NA ŻYWO 21.00 - STREAM PIOTR RYBAK WIELOLETNI WSPÓŁPRACOWNIK POLITYCZNY PAWŁA KUKIZA - CAŁA PRAWDA O DZIAŁALNOŚCI POLITYCZNEJ PAWŁA KUKIZA !!22 sierpnia 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

POLSKA – wejście do lasu za okazaniem biletu – czyli ZNALEZIONO SPOSÓB NA DZIURĘ W FINANSACH

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

LASY JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU W 100 % PRYWATNE A WIĘC ŚPIESZ SIĘ JESZCZE DZIŚ – GRZYBY , SPACER – bo za rok może być to albo nie możliwe ALBO ODPŁATNE

INFORMACJA , POUFNA , NIE OFICJALNA

JAK DONOSZĄ OSOBY Z KRĘGÓW BRANŻOWYCH – pilnie poszukiwany kupiec na polskie lasy – CENA 10% WATOŚCI GRUNTÓW POD WAUNKIEM ZAKUPU 100 % ZASOBÓW LEŚNYCH – SPRZEDAŻ MUSI BYĆ SFINALIZOWANA DO STYCZEŃ 2011

TEMAT BĘDZIE ROZWIJANY W MIARĘ POZYSKIWANIA SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI

A WIĘC POPATRZMY SOBIE BO TO NAM ZOSTANIE TYLKO Z LASÓW W POLSCE

====================================================

ps. a swoją drogą to ciekawi mnie kto to kupi – I PO ILE BĘDĄ BILETY WSTEPU DLA POLAKÓW – NO I WAŻNE CZY BĘDĄ ULGOWE DLA EMERYTÓW , RĘCISTÓW , STUDENTOW I KOMBATANTOW ” SOLIDARNOŚCIOWYCH”

TAK TAK JAK SIĘ CHCE TO NA DLUGI SĄ PROSTE RECEPTY

A TAK POZATYM ” NA CHUJ  POLAKOM  LAS” , PRZECIE TO SIEDLISKO ROBALI I NIEBEZPIECZNYCH CHORÓB – kleszcze ,komary , borelioza , itp i td.

NIEBAWEM PO TRANZAKCJI DOWIEMY SIĘ IŻ POWINNIŚMY JAKO NARÓD BYĆ WDZIĘCZNI ZA UWOLNIENIE NAS OD TYCH REZERWUARÓW CHORÓB

CÓŻ MOGĘ POWIEDZIEĆ NA TO WSZYSTKO – NIEH MARSZAŁEK POWIE ZA MNIE

SŁOWA TE SZCZEGÓLNIE ADRESUJE DO OSÓB ZALEAJACYCH W RAMACH OBRONY POLSKICH INTERESOW – MODLITWY INTRONIZACJE , PILNOWANIE KRZYŻA

=====================================================

93 thoughts on “POLSKA – wejście do lasu za okazaniem biletu – czyli ZNALEZIONO SPOSÓB NA DZIURĘ W FINANSACH

 1. OSTRZEGAMY !
  Przytoczone wyzej tresci o parkach narodowych to preludium do tworzania z lasow panstwowych wlasnie wydzielonych parkow narodowych z pewnymi rygorami wstepu a cala wiekszosc lasow panstwowych pojdzie w prywatne rece „nowobogackich” !
  To wzor/szablon z tego co zrobiono z lasmi w USA .
  Dzisiaj te lasy to naturalna ruina ,z ktorej juz nawet robale uciekaja,zostalo w nich zmijowe plemie !

  Zapomnijcie o jagodach i grzybach gdy lasy pojada w rece prywatne.

  Zachecanie do tworzenia parkow lesnych , to odwrocenie uwagi od prywatyzacji Lasow Panstwowych w Polsce.
  To ostatnie narodowe zasoby naturalne,ktore chca nam odebrac.
  Do prywatnego lasu nie wejdziesz ,bo mozesz zostac zastrzelony !!!
  Prosze pamietac ,ze to co dzieje sie w Polsce to czyste nasladownictwo z „poligonu doswiadczalnego” USA.

