywódczą podczas konfliktu w Gruzji”.

  Amerykańscy dyplomaci zauważyli wówczas, że „prezydent (Lech) Kaczyński koordynował regionalne demonstracje solidarności z Tiblisi”, w tym podróż do stolicy Gruzji z prezydentami Ukrainy i krajów bałtyckich oraz „głośno potępił” rosyjskie działania militarne.

  „Wykazując niespotykaną jedność na linii prezydent-rząd, prezydent, premier i minister spraw zagranicznych koordynowali wspólne inicjatywy wśród krajów wschodnioeuropejskich i stanowczo naciskali na UE i NATO, by wzmocniły wysiłki mające na celu zakończenie walk” – relacjonowali pracownicy ambasady USA w Warszawie.

  Powołując się na ówczesnego wiceministra spraw zagranicznych Andrzeja Kremera pisali również, że szef polskiego MSZ Radosław Sikorski musiał „przezwyciężyć sympatię niektórych krajów członkowskich UE dla rosyjskich działań ‚defensywno/ofensywnych’ w Gruzji” i udało mu się przekonać do swoich argumentów ministrów spraw zagranicznych unijnej „27”.

  Kremer miał podkreślać, że kilka państw UE uważało, iż prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili był odpowiedzialny za konflikt i skłonne były uznać, że Rosja prowadzi działania „defensywno-ofensywne”.

  W dokumencie ambasady napisano również, że Sikorski forsował propozycję zastąpienia „rosyjskich sił pokojowych w Gruzji, siłami dowodzonymi przez UE”.

  Kremer w rozmowie z jednym z amerykańskich dyplomatów miał też podkreślać, iż rosyjskie działania w Gruzji nie mogą zniszczyć gruzińskiej kandydatury do Planu na Rzecz Członkostwa (z ang. Membership Action Plan, MAP), który jest pierwszym formalnym krokiem na drodze do przyjęcia do NATO. W przeciwnym razie Rosjanie zyskają na swoich działaniach i zachęci ich to do podobnych reakcji w innych miejscach w regionie.

  W komentarzu do notatki amerykańscy dyplomaci napisali, iż „Polacy najwyraźniej obawiają się, by Rosji nie udało się przedefiniować status quo w Osetii Płd. i jednoczenie pokrzyżować aspiracji Gruzji i Ukrainy do MAP”.

  Zaznaczono też, iż strona polska miała nadzieję, iż UE zaoferuje wysłanie swoich sił pokojowych oraz „będzie chciała postawić ważne karty przetargowe w dialogu UE-Rosja, jak relacje energetyczne i umowa dotycząca partnerstwa, by przekonać Rosję do przyjęcia takich sił”. Według Amerykanów oba te cele były „zbyt wygórowane”.

  źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

  1. Gdyby nie odpowiedzialny i rozsądny rząd Pana Donalda Tuska i jego świetnych fachowców jak np. Rostowski, Polska by już leżała. A tak brytyjczycy do nas zaczną przyjeżdżać , aby zobaczyć bogaty i gospodarny kraj. W końcu też muszą żyć na poziomie.

 8. VAT 23% – Paraliż państwa (?!) – okiem informatyka

  [po umieszczeniu tekstu o głupocie rządzących Polską ludzików nt. VAT-23 dostałem adres tego tekstu: Pisze rozsądnie, na czas! Bo w lipcu. I GUCIO!! rządzący nic nie rozumieją, wcale nie reagują! Brr…MD]

  30.07.2010 http://moher75.salon24.pl/212893,vat-23-paraliz-panstwa-okiem-informatyka

  Wprowadzenie przejściowej, podwyższonej stawki VAT traktowane jest przez rząd jako łatwe panaceum na załatanie dziury budżetowej i dalszy dryf w kierunku wyborów parlamentarnych w 2011 roku.

  Śledząc publikacje prasowe nie znalazłem informacji na temat innych, niepoliczalnych kosztów takiej operacji.

  Stawka 22% obowiązuje w Polsce od samego początku wprowadzenia podatku VAT tj. od 5 lipca 1993 roku. Przez 17 lat stała się ona na tyle „fundamentalna” że wielu producentów oprogramowania, urządzeń, firm poligraficznych itp uwzględniło ją na stałe w swoich produktach. Setki tysięcy, jeżeli nie miliony przedsiębiorców w Polsce korzysta z gotowych rozwiązań od samo-kopiujących druków faktury z podsumowaniem dla stawek 22,7,0,zw, poprzez oprogramowanie ze zdefiniowanym „słownikiem” stawek a na urządzeniach typu kasa fiskalna kończąc.

  O ile druki samo-kopiujące to nie problem to dalsza wyliczanka może przedsiębiorców przyprawić o duży ból głowy.

  Oprogramowanie – Jeżeli producent jeszcze istnieje i jest zainteresowany rozwojem produktu to z pewnością dokona aktualizacji. Ta, biorąc pod uwagę dużą liczbę wdrożeń, nigdy nie przechodzi gładko. Zdarzają się sytuacje gdy prosta zdawało się czynność staje się gehenną użytkownika – program przestaje się uruchamiać, tracimy dane… Okazuje się, że przegapiliśmy po drodze kilka mniej istotnych poprawek i aktualizacja z przeskoczeniem kilku wersji po drodze jest niemożliwa.
  Sprawa ma się dużo gorzej gdy aktualizacji nie będzie a programista nie przewidział możliwości zdefiniowania własnych stawek VAT. W takim przypadku czeka nas zmiana oprogramowania, powtórna nauka, zmiana nawyków, zdublowanie magazynów danych (faktury do 31.12.2010 w starym programie, reszta w nowym), przepisywanie słowników (wprowadzanie odbiorców, asortymentów itd). W przypadku średniej wielkości firmy oznacza to zakłócenie jej pracy przez wiele tygodni…
  Oprogramowanie przedsiębiorców to jedna strona medalu – druga to oprogramowanie aparatu skarbowego. Mogę tylko zgadywać – urzędy bardzo długo odczuwać będą bałagan związany ze stawką VAT. Oprogramowanie, przyjęte algorytmy obliczeń, wzory, dokumentacja – z pewnością bardzo długo będą powodem licznych pomyłek, opóźnień i stresu urzędników…

  Urządzenia fiskalne : Te również posiadają oprogramowanie – zarówno wbudowane jak i słowniki stawek i towarów definiowane przez użytkownika. O ile większość urządzeń (znam wyjątki) pozwala zdefiniować własne stawki o tyle aktualizacja słowników urządzenia wymaga najczęściej wielogodzinnej interwencji serwisanta.
  Pytanie – ile jest w Polsce serwisantów takich urządzeń ? Jakie jest prawdopodobieństwo, że uda im się zmienić stawki VAT w nocy z 31.12.2010 na 1 stycznia 2011 ??! Dla ułatwienia dodam, że liczba kas fiskalnych zamontowanych w Polsce dojdzie niedługo do 2 milionów.

  Co to oznacza ?

  Oznacza to tyle, że w styczniu nie ruszy w kraju żadna stacja benzynowa, żaden sklep, żadna usługa, żadna taksówka, żaden PKS,…. Nikt nie zaryzykuje wydruku paragonu z nieaktualną 22% stawką VAT
  Pozornie łatwe sięgnięcie do portfeli podatników okazać się może tragiczne w skutkach. Jako programista, informatyk i przedsiębiorca mam jeszcze, może naiwną, wiarę, że ktoś „na górze” bierze powyższe pod uwagę. [ oj, naiwną, 30 listopada, md]

  1. ***************************************************
   REKLAMUJ TEN RZĄD U MOCODAWCÓW…
   NIE WIEM JAKI JEST OKRES GWARANCJI TEJ USTAWKI…ALE TZW ŻYWOTNE INTERESY WIELU POKOLEŃ POWINNY SPRAWĘ ZAŁATWIĆ………

   1. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/unia-europejska-defrauduje-nasze-pieniadze,1,4012658,wiadomosc.html

    Unia Europejska defrauduje nasze pieniądze?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    PAP
    Johannes Hahn, unijny komisarz ds. polityki regionalnej, fot. Reuters
    Komisja Europejska stanęła w obronie unijnej polityki spójności, zdecydowanie odpierając krytykę brytyjskiego dziennika „Financial Times”, jakoby przekształciła się ona w biurokratyczną strukturę i pole do nadużyć, a niewydane pieniądze się marnowały………. 🙂
    „FT” napisał, powołując się na wewnętrzny raport KE, że dotąd KE wydała zaledwie 10 proc.!!!!!!!!!!!!!! z puli 347 mld euro przeznaczonych na fundusze strukturalne i spójności w obecnej perspektywie budżetowej na lata 2007-13. Z tego do Polski trafia najwięcej – 67 mld. Powodem jest – uważa dziennik – brak środków w budżetach krajowych na konieczne współfinansowanie projektów. 🙂 W rezultacie – dodaje – „miliardy euro unijnych funduszy przeznaczonych na wzrost gospodarczy leżą odłogiem”.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Do tego – zdaniem „FT” – unijne programy, których zadaniem jest wyrównanie rozwoju regionów i krajów UE, zamieniły się w „niejasną biurokrację, gdzie skrajnie trudne jest sprawdzenie, jak wydawane są pieniądze podatników”!!!!!!!!!!!!!!!!!. „FT” wytyka, że słaby system kontroli daje pole do defraudacji, które są „rzadko karane”.!!!!!!!!!!!!!! „Są podejrzenia, że dziesiątki milionów euro są wypompowywane przez zorganizowaną przestępczość, włączając w to włoską mafię”!!!!!!!!!!!!!!!! – pisze. Wreszcie gazeta podkreśla, że unijne subsydia dostają nawet takie giganty jak Coca-Cola, IBM czy Siemens.!!!!!!!!!! CZYLI IF_FARBEN !!!!!!!! A niektóre firmy używają ich do delokalizacji swoich fabryk do krajów o tańszej sile roboczej.!!!!!!!!!!!!!!
    – Nie ma alternatywy dla polityki spójności – powiedział Johannes Hahn, unijny komisarz ds. polityki regionalnej. – Osiągamy dobre wyniki. Mamy dobre argumenty w ręku i po prostu chcemy ją jeszcze bardziej poprawić – dodał. (NIE P……DOL !)
    Na codziennym briefingu prasowym rzecznik KE Pia Ahrenkilde-Hansen długo odpierała zrzuty „FT”. Artykuł uznała za „atak na wartości i miejsce polityki spójności w UE”…………….
    Tłumaczyła, że jest „raczej normalne”!!!!!!!!!!!, że większość środków na lata 2007-13 nie zostało jeszcze wydanych, choć minął półmetek obecnej perspektywy finansowej, bo programy operacyjne ruszają powoli i tak było także w przeszłości.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    – Nie ma czegoś takiego, jak bankowe konto UE, gdzie pieniądze pozostają w uśpieniu – podkreśliła rzeczniczka. 🙂 Jeśli fundusze UE nie są wydawane, to po prostu zostają w krajach członkowskich, gdzie mogą być wykorzystywane np. na walkę ze skutkami kryzysu – dodała. 🙂 Zapewniła też, że stwierdzony przez unijny Trybunał Obrachunkowy poziom błędu w płatnościach na politykę spójności ok. 5 proc. KE uważa za dość niski, tym bardziej, że z roku na rok spada, a wiele błędów ma charakter czysto biurokratyczny.???????????? Defraudacje nie przekraczają 0,2 proc.???????? wszystkich błędów. – Są rzeczy do poprawienia, ale nie możemy tracić z oczu pozytywnych skutków polityki spójności???????SERIO?????????????????? – apelowała Ahrenkilde-Hansen.
    KE przypomniała dane statystyczne: w latach 2000-2006 inwestycje w ramach polityki spójności przyczyniły się do stworzenia ok. 1,4 mln nowych miejsc pracy, a w rozmaitych szkoleniach dla kobiet, młodych ludzi czy bezrobotnych, finansowanych z Funduszu Społecznego, bierze udział 2 mln osób rocznie. W Polsce w latach 2004-07 wdrożono blisko 85 tys. projektów o łącznej wartości 22,5 mld euro, blisko 350 tys. młodych ludzi otrzymało wsparcie w dziedzinie zatrudnienia. KE szacuje, że unijne środki pozwoliły w Polsce na wzrost PKB w 2007 r. o 0,6-0,9 pkt proc.
    „FT” podaje, że jego publikacja to owoc 8-miesięcznego dziennikarskiego śledztwa prowadzonego wspólnie z Biurem Dziennikarstwa Śledczego. Nastąpiła ona kilka dni po doniesieniach brukselskiego tygodnika „European Voice”, że Wielka Brytania chce obniżyć nowy wieloletni budżet UE po 2013 roku poniżej 1 proc. PKB, co oznacza 250 mld euro mniej niż w obecnym budżecie, a cięcia mają dotyczyć właśnie polityki spójności.
    Według tygodnika, Londyn próbuje zorganizować grupę sześciu głównych płatników netto do unijnej kasy, by razem poparli cięcia w nowym wieloletnim budżecie. Siedem lat temu przed negocjacjami na temat obecnej perspektywy finansowej pojawił się właśnie taki „list sześciu”, w którym płatnicy netto ograniczyli wielkość budżetu UE do 1 proc. PKB. Zdaniem „European Voice”, propozycja brytyjska ma zostać upubliczniona za kilka tygodni, „ze szkodą dla krajów Europy Wschodniej i Środkowej, które liczą na duże transfery z unijnej polityki spójności, by zmodernizować swe gospodarki i napędzać wzrost gospodarczy”.
    Polscy dyplomaci obawiają się, że brytyjski premier David Cameron już na najbliższym szczycie UE 16-17 grudnia będzie chciał przeforsować zobowiązania co do wielkości unijnego budżetu po 2013 roku.
    Autor: KŁL Źródła: PAP

    1. *************************************
     NIE WIEDZĄ NA CO WYDAĆ GRUBĄ UNIJNĄ KASĘ ?????????????????????????????
     BIUROKRACJA STOI NA PRZESZKODZIE ???????
     PAN PIJAR ODERWAŁ SIĘ OD RZECZYWISTOŚCI TAK MOCNO, ŻE POWINIEN JUŻ ZACZĄĆ PISAĆ PAMIĘTNIKI – ŻEBYŚMY WIEDZIELI CZYM ŻYJE TERAZ PAN PIJAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     CO MU SIĘ ŚNI PO NOCACH !!!!!!!!!!!!!
     BO RACZEJ NIE POWODZIANIE !!!!!!!!!!!!
     ********************************************

     http://wiadomosci.onet.pl/wideo/zimuja-w-kontenerach,8189821,1,klip.html#

     Powodzianie marzną w kontenerach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     Dla nich temperatura poniżej zera to warunki ekstremalne. Powodzianie, którzy nie zdążyli odbudować i wyremontować domów, zimę przywitali w kontenerach. W samym tylko powiecie płockim w blaszakach wciąż mieszka 60 rodzin. A jak pół roku po wielkiej fali wygląda życie mieszkańców Świniar? (np)
     Więcej na http://www.tvn24.pl

     1. biurokracja nie przeszkadza – przeszkadza brak kompetencji – i wiedzy – niestety nasze urzedy są okupowane przez ludzi którzy zaczynali karierę zawodową w latach 60 ubiegłego wieku – a wiec maja organiczny wstręt do tego co nowe – (obawa o własny tyłek) – jesli już są naciski na pewne sprawy – pozyskiwanie srodkow – procedury- przetargi – itp itd. WTEDY WOJEWODA, WOJT, BURMISTRZ -wiedząc jakich ma urzędników że to w zasadzie żony znajomych , lub ich dzieci , ewętualnie dorabiający do emerytury – mundurowcy – CZYLI KOMPETĘCJE UMIEJĘTNOSCI = „O” – zleca te sprawy firmą zewnętrznym – kancelarie prawne , firmy z branży doradztwa – WSZYSTKO ODBYWA SIĘ ZA GIGANTYCZNĄ SUMĘ – STANOWIACĄ HONORARIA- ewętualnie zatródnia sie na umowę o dzielo lub – zlecenie spryciulę i robi to za nich -ALE TO TYLKO WTEDY JAK W/W PANOWIELUB PANIE – BURMISTRZOWIE I TP – SĄ POSTAWIENI POD ŚCIANĄ –
      =====================================
      ABSOLUYNIE NIE ZATRÓDNIĄ KOGOŚ KTO JEST KOMPETENTNY – BO TO DLA NICH ŚMIERTELNE ZAGROZENIE – jeszcze przypadkiem został by zauważony jako skuteczny – miły , UPRZEJMY – m a j ą – NIESTETY – instynkt samozachowawczy wyostrzony ponad przecietność – WIEM COŚ O TYM – DLATEGO TAKI WIZERUNEK URZĘDASA BEDZIE UTRZYMYWANY – OBYWATEL NIE MOZE SIĘ POŁAPAĆ ŻE NIE JEST TO STAN – NIENORMALNY – prawdziwymi sąkami są dla nich osoby obyte z zagraniczną codziennoscią – stylu pracy URZĘDNIKA –
      DOTYCZY :
      URZĘDÓW WSZELKIEGO SZCZEBLA ……………………………..
      ===============
      PAMIETAM JAK MOJ ZNAJOMY NAUCZYCIEL J. NIEMIECKIEGO – szukał za moją namowa pracy w urzedzie – pani kadrowa ksywka”KOŃ” wykształcenie nie pełne srednie (ŻONKA – BYŁEGO DYREKTORA SPOLEM w ….) – UDOWODNIŁA PANU BELFROWI ZE JEZYK NIEMIECKI JAKIM ON WŁADA JEST NIEDOSTATECZNY ABY PRACOWAĆ JAKO KONSULTANT W BIURZE INFORMACJI TURYSTYCZNEJ – pani koń nie włada w zasadzie żadnym jezykiem obcym – A JEDNAK UZNALA ŻE KOLEGA JEST – …………………………. POMIMO ZE PRACOWAL JAKO WYKŁADOWCA akademicki – NIC TU NIE ZMIENICIE –

    2. http://www.tvn24.pl/12690,1684117,0,1,zdazyc-przed-zima,wiadomosc.html

     Zdążyć przed zimą
     POWODZIANIE WALCZĄ Z CZASEM
     Fakty TVN
     Na wkradającą się coraz śmielej zimę z niepokojem patrzą powodzianie. Nie wszystkim udało się bowiem wyremontować domy. Niektórzy spędzą zbliżające się święta w wynajętych mieszkaniach.
     Do okolic Wilkowa na lubelszczyźnie, które dotknęła tegoroczna powódź, zima jeszcze nie dotarła. Powodzianie mają jeszcze mnóstwo pracy, ale nikt się nie poddaje – muszą zdążyć przed śniegiem i mrozem.
     Część z nich zdecydowała się jednak wyjechać. Ci, którzy zostają walczą o to, żeby przetrwać najbliższe miesiące. Nadzieja wśród powodzian nie słabnie. Jak powiedział jeden z mieszkańców gminy Wilków, jest szansa, że zimę spędzą w domu.
     Do końca listopada, ci, którzy nie mają domów, muszą opuścić kontenery. A i tak już teraz sytuacja jest dość ciężka, bo w kontenerach nie ma ogrzewania – w niektórych są grzejniki elektryczne, jednak to kosztuje.
     Założenie we wszystkich gmin dotkniętych powodzią jest proste: zostawiać na zimę jak najmniej osób w kontenerach. W Sandomierzu w odbudowie domów pomagali żołnierze i więźniowie. By pomóc pomodzianom, czasami w budynek mieszkalny przekształcano pomieszczenie gospodarcze. Niektórzy znaleźli jeszcze inne rozwiązanie. Zdecydowali się zbudować niewielkie, drewniane domy, które mają zastąpić kontenery. Sytuacja nie jest jednak idealna, bo kiedy temperatura spadnie, w takim drewnianym domu, z pewnością nie będzie ciepło.
     kj/fac

    3. ***********************************
     TRZEBA ZAPAMIĘTAĆ CO KTO SPIEPRZYŁ I ROZLICZYĆ… ŚWIĘTE SŁOWA PANIE PIJAR !!!!!
     PRZY URNACH NIE WYSZŁO, TO COŚ WYMYŚLIMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     NP : PIJAR DO KONTENERA NA ZIMĘ !!!!!!!
     *************************************

     http://www.tvn24.pl/12690,1683379,0,1,powodzianie-rozliczyli-za-powodz,wiadomosc.html

     Powodzianie rozliczyli za powódź
     ZASKAKUJĄCE WYNIKI?
     TVN24
     W maju Donald Tusk mówił powodzianom: trzeba zapamiętać, kto co spieprzył i rozliczyć to przy urnach. Zdecydowana większość samorządowców z terenów, które kilka miesięcy temu znalazły się pod wodą, zachowała swoje posady, lub ma na to wielkie szanse. Czy oznacza to, że tak świetnie spisali się w czasie powodzi? Nie zawsze. Czasami powodzian było po prostu zbyt mało, by ich głos wystarczył do zmian w lokalnych władzach. Najlepiej pokazuje to przykład gminy Gorzyce.
     cd w linku

 9. **************************************
  BEZ KOMENTARZA……………
  TAKIE CHAMSTWO I TUPET NIE WYMAGAJĄ KOMENTARZA !
  *********************************************************

  http://biznes.interia.pl/news/miliony-do-zony-ministra-skarbu,1563633

  Kasjerzy ministra skarbu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Poniedziałek, 29 listopada (10:39)
  W czasie kryzysu gospodarczego miliony złotych z zamówień publicznych zarabia spółka należąca do żony ministra skarbu Aleksandra Grada.