  Ameryka wydojona ,Polske mozna jeszcze dojic !!!

 2. Ponieważ Gajowy Marucha nie chce powiesic moich postów, wieszam je tu :

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  jeszcze to i chamskie reklamy promujące podatek CO2 – typowe NLP :

  http://monitorpolski.wordpress.com/2010/10/03/nowa-inkwizycja-zaciska-petle-smierc-dla-watpiacych-w-globalne-ocieplenie/

  przecież już wszyscy wiedzą, że teoria globalnego ocieplenia to globalny szwindel !
  największe autorytety naukowe wypowiedziały się już na ten temat !
  jedynym czynnikiem mającym wpływ na cykliczne wzrosty i spadki temperatury na Ziemi jest SŁOŃCE !!!
  CO2 to 0,005 % :)))
  GLOBALNE OCIEPLENIE TO MEGA KŁAMSTWO !

  polecam film :

 3. USA ostrzegają, Polska nie widzi zagrożenia terroryzmem
  http://www.tvn24.pl/12690,1676218,0,1,usa-ostrzegaja–polska-nie-widzi-zagrozenia-terroryzmem,wiadomosc.html

  Polacy zapraszają TERRORYSTÓW
  Kochani Terroryści Zapraszamy na ul:Wiejska do Warszawy.
  Dobre wpisy
  1)Do takiego okrągłego budyneczku
  2)
  a potem na kolacyjkę do kurii tylko mamy tam niemiłych …
  … kapciowych, gdyby tak Talibowie zrobili z nimi porządek to bylibyśmy wdzięczni

 4. Zauwazyl ktos, ze znow sa ostrzezenia przed terroryzmem? Pomijajac kto, co i po co chce wysadzic swiat, zaobserwowalam w swoim otoczeniu:
  od godzin popoludniowych,Niemcy, miasto ok. 32 tys. ludzi, probne (?-chyba)manewry policji, strazy poz., karetek pogotowia. W miescie pelno radiowozow, przed jednym z marketow budowlanych rozbite namioty o pelno sluzb ratunkowych. Mala miescina, ale juz zwarci i gotowi.
  Zauwazyliscie w swoim otoczeniu jakies ruchy?

  1. szczują ludzi na siebie
   wymuszają tę 3 WŚ a ludzie zmęczeni, jakoś się nie palą…
   więc się szykuje następne WTC 11/9 albo Pearl Harbor
   na wymioty się zbiera
   ohyda

  2. no trzeba uwazac na pejsatych i ich obstawe z MOSADU!!! to są najwięksi terrorysci!!!
   bez przesady chyba u nas nikt a przynajmniej wiekszośc w te brednie nie wierzy!!! my juz mielismy atak terrorystyczny pod smoleńskiem!!!
   poprostu znowu propaganda aby nakręcic machine strachu, bo wtedy łatwiej kontrolowac motłoch!!!!

 5. DODATEK DO ŻYWNOŚCI ZANIM COŚ KUPISZ TO CZYTAJ SKŁADNIK ( E 240)
  Stosowany do wyrobu żywic syntetycznych, włókien chemicznych, barwników i jako środek odkażający. Jest stosowany również jako konserwant. Jego numer jako dodatku do żywności to E 240.

  1. http://nwomedia.pl/artykul,2509,Faszyzm-zywnosci-w-Kraju-Wolnosci

   Faszyzm żywności w Kraju Wolności
   2010-09-29

   Faszyzm żywności w Kraju Wolności – USA

   Przemysł żywnościowy nie jest juz wolnym rynkiem. W rzeczywistości staje się on najbardziej widocznym przykładem korporacyjno-rządowego faszyzmu w Ameryce

   Obecni monopoliści w pełni kontrolują podstawowe budulce żywności, które stanowi większość diety Amerykanów – i nikt zdaje się nie przejmować tym. Ujmując prościej, Ci, którzy kontrolują kukurydzę, przenicę i soję kontrolują całą żywność, od kiedy całe bydło i cała przetworzona żywność są zależne od tych zasobów. Ci monopoliści umieszczają swoich kumpli w zarządach agencji regulacji takich jak FDA i USDA by wyciąć konkurencję poprzez nadmierne regulacje. Obecnie zaproponowana legislacja jest książkowym przykładem ich metod.

   Był niegdyś czas kiedy wolne rynki istniały dla żywności. Gdy w naszej codzienności dominowała lokalna żywność, jeśli farmer sprzedał złe mleko, nie odzyskałby swoich klientów dopóki nie poprawiłby sposobów produkcji, by uzyskać zdrowszy produkt. Ten wolny rynek sam się regulował. Innymi słowy, w prawdziwym wolnym rynku nie powinniśmy potrzebować FDA. Jednakże, jak wspomniałem wcześniej, jesteśmy lata świetlne od wolnego rynku.

   Subsydia spadają z nieba na wielkie gospodarstwa rolne, na których uprawia się to, co rząd chce, by uprawiali. Liderzy przemysłu tacy jak Cargill, Mosanto i Tyson zasadniczo zmieniają rolników w podległych im dzierżawców gruntu. Inżynierowie żywności w General Mills i innych traktują kukurydzę, przenicę i soję chemicznymi miksturami, które kończą w kolorowych paczkach -niektóre nawet z darmowymi zabawkami made in china. Ukończony produkt rozwija się z genetycznie modyfikowanej „bazy”, używając wielu trucizn, by sklecić to wszystko w całość demonstrując, że monopoliści i ich wierni jak psy ludzie z organów regulujących nie liczą się z naszym zdrowiem.

   Ale co z wybieraniem poprzez nasze portfele, czy nie jest to wolny rynek? Napewno to jest to, o czym byliśmy nauczeni. Jednakże wszystkie 16 smaków Cheerios-ów [tyle jest w Stanach] – które dają wrażenie wolnego wyboru – są produkowane przez General Mills z genetycznie modyfikowaną bazą kukurydzianą. Ta iluzja wolnego wyboru ukrywa monopolistyczną naturę żywności.

   Wejdźcie na stronę Senatu USA i zobaczcie sobie ustawę S.510 Food Safety Modernization Act [Ustawa Modernizacji Bezpieczeństwa Żywności] – ona już przeszła w Izbie Reprezentantów jako HR 2749. Niektórzy demonizowali ją jako ostateczny zywieniowy faszyzm, gdzie FDA będzie zarządzała nawet małymi farmami i spółdzielniami do momentu, kiedy stanie się nielegalnym uprawianie, posiadanie, handlowanie albo sprzedawanie „domowego” jedzenia. Podczas, gdy inni widzą to jako przemyślany sposób kontrolowania kondycji i jakości gospodarstw produkcyjnych. Jedno jest napewno, S.510 daje więcej włądzy skorumpowanej FDA, by regulowała naszą żywność. I jest w tym wzmożona potrzeba w Senacie, by przepchnąć tą ustawę od czasu ostatniego, masowego wycofania jajek i mięsa z powodu salmonelli i bakteri E.coli.

   Ta ustawa nie robi nic, by zmienić aktualne praktyki produkcji rolnej czy sposobu w jaki jedzenie dla zwierząt jest uprawiane i dostarczane. Daje ona jednakże FDA drakońskie uprawnienia, by wymuszać na farmerach płacenie z własnej kieszeni za inspekcje. To może być efektywnym narzędziem dla wielkich, międzynarodowych agro-korporacji do dalszego rozgniatania ich konkurencji i zyskania prawie totalnej kontroli nad zasobami żywności w Ameryce. Co więcej, S.510 zasadniczo przekaże większość z funkcji FDA miażdżącemu wolność Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego [Department of Homeland Security] – jest on wspomniany aż 41 razy w ustawie.