  W grudniu 2009 r. CBA uznało, że nie zachodzą przesłanki mówiące o konflikcie interesów /© Panthermedia

  511 tys. zł – na taką kwotę opiewa umowa, która 3 kwietnia 2009 r. podpisana została w siedzibie PKP Polskich Linii Kolejowych SA (nr umowy A/IIZ3F/POIŚ/7.1-9/2009). W jej treści czytamy, że dotyczyła ona „wykonania dokumentacji geodezyjno-prawnej do celów przedprojektowych i projektowych, niezbędnej dla przygotowania i przeprowadzenia modernizacji stacji Siedlce, Łuków i Międzyrzec Podlaski, oraz przygotowania wniosków o wydanie decyzji”.
  Zamawiającym była spółka PKP PLK SA, a wykonawcą Małopolska Grupa Geodezyjno-Projektowa SA z Tarnowa. Umowę podpisano bez uprzedniego przeprowadzenia przetargu. – Kwota jest co najmniej pięć razy wyższa od rzeczywistej, rynkowej wartości zamówienia – mówi w rozmowie z „Gazetą Finansową” przedsiębiorca z branży geodezyjnej, który również zainteresowany był uzyskaniem tego kontraktu.
  Wszyscy ludzie Grada
  MGGP to spółka, która mogłaby być wzorem dla niejednego przedsiębiorstwa. Mimo pogłębiającego się kryzysu gospodarczego jej dochody rosną. Spółka ma dziś cztery oddziały w Polsce (m.in. w Warszawie i w Łodzi) oraz filię w Libii. W 2003 r. jej przychody wyniosły 15 mln zł, rok później 25 mln, w roku 2007 już 53 mln (zysk netto 2,1 mln zł). W ostatnim roku zyski netto również wyniosły kilka milionów złotych. Firma posiada m.in. nowy samolot i lotniczą kamerę cyfrową – sprzęt, którego pozazdrościć jej może każdy przedstawiciel konkurencji. Tak samo jak tego, że istotnym źródłem zysku firmy są znakomite kontrakty publiczne.
  Spółkę na początku lat 90. XX wieku założyli Aleksander Grad i jego kolega ze studiów Franciszek Gryboś. Wkrótce później dołączył do nich wspólny znajomy – Bogdan Grodzicki. Objął 25 proc. udziałów. W 1997 r. Aleksander Grad został wojewodą tarnowskim. Wówczas zawarł rozdzielność majątkową z żoną Małgorzatą, a spółkę przemianował na akcyjną. Potem sprzedał żonie 25 proc. udziałów w spółce MGGP. Małgorzata Grad została jednym z czterech udziałowców MGGP (wszyscy mieli po 25 proc. akcji). Zaś sam Aleksander Grad został szefem rady nadzorczej spółki.
  Cytat
  Żona i syn Aleksandra Grada to niejedyne osoby związane rodzinnie lub towarzysko z urzędującym ministrem Skarbu Państwa. Spółka zatrudniła również Jacka Siedlika, szwagra Grada. Wiceprezesem zarządu MGGP jest Jacek Włodek – prywatnie sąsiad rodziny Gradów z gminy Pleśna.
  W radzie nadzorczej zasiadł jego syn Paweł. – Pani Małgorzata Grad nie kieruje firmą MGGP SA. Jest jedynie wspólnikiem – komandytariuszem spółki komandytowej, będącej akcjonariuszem MGGP SA – napisał nam Franciszek Gryboś, prezes zarządu MGGP SA. – Nie reprezentuje ona tych spółek, a jej uprawnienia są ograniczone statusem komandytariusza spółki komandytowej, określonym przez kodeks spółek handlowych.
  Jak ustaliliśmy, żona i syn Aleksandra Grada to niejedyne osoby związane rodzinnie lub towarzysko z urzędującym ministrem Skarbu Państwa. Spółka zatrudniła również Jacka Siedlika, szwagra Grada. Wiceprezesem zarządu MGGP jest Jacek Włodek – prywatnie sąsiad rodziny Gradów z gminy Pleśna. To właśnie Jacek Włodek – z ramienia MGGP – podpisywał wspomniany wyżej kontrakt z PKP PLK SA.
  – Pan Jacek Włodek od kilkunastu już lat jest pracownikiem MGGP SA – chwali swojego podwładnego prezes Gryboś. Fakt jego zamieszkiwania w miejscowości Pleśna (podobnie jak każdego mieszkańca Pleśnej) nie dyskwalifikuje tak prawnie, jak i obiektywnie czy też etycznie jego kwalifikacji, uprawnień i prawa do pełnienia funkcji członka zarządu MGGP S.A. oraz wypełniania z tego tytułu obowiązków. Gdyby uznać, że fakt mieszkania we wspólnej miejscowości z decyzyjną osobą publiczną czyni nieetycznym pracę, współpracę z organami administracji reprezentowanymi przez tę osobę decyzyjną, oznaczałoby to, że część mieszkańców, np. Warszawy powinna pozostawać bez pracy.
  Zlecenie za zleceniem
  W 2001 r. Alekander Grad dostał się do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. Trafił do komisji rolnictwa. W trakcie prac tej komisji zajmował się m.in. nadzorowaniem prawidłowości wdrażania w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa systemów komputerowych i baz danych. Na terenie województwa małopolskiego kontrakty na dostawę tego sprzętu wygrywał… spółka MGGP. W praktyce wyglądało to więc w taki sposób, że jedno z małżonków jako przedsiębiorca realizowało państwowy kontrakt, a drugie, zasiadając w parlamencie, nadzorowało jego prawidłowość.
  – Taka sytuacja absolutnie nie powinna mieć miejsca – komentuje prof. Antoni Kamiński, założyciel Tranparency International. – Ewidentnie stwarza ona pole do nadużyć. Co jednak ciekawe: członkowie sejmowej komisji rolnictwa nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości.
  W tym czasie przedsiębiorstwo rozwijało się tak samo dynamicznie, jak kariera polityczna Aleksandra Grada. W 2008 r., krótki czas po tym, jak Grad został ministrem skarbu, jego żona i Franciszek Gryboś założyli spółkę komandytową, do której wnieśli swoje udziały w MGGP. W ten sposób ukryto związki MGGP z osobą ministra. Od tamtego czasu spółka podpisała kontrakty o łącznej wartości prawie 60 mln zł. W większości przypadków kontrahentami były instytucje publiczne lub spółki z udziałem Skarbu Państwa.
  Miliony za zlecenia
  Przykładem może być umowa podpisana w styczniu 2009 r. z Karpacką Spółką Gazownictwa. Kontrakt o wartości 46 mln zł dotyczył zbudowania tzw. Informatycznego Systemu Zarządzania Infrastrukturą Techniczną. Karpacka Spółka Gazownictwa to spółka należąca do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Skarb Państwa – za który odpowiada Aleksander Grad – ma w tej spółce 80 proc. udziałów.
  Przetarg trwał trzy lata, przerywany był licznymi protestami i odwołaniami. – MGGP S.A. nie wygrało kontraktu dla Karpackiej Spółki Gazowej – napisał nam prezes Franciszek Gryboś. – MGGP jest tylko członkiem konsorcjum (a jego liderem jest inny przedsiębiorca), którego oferta, w dwustopniowym trybie postępowania, została według procedury i wytycznych ustawowych wybrana za najkorzystniejszą. Wykonanie z należytą starannością zamówienia publicznego, za wynagrodzenie mniejsze niż oferowane przez innych wykonawców, zwłaszcza po uprzednim, dwukrotnym i obiektywnym sprawdzeniu oferty tego konsorcjum, leży w interesie publicznym. Taki stan faktyczny pozwala na wykluczenie jakiegokolwiek naruszenia interesu tak publicznego, jak i prywatnego innych przedsiębiorców.
  Cytat
  Z uwagi na to, że nie jestem osobą publiczną, a jestem jedynie członkiem zarządu prywatnej spółki, jaką jest MGGP S.A., nie powoduje to po mojej stronie obowiązku informowania opinii publicznej o moim kręgu towarzyskim i moich prywatnych relacjach z jakimikolwiek osobami.

  Franciszek Gryboś
  Podobnych kontraktów było więcej. 9 września 2007 r. MGGP podpisało z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Ropczycach umowę na wykonywanie obowiązków Inżyniera Kontraktu przy przedsięwzięciu pod nazwą: „Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej” (projekt został sfinansowany przez Unię Europejską). 28 lutego 2008 r. MGGP SA podpisało umowę na budowę oczyszczalni ścieków na Podhalu. Zleceniodawcą było Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o. Całość udziałów w spółce ma Skarb Państwa. 30 listopada 2009 r. MGGP SA podpisała kolejny kontrakt – tym razem na „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój”. Zleceniodawcą było Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. – spółka Skarbu Państwa.
  – MGGP S.A. z uwagi na specyfikę i charakter prowadzonej działalności gospodarczej w większości pozyskuje zamówienia w trybie zamówień publicznych – potwierdził prezes Franciszek Gryboś. To właśnie ten tryb – ograniczony właściwą ustawową procedurą – zapewnia należyte gospodarowanie środkami publicznymi, przy jednoczesnym zagwarantowaniu równości wszystkich wykonawców biorących udział w przetargu i wolności konkurencji – przy wyeliminowaniu dowolności, uznaniowości i faworyzowania jednych uczestników kosztem innych wykonawców.
  Kontrakt od kuzyna
  W maju 2009 r. MGGP SA podpisała umowę na wykonanie mapy cyfrowej Jeziora Czorsztyńskiego. Eksploatację tego jeziora prowadzi jednoosobowa spółka akcyjna Skarbu Państwa pod nazwą Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy. Spółka podlega ministrowi skarbu. W tym samym 2009 r. spółka ta na korzystnych warunkach wydzierżawiła kompleks narciarski na Podhalu spółce Czorsztyn-ski. Udziałowcem i członkiem rady nadzorczej spółki Czorsztyn-ski jest… Franciszek Gryboś. Z kolei prezesem zarządu Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy jest Grzegorz Podlewski – prywatnie… kuzyn Aleksandra Grada (sic!).
  Prezes Franciszek Gryboś nie był wylewny, gdy zapytaliśmy go o tę sprawę. „Z uwagi na to, że nie jestem osobą publiczną, a jestem jedynie członkiem zarządu prywatnej spółki, jaką jest MGGP S.A., nie powoduje to po mojej stronie obowiązku informowania opinii publicznej o moim kręgu towarzyskim i moich prywatnych relacjach z jakimikolwiek osobami” – odpisał nam.
  Awanse dla znajomych
  Duże kontrowersje do dziś wzbudza wygrany przez MGGP SA przetarg na Zintegrowany System Zarządzania i Kontroli, który w 2003 r. spółka wykonała na zamówienie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. System służy do administrowania pieniędzmi pochodzącymi z dopłat od Unii Europejskiej. Przetarg organizował Departament Ewidencji Gospodarstw ARiMR. Wówczas kierowała nim Jolanta Orlińska – prywatnie znajoma rodziny Gradów i prezesa Grybosia. Jej zastępcą był Jacek Jarząbek. Wprowadzanie systemu do ARiMR i jego działanie monitorowała specjalna podkomisja powołana w sejmowej komisji rolnictwa. Podkomisji przewodniczył ówczesny poseł Platformy Obywatelskiej – Aleksander Grad. W marcu 2008 r. Jolanta Orlińska została Głównym Geodetą Kraju. W sierpniu 2008 r. Jacek Jarząbek został jej zastępcą. Na te stanowiska rekomendował ich oboje… Aleksander Grad.
  Prokurator i ABW
  W 2007 r. jeden z przedsiębiorców rywalizujących z MGGP, oburzony całą sprawą, opisał jej działanie i związki polityczne w liście, który wysłał do wpływowych posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ówczesny szef klubu PiS – Marek Kuchciński – złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W 2007 r. faktycznie prokuratura wszczęła śledztwo. Toczyło się ono bardzo opornie, w ciągu trzech miesięcy przesłuchano tylko małopolskiego biznesmena. W międzyczasie miały miejsce wybory parlamentarne, po których wyłoniony został nowy rząd. Dokumenty z ARiMR i innych instytucji państwowych nie zdążyły w tym czasie dotrzeć do prokuratury. Z początkiem 2008 r., wkrótce po tym, jak Grad został ministrem, śledztwo zostało umorzone. I tak jest do dziś.
  Cytat
  Wykonanie z należytą starannością zamówienia publicznego, za wynagrodzenie mniejsze niż oferowane przez innych wykonawców, zwłaszcza po uprzednim, dwukrotnym i obiektywnym sprawdzeniu oferty tego konsorcjum, leży w interesie publicznym. Taki stan faktyczny pozwala na wykluczenie jakiegokolwiek naruszenia interesu tak publicznego, jak i prywatnego innych przedsiębiorców.
  Nie zadowoliło to posłów PiS, którzy w Sejmie podnieśli alarm, że spółka związana z ministrem skarbu w podejrzanych – ich zdaniem – okolicznościach wygrywa państwowe przetargi. Sam Grad wysłał więc do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pisemną prośbę o sprawdzenie legalności przyznawania kontraktów spółce MGGP. Podobno osobiście dzwonił do szefa ABW Krzysztofa Bondaryka (swojego kolegi) i prosił by sprawę wyjaśniono jak najszybciej. Tak się też stało. W czerwcu 2008 r. ABW sporządziła dokument, z którego wynika, że nie ma żadnych nieprawidłowości w pozyskiwaniu kontraktów przez MGGP. A rok 2008 stał się najlepszym w historii firmy. Zarobiła ona netto prawie 2,5 mln zł. Sprawą zajęło się również CBA. Tyle że jesienią 2009 r., po tym, jak Donald Tusk odwołał Mariusza Kamińskiego, intensywność czynności sprawdzających spadła. W grudniu 2009 r. CBA uznało, że nie zachodzą przesłanki mówiące o konflikcie interesów, bowiem nie można stwierdzić „istotnego wzrostu dochodów” spółki z kontraktów publicznych po objęciu przez Aleksandra Grada funkcji ministra skarbu.
  Zapytaliśmy prezesa Franciszka Grybosia, czy widzi konflikt interesów lub jakikolwiek, choćby najmniejszy, brak etyki w tym, że publiczne zlecenia – często w trybie bezprzetargowym – pozyskuje spółka, której współudziałowcem jest żona urzędującego członka Rady Ministrów, mającego przecież wpływ na to, do kogo trafiają pieniądze podatnika. – MGGP S.A. wyłącznie za sprawą wiedzy swoich pracowników i doświadczenia, a także zasobów technicznych może, obok nielicznych przedsiębiorców, tak w Polsce, jak i Europie, z takimi zasobami, wykonywać usługi, na które jest duże i stale rosnące zapotrzebowanie – odpisał nam prezes Gryboś. – Ponadto, MGGP S.A. jako jedna z niewielu firm spełnia zrozumiałe, ale bardzo restrykcyjne wymagania Zamawiających właśnie ze względu na posiadane doświadczenie, specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowanych pracowników. Tym oto elementom MGGP S.A. zawdzięcza swój rozwój i komercyjność usług. Zdaniem prezesa Grybosia, kierowana przez niego spółka jest transparentna, a także – jak podkreślił, ?działała, działa i będzie działać z poszanowaniem obowiązującego porządku prawnego, zgodnie z zasadami współżycia społecznego i biznesowo etycznie?.
  Leszek Szymowski
  PS. W środowisku geodezyjnym tajemnicą poliszynela jest to, że prezes MGGP SA Franciszek Gryboś sponsorował kampanię wyborczą Aleksandra Grada. Zapytaliśmy prezesa Grybosia, czy to prawda. Na to pytanie prezes nie udzielił nam odpowiedzi.

  – – – – –

  Spółka komandytowa
  Spółka osobowa mającą na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą. Za zobowiązania spółki wobec wierzycieli odpowiada w sposób nieograniczony co najmniej jeden wspólnik (komplementariusz), a odpowiedzialność co najmniej jednego wspólnika jest ograniczona (komandytariusz).
  Komplementariusz – odpowiada za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem (odpowiedzialność bez ograniczeń). Odpowiedzialność komplementariusza za zobowiązania spółki została ukształtowana w analogiczny sposób jak odpowiedzialność wspólnika spółki jawnej, jest zatem nieograniczona, osobista, solidarna i subsydiarna. Komplementariusz reprezentuje spółkę, jeżeli na mocy umowy spółki albo prawomocnego orzeczenia sądu nie został tego prawa pozbawiony.
  Komandytariusz – odpowiada za zobowiązania tylko do określonej w umowie kwoty tzw. sumy komandytowej, wolny jest natomiast od odpowiedzialności w zakresie wniesionego wkładu. Może reprezentować spółkę, ale tylko jako pełnomocnik. W sytuacji, gdy przekroczy zakres umocowania, będzie działać bez niego, tudzież nie ujawni swego pełnomocnictwa, odpowiadać będzie za skutki swych działań tak samo jak komplementariusz. Komandytariusz będzie odpowiadać również bez ograniczenia za zobowiązania spółki komandytowej, gdy jego nazwisko lub firma (nazwa) ujawnione zostanie w firmie (nazwie) spółki.
  Spółka komandytowa powstaje z chwilą wpisu do rejestru. Wpis ma charakter konstytutywny, co oznacza, że wywołuje on określone skutki prawne. Od momentu wpisu do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym spółka komandytowa staje się tzw. jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, ale posiadającą zdolność prawną oraz zdolność do czynności prawnych (ułomna osoba prawna). Może być podmiotem prawa i obowiązków (zdolność prawna) oraz własnym działaniem (konkretnie działaniem osób uprawnionych do reprezentowania spraw spółki) dokonywać czynności prawnych.
  Umowa spółki powinna być zawarta na piśmie, w formie aktu notarialnego. Firma spółki powinna zawierać nazwisko jednego lub kilku komplementariuszy oraz dodatkowe oznaczenie „spółka komandytowa” (dopuszczalne jest używanie w obrocie skrótu „sp. k.”). (wiki)

   1. CZY JA CI MÓWIĘ COKOLWIEK JAK POWTARZASZ INFO JUŻ PRZEZE MNIE PODANE ??????????????????
    NIE !!!!!!!!!!!!!!!
    MIEJ TO NA UWADZE !!!!!!!!!!!!
    A TAKIE INFO TRZEBA DO KAŻDEGO SŁUPA PRZYBIJAĆ !!!
    I W WYCHODKACH RÓWNIEŻ !!!!!!

    1. p.bazar… kulturalnie się zwróciłam, a w odpowiedzi spotkał mnie napad chamskiej agresji…Ten blog jest znany z braku taktu wobec ludzi, którzy są pomocni w jego tworzeniu-niestety prawda boli!

 10. ****************************************************
  NO I SIĘ ZACZYNA – ZEMSTA ZA MISTRALE DLA ROSJI, I ZA PAKTOWANIE Z ANGELĄ I ROZPAD EURO !!!
  NAJPIERW ZACZYNAJĄ OD BOKSU BY PR………..
  OSTATECZNIE FINANSE „OPIERAJĄ SIĘ NA ZAUFANIU”…. 🙂
  ZA CHWILĘ PRZEJDĄ DO KONKRETÓW – JUŻ SPEKULANCI NA LITERĘ S DZIERGAJĄ PLANY I SNUJĄ MISTERNE PAJĘCZYNY – SĄCZĄC DRINKI Z PALEMKĄ………..NA KOSZT agencji ratingowej Standard & Poor’s….
  ALE JAJA…………TEŻ STANDARD & POOR’S… 🙂
  *************************************************************

  http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Francja-bedzie-nastepna-Rzecznik-dementuje,wid,12901960,wiadomosc.html

  IAR | 30.11.2010
  Francja będzie następna??????????????????????????????????
  Rzecznik dementuje…………………………..

  Rząd francuski uważa, że „nie ma żadnej niepewności ani ryzyka”, jeżeli chodzi o wypłacalność Francji. Rzecznik rządu zareagował na spekulacje niektórych mediów, że Francja może być następnym krajem, któremu grozi kryzys budżetowy.
  François Baroin, który jest równocześnie ministrem budżetu i rzecznikiem prasowym rządu, starał się zareagować w bardzo stanowczy sposób podczas konferencji prasowej na pogłoski dotyczące możliwych trudności z wypłacalnością Francji. Rzecznik podkreślił, że Francja jest bardzo solidnym dłużnikiem.
  – Podstawowe parametry naszej gospodarki są bardzo mocne. Nasza gospodarka jest zróżnicowana w przeciwieństwie do wielu innych krajów. Mamy wykwalifikowaną siłę roboczą. Mamy jeden z najsolidniejszych na świecie systemów bankowych, a także jedną z najwyższych w Unii stóp oszczędności obywateli, na poziomie 17 procent.
  Zobacz także
  * Francja i Niemcy porozumiały się w sprawie wspierania euro
  * Nowe manifestacje przeciw reformie emerytalnej
  François Baroin mówił również o „nienaruszalnych celach” rządu odnośnie redukcji deficytu budżetowego. W roku 2013 ma on spaść do 3 procent PKB.
  Według pogłosek, Francja miała być umieszczona „pod obserwacją” agencji ratingowej Standard & Poor’s.
  WIĘCEJ NA TEMAT KRYZYSU FINANSOWEGO »

  1. **************************************************
   CIEKAWE ZESTAWIENIE DANYCH, FAKTÓW, TRAFNE WSKAZANIE PERSONALNIE I OBSERWACJE…………
   WNIOSKI KOŃCOWE…JAK DLA MNIE KARKOŁOMNE…TO BYŁ ZWYKŁY GAMBIT…..SORRY ALE NIE KUPUJĘ TEGO !
   ******************************************************

   http://wiadomosci.onet.pl/waszymzdaniem/56327,93,artykul.html

   WIKI ? bolesny odprysk dla polskiego rządu.

   maud1, 30 Listopada 2010, 19:18
   Polska objęła zaskakująco silne przywództwo podczas konfliktu w Gruzji – to ocena działań polskich przywódców w sierpniu 2008, zawarta w depeszy wysłanej z ambasady USA w Warszawie datowanej na 10 sierpnia 2008 roku, zaledwie 2 dni po rozpoczęciu wojny na Kaukazie. Depesza znalazła się wśród dokumentów zamieszczonych w internecie przez „Russkij Reporter”.