   Zawartość wszystkich 273 stron wspomnianej ustawy jest na tyle trudna do rozszyfrowania, że niewiadomo, co legalizuje, ale jedną z najprostrzych metod do określenia, czy to jest dobre dla przeciętnego Amerykanina jest spojrzenie kto popiera ustawę, a kto jest przeciwko niej. Mosanto i inne agro-monopole popiera ją z pełną determinacją. W rzeczy samej, niektórzy spekulują nawet, że oni własnoręcznie sporządzili ten dokument.

   Na nieszczęście, ustawa ta nabiera pędu z powodu ostatnich zwrotów żywności. Tak, czy inaczej, nasi skorumpowani politycy i ich korporacyjni suzereni z radością przyjmą fakt, że jest więcej regulacji naszej żywności. Jeśli ustawa przejdzie, można oczekiwać większej konsolidacji w rolnictwie i większej ilości policyjnych nalotów przez prywatnych nadzorców zdrowotno-żywieniowych. Gorszym jest jeszcze to, że ta ustawa może być dopiero wstępem przed o wiele bardziej zakłamana ustawą HR.759 Food and Drug Administration Globalization Act [Ustawa Globalizacji Zarządzania Żywnością i Lekami], która nałoży całkowite restrykcje na lokolnych producentów żywności i naturalne leki [m.in. zioła]

   Wolność w dziedzinie żywności zaczyna się w domu wraz z naszymi własnymi wyborami, których dokonujemy. Jednakże, ujawniając skorumpowany system regulacji i edukując, że jest wiele zdrowszych sposobów na produkcję żywności jest także istotnym dzaiłaniem utrzymującym naszą żywnościową wolność. Nadszedł czas, by powiedzieć korporacyjnym zarządom, by trzymały się zdala od naszego jedzenia.

   Eric Blair
   Źródło: http://www.activistpost.com

   1. Podajesz USA a w Polsce też są te sk….ny
    Adres polskiego oddziału:
    Monsanto Polska Sp. z o.o.
    ul. Domaniewska 41
    02-672 Warszawa
    tel +48 22 570 43 50
    fax +48 22 570 43 51

    INFOLINIA: +48 22 570 43 70
    Biura handlowe nasion warzyw gruntowych i szklarniowych

    NASIONA WARZYW GRUNTOWYCH

    Monsanto Polska Sp. z o. o.

    Biuro Handlowe Seminis:

    ul. Domaniewska 41

    02-672 Warszawa

    tel: +48 22 570 43 50

    fax: +48 22 570 43 51

    http://www.seminis.com.pl
    NASIONA WARZYW SZKLARNIOWYCH

    De Ruiter Seeds Sp. z o. o.

    ul. Cypryjska 2B

    02-761 Warszawa

    tel/fax: +48 22 642 59 94

    tel/fax: +48 22 858 32 30

    tel/fax: +48 22 858 32 31

    http://www.deruiter.com.pl
    Monsanto Polska – Producent GMO

    Monsanto Company – Główny światowy producent żywności GMO. Niezwykle kontrowersyjna, wielka i wpływowa korporacja, która od dawna działa również w Polsce jako Monsanto Polska sp. z o.o.. Niniejsza strona zbrodniarze.com zbiera wszelkie informacje o działalności firmy w Polsce, ujawniając przekręty, kłamstwa, manipulacje, powiązania z naukowcami, organizacjami, mediami, polityką.

    Informacje tu dostępne poparte są oficjalnymi dokumentami oraz innymi dowodami, które każdy może sam zweryfikować. Jednakże pozostaje spora ilość wątpliwości i spraw jeszcze nie zbadanych, które staramy się wyjaśnić wspólnie z Internautami i osobami, które z nami współpracują. Dołączyć może każdy!
    http://zbrodniarze.com/

 6. Politycy zmuszeni do ucieczki przez demonstrantów
  ISLANDIA. W Islandii 1 października przed budynkiem parlamentu około dwóch tysięcy demonstrantów (olbrzymia liczba, jak na kraj liczący 300 tys. mieszkańców) wyraziła swój sprzeciw przeciwko złej sytuacji na rynku pracy, która sprawia, że coraz więcej ludzi traci swoje domy, bo nie jest w stanie spłacać kredytu. Bezpośrednią przyczyną protestu była jednak wiadomość, że tylko jeden z czterech przywódców kraju, których uważa się za odpowiedzialnych za doprowadzenie do kryzysu, zostanie postawiony w stan oskarżenia o nienależytą staranność w wykonywaniu obowiązków. Parlament przegłosował w mijającym tygodniu, że oskarżony zostanie jednie były premier Geir Haarde.

  Jak donosi guardian.co.uk, parlamentarzyści musieli skorzystać z tylnego wyjścia, gdyż napierający tłum przed głównym wejściem aktywnie wyrażał dezaprobatę dla działań polityków. Jajkami zostały obrzucone także członkinie parlamentu, w tym premierka Jóhanna Sigurðardóttir oraz żona prezydenta Ólafura Ragnara Grímssona.
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/politycy-zmuszeni-do-ucieczki-przez-demonstrantow/

 7. Wk…iona na SMSowych złodziei. Wzorowa postawa obywatelska wobec wszechogarniającego kurewstwa.
  To jest prawda Polacy dajecie się okradać pod każdym względem,wytracicie a une zarabiają jak oni myślą jak was oskubać.
  137 Baśka Blog: BMW za SMS

 8. W obawie przed dewastacją lasów powstało szereg inicjatyw mających je w różny sposób chronić. Wklejam poniżej link do petycji, oraz celem umożliwienia państwu zapoznania się z postulatami tej inicjatywy umieszczam również oświadczenie. Zachęcam do propagowania akcji również w najbliższym otoczeniu, sąsiedztwie…

  LINK(pdf): http://tnij.org/ihz3

  OŚWIADCZENIE
  OBYWATELSKIEGO KOMITETU INICJATYWY USTAWODAWCZEJ
  ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody
  ODDAJCIE PARKI NARODOWI

  Przyroda jest jednym z największych skarbów, jakimi może poszczycić się nasz mocno doświadczony przez historię kraj. Obowiązkiem państwa jest jej ochrona – zarówno dla nas samych, jak i dla naszych dzieci i wnuków. Najcenniejsze obszary powinny być chronione jako parki narodowe. Tymczasem dotychczas utworzone parki zajmują zaledwie 1% kraju, co jest jedną z najmniejszych wartości nawet w uprzemysłowionej Europie. Wiele zasługujących na to terenów nie jest chronionych. Dlaczego tak jest i czy można to zmienić?

  11 sierpnia br. w oświadczeniu dla mediów Minister Środowiska przyznał, że mamy złe prawo, które uniemożliwia rządowi tworzenie i zmianę granic parków narodowych. Środowisko naukowe i organizacje pozarządowe od dawna apelują o rozwiązanie tego problemu. Dlatego też powołaliśmy Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Stawiamy sobie za cel wprowadzenie niezbędnej korekty prawa z wykorzystaniem demokratycznego instrumentu inicjatywy obywatelskiej. W skład Komitetu wchodzą przedstawiciele środowiska naukowego oraz organizacji pozarządowych. Dzisiaj (13 sierpnia) rozpoczynamy zbiórkę wymaganych przez prawo 100 000 podpisów pod projektem tej nowelizacji.