   W dokumencie czytamy, że prezydent Lech Kaczyński koordynował regionalne demonstracje poparcia dla Tbilisi – w tym zaplanował podróż do stolicy Gruzji z prezydentem Ukrainy i przywódcami państw bałtyckich.Ambasada w Warszawie informuje też Departament Stanu, że Kaczyński głośno potępił wraz ze swoimi trzema bałtyckimi partnerami rosyjską akcję zbrojną w wydanym 9 sierpnia oświadczeniu. Przywódcy zaapelowali wtedy do UE i NATO o sprzeciwienie się ?imperialistycznej i rewizjonistycznej? polityce Rosji w Europie Wschodniej.?

   ?Z kolei ? zwraca uwagę autor noty ? szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu udało się przezwyciężyć sympatię niektórych członków UE do Rosji i doprowadził do spotkania na szczeblu ministrów spraw zagranicznych (odbyło się ono 13 sierpnia – red.)?

   Przypomnijmy kulisy akcji Prezydenta Kaczyńskiego z tych dni.

   Kancelaria Premiera:

   , To jest wbrew regułom bezpieczeństwa”

   Jednak – jak informowały źródła w Kancelarii Prezydenta – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie chciała udostępnić prezydentowi rządowego samolotu, którym mógłby się udać do Gruzji. Według źródeł PAP w poniedziałek wieczorem prezydent i premier trzykrotnie rozmawiali telefonicznie; Tusk miał nie godzić się na spotkanie. Szef rządu tłumaczył podczas konferencji prasowej, że priorytetem rządu było dokończenie ewakuacji Polaków z Gruzji, do czego wykorzystywano samolot rządowy. Jak mówił, był sceptyczny wobec misji prezydentów do Gruzji nie tylko ze względów logistycznych, ale też bezpieczeństwa, o czym poinformował Lecha Kaczyńskiego.

   Wyjazd dochodzi do skutku. Jak wszyscy pamiętają, nie bez sensacji. Mimo iż w tym samym czasie, w którym zamierzał lądować Lech Kaczyński w Tbilisi lądował premier Sarkozy, decyzją pilota samolot jest skierowany do Azerbejdżanu. Oficjalny powód: brak danych o sytuacji w Tbilisi.

   Tymczasem francuska prasa tak komentowała akcję prezydenta Kaczyńskiego ?W ostatnich dniach prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii zrezygnowali z języka dyplomacji. Nawołują NATO do przeciwstawienia się imperialistycznej polityce Rosji. Głównym inicjatorem wspólnej wyprawy polityków do Tbilisi był prezydent Polski Lech Kaczyński. Podobnie jak jego koledzy nie ufa on Rosji i nie zamierza jej traktować jako partnera. To może utrudnić zadanie Sarkozy?emu, który usiłuje doprowadzić do pokoju w regionie?.

   Sarkozy był w Tbilisi pierwszy. Dzięki temu, że prezydenci pod wodzą Lecha Kaczyńskiego, nie wylądowali jak On na lotnisku w stolicy Gruzji. Czy aby nie dlatego przy okazji uczyniono ze śp. Lecha Kaczyńskiego ?szaleńca wywierającego presję na pilotów? Jakoś trzeba było wytłumaczyć odmowę?A pilot pewnie był naciskany. Tylko z zupełnie innej strony.

   Postawa śp. Andrzeja Kremera ?Natomiast wiceminister w MSZ Andrzej Kremer nalegał by nie dopuścić, aby wojna w Gruzji zniszczyła szanse Tbilisi na uczestnictwo w MAP. Gdyby do tego doszło ? argumentował on ? byłoby to równoznaczne z nagrodą dla Rosji i zachęciłoby to ją do podobnych działań w regionie.?

   Ciekawa jest też ocena dyplomatów USA na stosunek do tarczy antyrakietowej w Polsce.

   Generał WP śp. Franciszek Gągor ?Generał Gągor ocenił też ? według depeszy, ? że rosyjska armia jest wciąż bardzo silna, szczególnie jeśli chodzi o wywiad, rekonesans i broń elektroniczną.

   W depeszy czytamy też, że Polska jest przekonana, że zwycięstwo w wojnie w Osetii wzmocni wpływy tzw. twardogłowych w Moskwie i sprawi, że więcej środków zostanie przeznaczonych na rosyjską armię.

   Polski generał miał też wzywać USA do przekonania Niemiec, by te zgodziły się na przyspieszenie przyjęcie Ukrainy do MAP (Membership Action Plan – plan integracji z NATO). Jego zdaniem, gdyby Gruzja została przyjęta do MAP w kwietniu 2008 roku, atak rosyjski nigdy by nie nastąpił. Generał Gągor stwierdził też, że wojna w Osetii udowodniła, że Rosja jest „nieprzewidywalna”, a potrzeba stacjonowania na terenie polski baterii rakiet Patriot jest jeszcze bardziej uzasadniona.?

   Innego zdania w sierpniu 2008 roku był minister Radosław Sikorski. Z depeszy wynika, ?że prezydent Lech Kaczyński i szef MSZ Radosław Sikorski różnią się co do wpływu wojny w Gruzji na plany budowy tarczy antyrakietowej na terenie Polski i Czech.
   Kaczyński był zdania, że konflikt jeszcze bardziej przemawia za koniecznością budowy tarczy, z kolei Sikorski uważał – czytamy w nocie – że nie ma związku między rozmowami o tarczy a trwającą wojną na Kaukazie.?

   Mimo, że Sikorski formalnie przekonywał o woli polskiego rządu do instalacji tarczy antyrakietowej w Polsce, wydaje się, że rację w ocenie intencji Sikorskiego w tym względzie miał minister Waszczykowski, usunięty przez Sikorskiego.

   Waszczykowski – Miałem odczucie, że dzieję się coś złego wokół tych negocjacji. Przywiozłem porozumienia z USA na początku lipca, ale zostały odrzucone. Nie zgadzam się, że to było za mało. Według mnie merytorycznie wszystko było w porządku, a negocjacje miały być wykorzystane politycznie, czego nie mogłem firmować. Dlatego postanowiłem wyjawić szczegóły – tak tłumaczył powody dla których wyjawił szczegóły negocjacji.

   Odbyło się spotkanie śp. Lecha Kaczyńskiego i wezwanego w trybie pilnym ministra Radosława Sikorskiego. Spotkanie było burzliwe: ?Rozeszli się w niezgodzie, ale spotkanie o dziwo nie było bezowocne. Sikorski wyjaśnił, dlaczego rząd powiedział Amerykanom „nie”. W rzeczywistości chodziło o niuans, ale niuans dość istotny. Szef MSZ pokazał prezydentowi projekt deklaracji politycznej w sprawie tarczy. Wynikało z niego, że bateria Patriot 2 nie będzie stacjonowała na stałe w Polsce, jedynie pojawiała się „periodycznie i czasowo”.”Rząd chce zmienić ten zapis” – tłumaczył Sikorski. „Tak by Patrioty miały stałą bazę w Polsce.”

   W prasie pojawiły się podejrzenia, że minister Sikorski dogadał się z Demokratami i świadomie przesuwa podpisanie i potem ratyfikację umowy. Mając świadomość, ze nowa ekipa od początku nie była entuzjastycznie nastawiona do projektu bądź też ?będąc w nieświadomości- chciał przejąć sukces jako całość od poprzedniej ekipy.

   Wrzesień 2009.Ekipa Sikorskiego tarczy nie dostała, ale jako sukces ogłosiła porozumienie z USA w sprawie umieszczenia rakiet Patrio. ?

   ?Ulokowanie w Polsce baterii obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot wiąże się z umową z 2008 roku o rozmieszczeniu na terytorium Polski elementów amerykańskiej „tarczy antyrakietowej”. Warunkiem stawianym przez stronę polską w negocjacjach było wzmocnienie obrony powietrznej Polski. Baterie systemu obrony powietrznej Patriot mają do 2012 roku stacjonować w bazie w Morągu w wersji ćwiczebnej, później przewiduje się pobyt baterii z rakietami bojowymi. Według zapewnień MON z czasem będzie możliwe włączenie amerykańskiej baterii w polski system obrony powietrznej. ?

   Jak wiemy, minister Sikorski wskazał śp. Prezydentowi jako przyczynę odmowy podpisania umowy w sprawie tarczy, fakt, że w wynegocjowanej przez ministra Waszczykowskiego umowie obecność rakiet miała być czasowa..

   Co mamy w wyniku sukcesu Sikorskiego?? System polega na tym, że bateria przyjeżdża do Polski raz na kwartał, a po miesiącu wraca do macierzystej bazy w Niemczech.?

   Zatem czy minister Sikorski zmienił zdanie, czy też znalazł sobie wygodny pretekst do wytłumaczenia śp. Lechowi Kaczyńskiemu, dlaczego Polska nie podpisała umowy w sprawie tarczy antyrakietowej za kadencji administracji Busha.?

   To bolesny odprysk z akcji WIKI Leaks dla obrazu intencji ministra Sikorskiego i polskiego rządu.
   A równocześnie sporo nowych argumentów, dla wielu zwolenników teorii spiskowej w sprawie przyczyn Tragedii Smoleńskiej. Do traktowanej jako rusofobów grupy bliskich współpracowników Lecha Kaczyńskiego, możemy dopisać Generała Gągora i Andrzeja Kramera? Tylu przeciwników polityki imperialistycznej Rosji w jednym samolocie. W dodatku uznawanych jako skutecznych przez USA.
   P.S.
   Zapowiadane prze WikiLeaks kolejne dokumenty z banków, firm farmaceutycznych i innych świadczą o jednym: to zmasowany atak terrorystyczny na USA.

   http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sikorski-waszczykowski-pogrzebal-swoja-szanse,1,3481132,wiadomosc.html

   http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/130432,wojna-polsko-polska-o-tarcze-antyrakietowa.html

   http://www.tvn24.pl/12691,1684370,1,1,gruzja-prosila-polske-o-bron–w-czasie-wojny-z-rosja,wiadomosc.html

   http://www.rp.pl/artykul/176344.html

   http://www.tvn24.pl/12691,1684370,0,1,gruzja-prosila-polske-o-bron-w-czasie-wojny-z-rosja,wiadomosc.html

   http://fakty.interia.pl/raport/tarcza-antyrakietowa/news/sikorski-i-tak-dostaniemy-patrioty-i-to-uzbrojone,1369865

   http://www.polska-zbrojna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5432:zmiany-w-koncepcji-walki-elektronicznej-nato&catid=90:przegld-si-powietrznych&Itemid=137

   1. ********************************
    A WIĘC PRETEKST DO SZYBSZEGO CHIPOWANIA…
    PROLOWANIA OBYWATELA………….
    KOLCZYKOWANIA BYDŁA…………….
    ŻENADA……………..
    *************************************************

    http://wiadomosci.onet.pl/waszymzdaniem/56230,wiki_odpryski_czylipolaku_morda_w_kubel,artykul.html

    WIKI ODPRYSKI czyli:Polaku morda w kubeł

    maud1, 29 Listopada 2010, 16:49
    Jeśli ktoś myślał, że akcja WikiLeaks nie będzie miała żadnego wpływu na naszą codzienność , myli się bardzo. O ile zapowiadano nowy 11 września w dyplomacji USA- zapowiedź była chybiona. Jak do tej pory. Ale już ?nożyczki się ? odezwały.
    Szef BBN ?Według Kozieja, dla Polski z tego zdarzenia wynika konieczność „zdecydowanego przyspieszenia” prac nad strategią bezpieczeństwa informacyjnego. Wymienił w tym kontekście zarówno wymiar technologiczny tego, jak i personalny (czyli dbałość o dysponentów informacji).?
    Jak wiadomo, wszystkie informacje dla WikiLeaks pochodziły z jednego serwera?.
    W USA na 300 mln mieszkańców , pond 3 mln posiada dostęp do najwyżej zabezpieczonych informacji. W Polsce, stosując podobny przelicznik, oznaczałoby, że u nas liczba ta winna sięgać ponad 380 tys. obywateli. Mimo problemów z kręgosłupem, jestem skłonna zatańczyć twista, jeśli u nas mamy do czynienia z porównywalnymi przelicznikami dostępu.
    O dostępie do informacji dla szarego człowieka versus Amerykanie, nie wspomnę nawet. Żeby się nie zdenerwować bardziej.
    Ale jak się okazuje, każda okazja jest dobra, aby przypomnieć Polakowi, aby siedział w domu i spijał interpretacje podane mu na talerzu przez ?odpartyjnione? media publiczne. I niezależną( od prawdy) prasę.
    Panie Koziej, daj Pan spokój? Zachowuje się Pan jak Wąż Stanu.

    http://wiadomosci.onet.pl/raporty/wikileaks-publikacja-tajnych-dokumentow/czy-polska-zostala-wykorzystana-reakcja-doradcy-ko,1,4003122,wiadomosc.html

    1. Jak amerykańska elita widzi świat?
     ……..przecież to niemożliwe…
     Amerykańska i elita to przeciez sprzeczność !

     to nie amerykanie- to sa zydzi…
     ..kto wie jak wyglada zycie i RZAD…to nie da sobie wmowic, ze to amerykanie sa dyplomatami..przeciez z ameryki zostala tylko nazwa kontynentu…to drugi Israel..taka jest prawda. teraz wiecie kto znienawidzil swiat??? KTO SIEJE FERMENT NA SWIECIE ?????

     http://konflikty.wp.pl/gid,12898765,kat,355,title,Ameryka-zawstydzona-i-upokorzona,galeria.html

     człowiek w teatrze życia codziennego……………………..
     Erving Goffman doskonale opisuje w swojej książce scenę, na której odbywa się widowisko główne dla widzów z udziałem aktorów, kulisy, gdzie przedstawienie jest tworzone, a aktorzy uczą się swoich ról, w celu wywarcia jak najlepszego wrażenia na widzach. Cudowny klasyk szkoły Chicagowskiej. Książka została wydana w 1959 roku. Wątki, mechanizmy i zasady działania człowieka w interakcjach twarzą w twarz opisane w książce są aktualne do dziś. Dodałbym jeszcze jedno bardzo ważne dzieło Niccolo Machiavelli pt. Książę. Idealny poradnik strategii utrzymania władzy. Na podstawie tych dwóch książek tworzy się zarys prawdziwego funkcjonowania państwa na płaszczyźnie politycznej. Polecam. ” Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają ” (Szekspir)

  1. To tylko przymiarka , $$ pada ,kto mądrzejszy ,wcześniej wycofa kasę z banków ,a kto się zagapi .ten gapa 🙂 pretensje , do kogo? ? ?

 11. http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/11/30/wikileaks-powiazanie-z-tel-awiwem/ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ „Co ma zrobić Tel Awiw, skoro już wiadomo, że Izraelczycy i pro-Izraelczycy ‘załatwili’ materiały wywiadowcze, które skłoniły USA do wojny w Iraku?

  Oszukasz mnie raz, powinieneś się wstydzić. Oszukasz mnie dwukrotnie, ja powinienem się wstydzić. Oszukuj mnie konsekwentnie przez sześć 60 lat i nasz związek się skończy, tak jak wiarygodność Izraela jako legalnego państwa narodowego.

  Tel Awiw tym wie. Ale co może zrobić państwo syjonistyczne? Odpowiedź: przeciek z Wiki.

  Dlaczego właśnie teraz? Sprzeniewierzenie. Skieruj reflektory na Waszyngton by ściągnąć je z Tel Awiwu. Jest to dobra wypróbowana operacja psychologiczna. I zakwestionuj wiarygodność Stanów Zjednoczonych. Taka jest Wikileaks.”

  1. 11 września 2001 roku, o godzinie 10 rano Wschodniego Czasu, Alan Greenspan miał zaplanowane ogłoszenie nowego systemu Bankowego wprowadzonego przez Skarb USA, umorzenie długów dla wszystkich obywateli USA i zniesienie IRS jako pierwszą część ogłoszenia NESARA.

   Tuż przed ogłoszeniem, o godzinie 9 rano, Bush Sr. wydał rozkaz na zburzenie World Trade Center, aby zatrzymać międzynarodowe komputery bankowe zlokalizowane na pierwszym i drugim piętrze w północnym wieżowcu, które miały rozpocząć nowy system Bankowego Skarbu US. Ładunki wybuchowe w World Trade Center zostały wcześniej założone przez agentów CIA i Mossadu, po czym zostały zdalnie zdetonowane z budynku nr. 7, który został później zburzony tego samego dnia w celu zatuszowania ich przestępstw.

   Aby dostarczyć ładunek wybuchowy na Pentagon w dokładną lokalizację nowego Centrum Dowodzenia Marynarki Wojennej, w którym ‘Biali Rycerze’ koordynowali działalności wspierające wdrożenia NESARA na cały świat, użyto technologi zdalnego pilotowania. Poprzez wstrzymanie ogłoszenia NESARA, George Bush Sr. zniszczył w tamtym czasie jakiekolwiek nadzieje na zwrócenie rządu z powrotem do rąk narodu amerykańskiego.
   NESARA jest najbardziej przełomową w swoim zasięgu reformą, nie tylko w tym kraju, ale również na całej naszej planecie w przeciągu całej jej historii. Ustawa ta eliminuje Bank Rezerwy Federalnej, IRS (urząd podatkowy), sekretny rząd i wiele więcej.

   NESARA wprowadza następujące zmiany:

   1. Zeruje wszystkie karty kredytowe, kredyty hipoteczne, bankowe i inne należności z powodu nielegalnej działalności banków i rządu. Jest to najgorszy koszmar Rezerwy Federalnej – „Jubileusz” albo umorzenie długu.

   2. Znosi podatek dochodowy.

   3. Znosi IRS (urząd podatkowy). Pracownicy IRS zostaną przeniesieni do oddziału podatku w Skarbie Państwa w dziedzinie podatków od sprzedaży krajowej.

   4. Tworzy 14% zryczałtowany podatek dla rządu od przychodów ze sprzedaży mniej istotnych – „nowych tylko przedmiotów” – . Innymi słowy, żywność i leki nie będą opodatkowane, ani też nie będzie opodatkowania za materialne rzeczy, takie jak domy z drugiej ręki.

   5. Zwiększa korzyści finansowe dla emerytów.

   6. Powraca do Prawa Konstytucyjnego we wszystkich sądach i sprawach prawnych.

   7. Przywraca oryginalną Poprawkę do Tytułu Szlachty. Setki tysięcy Amerykanów, którzy są pod kontrolą obcych krajów straci obywatelstwo, oraz będzie deportowanych do innych krajów z zakazem ponownego powrotu do końca ich życia. Miliony ludzi wkrótce odkryje, że ich świadectwa wyższego wykształcenia będą bezwartościowym papierem.

   8. Ustanawia nowe wybory Prezydenckie i Kongresowe w terminie 120 dni od daty ogłoszenia NESARA. Rząd przejściowy zanuluje wszelkie „Narodowe stany wyjątkowe” i wróci nas z powrotem do Prawa Konstytucyjnego.

   9. Monitoruje wybory i zapobiega nielegalnej działalności wyborczej grupom, którzy mają w tym interes.

   10. Tworzy nowy Skarb Państwa i „walutę tęczową” popartą takimi metalami szlachetnymi jak złoto, srebro, platyna , zakańczając bankructwo Stanów Zjednoczonych zainicjowane przez Franklina Roosevelta w 1933 roku.

   11. Zakazuje sprzedaży amerykańskich zapisów aktu urodzenia, używanych jako ruchomych obligacji własnościowych przez Departament Transportu.

   12. Inicjuje nowy System Bankowy Skarbu USA z dostosowaniem się do Prawa Konstytucyjnego

   13. Eliminuje System Rezerwy Federalnej. W okresie przejściowym, Rezerwa Federalna będzie mogła operować równolegle ze Skarbem USA na okres jednego roku w celu usunięcia wszystkich banknotów Rezerwy Federalnej z obiegu.

   14. Przywraca prywatność finansową.

   15. Ponownie przeszkala wszystkich sędziów i adwokatów w Prawie Konstytucyjnym.

   16. Wstrzymuje wszelkie agresywne działania wojskowe rządu USA na całym świecie

   17. Zawiera pokój na całym świecie.

   18. Uwalnia ogromne pieniądze na cele humanitarne.

   19. Pozwala na uwolnienie ponad 6000 patentów stłumionych technologii, które są ukrywane przed oczami publicznymi pod pretekstem bezpieczeństwa narodowego, w tym urządzeń wytwarzających darmową energię, anty-grawitacyjnych, oraz maszyn do uzdrawiania dźwiękiem.

   Ponieważ Prezydent Clinton nie miał żadnego zainteresowania w podpisaniu NESARA jako prawa, w dniu 10 października 2000 r., na rozkaz Generałów armii amerykańskiej, jednostki elitarne Marynarki Wojennej Seals oraz Delta Force, szturmem wzięły Biały Dom i pod groźbą użycia broni Bill Clinton został zmuszony do podpisania NESARA. W tym samym czasie, personelowi bezpieczeństwa i agentom z Secret Service stacjonującym w Białym Domu rozkazano opuścić broń, rozbroić się i stać się świadkami tego wydarzenia pod rozkazem gagu milczenia.

   Od samego początku poczęcia NESARA, Bush Sr, rząd korporacji US, właściciele dużych grup bankowych i grupa Carlyle sprzeciwiali się temu konceptowi. Dla zachowania tajemnicy o szczegółach sprawy, numer zapisu w oficjalnym rejestrze Kongresowym został zmieniony i zamknięty przed wglądem pod pretekstem odzwierciedlenia okolicznościowej monety, a następnie, ponownie został zmieniony jeszcze niedawno. Dlatego też nie ma żadnych publicznych zapisków w Archiwach Kongresu i dlatego poszukiwanie do tego Prawa nie przyniesie prawidłowych wyników do czasu kiedy wiadomości o reformie nie staną się dostępne dla publiczności.
   Prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście na temat tego prawa ze względu na bardzo restrykcyjny nakaz milczenia narzucony na polityków, pracowników mediów i funkcjonariuszy banków. Nawet Alex Jones i Ron Paul nie mówią na ten temat. Prawo nadal obowiązuje.