  Parki narodowe nie są tworzone ani powiększane, bo obowiązujące przepisy dają samorządom wszystkich szczebli prawo liberum veto w tej sprawie. Ustawa o ochronie przyrody słusznie zapewnia samorządom i prywatnym właścicielom możliwość decydowania o należących do nich gruntach. Jednak prawo do blokującego sprzeciwu dla samorządów dotyczy także terenów nie będących ich własnością. Jedna gmina może zablokować bez racjonalnej przyczyny włączenie do parku narodowego terenów należących do Skarbu Państwa, czyli wszystkich Polaków.

  Ustawa o ochronie przyrody w obecnym kształcie daje niewielkim, lokalnym grupom interesu wyjątkowy przywilej decydowania o powołaniu (lub nie) parku narodowego, a tym samym prawo decydowania w imieniu całego narodu (także wbrew woli większości) o zachowaniu (lub nie) dziedzictwa przyrodniczego wyjątkowego w skali kraju, Europy i świata.

  Pilnej korekty wymaga też regulacja prawna, dająca możliwość odwoływania dyrektorów parków narodowych bez podania przyczyn. To paraliżuje pracę parków i umożliwia naciski na dyrektorów w celach sprzecznych z interesem przyrody.

  Chcemy, by parki narodowe, na których spoczywa wielka odpowiedzialność, lepiej pełniły swoją rolę. By znów należały do narodu, czyli nas wszystkich, i dla nas skutecznie chroniły przyrodę. Mamy nadzieję, że projekt obywatelskiej ustawy poprze obecny Rząd i posłowie - niezależnie od opcji politycznej, bo obecne prawo, odbierające państwu możliwość realizowania ogólnonarodowych strategii i ochrony przyrody na obszarach będących jego własnością, jest po prostu niesprawiedliwe.

  Apelujemy do wszystkich, którym leży na sercu ochrona polskiej przyrody, by dali wyraz poparcia tej inicjatywy poprzez złożenie pod nią swojego podpisu.

 9. Nie bylo nas byl las,nie bedzie nas bedzie las !
  Nie trwozcie sie ,bowiem lasem zarzadza KTOS wyzszy od czlowieka !!!

  Zbliza sie czas kiedy lasy i pagorki przykryja tych co zwatpili w BOGA.
  To juz ostatnie lata dla zlych ludzi na calym swiecie .

  Takich propagatarow jak faryzeusze podszywajacych sie pod „zenobiuszy” ,wykorzystujacych ludzka naiwnosc wkrotce nie bedzie .
  Rowniez wy mlodzi tu piszacy i watpiacy przebudzicie sie i chwycicie co tylko bedzie mieli pod reka i pojdziecie na czerwono-niebieskich burzuji.Dostanie sie tez przy tym nawiedzonym nawet tym z krzyzem w rece ,bowiem czas najwyzszy skonczyc z WSZYSTKIMI LOTRAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Jeszcze będzie podatek od pierdzenia. Metan szkodzi klimatowi. A na koniec podatek od tego, że w ogóle jeszcze żyjesz. Aby zachęcać ludzi do „autodepopulacji”. Będzie podatek za używanie chodników, podatek za ich nieużywanie. Podatek za jeżdżenia na wczasy i za niejeżdżenie na nie. Uni są sprytne. Niejedno jeszcze wymyślą.

  1. właśnie na ten temat w tym linku… 🙂

   http://www.wicipolskie.org/prp/PRP_245.pdf

   Takich apetytów to i cała matka Ziemia nie zaspokoi…
   Może chazarzy pomyślą o zasiedlaniu innych planet ?
   albo galaktyk ?
   tam jest tyle miejsca, i kopalin…różnych
   nie wiem czy ktoś broni tych kopalin, ale z takim zacięciem wojennym to i z UFOkami sobie poradzą…
   obiecane wojny gwiezdne w realu…

   PS : czy Talmud określa stosunek chazara do UFOka ?
   Kto ma przewagę i jest więcej wart w takim starciu ?
   Czy UFOk też jest goyem ?
   Co na to eugenika ?
   Ktoś ma jakieś dane na ten temat ?

  1. (…)Premier Indii Manmohan Singh zapoczątkował w tym tygodniu program ewidencji ludności, liczącej 1,2 mld osób, przyznając mieszkańcom wioski na północ od Bombaju pierwsze numery ewidencyjne. Szef MSW uznał program za „największą pracę w dziejach ludzkości”…
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

   SPIESZĄ SIĘ ŁAJZY
   ALE NIE DADZĄ RADY
   JAK MOŻNA OPIECZĘTOWAĆ I OMETKOWAĆ W SAMYCH TYLKO INDIACH 1,2 MILIARDA LUDZI ???~ W CHINACH PODOBNIE…
   STĄD CHCĄ ROZPĘTAĆ WOJNĘ – WYBIĆ JAK NAJWIĘCEJ BYDŁA, A RESZTKA KTÓRA OCALEJE Z CHIPAMI POD SKÓRĄ SPOKOJNIE I POD KONTROLĄ BĘDZIE NA NICH PRACOWAĆ…

   1. Sarenka masz całkowitą rację ,a co do Chin to niech sobie ten pomysł wybiją z łba i to jak naszybciej Chinole nigdy nie dadzą się zacipować po pierwsze państwo na to nie pozwoli ,a po drugie świadomość Chińczyków znacząco się zmieniła na lepsze .Chiny poczuły teraz wiatr w swoich skrzydłach ,czym udowodnili ostatnio nie zgadzając się na obniżenie kursu Juana w stosunku do dolara , z kturej to decyzji amerykanie są wściekli na Chinoli ,a wogule to polecam wam obserwowanie wiadomości na CCTV9 I CCTV4 Chińskich stacji informatycznych i powiem ci Sarenka wiele mozna się dowiedzieć o tym co się dzieje w świecie ,a jeszcze jak ostatnio udało im się wystrzelić satelitę ktura będzie badała powierzchnię księżyca ???? ,naprzykład w czoraj wieczorem chinole nadawali na 4 kanale film z relaci londowania amerykanów na księżycu i powiem ci krótko wysmiali tem dokument i mają po troszę racji bo jak się przyglądałem kadrą z tego filmu to wyrażnie żuca się parę spraw w oczy .Amerykanie są teraz zaniepokojeni że chińczycy sięgają ku gwiazdą i powoli bendą się szykować ku lotowi na Marsa ,,,,ale spoko jeszcze sporo wody upłynie w Odże i Wiśle ,a nawet w Potomaku zanim dojdzie to tego wielkopomnego wydażenia hahahaha ,ponieważ przedtem ludzie bendą musieli się uporać z problemami jakie zaczynają nenkać ludzkość ,a to jest dopiero początek moja droga Sarenko .Pozdrawiam J.M.H

  1. O co chodzi w awanturze o krzyż…

   http://astral-projection.blog.onet.pl/ATEISTYCZNO-LIBERALNI-MENELE-K,2,ID412092895,n
   + wpisy z forum :

   Jak zniszczyć naród na który ma się chętkę? Wie to agentura państw zainteresowanych rozbiciem i rozgrabieniem takiego narodu (czyli nowoczesny podbój XXI wieku ) :
   1. Skłocić z innymi narodami i ludzi wewnątrz ;
   2. Zniszczyć gospodarkę – strategiczne gałęzie w szczególności,, roztrwonić dorobek i rozdać obcym złoża, kopaliny, żródła energii, banki i odciąć dopływ kasy do budżetu;
   3. Zdemoralizować, znieprawić ludzi, rozbić rodziny.
   4. Promować szubawców, zboczeńców, idiotów, pchac ich do rządowej administracji, kreowac na bohaterów dnia codziennego, opanować w tym celu media.
   To tyle. Pozdrawiam szczególnie ludzi, posługujących się perfidnym terminem – kastetem językowym „Teoria spiskowa”.