   Nawet członkowie Kongresu mają zamknięte usta, ponieważ dostali nakaz zaprzeczania istnieniu NESARA, narzucony przez sędziów Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych pod groźbą zarzutów o zdradę, które są karalne śmiercią. Niektórzy członkowie Kongresu zostali oskarżeni o „przeszkadzanie”. Gdy Senator Minnesoty Paul Wellstone zdecydował się złamać nakaz milczenia, jego mały prywatny samolot rozbił się zabijając żonę, córkę i Senatora zanim zdążył on publicznie wyrazić swoje opinie.

   Jeśli strach nie wystarczy do utrzymania Kongresu pod kontrolą, pieniądze to zrobią. CIA rutynowo daje łapówki dla Senatorów z łupów kradzieży dokonanych przez operacje bankowe. Każdy Senator został przekupiony za minimum $ 200 milionów dolarów zdeponowanych na kontach w Bank of America w Kanadzie. Nigdy nie usłyszycie wiadomości o NESARA podanych przez siecie mediów. Aby zachować milczenie, wielkie siecie nowości, takie jak CNN opłacane są w wysokości $ 2 bilionów dolarów rocznie. Niektóre z tych łupów są czanelowane przez Kościół Mormonów w stanie Utah używając fasady urzędu senatora Orina Hatcha i Bank of America.

   Nie tylko Kongres jest przekupiony, ale również całe Kolegium Szefów Połączonych Sztabów, łącznie z wyższym poziomem rządu i Prezydentem, wszyscy otrzymują łapówkarskie płatności. Tylko Provost Marshall ma prawo legalnego aresztowania tych osób, ale niestety nawet on nie wykonuje swojej pracy. Wygląda na to, że armia wojska Stanów Zjednoczonych jest pełna polityków, którzy popychają papiery i bardziej dbają o awans osobisty, niż wykonywanie swojej pracy.

   I nic dziwnego, że wiele dezinformacji na temat NESARA można znaleźć w Internecie. Do znanych sceptyków należą; strona internetowa quatloos.com, która, jak plotka niesie, jest maską dla CIA;nesara.org która jest prowadzona przez rodzinę Bushów; Sherry Shriner; oraz różni inni czanelers w Internecie, którzy otrzymują telepatycznie wiadomości od duchów również przyczynili się do zamieszania.
   Nawet informacje w Wikipedii są błędne. Wikipedia prezentuje historię Aktu NESARA, przedstawioną z punktu widzenia agenta CIA Harveya Barnarda. Jeśli przyjrzysz się uważnie, prawo to oznacza National Economic Stabilization and Recovery Act, które dokonałoby reformę gospodarki i zastąpiło podatek dochodowy podatkiem od sprzedaży krajowej. Ustawa ta została odrzucona przez Kongres w 1990 roku. Ale Wikipedia niewiele wspomina o National Economic Security and Reformation Act lub jego konsekwencjach.
   http://prawda.xlx.pl/

 12. TO SOBIE POCZYTAJCIE
  NESARA: prawo które miało zmienić los naszej planety…
  Pomimo tych śmiertelnych ciosów finansowych, prezydent George H.W. Bush (Sr) i Iluminaci dalej kontynuowali plany globalnego zniewolenia. W sierpniu 1992 roku, oficerowie armi skonfrontowali Prezydenta Busha i zażądali podpisania umowy, w której zobowiąże się on do powrócenia Stanów Zjednoczonych na drogę Prawa Konstytucyjnego i nakazali mu, aby nigdy ponownie nie używał terminu „Nowy Porządek Świata’. Bush stwarzał pozory współpracy, lecz potajemnie planował doprowadzenie do Nowego Porządku Świata poprzez podpisanie Wykonawczego Rozkazu w dniu 25 grudnia 1992 roku, który mógłby zamknąć wszystkie banki w nieskończoność, dając Bushowi pretekst do ogłoszenia stanu wojennego. Używając chaosu stanu wojennego, Bush miał zamiar wprowadzić nową Konstytucję, która pozwoliłaby wszystkim osobom zajmującym stanowiska rządowe w tamtym czasie na zachowanie tych samych pozycji przez następnych 25 lat. Jednocześnie, miał zamiar usunąć wszelkie prawa wyborcze na nowych urzędników. Interwencja wojskowa zapobiegła Bushowi w podpisaniu tego zlecenia.
  Podczas pierwszej kadencji administracji Clintona, oficerowie armii opóźnili wiele federalnych mianowań dokonanych przez Clintona, dopóki nie byli pewni, że osoby te pomogą w przywróceniu Prawa Konstytucyjnego. Jedną z takich osób, które zobowiązały się do wprowadzenia niezbędnych zmian była Prokurator Generalny Janet Reno.

  Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego z dnia 3 czerwca 1993 roku, Janet Reno rozkazała jednostkom wojskowym oddziałów specjalnych z Delta Force i Navy Seals na odzyskanie sztab złota wartości trylionów dolarów, które zostały ukradzione przez Rezerwę Federalną ze strategicznych rezerw złota. Oddziały te zostały wysłane z misją do Szwajcarii, Anglii i Izraela. Kraje te współpracowały podczas nalotu wojskowego, ponieważ obiecano im, że ich wierzytelności wobec Stanów Zjednoczonych będą anulowane i otrzymają one nazwiska osób zaangażowanych, ponieważ ci sami ludzie, którzy okradali Stany Zjednoczone, okradali również ich własne narody.
  http://prawda.xlx.pl/
  szukać w media /wiadomości

 13. ,, Wikileaks The Tel Aviv Connection

  http://www.rense.com/general92/wik.htm

  Źródło polskie: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/201…..el-awiwem/

  Jeff Gates – 30.11.2010. Tłumaczenie: Ola Gordon

  Co ma zrobić Tel Awiw, skoro już wiadomo, że Izraelczycy i pro-Izraelczycy ‘załatwili’ materiały wywiadowcze, które skłoniły USA do wojny w Iraku?

  Oszukasz mnie raz, powinieneś się wstydzić. Oszukasz mnie dwukrotnie, ja powinienem się wstydzić. Oszukuj mnie konsekwentnie przez sześć 60 lat i nasz związek się skończy, tak jak wiarygodność Izraela jako legalnego państwa narodowego.

  Tel Awiw tym wie. Ale co może zrobić państwo syjonistyczne? Odpowiedź: przeciek z Wiki.

  Dlaczego właśnie teraz? Sprzeniewierzenie. Skieruj reflektory na Waszyngton by ściągnąć je z Tel Awiwu. Jest to dobra wypróbowana operacja psychologiczna. I zakwestionuj wiarygodność Stanów Zjednoczonych. Taka jest Wikileaks.

  Każdy wiarygodny śledczy zacząłby od pytania: na czyją korzyść? Następnie spojrzałby na sposób, motywację i okazję, plus obecność stałego wywiadu państwa narodowego na terenie USA

  Poza Izraelem, kto inny jest wiarygodnym kandydatem? Zauważ, jak szybko zniknęła z wiadomości rola Izraela w procesie pokojowym. Teraz Iran, Iran i jeszcze raz Iran. Na czyją korzyść?

  Tel Awiw wie, że fałszywe dane wywiadu na temat Iraku prowadzą do fachowców w prowadzeniu wojny „metodą oszustwa” – motto izraelskiego Mossadu. Wikileaks wyróżnia się tym czego brakuje: brakiem jakichkolwiek materiałów szkodzącym izraelskim celom.

  Ale nadal Tel Awiw ma się zmierzyć z bezprecedensowym niebezpieczeństwem: przejrzystością. Amerykanie wiedzą, że zostali oszukani. Izrael słusznie obawia się, że Amerykanie wkrótce zrozumieją przez kogo.

  Nie wystarczy oziębłe wsparcie

  Obama zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami tych, którzy wyprodukowali jego prezydenturę. Każdy zaskoczony brakiem zmian w polityce USA na Bliskim Wschodzie nie może pojąć władzy izraelskiego lobby.

  Czy zawahał się przed wsparciem ich ostatniej izraelskiej strategii rozbicia negocjacji pokojowych? Nieobecny pokój, USA nadal będzie celem tych oburzonych niezachwianym amerykańskim wsparciem bandyckiego zachowania Izraela w dążeniu do realizacji swoich ekspansjonistycznych celów.

  Potwierdziwszy wpływ lobby, Netanjahu oświadczył, że nie zgodzi się na zatrzymanie budowy osiedli na ziemiach palestyńskich, aż Obama da mu $3 mln łapówki. Jaką formę łapówki zapewni Ameryka za propozycję 90 dni zamrożenia budowy? Dwadzieścia samolotów F-35 w cenie $150 mln każdy, plus części, serwis, szkolenie i uzbrojenie.

  Jest to $231 mln tygodniowo lub $1.272.626 na godzinę. Co Ameryka dostanie w zamian? Tymczasowe częściowe zamrożenie budowy osiedli. Ile razy może ten podstęp działać?

  Izrael uchyla się od zawarcia porozumienia pokojowego z Palestyńczykami, gdyż wyrzucił ich z ziemi w 1948 roku i przejął więcej ziemi w 1967 roku w celu kształtowania dzisiejszej geopolityki.

  Gdyby Izrael osiągnął porozumienie z Palestyńczykami, sekretarz stanu Hillary Clinton proponuje „kompleksowe porozumienie w sprawie bezpieczeństwa”. Jakim kosztem nikt nie wie. Kongres Stanów Zjednoczonych już przeznaczył $30 mld dla Izraela w ciągu 10 lat. Te ostatnie $3 mld to dodatkowa suma.

  To nie obejmuje kosztów amerykańskiej wiarygodności kwestionowania oferty weta w ONZ uznającego Palestynę jako państwo. I deklaracja Nigdy Znowu presji na Izrael ws. osadnictwa. Plus to, że zamrożenie nie uwzględnia wschodniej Jerozolimy, gdzie Tel Awiw upiera się by budować nowe mieszkania.

  Najważniejszy jest czas

  Planując ostatni wypad do Gazy między Świętami Bożego Narodzenia 2008 r. i styczniem 2009 r. – inaugurację Obamy, Tel Awiw zapewnił sobie jedynie wyciszony sprzeciw podczas politycznego przestoju w USA. Tak więc nie było niespodzianką, zobaczenie akcji agenta prowokatora w Święto Dziękczynienia 2010 roku, kiedy Izrael zburzył meczet na Zachodnim Brzegu i palestyńską wioskę.

  Po siedmiu godzinach ciągłych rozmów, Hillary Clinton chwaliła Netanjahu jako „rozjemcę”. W zamian zgodził się tylko na „kontynuację tego procesu.” Tymczasem amerykańskie wybory dały wielkie zwycięstwo Izraelowi, kiedy nowy lider republikańskiej większości Eric Cantor, żydowski syjonista, ogłosił, że nowa większość będzie „służyć jako kontroler rządu Obamy”.

  Izraelskie lobby ma powody, by triumfować. Potwierdziwszy trwającą dwulicowość, izraelski minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman oświadczył: „stałe porozumienie jest niemożliwe.”

  Opublikowanie przez Wikileaks „poufnych depesz dyplomatycznych daje Izraelowi okazję do pogorszenia stosunków USA z całym światem, a także spowoduje trwałe szkody dla amerykańskich interesów na Bliskim Wschodzie. Po tym wszystkim, który naród uwierzy, że USA zasługuje na zaufanie?

  W październiku Turcja poprosiła Amerykę by nie dzieliła się wywiadem z Izraelem. A teraz kto ośmieli się dzielić wywiadem z USA?

  To może sygnalizować początek końca prezydentury Obamy, jego nieudana polityka zagraniczna zasłania jego nieudaną politykę wewnętrzną.

  Może to być również sygnał pokazania prezydenckich wyborów w 2012 roku z osłabionym Obamą zmuszonym do uznania Clinton za swoją rywalkę, lub usunięcia się tak, aby mogła prowadzić w głosowaniu.

  Podczas kampanii prezydenckiej w 2008 roku obiecała uznać Izrael jako „państwo żydowskie” i obiecała „niepodzielną Jerozolimę jako stolicę”. Tel Awiw był pijany ze szczęścia. Druga prezydencja Clintona zapewni kolejne zwycięstwo dla Izraela – i nie będzie żadnego pokoju.

  Izraelska operacja psychologiczna zazwyczaj służy wielu celom. Wikileaks nie jest wyjątkiem.
  _________________
  http://palestyna.wordpress.com/ ,,

 14. mizia powiedział Listopad 28, 2010 @ 4:30

  OD GRUDNIA 2009 ROKU PISAŁEM – dajac do zrozumienia delikatnie – na grypa666 – potem zalozyłem blog – polityczne art. g… warte – pomiedzy nimi pisalem kilkakrotnie o przełomie 2010 – 2011 – a nawet o poznej jesieni – tego roku – nieraz dawałem do zrozumienia to i owo – ALE NIC SIE SAMO NIE ROBI Z SIEBIE – warzne bedą teraz info . …….. pojawiajace się czraz czesciej .
  ================================
  ps. najbardziej zabawne jest to że niewielka liczba ludzi wie co się tak naprawdę dzieje ………. dlanich bedą ważne afry poitykiestwowojny , itp itd -PRZEDSTAWIENIE WIDZĄ -ALE JAK ONO SIE MA DO ZECZY……… tego nie widzą – ….. moze i dobrze.

  Pisales, pisales …. Tak jak inni pisali … Teraz juz jest tak blisko ( miesiąc ?? ), wiec napisz jeszcze raz. Cikawe czy to bedzie to samo co wówczas, bo śmię wątpić.

  1. W/W INFORMACJE ULEGŁY SCISŁEJ REGLAMENTECJI dlaczego ano dlatego ze tlok nie jest potrzebny po wszystkim – innaczej to co ma sie stać było by bez sensu – im mnie j wie tym lepiej PO BĄDZIE ………….

 15. polska rzeczywistość skrzeczy, choć rządzący mówią nam, że mamy dobrze

  http://kss.vel.pl/
  poczytaj

  =========================================
  JEST GORZEJ NIZ ZLE – czy ktoś moze mi wskazać nius z kraju europejskiego – gdzie POCIAGI MAJA OPÓZNIENIA Z POWODU KRADZIEŻY PRZEWODU , GDZIE NA POZADKU DZIENNYM SĄ KRADZIERZE WEGLA Z TRANSPORTOW KOLEJOWYCH , GDZIE WYDOBYWAJĄ WĘGIEL W BIEDASZYBACH –
  mizia-

  =======================
  ps. czesi wychodzili z takzwanej komuny w tym samym czasie co polska – PATRZ NA POZIOM ICH ŻYCIA – POZATYM ZASOBY NATURALNE CZECH A POLSKI – BEZ POROWNANIA – JESTESMY DZIADAMI EUROPY NA WŁASNE ŻYCZENIE – policja prokuratura , sądy- ścigają i gnoją osoby chcące się sprzeciwić temu złodziejskiemu układowi

 16. 18 Zasad surwiwalu w czasie długotrwałego kryzysu

  1.Nawiąż znajomości z policjantami i wojskowymi – „plecy” w czasach kryzysu, gdy aparat państwa będzie dużo bardziej skorumpowany mogą okazać się bezcenne.
  2.W dyskretny sposób gromadź bogactwo – ziemię, gotówkę, metale szlachetne. To da Ci większe możliwości.
  3.By wiedzieć co się dzieje na świecie i w Polsce obserwuj wiele źródeł – krajowych i zagranicznych. Również takich z którymi się nie zgadzasz – choćby po to by wiedzieć jaka propaganda jest serwowana masom.
  4.Jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne postaraj się uczynić je produktywnym i jak najbardziej niezależnym.
  5.Produkuj znacznie większą ilość żywności niż potrzebujesz, uprawiaj też wiele niekonwencjonalnych rzeczy, o których inni nie wiedzą, że nadają się do jedzenia. Lub miej znajomości lub rodzinę na wsi oraz pieniądze na jej zakup.
  6.Miej dobrego prawnika, radcę prawnego oraz znajomości w administracji. Wiele przepisów jest na tyle niejednoznacznych, że zależą od interpretacji urzędnika – dobry prawnik ułatwi przedzieranie się w gąszczu przepisów.
  7.Naucz się skutecznie dawać łapówki – korupcja to smar pozwalający działać niesprawnemu mechanizmowi.
  8.Jeśli masz biznes, postaraj się mieć w nim jak największą władzę.
  9.Zdobądź dostęp do broni i przechowuj amunicję. Jak ją zdobyć? Patrz punkt 1, 6 i 7.
  10.Posiadaj swój własny środek transportu i zapas paliwa.
  11.Zadbaj o dostęp do źródła czystej wody. Najlepiej mieć co najmniej 2 niezależne źródła (np. studnia i deszczówka). W czasie wojen studnie bywają celowo zatruwane.
  12.Jeśli budujesz dom uwzględnij w nim dodatkowe pomieszczenia do prowadzenia działalności gospodarczej i/lub hodowli zwierząt.
  13.Jeśli budujesz dom uwzględnij w nim dodatkowe miejsce na gromadzenie żywności – światowe zapasy zbóż wynoszą kilkadziesiąt dni.
  14.Jeśli jesteś rzemieślnikiem/przedsiębiorcą poznaj alternatywne źródła zaopatrzenia dla Twojego biznesu.
  15.W czasach kryzysu bądź dyskretny w krytykowaniu władzy – państwo w czasach kryzysu będzie chciało znaleźć kozły ofiarne. Japońskie przysłowie głosi, że „gwóźdź dostaje bo wystaje”.
  16.Myśl krytycznie – wiele rzeczy jest ze sobą bardziej połączone niż rządzący chcą by nam się to wydawało.
  17.Zdobądź dobry zawód, który ma przyszłość w czasie kryzysu, bądź otwarty by cały czas uczyć się czegoś nowego i w razie potrzeby się przekwalifikować.
  18.Jeśli uznasz, że chcesz 5 lat na studiować to zastanów się czy nie poświęcasz około 5000 godzin życia (czas potrzebny na zajęcia i naukę na studiach) tylko na „zdobycie papierka” – patrz punkt 17. Podobnie rozważania przeprowadź, jeśli Twoje dziecko chce studiować komunikację europejską, socjologię, pedagogikę (demografia się kłania) i tym podobne kierunki szkolące wykwalifikowanych bezrobotnych.
  19.W miarę możliwości miej alternatywne źródła energii – możliwość zapalenia choć 1 żarówki energooszczędnej zimą zużywającej 15 W znacznie wydłuża czas w którym możesz pracować czy uczyć się.
  20.Bądź gotów (emocjonalnie, finansowo) wyjechać z kraju gdy zajdzie taka potrzeba – historia uczy, że często nie jest lepiej przez dziesięciolecia.
  Przestrzeganie powyższych zasad wcale nie gwarantuje przetrwania. Odrobinę jednak zwiększa jego szanse oraz poprawia komfort życia i poczucie bezpieczeństwa.

  1. Jak wszystko powyższe zawiedzie ,przejmij władzę ,pogoń darmozjadów za granicę kraju , znacjonalizuj gospodarkę ,wprowadź zasady KREDYTU SPOŁECZNEGO (po środku strony)
   http://tnij.org/bxfy

   i żyj w spokoju i dostatku . 🙂

 17. DOKUMENTY DYPLOMATYCZNE OD WIKILEAKS
  to jest puszczanie nas w maliny ,a zastanówmy się od czego nas odciągają abyśmy się nie dowiedzieli ?????????Szukajcie może coś znajdziecie

 18. Miziak to co wilekas opublikował to są same śmiecie ,bezwartościowe informacje i tyle kogo to obchodzi jaka jest pani Merkel ,albo premier Włoch ,wilekas zapowiadał takie sencasyjne dokumenyu że w ameryce padł blady strachna wszystkich i co ??????? ano gówmo otrzymaliśmy tyko zwykłą papkę i nic pozatym .
  W Polsce zaczeła się zima ,a na trujce kanale informacyjnym tvp3 wszyscy od samego rana dostali totalnej sraczki informacyjnej hahahahahaha endą mrozy i co z tego ???? zimą są zawsze mrozy i pada śnieg , naprzykla u nas w Szczecinie nie spadł ani jeden płatek śniegu ,owszem zimno jest ,ale żeby zaraz białe niedżwiedzie się ganiały w berka po ulicach to tego nie ma ,kiedyś to były zimy pamiętam jak matka zawsze rano odnosila mie do przeczkola to jak szla po śniegu to aż trzeszczało ,a śnieg to lśnił jak rozsypane diamenty na ziemi ,a zawsze zanosila mie do przeczkola o 5 rano ,bo na 6 to musiała już być w pracy ,,,to byly zimy ,a nie to co teraz ,owszem ci ludzie kturych pozalewała ostatnia powódż to mają powody do zmartwień bo mieszkania nie odbudowane i z nukąd pomocy .
  Ale co z tego jak jest tak w polsce z takim kiepskim rządem . Ludzie psisoczą na rząd ,a na wybory to poszli ,ja na przyklad totalnie olałem te wybory i inne w przyszłości jakie się jeszcze odbendą ,powiem ci wpros mamw dupie taką polskę krura nie dba o swoich obywateli tylko nabijają sobie kasę ,ale to się skończy i to nagle się skończy ,nie będzie żadnej rewolucji i innych awantur ,ponieważ w naszym układzie słonecznym zaczynają zachodzić takie zmiany że włosy się jeżą na samą myś .SOHO przestało przesyłać zdjęcia słońca na ziemię ,a jak już to wszystko są podróbki i fałszywki i uczeni dobrze o tym wiedzą ,i co z tego że wiedzą co mogą zrobić nic !!!!! tylko drapać się jak najęci po swych siwych łbach i łysinach . Wiem że to co dzisiaj tu piszę to nie wszyscy się bendą zgadzali i powiem ci Miziak nie muszą niedłógo sami się o tym przekonamy ,ale chyba wtedy będzie luż za póżno na jakiekolwoek kombinacje i ratowanie sytuacji i kto wie czy ludzkość żeby przetrwać i przeżyć to nie cofnie się do czasów kanibalizmu i wszyscy nie zaczną się zaopatrywać w broń palną ,tak i legalnie i jak kupując ją na czarnym rynku od bandziorów i chandlaży bronia ,oby do tego nigdy nie doszlo !!!!! ale mam takie przeczucie że do tego dojdzie ,na razie rozpisałem się jak jakiś poeta hahahaaha ,pozdrawiam J.M.H

  1. Eksperci ostrzegają – to może być początek zmian pola magnetycznego Ziemi.
   Zacznijmy od oficjalnego wyjaśnienia owych ogromnych dziur – zwykłe zapadnięcie się ziemi spowodowane zmianami geologicznymi, nic ciekawego, normalne zjawisko związane z osuwiskami. Tymczasem portal http://poleshift.ning.com stawia tezę, że możemy mieć do czynienia z początkiem zmian pola magnetycznego naszej planety. Ubocznym skutkiem może być powstawanie takich ogromnych „otworów”.
   podaje przykłady nowych tego typu „gigantycznych dziur” powstających spontanicznie w różnych rejonach świata. Dlaczego powstawanie takich ogromnych otworów ma być „podejrzane”? Odpowiedź jest bardzo prosta: bo wcześniej nic takiego nie miało miejsca.