   Jawne łamanie prawa
   Art. 141 Kodeksu wykroczeń (Wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej)
   Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany

   W pełni się zgadzam, że awantura o krzyż została celowo sprowokowana i wywołana w tym celu, aby odrócić uwagę Polaków od faktu, że rudy Donald właśnie na żądanie Angeli i EU demontuje i gnoi resztki polskiej gospodarki. Bo taki skutek będzie miało podniesienie VAT do 25% (!!!!). Nie wierzcie tumanom i PO-matołkom, że VAT jest dla przedsiębiorcy „przezroczysty”. Zwiększony VAT oznacza zamrożenie większych środków finansowych pomiedzy zakupem surowca, a otrzymaniem zapłaty za produkt, tym bardziej, że zgodnie z bandyckimi przepisami VAT należy odprowadzić w momencie wystawienia faktury VAT za produkt (a nie zapłaty za towar). Czyli rudy oszust wybrał najbardziej zbrodniczą dla Polski i Polaków metodę walki ze swoją nieudolnością i niekompetencją. A co na to Jarosław, co na to PiS? Niestety, reakcję tej strony porównałbym do PiS-ku rozdeptywanej właśnie myszy. Wybory prezydenckie przerżnięte haniebnie ze zwykłym i farbowanym hrabią nie potrafiącym sklecić sensownie jednego zdania, uzależnionym od nalewki z Datura s., którego dwa pokaźne egzemplarze stoją przed jego domem.
   Dziś jako wielki sukces Gronkiewiczowa świętuje oddanie do uzytku stadionu Legii, stadionu wybudowanego przez prywatną firmę Waltera i ITI, za ponad 500 mln UKRADZIONYCH warszawiakom przez złodziei z PO i SLD w Radzie Warszawy. Aby pokryć deficyt spowodowany tym złodziejstwem, Gronkiewiczowa sprzedaje SPEC i inne firmy komunalne, co doprowadzi do kolejnego wzrostu obciążeń mieszkańców, oraz podnosi w absurdalnej wysokości stawki opłat za dzierżawę gruntów warszawskich, przede wszystkim spółdzielniom mieszkaniowym. No ale to widać niewiele znaczy dla Jarka, bo jakoś nie widziałem na mieście plakatów „Warszawiaku, twój warszawski prezydent z PO okrada Cię, aby zrobić prezent z 500 mln swojemu partyjnemu kumplowi Walterowi”. Czyli kolejne wybory, tym razem komunalne, znowu do przerżnięcia. A potem będą „nowe” władze TVP i będzie Niesioł, Kuc, Wajda i Palikmiot naplują.

   Krzyż przed Pałacem (złowróżbna nazwa) Koniecpolskich to wyraz naszej pamięci i jako taki zasługuje na ochronę i obronę, ale w żadnym wypadku nie może być celem wojny, bo są sprawy znacznie ważniejsze, fundamentalne dla bytu Polski i Polaków, wręcz istnienia państwa nawet w tej okrojonej przez traktat lizboński postaci. Chcą ukryć podwyżkę podatków, porażkę ze śledztwem smoleńskim, likwidację komisji hazardowej, przejęcie KRRiT, i degradację państwa.
   Parę dni temu Sejm przegłosował gestapowską ustawę o elektronicznych dowodach osobistych. Jakoś ochoczo PiS głosował w tej materii obiema łapkami ZA! Może jakaś refleksja? A może Jarek K. nawet pojęcia nie ma, co to jest i jakie groźby niesie – tego typu „elektroniczna obroża”, we własnym kraju zamieniająca nas w więźniów pod nadzorem, których każdy krok śledzony jest przez super komputery służb specjalnych? Wg ustawy, dowód wydaje się już noworodkom, ma wbudowaną antenę i chip do bezprzewodowej łączności i może być zdalnie monitorowany. A nasz RZĄD ….
   …..
   …Robi ZADYMKĘ medialną, podsyca