   Oto pierwszy przykład z Chin. Otwór powstał 29 listopada tego roku niedaleko drogi wiodącej do popularnego hotelu „Mao” w prowincji Changsha. Zapadlisko ma kształt okręgu o średnicy 10 metrów. Ziemia zapadła się zupełnie nagle budząc popłoch wśród pracowników supermarketu, który jest oddalony o 20 metrów od dziury. „Do tej pory trzęsą mi się nogi ze strachu, kiedy to zobaczyłam” – opowiada Chan, jedna z dziewczyn pracujących w sklepie.
   http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2264

  2. NASA zwołuje konferencję nt. życia pozaziemskiego

   NASA · astrobiologia · konferencja

   NASA ogłosiła, że w najbliższy czwartek, 2 grudnia, odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zostanie omówione astrobiologiczne odkrycie, które wpłynie na poszukiwania życia pozaziemskiego. Konferencja odbędzie się o godzinie 20 czasu polskiego.
   W spotkaniu wezmą udział dyrektor Programu Astrobiologii Mary Voytek, dwoje astrobiologów – Felisa Wolfe-Simon ze Służby Geologicznej USA oraz Pamela Conrad z Goddard Space Flight Center, Steven Benner z Foundation of Applied Molecular Evolution oraz profesor James Elsner z Arizona State University.
   Autor: Mariusz Błoński

 19. „……………
  TU GDZIE TERAZ JESTEM – palmy to normalna roslinnosć –
  ……………………….
  wiec jutro wracam do pl. zaszyje się w mojej norce zimą jest tam – swietnie –
  …………..”

  Mizia -jutro to na pewno nie dojedziesz, bo troche transport kuleje 🙂

 20. JESZCZE SIE MRÓZ I ZIMA NIE ZACZEŁA A W DONKA DOMINIUM ZWANYM POTOCZNIE „SKURWESYNOWO” – LUDZIE ZAMARZAJĄ …… oj co to bedzie co to bedzie.
  ================
  Troje ludzi zmarło z wychłodzenia

  1 godz. 19 minut temu

  Trzy osoby – dwóch bezdomnych i mieszkająca samotnie starsza kobieta – zmarły na skutek wyziębienia, po gwałtownym spadku temperatur, który odnotowano w poniedziałek na Warmii i Mazurach – poinformował Dawid Stefański z olsztyńskiej policji.
  http://polskalokalna.pl/wiadomosci/warminsko-mazurskie/news/tragiczna-smierc-trzech-osob-to-ofiary-mrozow,1564605

 21. Fajna ta wikileaks… Putin to samiec alfa… jakaś tam prezydentowa miała operację twarzy, Kadafi wstrzykuje sobie botoks, Angela merkel jest „mało aktywna” itd. itd… taki kolorowy rządowy pudelek z tej wiki laksy. Polityczny marketing i nic po za tym. A ja durny myślałem, że faktycznie coś na konDonka będzie i reszty tej zgrai.
  (ps. w mediach zaczęła się akcja: „Korea to zły kraj…” już szczują. Tylko „Pokój i USrakiety” wyzwolą tyranie. Kilka filmów w TV i chyba sam pojadę zabijać w imię Pokoju przeciw Tyranii.

  1. na donka radzę zaczekac to dopiero maly procent – info – POZATYM JESLI KTOS WIE JAK PEWNE SLUZBY PRACUJA – TO WIE ŻE NALEZY POCZEKAC – TAKI WYCIEK TO IDEALNA SYTUACJA W MASĘ TYCH INFO MOZNA BEZKARNIE WŻUCIĆ KILOGRAMY FALSZYWEK – I NIECH ODSZCZEKUJA ZE TAK NIE JEST –
   PS. nie 970 dokumentow dotyczacych polski – tylko okolo 3500 – jest – ObSERWuJ SYTUACJĘ NA SPOKOJNIE – NIKT NIE ROBI TAKIEJ ZADYMY BEZ CELU – PRZEKONACIE SIE –

   =======================
   cóz mozna dodać jeszcze że przedstawienie bedzie super zabawne – TYLKO DLA KOGO ……… i w jakim celu – chyba sie domyslacie

   1. TAKIM POLISZYNELEM TO TY TEŻ MOZESZ BYĆ – wylogój sie i wpisz sobie poliszynel -w nicku – I CO TO BEDZIE ZNACZYŁO ŻE JESTEŚ POLISZYNELEM – NATYM POLEGA UROK INTERNETOWYCH ROZMOW I KOMENTAŻY NIGDY TAK NAPRAWDĘ NIE MA PEWNOSCI KTO JEST KTO – WIEC NALEŻY SIE KIEROWAĆ ZASADĄ OGRANICZONEGO ZAUFANIA – mówi ci to coś…

    1. NIE…………
     NIE MAM INSTYNKTU – WIESZ…
     NO ZA CHOLERĘ……NIC MI TO NIE MÓWI…
     Bosze……ale nerwowo….się zrobiło…
     To pewnie przez zimę…mrozi wszystko…bez wyjątku………….

   1. oby święta były w końcu białe 😛

    Bo przez ostatnie dwa lata biało było przed i po świętach. A w same święta był odwilż 🙂

    1. Ostatnie dni sporo wyjaśniły mi w kwestii nadchodzącej zimy. Zaczęły pojawiać się głębokie niże, woda w większej części północnego Atlantyku jest zdecydowanie cieplejsza niż być powinna. W okolicach 45 st szer. geogr. północnej (miejsce frontu polarnego) woda nadal jest nieznacznie zimniejsza, ale odchylenie to zaczyna systematycznie zanikać. Anomalia La Nina, która jest już dość mocna w zimie osiągnie swoje apogeum. Morze Północne i Bałtyckie są zimniejsze od normy. Te czynniki połączone razem dają wg. mnie wynik:
     Temperatura – lekko powyżej normy (1 – 1.5 st C), a zwłaszcza na samym początku zimy(2 – 4 st C).
     Opady – powinny być powyżej normy, średnio 130 – 150 % normy opadowej.

     Jednak jest to prognoza nieoficjalna (najprawdopodobniejszy scenariusz napisany tylko przeze mnie).
     ==========================
     ps.
     Zaczyna się. Na Dalekiej Północy formują się wyże, które szybko będą schodzić nad Kontynent – najpierw nad Rosję, a w dalszej perspektywie nad Arktyką rozwinie się olbrzymi kilkucentryczny wyż, który opanuje większą część Europy. Po wschodniej stronie tego wyżu na wys. 850 mb zejdzie wyjątkowo zimne powietrze (temp. -15;-20 st.) a nad Polską będą zalegać chmury niżu genueńskiego. Prognozowane są opady do linii Gorzów – Grudziądz – Białystok oraz częściowo na Pomorzu (rejon Koszalina i Lęborka). Prognozy stają się coraz „straszniejsze” i na ok. 60 – 75% w przyszłym tygodniu ostro zaatakuje nas zima. Kiedy odpuści? Prawdopodobnie po 5 lub 10 grudnia, ale grudzień i styczeń powinny być w pełnej zimowej scenerii.

  1. Bankomaty nie działają, przelewów nie można zrobić-coraz częstsze te awarie! Oczywiście banki nie odpowiadają finansowo za te utrudnienia(patrz wyzej 19.)!!!!!! ZAPAMIETAJ! Bank jest bogiem! (jak prosto można nas upokorzyć, opanować i sterować…szok!)

 22. Zajmijmy się naszym podwórkiem! (pierdoły z Wi-L to duperele znane wszystkim) http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-banki-nabijaja-nas-w-butelke,nId,310188 Banki nabijają nas w butelkę
  Dzisiaj, 29 listopada (06:56)

  Nie ma w Polsce banku, który całkowicie uczciwie traktowałby klientów. To zastraszający wniosek z najnowszego raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd przebadał kilkanaście największych instytucji w Polsce, przejrzał ponad 3000 wzorów umów i wyszło, że każdy z przebadanych banków ma na sumieniu działanie na szkodę konsumentów.

  Jedna z najbardziej uciążliwych praktyk – bank nie bierze odpowiedzialności za to, że pada jego system informatyczny. To problem klienta, który stoi przy kasie z bezużyteczną kartą, albo nie może wypłacić swoich pieniędzy z bankomatu.

  Kolejne przewinienie? Niektóre banki każą sobie płacić za bezpodstawną reklamację. W efekcie klienci boją się skarżyć na cokolwiek, by w razie czego dodatkowo nie płacić. Do tego dochodzą horrendalne opłaty za nieterminową spłatę zadłużenia. Banki wysyłają do klientów monity i SMS-y, o długu przypominają też konsultanci, a klient za każdą taką bankową aktywność musi zapłacić i to czasami kilkadziesiąt złotych.

  Są jeszcze drobne przewinienia – banki zapominają informować klientów o opłatach za kartę. Efekt jest taki, że Polacy bardziej już ufają ZUS-owi niż bankom.

  1. Prosze-następny kwiatuszek!pewnie celowo mało kto o tym wie! kKARA od….10tys! oj kasy potrzeba nienażartym popisld-owcom!pejsy wiszą jak miecz Domoklesa nad głową! obojętne czyim kosztem-TO SKANDAL i szczyt hipokryzji brak słow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bez zgody Izby Celnej loteria szkolna jest nielegalna
   Dzisiaj, 29 listopada (09:09)

   Jeśli chcesz zrobić w szkole loterię fantową, musisz mieć na to zgodę Izby Celnej – takie przypomnienie trafi dzisiaj do dolnośląskich szkół. W czasie przedświątecznych kiermaszów uczniowie często organizują także loterie, ale niewielu dyrektorów szkół pamięta, że bez zgody Izby takie zabawy są nielegalne.

   W czasie przedświątecznych kiermaszów uczniowie często organizują loterie
   Jeśli władze placówki nie dostosują się do zapisów ustawy hazardowej, mogą słono zapłacić. Najniższa kara to 10 tysięcy złotych.

   Samo pozwolenie na organizację szkolnej loterii, w której za los za złotówkę można wygrać używanego pluszowego misia, też nie jest tanie – kosztuje około 1,7 tys. złotych. Do tego trzeba pamiętać o bardzo wielu załączników. Między innymi potrzebna ekspertyza losów, czy są odpowiednio zabezpieczone przed fałszerstwem.

   Ustawa hazardowa spowodowała więc, że szkoły rezygnują z organizacji loterii fantowych. Wprawdzie w naszej loterii każdy los wygrywał, a cena tych zabawek nie była jakaś kosmiczna – bo dzieci przynosiły zabawki używane z domu – to gdyby jednak usłyszał to ktoś z zewnątrz, mielibyśmy spore kłopoty, finansowe również – przyznaje dyrektorka szkoły numer 71 we Wrocławiu.
   Reklama

   Skórka w tym przypadku nie jest więc warta wyprawki. http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-bez-zgody-izby-celnej-loteria-szkolna-jest-nielegalna,nId,310207

  2. LODY, LODY, LODY!!!! 511 tys. zł – na taką kwotę opiewa umowa, która 3 kwietnia 2009 r. podpisana została w siedzibie PKP Polskich Linii Kolejowych SA (nr umowy A/IIZ3F/POIŚ/7.1-9/2009). W jej treści czytamy, że dotyczyła ona „wykonania dokumentacji geodezyjno-prawnej do celów przedprojektowych i projektowych, niezbędnej dla przygotowania i przeprowadzenia modernizacji stacji Siedlce, Łuków i Międzyrzec Podlaski, oraz przygotowania wniosków o wydanie decyzji”.

   Zamawiającym była spółka PKP PLK SA, a wykonawcą Małopolska Grupa Geodezyjno-Projektowa SA z Tarnowa. Umowę podpisano bez uprzedniego przeprowadzenia przetargu. – Kwota jest co najmniej pięć razy wyższa od rzeczywistej, rynkowej wartości zamówienia – mówi w rozmowie z „Gazetą Finansową” przedsiębiorca z branży geodezyjnej, który również zainteresowany był uzyskaniem tego kontraktu.

   MGGP to spółka, która mogłaby być wzorem dla niejednego przedsiębiorstwa. Mimo pogłębiającego się kryzysu gospodarczego jej dochody rosną. Spółka ma dziś cztery oddziały w Polsce (m.in. w Warszawie i w Łodzi) oraz filię w Libii. W 2003 r. jej przychody wyniosły 15 mln zł, rok później 25 mln, w roku 2007 już 53 mln (zysk netto 2,1 mln zł). W ostatnim roku zyski netto również wyniosły kilka milionów złotych. Firma posiada m.in. nowy samolot i lotniczą kamerę cyfrową – sprzęt, którego pozazdrościć jej może każdy przedstawiciel konkurencji. Tak samo jak tego, że istotnym źródłem zysku firmy są znakomite kontrakty publiczne.-czytaj dalej http://biznes.interia.pl/news/miliony-do-zony-ministra-skarbu,1563633

  3. ////// http://www.bibula.com/?p=28854 ///////

   Modernizacja syren alarmowych w całej Polsce
   Aktualizacja: 2010-11-29 2:59 pm

   W ostatnim półroczu zostały w moim mieście przeprowadzone aż dwa testy syren alarmowych, co prawda pierwszy test nie wzbudził u mnie większego zdziwienia ale drugi jak najbardziej, ponieważ było to niesamowicie głośnie wycie przez bite pięć minut. Było tak głośno że nawet w pomieszczeniu trzeba było prawie że zatykać uszy. Wcześniejsze alarmy były natomiast zawsze słabe i w pomieszczeniach prawie niesłyszalne.

   Ponieważ nigdzie nie zapowiadano testu syren alarmowych postanowiłem sprawdzić w internecie i znalazłem jeden malutki komunikat na stronach urzędu miejskiego, który mówił o teście zarządzonym przez wojewodę. Jak wiadomo wojewoda jest przedstawicielem rządu, czyli testy zarządził rząd Tuska.

   // Rząd który nie wyróżnia się żadną działalnością, ale za to wyjątkowo gorliwie przeprowadza modernizację syren alarmowych w kraju, zachowuje się podejrzanie.//

   Moje miasto to nie wyjątek, w zeszłym bowiem tygodniu Teleexpress podał w żartobliwym tonie że Warszawa ma od teraz bardzo nowoczesny system syren alarmowych uzupełniony jeszcze o megafony przez które mogą zostać wygłaszane komunikaty bezpośrednio z centrum dowodzenia. Skomentowano to tak że mieszkańcy słyszą syreny głównie w różne rocznice, takie jak n.p. rocznica wybuchu powstania Warszawskiego, ale nie wspomniano po co nagle była potrzebna modernizacja.

   Wnioskując po zwiększonej głośności w moim mieście i doniesieniach Teleexpressu, to modernizacja został przeprowadzona w całym kraju.

   Moim zdaniem rząd który nie wyróżnia się żadną działalnością ale za to wyjątkowo gorliwie przeprowadza modernizację syren alarmowych w kraju, zachowuje się podejrzanie. Do czego takie syreny są potrzebne w dzisiejszej zjednoczonej Europie, oprócz do ogłaszania minuty ciszy? Co skłoniło rząd aby w czasie kryzysu i gigantycznej dziury budżetowej wydawać pieniądze na tego typu archaiczne instalacje? Moim zdaniem jedyne jako takie logiczne wytłumaczenie mogło by być że biurokracja UE to wymyśliła albo że ma to jakiś związek z Euro 2012. Wszystkie inne logiczne wytłumaczenia są bowiem raczej niewesołe, oznaczało by to po prostu że rząd WIE że syreny alarmowe będą wkrótce potrzebne.

   PLK

 23. Czyli, że Mosadowi udała się ta prowokacja!
  Gratulacje! Przecież wiadomo, że GP i te Wiki „Leaks” to agentura Mosadu.
  Zauważcie, że GP skupia się na walce z Rosją, a Wiki z USA, podczas
  gdy Izrael swobodnie dalej poszerza ekspansję rządu światowego.

  1. Ani słowa o 9/11 i mośkach, więc…żródło wiadome! Nie mogą jakoś zmusic do realizacji ichnich planów IIIw.s… w styczniu o dużym banku-zobaczymy!

 24. Z Ambasady USA w Warszawie jest 970 depesz.

  Niczego o Smoleńsku !

  Mizia jak zwykle przeszacowal z tytułem swgo artykułu 🙂 🙂

  1. Ma jednym forum przeczytałem:

   „Uwierzcie mi; już bardziej intrygujący jest jadłospis baru mlecznego ‚Biedronka’ niż te rzekome sensacje!”…

  2. w polsce zapewne jak zwykle – ale poza polska na portalach w komentarzach sie mowi o dokumentach dotyczacych smolenska – nie zastanawia cie ze w polsce nikt nawet nie pierdnie w TYM kierunku – ze takie dokumenty mogą byc- SKORO TRABIA NAWET U WAS ŻE DOKUMENTY UJAWNIANE DOTYCZA WSZYSTKICH WAŻNYCH WYDAŻEŃ PO ROKU 2004 – NO CHYBA ŻE – INFORMACJA ŻE PUTIN TO SAMIEC ALFA – MA WIEKSZE ZNACZENIE DLA USA I DLA SWIATA NIZ ROZPIER…… SAMILOT Z PREZDENTEM I CALĄ ŚWITĄ NA POKŁADZIE –
   ————————-
   ZASTANAWIAJACE JEST WŁASNIE ŻE NIEMA NAWET 1 NOTATKI NA TEN TEMAT Z USA AMBASADY – TYLKO DUREŃ MOZE WIERZYĆ ŻE USA AMBASADA NIE WYSŁAŁA DO CENTRALI CHOĆBY LAKONICZNEGO INFO zaraz po „wypadku” ……………….. zastanów się nad tym

   ======================
   strasznymi frajerami jestescie i dziwicie sie że dyma was kto chce i jak chce – ŻECZYWISCIE WSZYSCY NORMALNI JUŻ WYJECHALI Z TEGO KRAJU –

   1. co mozna dodać – ANO TO ZE ALBO WSZYSTKO CO DOTYCZYŁO SMOLEŃSKA ZOSTAŁO USUNIĘTE – ABSOLUTNIE WSZYSTKO – ALBO USA NIE BYŁA ZASKOCZONA TYM ŻE NA TERENIE ROSJI ZGINOL PREZYDENT KTORY ROSJANOM PODSKAKIWAŁ – A WIEC NIE BYŁA TO DLA NICH ZADNA REWELACJA – OT NORMALNE SPODZIEWANE ZDAŻENIE ………………
    ========================
    W OBU EWĘTUALNOSCIACH SPRAWA JESZCZE BARDZIEJ ŚMIERDZI.

  1. Irlandia jest „papierkiem lakmusowym” dla siły Golstromu.
   Widać z tego, że Golstromu … już nie ma.
   Zazwyczaj temperaturą zima w Irlandii nie była poniżej 0,
   a na wybrzeżu gdzieniegdzie nawet rosną palmy.

   1. TU GDZIE TERAZ JESTEM – palmy to normalna roslinnosć – ozdobna przydrozna – w tej chwili jest snieg i tęperatura minusowa – NIGDY TAKIEJ TU NIE BYŁO – UTRZYMUJACEJ SIE DŁUZEJ NIŻ 24 GODZINY A I TAKNIE PRZEKRACZALA -1 STOPNIA – niechce mi sie pisać juz o tym kto mial sie dowiedzieć ten wie – patrz chiny i mongolia – do soboty w polsce zmieknie rurka nie jednemu
    a mizia pisal juz u grypy – o przełomie 2010 – 2011 – niebawem przydadzą sie inne umiejetnosci – obserwój magnetosferę –
    CO SIE DZIEJE MOZE MI KTOS ODPOWIE – z tych madrali

    ======================
    ps. z UPALAMI REKORDOWYMI MOZNA DAĆ SOBIE RADĘ – Z REKORDOWYMI MROZAMI ZOBACZYMY – co madrale powiedzą
    jest jeszcze maly niedostrzegalny problemik ktory za kilkadziesiąd godzin urosnie do rangi skandalu – BRAK WĘGLA NA SKLADACH OPALOWYCH –
    cos mi to wyglada na ………. wiec jutro wracam do pl. zaszyje się w mojej norce zimą jest tam – swietnie –
    ========================
     

    http://miziaforum.wordpress.com/2010/10/12/nam-nie-trzeba-bundeswehry-nas-zalatwi-minus-cztery-przygotowania-iii-rp-do-zimy-1000-lecia/

    1. Nie wyszła prawda o Smoleńsku (choc naglowek tego watku wynikal z innego przekonania autora), to trzeba wrocic do zimy 1000 lecia !

     🙂

   2. Na razie nie jest jeszcze tak zle,zdazaly sie co roku w zimie ujemne temperatury ale zeby snieg tak dlugo tu lezal to faktycznie nowosc

 25. O tym, że informacje z Wikileaks należą do tzw. przecieków kontrolowanych świadczy chociażby fakt, że nie ma tam mowy o naciskach IZRAELA na USA, by zbombardować Iran. Jest natomiast informacja, że… ARABIA SAUDYJSKA „ujadała” w tej sprawie na spokojnych Amerykanów. Ta informacja oraz papiery o wspieraniu Phenianu przez Teheran zostały w klasyczny sposób „wciśnięte” między setki o wiele mniej znaczących „ciekawostek”.
  Panie i Panowie, reszta się nie liczy. „Wolną prasę” reprezentują m.in. New York Times i izraelski Haaretz, znane z oszczerstw na temat „polskich obozów koncentracyjnych”.
  Napuszczono Arabów na Persów, Świat Zachodni na Świat Islamu itd.
  Mało tego. Prawdopodobnie cały ten sterowany „incydent” posłuży jako pretekst do jeszcze głębszej inwigilacji internetu…

 26. Mizia dzieje sie oj dzieje, zdjęcia z satelity SOHO niedostepne… oficjalnie padły baterie słoneczne (satelita obrocił się i ogniwa znalazły sie w cieniu). Powiem jedno satelity od tak sobie sie nie odwracają…
  Nastepna sprawa, oficjalnei na słoncu jedna plama… a ziemska megnetosfera juz od wczoraj godz 17stej wariuje!.
  Wg symulacji cos (skoro nie ma plam na słoncu i wyrzutow koronalnych) napiera na ziemska magnetosfere, od wczoraj (20-2) bardzo silnie… oficjalnie cisza w eterze…
  nastepna sprawa co zauwazyło wiele osob to ze… księzyc nie jest w swoim miejscu jak powienien ot tak sobie skacze… oprogramowanie i wszelkie dane o tym gdzie powinien sie znajdowac w pewnych momentach sa rozbierzne z stanem aktualnym.
  sam to zaobserwowałem kilka dni temu…. skoro inni to zauwazyli wiem ze sie nie przewidziałem…
  cos sie dzieje tylko nikt oficjalnie nic nie mowi, zewsząt dobiegaja info od powiedzmy amatorów, nie jest to dziwne? ludzie w róznych rejonach swiata praktycznie równoczesnie sygnalizują ze cos jest nie tak jak powinno!?

  ktos jakis czas temu napisał ze ziemia „sie kołysze” to akurat widac po ruchu ksiazyca,tymczasem „cos” wywiera nacisk na ziemskie pole magn. i nie tylko nasze!.
  SOHO przestaje działac…… wg zdjęc innych satelitów (wyrzuty koronalne) widac ze nagle przyleciał duzy obiekt i stanał w miejscu, oficjalnie cisza, osmieszanie i zagłuszanie wszystkiego co sie dzieje wokół ziemi konfliktem koreanskim!!! taa dziwny zbieg okolicznosci…
  ostatnie czasy mamy wysy dziwnych dzior ktore powstaja nagle….tu następna http://poleshift.ning.com/profiles/blogs/sinkhole-spain
  no i mamy wybuch nastepnego wulkanu http://poleshift.ning.com/profiles/blogs/indonesia-mount-bromo-volcano
  moze to nie nibiru ale cos leci w naszym kierunku… 🙂

  1. ja sie nie znam na tych kwestiach astronomicznych i osobiscie nie obserwuje – chyba zaczne, ale jesli to co mowisz to prawda, to wlos sie jeży, jestesmy w ciemnej du**e!!!

   ale z drugiej strony, jak cos pierdyknie z kosmosu w ziemie (cos naturalnego nie tam harpy i inne) to przynajmniej bedzie sprawiedliwie i wszyscy rowno wyzdychamy) niech sie planeta wyzeruje i oby ‚szczury’ nie przetrwaly bo po odrodzeniu znowu bedzie to samo i znowu w ciemnej du**e sie znajdziemy, jako ludzkosc. znowu beda cyrki takie jak dzisiaj na przyklad.

  2. OD GRUDNIA 2009 ROKU PISAŁEM – dajac do zrozumienia delikatnie – na grypa666 – potem zalozyłem blog – polityczne art. g… warte – pomiedzy nimi pisalem kilkakrotnie o przełomie 2010 – 2011 – a nawet o poznej jesieni – tego roku – nieraz dawałem do zrozumienia to i owo – ALE NIC SIE SAMO NIE ROBI Z SIEBIE – warzne bedą teraz info . …….. pojawiajace się czraz czesciej .
   ================================
   ps. najbardziej zabawne jest to że niewielka liczba ludzi wie co się tak naprawdę dzieje ………. dlanich bedą ważne afry poitykiestwowojny , itp itd -PRZEDSTAWIENIE WIDZĄ -ALE JAK ONO SIE MA DO ZECZY……… tego nie widzą – ….. moze i dobrze.

 27. Ludzie nie dajcie sie nabrać na Przecieki z WikiLeaks !!! Wyciekło bo … tego sami chcieli… Największej potędze na ziemi by coś takiego się zdarzyło ?? Nie bądźcie naiwni, tak właśnie miało być, najwidoczniej Ameryka do czegoś dąży do czegoś wielkiego i te wycieki są im na rękę. Piękna propaganda zadziałała i porwała tłumy zaciekawionych ludzi wierzących że wyciekły super tajne dane. Telewizja, spece, rozmowy ekspertów itd… śmiać i płakać się chce jaką wodę robią nam z mózgu. Pamiętajcie nic nie dzieje się przez przypadek a na pewno nie przez tak „wielki” przypadek. Pozdrawiam i życzę otwartych umysłów.

  1. Nie wyciekły super tajne rzeczy bo strone wikileaks beszczelnie zamkneli robotą hakerów, wejdz aktualnie na ich strone http://wikileaks.org/ ciekawe czy wejdziesz bo ja niestety nie umiem bo wyskakuje mi, że niemożna wyswietlic strony … Nic niedzieje się przez przypadek bo trwa wojna dobra ze zlem, pamietasz so mowil glos66? Ze takie rzeczy beda nastepowac coraz czesciej i tyle.

  2. ten wyciek jest kontrolowany…czyli podadzą nam to co chcą abyśmy wiedzieli.

   Poza tym materiały wylądowały w największych światowcyh czasopismach należacych do …żydów!

   I czego się spodziewacie jak nie kłamstw nt. zagrożenia terrorystycznego i szerzenia nienawiści do krajów islamskich??!!
   To ma być pretekst do wojny światowej!!

  3. Ares80
   Chyba Ciebie trochę poniosło…………
   Co na rękę ???????????? Komu ??????????
   I kto jest niby tą największą potęgą ????????????
   Jeszcze powiedz, że Julian Assange to agent CIA/MOSSAD, okresowo współpracujący z FBI i MI5………..
   Jesteś z serii tych co sami siebie śledzą, przesłuchują a następnie protokołują ?????????????
   Wiem, że nick zobowiązuje………..ale……..tym razem………..zaszalałeś………mocno…… x 80

   1. bazarchandel na ręke to jest ty co chcą zaatakować Iran ewentualne Korea P.ż tego co opisuje WikiLeaks to Iran otrzymał od Korei Północnej!!! zaawansowane technologicznie pociski rakietowe, mogące uderzyć w Europę Zachodnią
    USA niepokoiły się też, że Iran może wykorzystać otrzymane rakiety, jako elementy składowe do budowy rakiet dalekiego zasięgu
    Według ujawnionych dokumentów rząd Chin prowadził „skoordynowaną kampanię komputerowego sabotażu” wymierzoną w USA i ich sojuszników, a saudyjscy donatorzy pozostają najważniejszym źródłem finansowania terrorystycznej Al-Kaidy.
    Jak wierzysz w to co napisał WikiLeaks i nie widzisz żadnej sianej propagady to nie mamy o czym rozmawiać…ma już wyj.ebane uświadamiania ludzi i kłocenia sie z nimi co jest prawdą a co nie.

  4. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/przecieki-z-wikileaks-putin-to-samiec-alfa-karzaj-,1,3977351,wiadomosc.html

   Przecieki z WikiLeaks. Putin to „samiec alfa”, Karzaj paranoikiem. Kompromitacja USA?
   guardian.co.uk, PAP, CNN, nytimes.com

   Arabia Saudyjska wzywała Stany Zjednoczone do zbombardowania Iranu – wynika z dokumentów zamieszczonych na stronach internetowych brytyjskiego dziennika „The Guardian”, a pochodzących z przecieków ujawnionych przez portal Wikileaks. Przecieki opublikował też „New York Times”. Strona WikiLekas nie działa – prawdopodobnie padła ofiara ataku hakerskiego. Z dokumentów można także się dowiedzieć, jak USA mówią i myślą o innych przywódcach światowych.
   Saudyjczycy naciskali na Amerykanów w sprawie bombardowania, które uniemożliwiłoby rozwój programu nuklearnego Iranu – takie informacje oraz inne „brutalnie szczere” opinie USA można znaleźć w przecieku z WikiLeaks.
   Jak można przeczytać na stronie „Guardiana”, USA zostały „wystrzelone” dzisiaj w światowy kryzys dyplomatyczny, po tym jak WikiLeaks przekazała światowym mediom tajne dokumenty dotyczące amerykańskiej dyplomacji i polityki zagranicznej. Trafiły one między innymi do wspomnianych już gazet z USA i Wielkiej Brytanii, a także do hiszpańskiego „El Pais” i niemieckiego „Der Spiegel”.
   Część depesz z amerykańskich ambasad na całym świecie, które ujawniła WikiLeaks, pochodzi nawet z lutego tego roku. Można dowiedzieć się o wspomnianych już naciskach Arabii Saudyjskiej o bombardowanie Iranu, a także tego, że amerykańscy dyplomaci byli szkoleni do szpiegowania przywódców ONZ.
   Dokumenty WikiLeaks zawierają także informacje dotyczące Korei Północnej, rosnącej niestabilności Pakistanu i szczegółów walki z jemeńską Al-Kaidą.
   Z dokumentów można się także dowiedzieć jak pracownicy ambasad USA krytykują i oskarżają o korupcję różne kraje, od małych wysepek na Karaibach po Chiny czy Rosję. Na przykład Władimir Putin jest określany jako „samiec-alfa”, Hamid Karzaj (prezydent Afganistanu) jest drążony przez paranoję, a Angela Merkel unika ryzyka i jest mało kreatywna. Jest także porównanie Mahmuda Ahmadineżada od Adolfa Hitlera.
   „Brutalnie szczere” opinie USA
   Iran otrzymał od Korei Północnej zaawansowane technologicznie pociski rakietowe, mogące uderzyć w Europę Zachodnią – podał natomiast „New York Times”, cytując amerykańskie dokumenty dyplomatyczne ujawnione przez portal Wikileaks.
   USA niepokoiły się też, że Iran może wykorzystać otrzymane rakiety, jako elementy składowe do budowy rakiet dalekiego zasięgu – wynika z ujawnionych dokumentów.
   „NYT” pisze także, że dokumenty zawierają „brutalnie szczere” opinie na temat zagranicznych przywódców i szczerą ocenę zagrożeń terrorystycznych i nuklearnych – pisze „NYT”, cytowany przez agencję Reutera.
   Według ujawnionych dokumentów rząd Chin prowadził „skoordynowaną kampanię komputerowego sabotażu” wymierzoną w USA i ich sojuszników, a saudyjscy donatorzy pozostają najważniejszym źródłem finansowania terrorystycznej Al-Kaidy.
   Z korespondencji dyplomatów wynika też, że minister obrony USA Robert Gates uważa, że jakikolwiek atak militarny na Iran opóźniłby jedynie jego program nuklearny o dwa do trzech lat.
   Reakcja władz USA
   Pentagon potępił portal internetowy Wikileaks za opublikowanie tajnych dokumentów Departamentu Stanu USA i poinformował, że podjął kroki, by zwiększyć bezpieczeństwo tajnych dokumentów amerykańskich sił zbrojnych.
   Rzecznik Pentagonu Bryan Whitman określił ujawnienie tajnych informacji, jako bezmyślne i niebezpieczne.
   Dodał też, że ministerstwo obrony „podjęło liczne kroki, aby zapobiec takim incydentom w przyszłości” i przytoczył, jako przykład takich działań uniemożliwienie ściągania poufnych danych komputerowych na przenośny sprzęt informatyczny.
   Atak hakerski na WikiLeaks
   Portal zapewnił, że nawet gdyby przestał funkcjonować, to kilka gazet i tak opublikuje przekazane im już wcześniej materiały. Chodzi tu m.in. o dzienniki – amerykański „The New York Times”, brytyjski „The Guardian”, francuski „Le Monde” i hiszpański „El Pais” – oraz niemiecki tygodnik „Der Spiegel”.
   Wieczorem na stronę WikiLeaks wciąż nie można było się dostać. To prawdopodobnie skutek ataku DDOS, czyli uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów.
   Departament Stanu USA ostrzegł, że akcja Wikileaks może zagrozić życiu wielu niewinnych ludzi.
   Przeznaczony do ujawnienia zbiór ma siedmiokrotnie większą objętość niż udostępniony w październiku przez Wikileaks zestaw około 400 tys. raportów Pentagonu, dotyczących wojny w Iraku.
   Osoby, które zapoznały się z przygotowanymi do publikacji materiałami uważają, że zawarte w nich zarzuty korupcyjne są na tyle istotne, by wprawić w poważne zakłopotanie rządy i polityków, do których się odnoszą.
   Autor: POg Źródła: guardian.co.uk, PAP, CNN, nytimes.com

   1. ****************************************
    TO JEST PRAWDZIWA PIASKOWNICA……..
    MAJĄ ZA DUŻO FOREMEK……….
    I MOCNO ZASZCZANY PIASEK………
    CUCHNIE Z DALEKA……..DZIECINADĄ
    TYLE ŻE TO REAL – STRACH ŻE „FOREMKI” SĄ W „TAKICH” RĘKACH………………
    *******************************************

    http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/przeciek-wyszedl-pierwsze-informacje,1564055

    Kadafi nieszczęśliwy, bo nie pozwolili mu rozbić namiotu. Nie odda więc uranu…
    Wspomina o tym, że Muammar Kadafi, który nigdzie nie pokazuje się bez swojej „ukraińskiej pielęgniarki”, był „nieszczęśliwy”, gdy w czasie sesji ONZ nie pozwolonomu rozbić swego namiotu na Manhatanie ani odwiedzić miejsca po WTC. Z tych właśnie powodów miał wspomnieć, że zaczyna się wahać, czy ma spełnić daną wcześniej obietnicę „zwrócenia niebezpiecznego wzbogaconego uranu do Rosji”, na co amerykanski ambasador w Libii odpowiedział mu, że „rząd Libii wybrał bardzo niebezpieczny sposób wyrażania swojej irytacji”.

   2. Znowu piorą nam mózgi głupotami robią prowokację chcą wojny na bliskim wschodzie sukinsyny ale umywa rączki Izrael.Rządzą światem psychopaci.

 28. Jest to wyciek kontrolowany dla vox populi.
  To sa takie wakacyjne ogóreczki aby ludziom zaciemnić stan faktyczny państwa, np. nawet to że wojsko nie będzie miało już własnych stołowek, będa ich karmić jednostki radzieckie albo pruskie bo naszym już sie to nie opłaca.Zresztą niewielki to problem bo wojska juz praktycznie nie mamy,poza kilkoma jednostkami NATO.

  1. tez mi sie wydaje ze to jest wielkie G nie przeciek (ciekawe skad nadaje wikileaks) szok to by byl jakby opublikowali cos o 11/9 albo ze terr ory zm jest made in…. i ogolnie to wszystko o czym ludzie pisza na blogach. depopulacja/nwo/prawdziwe powody wojen itd.

   moze ten ‚wyciek’ to jakas zaslona dymna albo ‚komus’ zalezy by zrobic lekko czarny PR USA, ale tylko lekko coby ich nie dobic bo w koncu chyba kasiorka plynie stamtad w pewne miejsce na swiecie. z trupa za wiele by nie poplynelo.

  2. Masz 100 % proc racji Asterix Guardian to rzadowa gazeta-to to samo jakby BBC mialo nadawac na Izbe Lordow . A wykonalne. Czekam tylko czy to jest tylko odwrocenie uwagi od czegos innego. Jesli chodzi o Angoli to i tak to oleja. Wazniejsza Premier League czy wyniki X factora plus oczywiscie zima stulecia -3 stopnie haha

 29. WSPANIALA WIADOMOSC DLA – CIAGLE MNIE DOPYTUJACYCH O – MOJE WPISY Z WIOSNY I ZESZŁEJ ZIMY NA GRYPA666 – DOTYCZĄCE TEGO KIEDY NATURA UCZYNI IM KRZYWDĘ – OTOZ JUŻ TO SIE DZIEJE – SZCZEGÓŁY JUŻ W NECIE POSZPERAJCIE – W TV TEŻ…….

  RADZĘ ZWRóCIĆ SZCZEGOLNĄ UWAGĘ NA KOMUNIKATY METEO …..

  PS. zapewniam ze będzie bardzo ciekawie.

  1. Mizia znowu w swoim żywiole . Byle śnieg poprószy , wiaterek powieje ,trochę pomrozi ,a Mizia wiesz<czy zagładę ludzkości i epokę lodowcową 🙂

   Mizia zaskoczyłbyś mnie pisząc ,że tej zimy nastąpi wskrzeszenie dinozaurów i mamutów !!!
   🙂

   1. Albo ,gdybyś napisał ,że pod piramidami są kolejne piramidy ,
    a w środku ziemi jest druga – podobna, tylko dożo większa. 🙂

    Mizia ,kiedy wydajesz książkę ?

    1. ksiażkę – hm – w kwestii ksiazek to powinienneś ty najpierw ich wiele przeczytać – A TAK NA SERIO TO RACZEJ NIC NIE WYDAM BLIZEJ MI DO ZAMKNIECIA TEGO BLOGA – pod wplywem czytania komenterzy mozna zwatpić we wszystko – aczkolwiek prowadzenie tego bloga było ciekawym doświadczeniem .

     1. Nie łam się Mizia, ludziom odwala od nadmiaru metali ciężkich w ich skromnych mozgach. Nie są już w stanie
      myśleć racjonalnie… / lub nigdy nie mieli takiej szansy, bo umysły mają wyprane od urodzenia. Jak dla mnie wszystko idzie zgodnie z planem i małymi kroczkami nas zniewolą lub wymordują (cała filozofia życia na naszej planecie w XXI wieku).

 30. Administracja USA ostrzegła kilka sojuszniczych państw, że tajne materiały, których ujawnienie w czasie weekendu zapowiedział portal internetowy WikiLeaks, mogą zawierać informacje szkodzące stosunkom USA z tymi krajami.

  Rzecznik Departamentu Stanu Philip Crowley powiedział, że nie wiadomo dokładnie, co WikiLeaks zamierza opublikować. Dodał jednak, że chodzi o ujawnienie, iż niektórzy przedstawiciele rządów obcych państw udzielają USA poufnych informacji o poczynaniach tych rządów, co narazi na szwank amerykańskie źródła wywiadowcze w tych krajach.

  1. Na razie maja cyber atak, ale Guardian ma cos puscic. Cameron jakis taki dzis niewyrazny hehe. Z drugiej strony stronka zrobila sobie niezly szum i reklame. Co do przeciekow to zobaczymy jutro w gazetach , chyba ze jeszcze dzis online. Zobaczymy ,chyba ze chlopcy cos wymysla zeby jednak nic nie poszlo. A nuz jakas rakieta poleci gdzies tam nie w tym kierunku i jest hot news. Wcale bym sie nie zdziwil jak cos tej nocki pier.

   1. Te rewelacje z W-L niech sobie wsadzą w czarną d.pę bambo.Przecież My o tych pierdołach i tak wiemy-czy musimy(żeby wiedzieć) mieć to napisane w szmatławcach i podany link ??????????!!!!!! A w jeszcze dychającej junii dali 85mld E dla Irlandii. Może ogłośmy szybko bankructwo to nas jeszcze cos styknie….

    1. Jak doniu broni budżetu junii.(onet)”Kto redukuje budżet europejski, ten redukuje Europę – powiedział premier Donald Tusk na niedzielnej konwencji PO w Szczecinie. Tusk podkreślił, że unijna polityka spójności nie jest „jałmużną” na rzecz biedniejszych krajów UE.

     Premier powiedział, że w ramach prac nad nowym budżetem unijnym stawia sobie za zadanie przede wszystkim „obronić budżet europejski przed zakusami tych, którzy chcieliby go zredukować, bo doskwiera im kryzys”.

     „Tyle jest Europy w Unii Europejskiej, ile jest hojności Europejczyków na rzecz budżetu europejskiego. Kto redukuje budżet europejski, ten redukuje Europę” – zaznaczył premier

     1. …tyle jest prawdy w słowach pana pijara co rzeczywistości po drugiej stronie lustra…..
      jeśli DON tego nie rozumie – niech zapyta Lewandowskiego – ten macher wszystko mu wytłumaczy……
      TO KONIEC EURO !!!!!!!!!!!!

      http://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-i-niemcy-porozumialy-sie-w-sprawie-wspiera,1,3967636,wiadomosc.html

      Francja i Niemcy porozumiały się w sprawie wspierania euro
      PAP
      Niemcy i Francja osiągnęły porozumienie w sprawie zasad funkcjonowania przyszłego stałego mechanizmu rozwiązywania kryzysów w strefie euro, który ma zacząć działać w 2013 roku – poinformował w niedzielę Reuters, powołując się na źródła unijne.
      Ministrowie finansów państw UE spotkali się w niedzielę w Brukseli na pilnych rozmowach w sprawie udzielenia pomocy finansowej Irlandii. Przed spotkaniem niektórzy jego uczestnicy deklarowali jednak, że zamierzają zająć się także innymi kwestiami, związanymi ze stabilizowaniem euro.
      – Francja i Niemcy starały się w ostatnich godzinach przedstawić ministrom jasne przesłanie w sprawie uczestniczenia sektora prywatnego w stałym mechanizmie (antykryzysowym). Osiągnięto porozumienie – powiedziało Reuterowi źródło bliskie negocjacjom.
      – Nie jest prawdopodobne, by tę propozycję przedstawiono publicznie dziś wieczorem, ale jej główne zasady zostaną ujawnione, tak samo jak kwestia udziału sektora prywatnego – zaznaczył inny rozmówca agencji. Według niego, prywatnym podmiotom finansowym wyznaczono tylko dorywczą rolę we wspieraniu euro.
      Zdaniem Niemiec i Francji, elementem stałego mechanizmu antykryzysowego powinno być także obciążanie prywatnych nabywców państwowych obligacji stratami, jakie powstają w następstwie niedotrzymania terminu wykupu przez emitenta. Rynki finansowe traktują ten postulat niechętnie.
      Autor: POg Źródła: PAP

  2. NIECH PAN Rzecznik Departamentu Stanu Philip Crowley NIE MARTWI SIĘ O NASZE STOSUNKI……W CZASIE WEEKENDU I POZA CZASEM…JUŻ MY SOBIE PORADZIMY…..Z SOJUSZNIKAMI…..I ZE ŹRÓDŁAMI WYWIADOWCZYMI……RZĄDOWYMI TEŻ………..

  3. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-o-publikacjach-wikileaks-to-problem-usa,1,3962106,wiadomosc.html

   Tusk o publikacjach WikiLeaks: to problem USA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   PAP
   Donald Tusk, fot. PAP/Adam Warżawa

   Premier Donald Tusk powiedział w niedzielę w Szczecinie, że nie spodziewa się by na portalu WikiLeaks zostały ujawnione polskie tajemnice państwowe………….
   Amerykańska dyplomacja poinformowała polskie MSZ, że w dokumentach, jakie w ciągu weekendu zamierza opublikować portal internetowy WikiLeaks mogą znaleźć się „obszerne fragmenty” dotyczące Polski.!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Tusk pytany przez dziennikarzy czy na portalu WikiLeaks może ukazać się coś co jest niebezpieczne dla Polski Tusk odparł: „Według informacji jakie posiadam to jest problem dla tych, którzy nie umieli utrzymać tajemnicy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czyli, jak wiadomo, chodzi tu o korespondencję amerykańską i instytucji amerykańskich pomiędzy sobą. A więc nie spodziewam się niczego, co mogłoby być w jakikolwiek sposób dla Polski czy to ambarasujące!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, czy mówiąc o czymś, co mogło być tajemnicą państwową”.
   – Natomiast na ile urzędnicy amerykańscy pofolgowali sobie w języku i co tam powypisywali tego nie wiem – dodał.
   W sobotę źródła rządowe poinformowały PAP nieoficjalnie, że w dokumentach tych mają znaleźć się m.in. materiały z przebiegu „burzliwych” negocjacji polsko-amerykańskich ws. tarczy antyrakietowej.
   Pytany o kwestie dotyczące tarczy Tusk odpowiedział: „Plotka głosi, że Amerykanie pisali między sobą z ubolewaniem, że bardzo twardo negocjujemy, ale jeśli rzeczywiście to jest w tej korespondencji, to raczej jest komplement niż pochodnia” – zaznaczył premier.
   Administracja USA ostrzegła kilka sojuszniczych państw, że tajne materiały, których ujawnienie w czasie weekendu zapowiedział portal internetowy WikiLeaks, mogą zawierać informacje szkodzące stosunkom USA z tymi krajami.
   Rzecznik Departamentu Stanu Philip Crowley powiedział, że nie wiadomo dokładnie, co WikiLeaks zamierza opublikować. Dodał jednak, że chodzi o ujawnienie, iż niektórzy przedstawiciele rządów obcych państw udzielają USA poufnych informacji o poczynaniach tych rządów, co narazi na szwank amerykańskie źródła wywiadowcze w tych krajach.
   WikiLeaks ma dokumenty dot. Polski »
   Według dotychczasowych doniesień prasowych, ostrzeżono rządy Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady, Danii, Norwegii i Izraela.
   Oczekuje się, że WikiLeaks ujawni m.in. tysiące meldunków dyplomatycznych z informacjami o zarzutach korupcyjnych przeciwko politykom w Rosji, Afganistanie i krajach Azji Środkowej.
   WikiLeaks zapowiada, że w czasie weekendu ujawni siedem razy więcej materiałów niż w październiku, kiedy opublikował prawie 400 tysięcy tajnych dokumentów na temat wojny w Iraku.
   W lipcu portal udostępnił opinii publicznej ponad 70 tysięcy tajnych raportów wojskowych na temat wojny w Afganistanie. Swoje rewelacje WikiLeaks, portal kierowany przez byłego hakera komputerowego Australijczyka Juliana Assange, ujawniał dotychczas, przekazując materiały niektórym znanym gazetom, m.in. dziennikowi „New York Times”.
   ______________________________________

   KOMENTY :

   od kilku dni niema sikorskiego ..gdzie poleciał do usa …
   … czy telawiv?
   ~henio
   dzisiaj, 19:19

   Siedzi w ciemnym pomieszczeniu – ma depresję
   ~kynicós
   dzisiaj, 19:24

   Siedzi w swojej posiadłości w Chobelinie koło Nakła n. …
   … Notecią.

   Tusk o publikacjach WikiLeaks: to problem USA
   uważam, że pan Tusk jest na tyle młody, że zdąży jeszcze posiedzieć za swoją
   ~Wiki
   dzisiaj, 19:15
   antypolską działalność

   od Nocnej Zmiany przynajmniej wygnanie z Polskimu sie należy
   ~xc
   dzisiaj, 19:32

   dożywocie, czy 25 lat?
   ~wilik
   dzisiaj, 19:39

   AMEN!
   ~siostra Bozena
   dzisiaj, 19:51

   Bedzie pisal pamietniki i wydawal w Berlinie i Tel Avivie.
   ~Horst Freigang
   dzisiaj, 19:52

   1. **********************************
    SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    CAŁY ŚWIAT ARABSKI, WOLNY OD USRAELSKICH WPŁYWÓW, POWINIEN WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI – SAUDOWIE TO MARIONETKI I ZDRAJCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    I MUBARAK-EGIPT…..I KATAR………
    SPRZEDAJĄ SWOICH BRACI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    CO ZA WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    OHYDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    *********************************************

    http://www.guardian.co.uk/world/2010/nov/28/us-embassy-cables-saudis-iran

    (…)
    The cables also highlight Israel’s anxiety to preserve its regional nuclear monopoly, its readiness to go it alone against Iran – and its unstinting attempts to influence American policy. The defence minister, Ehud Barak, estimated in June 2009 that there was a window of „between six and 18 months from now in which stopping Iran from acquiring nuclear weapons might still be viable”. After that, Barak said, „any military solution would result in unacceptable collateral damage.”

    The leaked US cables also reveal that:

    • Officials in Jordan and Bahrain have openly called for Iran’s nuclear programme to be stopped by any means, including military.

    • Leaders in Saudi Arabia, the United Arab Emirates and Egypt referred to Iran as „evil”, an „existential threat” and a power that „is going to take us to war”.

    • Robert Gates, the US defence secretary, warned in February that if diplomatic efforts failed, „we risk nuclear proliferation in the Middle East, war prompted by an Israeli strike, or both”.

    • Major General Amos Yadlin, Israeli’s military intelligence chief, warned last year: „Israel is not in a position to underestimate Iran and be surprised like the US was on 11 September 2001.”
    (…)
    In a conversation with a US diplomat, King Hamad bin Isa al-Khalifa of Bahrain „argued forcefully for taking action to terminate their [Iran’s] nuclear programme, by whatever means necessary. That programme must be stopped. The danger of letting it go on is greater than the danger of stopping it.” Zeid Rifai, then president of the Jordanian senate, told a senior US official: „Bomb Iran, or live with an Iranian bomb. Sanctions, carrots, incentives won’t matter.”
    In talks with US officials, Abu Dhabi crown prince Sheikh Mohammad bin Zayed favoured action against Iran, sooner rather than later. „I believe this guy is going to take us to war … It’s a matter of time. Personally, I cannot risk it with a guy like [President Mahmoud] Ahmadinejad. He is young and aggressive.”
    (…)
    The Israeli prime minister, Binyamin Netanyahu, told US officials in May last yearthat he and the Egyptian president, Hosni Mubarak, agreed that a nuclear Iran would lead others in the region to develop nuclear weapons, resulting in „the biggest threat to non-proliferation efforts since the Cuban missile crisis”.
    The cables also expose frank, even rude, remarks about Iranian leaders, their trustworthiness and tactics at international meetings. Abdullah told another US diplomat: „The bottom line is that they cannot be trusted.” Mubarak told a US congressman: „Iran is always stirring trouble.” Others are learning from what they describe as Iranian deception. „They lie to us, and we lie to them,” said Qatar’s prime minister, Hamad bin Jassim Jaber al-Thani.

   2. http://wiadomosci.onet.pl/raporty/wikileaks-publikacja-tajnych-dokumentow/sikorski-to-rzecz-bez-precedensu-bardziej-tsunami-,1,4005996,wiadomosc.html

    Sikorski: to rzecz bez precedensu, bardziej tsunami niż przeciek~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    CZY TEN FACET WIE CO TO JEST TSUNAMI ?????????????
    18 minut temu TSz / TVN24
    Szef MSZ Radosław Sikorski (P) i jego niemiecki odpowiednik Guido Westerwelle (L), fot. Reuters
    – To rzecz bez precedensu. To bardziej tsunami niż przeciek – ocenił publikację przez portal WikiLeaks depesz amerykańskich dyplomatów szef MSZ Radosław Sikorski. – Nie znalazłem w ujawnionych materiałach niczego zaskakującego – dodał w „Kropce nad i” na antenie TVN 24. Zdaniem ministra wynika z nich nawet, że „Polska prowadzi niezależną i energiczną politykę zagraniczną”.( O QFA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )
    Sikorski zwrócił uwagę, że przecieku dokonano nie w Departamencie Stanu, ale w Departamencie Obrony USA. (BYŁ ŚWIADKIEM CZY JAK ?????????? )
    Minister poinformował, że „dyplomacja USA na różnych szczeblach uprzedziła nas o wycieku informacji na portalu Wikileaks”. – Rozmawiałam z pierwszym zastępcą sekretarz stanu – przyznał.
    Sikorski podkreślił, że nie należy ujawnionych materiałów traktować jako oficjalnego stanowiska władz USA……… SERIO ?????????????????????????????
    – To są opinie dyplomatów, czasami niskiej rangi, z podpisem ambasadora – sprecyzował. – Nie przywiązujmy do tych dokumentów znaczenia, których one nie mają. (…) Te materiały wymagają interpretacji, ale poszczególne kąski nie dają nam zrozumienia polityki amerykańskiej ( A CAŁOŚĆ TEJ POLITYKI JEST WPROST NIESTRAWNA !!!!! PANIE SIKORSKI !!! ) – dodał, wskazując, że „w jednej z ujawnionych depesz” doszukał się „trzech błędów”. (TAK – QFA NAPISALI PRZEZ F !!! )
    Szef polskiej dyplomacji stwierdził, że cała sprawa będzie miała na pewno jeden skutek. – Wszyscy będziemy się bardziej pilnować – powiedział. (ZNACZY – WIĘCEJ CHIPÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )
    Sikorski ustosunkował się także do materiałów, dotyczących Polski, które m.in. potwierdzają, że rezygnacja prezydenta USA Baracka Obamy z umieszczenia w Polsce elementów tarczy antyrakietowej, planowanej przez administrację George’a W. Busha, mogła wynikać z chęci pozyskania poparcia Rosji w kwestii sankcji ONZ wobec Iranu. ( PROROK Z BYDGOSZCZY………)
    Szef MSZ przypomniał, że „byli tacy, którzy chcieli oddać bezpieczeństwo Polski w ręce jednego sojusznika”. Rząd jednak – zdaniem Sikorskiego – miał świadomość, że jedna amerykańska administracja chciała tarczy, a druga „mogła nie chcieć”. (NO I CO W ZWIĄZKU Z TYM BEŁKOTEM ??????????????? BO NIE CHWYTAM ??????? )
    Sikorski uważa, że problemy z publikacją WikiLeaks będą miały kraje, które prowadzą inną politykę, niż deklarują. 🙂 TO CHYBA WIĘKSZOŚĆ TZW CYWILIZOWANYCH !!! Polska – zdaniem szef MSZ – do nich nie należy. Cała sprawa – stwierdził Sikorski – „nie buduje prestiżu USA”. (ZALEŻY JAK ZDEFINIOWAĆ SŁOWO PRESTIŻ…)
    Szef MSZ zwrócił uwagę, że uderzono w państwo demokratyczne………O QFA…………….
    – To cios w wolny świat – zaznaczył w „Kropce nad i”.
    TO PRAWDZIWA KROPKA NAD I…….DIOTA………
    (RZ)
    Sikorski: to tsunami, nie przeciek »”To uszczerbek na prestiżu USA” »”To może dotknąć każde państwo”
    Autor: TSz Źródła: TVN24

    1. radoslaw to taki sobie – zapewne niewie co to tsunami – JA MINISTREM NIE JESTEM A WIEM Z NETA…… CO TO JEST POWÓDŻ….
     OKAZALO SIE ZE POWODŻ JEST OWIELE CIEKAWSZA……………. NIZ JAKIEŚ TSUNAMI

      1. A TO co za chmmmmmmm – tu sie prowadzi powazną rozmowe polityczno aferalną – hi haha.
       ps. co to za obijanie sie u siebie na blogu – brak tematów nowych….

  4. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/drugi-11-wrzesnia-wstrzas-dla-swiatowej-polityki,1,3848199,wiadomosc.html

   Drugi „11 września”. Wstrząs dla światowej polityki
   Przemysław Henzel / Onet.pl
   Strona WikiLeaks, fot. PAP/Paweł Supernak

   To jeden z największych przecieków w historii. Ujawnione dokumenty stawiają w złym świetle najważniejsze państwa świata. Reakcja polityków była histeryczna, padły mocne słowa o zagrożeniu życia tysięcy osób. Powróciły niewygodne pytania. Co zawierają ujawnione raporty?
   Wśród dokumentów wymienia się m.in. amerykańskie oceny pakistańskiego arsenału nuklearnego oraz ryzyka wymierzenia w niego ataku terrorystycznego, opinie na temat prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja i jego rodziny, a także opis stosunku amerykańskich władz w Iraku do kurdyjskich separatystów. Najważniejsi politycy są zgodni w swej ocenie – publikacja WikiLeaks jest szkodliwa, ponieważ światło dzienne uznały materiały, które wstrząsną kolejny raz fundamentami światowej polityki.
   Przed publikacją tych materiałów wielokrotnie ostrzegały Waszyngton i Londyn. Minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini wyraził wcześniej opinię, że publikacja dokumentów będzie „11 września światowej dyplomacji”.??????????? Jak ocenił, „materiały te rozbiją relacje zaufania między państwami”.???????(PAN FRATTINI CHYBA NIE WIE CO TO JEST INSIDE JOB………….)
   Umiarkowany optymizm wyraził tylko…………… Donald Tusk…………, który stwierdził, że publikacja WikiLeaks to problem Stanów Zjednoczonych, a nie Polski……………. Pytany o kwestie dotyczące tarczy antyrakietowej Tusk odpowiedział: „Plotka głosi, że Amerykanie pisali między sobą z ubolewaniem, że bardzo twardo negocjujemy, ale jeśli rzeczywiście to jest w tej korespondencji, to raczej jest komplement niż pochodnia”. Zdecydowana większość polityków wyraziła jednak zaniepokojenie faktem mega-przecieku.
   Koniec z tajemnicami
   Opublikowanie tych materiałów, które w innym razie nie trafiłyby w ogóle do opinii publicznej, już samo w sobie jest politycznym trzęsieniem ziemi. Działalność WikiLeaks została uznana przez rządy za niebezpieczną, jako że odsłania kulisy najbardziej poufnych meandrów polityki. Oznacza to, że większość skrzętnie skrywanych tajemnic ujrzy wcześniej czy później światło dzienne. Sam fakt ich ujawnienia powoduje, że dużej liczby niewygodnych pytań, które pojawiły się w ostatnich latach, nie będzie dało się zamieść pod dywan. 🙂
   O tym, jak wielką wagę ma opublikowanie poufnych materiałów świadczy fakt, iż administracja Baracka Obamy zawczasu ostrzegła rządy Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady, Danii, Norwegii i Izraela.
   WikiLeaks to międzynarodowa organizacja, która specjalizuje się w publikowaniu tajnych dokumentów uzyskanych z anonimowych źródeł. Jej stroną internetową, uruchomioną w 2006 roku, zarządza The Sunshine Press. Jej hasło, „My, otwarte rządy”, doskonale podsumowuje ideę powołania tej organizacji. Jak czytamy na oficjalnej stronie, miała ona zostać utworzona przez „chińskich dysydentów, dziennikarzy, matematyków i technologów ze Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Europy, Australii i RPA”.
   Twórcy WikiLeaks nie są jednak znani z nazwiska do dziś. Organizacja jest publicznie reprezentowana przez australijskiego dziennikarza Juliana Assange’a. Na rzecz organizacji pracuje oficjalnie 1200 osób. W rzeczywistości liczba ta jest jednak dużo większa, gdyż ujawnianie nazwisk najważniejszych informatorów byłoby po prostu „strzałem do własnej bramki”.
   Krucjata przeciwko tajnym informacjom
   WikiLeaks nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów. To właśnie ta organizacja ujawniła informacje dotyczące m.in. procedur przesłuchań w obozie w Guantanamo, opublikowała e-maile Sary Palin z okresu kampanii wyborczej w USA w 2008 roku, czy opublikowała raporty z tajnych spotkań Grupy Bilderberg. W 2010 roku działalność WikiLeaks wzbudziła ostre kontrowersje po tym jak organizacja opublikowała prawie 500 tys. dokumentów dotcyzących wojny w Afganistanie i Iraku w latach 2004-2009. Był to jeden z największych przecieków w historii, który rozwścieczył polityków na całym świecie. Barack Obama zwrócił się nawet do rządów Wielkiej Brytanii i Australii, by rozważyły podjęcie kroków prawnych przeciwko organizacji.
   Politycy i media wskazywali, że ujawnienie tajnych danych naraziło życie tysięcy żołnierzy przebywających w Afganistanie i Iraku oraz życie współpracujących z nimi Afgańczyków i Irakijczyków, którzy zostali wystawieni na zemstę ze strony terrorystów. Talibowie, zaraz po publikacji WikiLeaks, stworzyli listę 1800 osób, które zostały uznane za szpiegów; w tej chwili, specjalny talibański „sąd” decyduje o ich losie. Telewizja Fox News oceniła nawet, że WikiLeaks prowadzi „krucjatę” przeciwko amerykańskiej armii.
   Niewygodne pytania na przyszłość
   Assange deklaruje, że działalność organizacji nie zostanie powstrzymana przez żaden rząd. Jak podkreśla, istotą działności WikiLeaks jest korzystanie z prawa do wolności słowa. Dzięki Internetowi dokumenty ujawnianie przez jego organizację szybko docierają do wszystkich zainteresowanych. Sam Assange jest postacią bardzo kontrowersyjną. W tym roku został oskarżony w Szwecji o gwałt i molestowanie seksualne. Assange zaprzecza tym zarzutom, utrzymując, że są one częścią kampanii oszczerstw przeciw niemu, rozpętanej przez rząd USA.
   Czy ujawnienie kolejnej porcji tajnych dokumentów kolejny raz wstrząśnie rządami kilku państw, tak jak to miało miejsce w przeszłości? Na pewno możemy spodziewać się zwołanych na prędce konferencji prasowych, podczas których wysocy rangą urzędnicy państwowi będą podkreślać szkodliwość publikowania tego typu dokumentów. Można także spodziewać się, że przeciw Assange’owi zostaną podjęte kroki prawne, które być może zagrożą istnieniu samej WikiLeaks. Póki co organizacja ta kontynuuje swa działalność, która jeszcze przez wiele lat będzie spędzać politykom sen z powiek.
   Autor: Przemysław Henzel Źródła: Onet.pl
   _____________________________________

   CYT :
   „Opublikowanie tych materiałów, które w innym razie nie trafiłyby w ogóle do opinii publicznej, już samo w sobie jest politycznym trzęsieniem ziemi. Działalność WikiLeaks została uznana przez rządy za niebezpieczną, jako że odsłania kulisy najbardziej poufnych meandrów polityki. Oznacza to, że większość skrzętnie skrywanych tajemnic ujrzy wcześniej czy później światło dzienne. Sam fakt ich ujawnienia powoduje, że dużej liczby niewygodnych pytań, które pojawiły się w ostatnich latach, nie będzie dało się zamieść pod dywan.”

   CZYLI NADSZEDŁ WRESZCIE CZAS NA ZMIANĘ DEFINICJI SŁOWA : POLITYKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   OD TERAZ POLITYKA BĘDZIE BLIŻSZA PRAWDZIE !!!!!!!!!!!!
   CZYLI ŻYCIE BĘDZIE ŁATWIEJSZE !!!!!!!!!!!!!
   MOŻE SIĘ NAWET OKAZAĆ, ŻE NIE POTRZEBUJEMY JUŻ SŁOWA : DYPLOMACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   A POTEM KROK ZA KROKIEM ZREZYGNUJEMY ZE SŁÓW : WYWIAD, KONTRWYWIAD, AGENTURA I TAJNA STRUKTURA, TAJNE AKCJE, KRYPTO- KONTROLA – W PIONIE I W POZIOMIE, WOJNY, PROWOKACJE, I PSUDO-DEMOKRACJE !!!!!!!!!!
   TEN DZIEŃ MOŻNA OBWOŁAĆ NOWYM ŚWIĘTEM WOLNOŚCI !!!!!!!!!!
   28 LISTOPADA – DZIEŃ WOLNOŚCI OD „POLITYKI” !!!!!!!

   1. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejny-kraj-na-celowniku-portalu-wikileaks,1,3858562,wiadomosc.html

    MAM NADZIEJĘ, IŻ WYJDĄ TEŻ DOKUMENTY DOTYCZĄCE III RiP.
    jarek_kefirek
    dzisiaj, 00:54
    np te o tym, że CIA we współpracy z Polakami, na Polskiej ziemi, torturowała i zabijała więźniów, co jest zbrodnią wojenną. oczywiście, wojna z Koreą Północną znakomicie by zamazała me(n)dialnie ten wyciek.

    np te o tym, że CIA we współpracy z Polakami, na Polskiej …
    … ziemi, torturowała i zabijała więźniów, co jest zbrodnią wojenną. oczywiście, wojna z Koreą Północną znakomicie by zamazała me(n)dialnie ten wyciek, jak …
    jarek_kefirek
    dzisiaj, 00:54

    właściwie to nie mam nadziei, ale PEWNOŚĆ, że reżimy: USA …
    … i III RiP dokonywały zbrodni wojennych pod Suwałkami. nieprecyzyjnie się wyraziłem. teraz tylko czekam na potwierdzenie tego i postawienie zbrodniarzy wojennych …

   2. Jednym słowem bezczelny i kur…ski dyktat silniejszych względem słabszych, przy czym wszystkie chwyty dozwolone włącznie z prowokacją, zbrodnią czy zamachem.
    Dyplomacja umarła. Nastało barbarzyńskie prawo dżungli.

 31. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wikileaks-usa-sledzily-przebieg-konklawe,1,3938577,wiadomosc.html

  WikiLeaks: USA śledziły przebieg konklawe~!!!!!!!!!!!!!!!!
  3 minuty temu KLe / PAP

  Wśród tajnych dokumentów, jakimi dysponuje portal internetowy WikiLeaks, są m.in. materiały prezentujące to, w jaki sposób Stany Zjednoczone śledziły przebieg konklawe w 2005 roku – podał włoski dziennik „La Stampa”.
  Gazeta poinformowała o tajnej korespondencji, jaką na temat kandydatów na papieża (tzw. papabili), a zwłaszcza kardynała Josepha Ratzingera, wysłała do Departamentu Stanu w Waszyngtonie ambasada USA przy Stolicy Apostolskiej. Z notatki wynika jasno, że nie zakładano wyboru kardynała Ratzingera, a ta decyzja konklawe była „szokiem dla Amerykanów”.
  Faworytami strony amerykańskiej byli kardynałowie: Dionigi Tettamanzi z Włoch, Godfried Danneels z Belgii i Dario Castrillon Hoyos z Kolumbii.
  W nocie z 18 kwietnia 2005 roku, a więc sporządzonej w przeddzień wyboru Benedykta XVI, amerykańska ambasada przy Watykanie opisała sylwetki 16 potencjalnych kandydatów.
  I tak, jak relacjonuje turyński dziennik, amerykańska placówka informowała Waszyngton o tym, że kardynał Joseph Ratzinger „w ostatnich miesiącach II wojny światowej został powołany jako pomocnik do baterii artylerii przeciwlotniczej” i „stał za włączeniem chrześcijańskich korzeni do Konstytucji UE”. „W pierwszych głosowaniach otrzyma najwięcej głosów, ale nieprawdopodobne jest to, by dostał poparcie” – prognozowano.
  W notatce ambasady napisano też, że kard. Tarcisio Bertone „był bardzo blisko Jana Pawła II i krytykował antykatolickie aspekty bestsellera »Kod Leonarda Da Vinci«”. Z kolei kardynał Camillo Ruini został przedstawiony jako „blisko związany z włoskim establishmentem i o dużej wiedzy w sprawach międzynarodowych”.
  Kardynał Dionigi Tettamanzi „mówi trochę po angielsku”, a „w Mediolanie trafił do ludzi swym otwarciem na młodzież i zdolnością działania w kontekście nowoczesności” – stwierdziła ambasada USA dodając, że jest on „najlepszym włoskim kandydatem, chociaż brak krasomówstwa może zaszkodzić mu na konklawe”.
  O belgijskim kardynale Danneelsie napisano: „Umie korzystać z komputera, jest sprytnym teologiem i jest najlepszym przykładem kompromisu między doktryną katolicką i liberalizmem językowym”.
  Kardynał Christoph Sch”nborn z Wiednia jest „zbyt młody”, podczas gdy odpowiedni wiek ma Kolumbijczyk Dario Castrillon Hoyos – oceniła ambasada USA przy Stolicy Apostolskiej. Był to według niej „doskonały kandydat” ze świata hiszpańskojęzycznego.
  Nigeryjczyk Francis Arinze został przedstawiony natomiast jako „reakcjonista” w kwestiach liturgii.
  Najpewniej w niedzielę późnym wieczorem portal WikiLeaks opublikuje – według różnych źródeł – od ok. 400 tys. do nawet 3 mln dokumentów, głównie not pochodzących z placówek dyplomatycznych USA w wielu państwach.
  Wśród dokumentów wymienia się m.in. amerykańskie oceny pakistańskiego arsenału nuklearnego oraz ryzyka wymierzenia w niego ataku terrorystycznego, opinie na temat prezydenta Afganistanu Hamida Karazja i jego rodziny, a także opis stosunku amerykańskich władz w Iraku do kurdyjskich separatystów.

  1. cyt :
   „W sobotę wieczorem doradca prawny amerykańskiego Departamentu Stanu, Harold Koh, wystosował do założyciela WikiLeaks Juliana Assange’a list, w którym wyjaśnił, że publikacja dokumentów „będzie stanowiła pogwałcenie prawa amerykańskiego” i „będzie miała poważne konsekwencje”, zagrażając życiu „niezliczonych niewinnych istnień ludzkich od dziennikarzy po obrońców praw człowieka, od bloggerów po żołnierzy”. Koh zażądał wstrzymania publikacji.”
   ______________________

   SZKODA ŻE PAN KOH NIE ZASTANOWI SIĘ ILE RAZY, KIEDY I GDZIE USRAEL GWAŁCI PRAWA INNYCH NARODÓW !!!!!!!!!!
   I „ZAGRAŻA ŻYCIU NIEZLICZONYCH, NIEWINNYCH ISTNIEŃ LUDZKICH” JAK TO MALOWNICZO UJĄŁ – HUMANISTA Z BOŻEJ ŁASKI – ZNALAZŁ SIĘ OPIEKUN UCIŚNIONYCH I PRZEŚLADOWANYCH !!!!!!!
   JAZDA DO STREFY GAZY – PANIE KOH – TAM SOBIE WYZWALAJ UCIŚNIONYCH !!!!!!!!!!!!!!!!
   I DO IRAKU – ILU TAM JEST UCIŚNIONYCH – PRZEZ USRAELSKĄ „DEMOKRACJĘ” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   I DO AFGANISTANU – KOH-I-NOOR – WRAŻLIWY NA LUDZKIE CIERPIENIE – TAM Z BLISKA ZOBACZYSZ EFEKTY DZIAŁAŃ TWOICH PRACODAWCÓW – Z AMERYKAŃSKIEGO DEPARTAMENTU STANU !!!!!!!!!!!!!!
   TAKĄ TANIĄ PROPAGANDĄ TO SOBIE MOŻESZ D..PĘ PODETRZEĆ – PO KOLACJI W DEPARTAMENCIE STANU !!!!! ALBO OBRONY !!!
   PALANT !!!!!!!!!!!!!
   DORADCA PRAWNY…….ŻENADA………..JAKI DEPARTAMENT TAKI DORADCA……..LEWY……..

 32. Amerykański rząd wzorem naszego obecnego premiera, wydaje wojnę Internetowi. Zaczął od uderzeń po omacku, blokując te strony, na które otrzymał donos. Bez sądu czy nawet powiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Za to od razu całemu światu.
  Cytat:

  http://2009jerseys.com
  http://51607.com
  http://amoyhy.com
  http://b2corder.com
  http://bishoe.com
  http://borntrade.com
  http://borntrade.net
  http://boxedtvseries.com
  http://boxset4less.com
  http://boxsetseries.com
  http://burberryoutletshop.com
  http://cartoon77.com
  http://cheapscarfshop.com
  http://coachoutletfactory.com
  http://dajaz1.com
  http://discountscarvesonsale.com
  http://dvdcollectionsale.com
  http://dvdcollects.com
  http://dvdorderonline.com
  http://dvdprostore.com
  http://dvdscollection.com
  http://dvdsetcollection.com
  http://dvdsetsonline.com
  http://dvdsuperdeal.com
  http://eluxury-outlet.com
  http://getdvdset.com
  http://gofactoryoutlet.com
  http://golfstaring.com
  http://golfwholesale18.com
  http://handbag9.com
  http://handbagcom.com
  http://handbagspop.com
  http://icqshoes.com
  http://ipodnanouk.com
  http://jersey-china.com
  http://jerseyclubhouse.com
  http://jordansbox.com
  http://lifetimereplicas.com
  http://louis-vuitton-outlet-store.com
  http://lv-outlets.com
  http://lv-outlets.net
  http://lv-outletstore.com
  http://massnike.com
  http://merrytimberland.com
  http://mycollects.com
  http://mydreamwatches.com
  http://mygolfwholesale.com
  http://newstylerolex.com
  http://nfljerseysupply.com
  http://nibdvd.com
  http://odvdo.com
  http://oebags.com
  http://onsmash.com
  http://overbestmall.com
  http://rapgodfathers.com
  http://realtimberland.com
  http://rmx4u.com
  http://scarfonlineshop.com
  http://scarfviponsale.com
  http://shawls-store.com
  http://silkscarf-shop.com
  http://silkscarfonsale.com
  http://skyergolf.com
  http://sohob2b.com
  http://sohob2c.com
  http://storeofeast.com
  http://stuff-trade.com
  http://sunglasses-mall.com
  http://sunogolf.com
  http://tbl-sports.com
  http://throwbackguy.com
  http://tiesonsale.com
  http://timberlandlike.com
  http://topabuy.com
  http://torrent-finder.com
  http://usaburberryscarf.com
  http://usaoutlets.net

  ciekawe kiedy rzucą się na ‚grubsze’ portale

  ale nie zablokowali Wikileaks? No to juz chyba nikt nie ma watpliwosci na czyich usługach jest ten ‚niezależny’ portal Laughing

  1. „Amerykański rząd wzorem naszego obecnego premiera”
   – a nasz płemieł to jakie strony zablokował ??
   , bo nie łapie analogi….

  2. **************************************************************
   JESZCZE PARĘ TAKICH NUMERÓW ZROBIĄ USRAELSCY FACHMANI – I CHINY Z ROSJĄ STRACA CIERPLIWOŚC !!!!!!!!!!!!!!!
   POWTÓRZY SIĘ 8 KWIETNIA 2010 – PRZECHWYCENIE CAŁEGO INTERNETU PRZEZ CHINY !!!!!
   CO ONI SOBIE WYOBRAŻAJĄ ?????????????????????????????
   ODBIJA IM NA TEJ PUSTYNI NEGEV ???????????
   FATAMORGANA – TAK TO SIĘ NAZYWA !!!!!!!!!!!!!!!!!
   JEŚLI MYŚLĄ ŻE TYLKO JEDNA STRONA KONTROLUJE CAŁOŚĆ – TO ŻYJĄ ILUZJĄ !!!!!!!!!!!!
   A TERAZ ZACZĘLI JUŻ PRZEGINAĆ – I TO MOCNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!
   PROWOKACJA GONI PROWOKACJĘ – ŻEBY TYLKO PRZYŚPIESZYĆ WOJNĘ !!!!!!!!!!!!!!
   A PO CO SIE TAK ŚPIESZYĆ – FACHMANI ???

   LUDZIE CHCĄ JESZCZE TROCHĘ POCZYTAĆ – PRZED WOJNĄ !!!!!!!!!!!!
   SZCZEGÓLNIE TAJNE DOKUMENTY USRAEL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Z PRZYJEMNOŚCIĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   I JESZCZE NIECH FED SIE WYSPOWIADA GDZIE ZNIKNĘŁO 3 TRYLIONY $ Z OSTATNICH KILKU LAT !!!
   MAJĄ NAKAZ SĄDOWY OPUBLIKOWAĆ WSZYSTKIE DANE – WŁAŚNIE TERAZ !!!!!!!!!!!!!!!
   JUŻ – DO CHOLERY JASNEJ !!!!!!!!!!!!
   BANKSTERSKIE TCHÓRZE !!!!!!!!!!!!!!!!!
   WSZYSTKIE PROWOKACJE, PRZEKRĘTY, MACHLOJE, SPONSOROWANE ZAMACHY, PRZEWROTY, POWSTANIA, MORDERSTWA, PRZEMYT, GRABIEŻ, KŁAMSTWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   CAŁĄ AGENTURĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   CIEKAWA LEKTURA !!!!!!!!!!!!!!!!!
   I DOPIERO PO TAKIEJ LEKTURZE MOŻEMY SIĘ ZASTANAWIAĆ NAD WOJNĄ – BO WTEDY POZNAMY PRAWDZIWEGO WROGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   *************************************************************

   1. Przechwycenie całego internetu przez Chiny ,jest technicznie NIE MOŻLIWE .

    NIE SIEJ POPELINY .

    Pisz na czerwono ,będziesz bardziej zauważony .
    Bazarhandel ,napewno ma kota . 🙂

    1. PISANIE NA CZERWONO „JEST TECHNICZNIE NIEMOŻLIWE” -( w życiu wszystko jest mozliwe to tylko kwestia znajomosci i ukladów) – mizia-
     NAWET W POPELINIE

     NIE MARTW SIĘ – TWÓJ KOT JEST NAJWIĘKSZY…
     NIKT MU NIE PODSKOCZY…
     🙂

  3. wiki stoi we francji a wszystkie do tej pory zablokowane w usa, więc zamknięcie jej mogłoby wywołać polityczny konflikt. Problem w tym, że topabuy.com stoi w chinach, a jest zablokowana (chociaż w sumie to przecież chiny..)

 33. Uwaga ! masło maślane , nieoficjalnie oficjalne ! 🙂
  Mizia strzela na ślepo ,z grubej rury , a może się jakiś wróbel w dokumentach trafi ?
  a jak się nie trafi ,no to co ??? 🙂 Mizi ,też wolno , bo Mizia ma kota . 🙂

   1. Aha ,jak się nic w temacie Smoleńska nie pojawi .to napiszesz ,że to robota ucholi ?
    Ty to mózg jesteś ,jak nie kijem ,to go pałą . Miszczu ,Jak nie ,jak tak ? 🙂

   1. OSTATNI RAZ PISZĘ – że mam w dupie popularnosć – i typów twojego pokroju mierzących swoją miarą i patrzacych przez pryzmat własnej osobowosci – na innych JESTEŚ Z TYPU OCENIAM NIEOMYLNIE WSZYSTKICH – I JEST TO OCENA TRAFNA I BEZSPORNA – TAKIE POST EPOWANIE W ŻYCIU KORYGOJĄ PSYCHIATRZY –
    ======================
    ZAPISZ SIE NA WIZYTĘ OTWÓŻ BLOG PISZ I Z RADOSCI NA ILOSC WEJSĆ PRZEŻYWAJ ORGAZMY – Z G R O Z A .

 34. Nieważne jaka jest prawda ważne ze prawda ujrzy światło dzienne.
  Czy nie jest to dziwne ze akurat w czasie wielkiej prowokacji koreanskiej i majacych sie odbuyc manewrów z udziałem usamanów takie info przecieka do opini publicznej?
  Zreszta o takim przecieku musiano wiedziec wczesniej i czy działanie na połwyspie koreanskim nie mają na celu odwrócenia naszej uwagi? dziwnie sie to nakłada…

  1. A ja znalazłem cos takiego-WikiLeaks = Military-Industrial Complex Leaks
   ~SmedleyB

   dzisiaj, 14:52

   Bardzo stara zasada prowadzenia wojny:
   „Divide and conquer”
   (Dziel i podbijaj)

   Podana paczka informacji została pieczołowicie przygotowana przez Amerykański wywiad i podana do konsumpcji w atrakcyjnym dla plebsu opakowaniu.
   Dzięki temu CIA sieje niezgodę i zamęt wśród potencjalnych rywali do miana hegemona na arenie międzynarodowej, oraz – przede wszystkim – tworzy pretekst do wszczęcia kolejnych konfliktów (z Iranem i Pakistanem).

   Większość z tych informacji już dawno krąży po gazetach i nie zwraca na siebie uwagi. Kiedy jednaj przedstawia się ją w takich okolicznościach robi się z tego sensacja.
   A przy okazji podsuwa się publiczności materiał który służy jako promocja kolejnego konfliktu – w Pakistanie.
   Wszystko stanie się jasne jak spojrzycie Państwo na mapę – google: „mapa.bliskiego.wschodu”

   A na poparcie mojej teorii polecam cytat z książki Zbigniewa Brzezińskiego „Wielka szachownica”

   „Krótko mówiąc, geostrategia euroazjatycka Stanów Zjednoczonych powinna polegać na przemyślanym oddziaływaniu na państwa dynamiczne geostrategicznie i na ostrożnym manipulowaniu państwami pełniącymi rolę katalizatorów, zgodnie z dwoma celami Ameryki: krótkoterminowym, polegającym na utrzymaniu swojej bezprecedensowej hegemonii w świecie, i długoterminowym, skupionym na przeobrażeniu tej hegemonii w coraz bardziej zinstytucjonalizowaną współpracę międzynarodową. Aby wyrazić to językiem pochodzącym z bardziej brutalnej epoki starożytnych imperiów, trzy wielkie cele imperialnej geostrategii powinny być następujące: przeciwdziałać spiskom wasali i utrzymywać ich zależność militarną, dbać o bezpieczeństwo lenników i czynić ich uległymi, a także nie dopuszczać, by barbarzyńcy się jednoczyli.”

   Zbigniew Brzeziński „Wielka szachownica”

   Kto rządzi Europą Wschodnią, panuje nad sercem kontynentu.
   Kto rządzi sercem kontynentu, panuje nad największą wyspą świata.
   Kto rządzi największą wyspą świata, panuje nad światem

   (maksyma spopularyzowana przez Harold Mackinder)

   Polecam wywiady na YT
   „Webster Tarpley Wikileaks”

   1. CZAS POKAZUJE ŻE TO CAŁE WIKI , TO SCIEMA.
    Wikileaks czyli katastrofa zapowiedziana

    Opublikowano: 30.11.2010 | Kategorie: Media

    Wczoraj w porannej „trójce” gościło dwóch dziennikarzy wiodących przekaziorów: „Wprost” i „Polityki”. Oczywiście nic innego nie mogło być tematem rozmowy jak rewelacje portalu Wikileaks. Pełne przejęcia głosy wiodących publicystów z wiodących, opiniotwórczych tygodników skłoniły mnie do napisania tych kilku zdań.

    Zaangażowanie i mobilizacja światowych mediów w zapowiadaniu tej „katastrofy medialnej”, która rzekomo miała nadciągnąć w momencie publikacji tych „tajnych” materiałów każe sądzić, że chodzi jednak o coś całkiem innego niż sugerowany i niekontrolowany wyciek informacji. Jako żywo przypomina to globalna delirkę światowych mediów w przypadku przekrętu zwanego świńską grypą czy, na mniejszą skalę, pomysłu pastora – oszołoma chcącego spalić publicznie Koran.

    Chyba nikt rozsądny nie wierzy, że taka mobilizacja światowych mediów jest możliwa ot, tak sobie, spontanicznie. Jak to więc jest z tymi rzekomymi „wyciekami” i rewelacjami? Moim zdaniem należałoby się przyjrzeć nie temu co ujawniają te dokumenty lecz czego nie ujawniają a co od dawna nie jest żadną tajemnicą.

    To co przebija się wyraźnie to sprawa rzekomego zagrożenia ze strony Iranu. Do tego stopnia podkreślane, że znajdują się nawet dokumenty świadczące o nawoływaniu do bombardowania tego kraju artykułowane przez państwa arabskie z Arabią Saudyjską na czele.

    Ktoś powie, ze przecież takie wycieki szkodzą obrazowi Ameryki na świecie. Nic bardziej błędnego. Amerykanie już dawno pokazali jak głęboko w poszanowaniu mają światową opinię publiczną jeśli chodzi o masakry (omyłkowe oczywiście) na ludności cywilnej, tortury przeprowadzane na jeńcach i inne takie wypadki przy pracy. Żaden inny kraj na świecie w ostatnich czasach nie pozbawił życia tylu ludzi co USA. Liczby niestety nie kłamią. A „ujawnianie” jakichś szczegółów? A kogo to obchodzi?

    Dokumenty Wikileaks pełne są różnych drugorzędnych rewelacji, które rewelacjami już nie są. Sprawy istotne są skrupulatnie przefiltrowane. Nie ma nic o narkotykach, którymi zajmują się amerykańskie służby czy masowej kradzieży ropy z irackich pól naftowych. Nie ma żadnej informacji o wszędobylskim Mossadzie, na który można natknąć się praktycznie wszędzie. Jednym słowem brak naprawdę istotnych informacji. Serwuje się setki tysięcy dokumentów, których tak naprawdę nikt nie miał jeszcze czasu przeczytać. Raczy się nas za to pierdołami w stylu – Merkel to teflonowa kobieta a Sarkozy nagi król. To aż żenujące, że ci co planują takie hucpy mają tak niskie mniemanie o naszej inteligencji…

    A może jednak się nie mylą?

    Autor i źródło: SpiritoLibero

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: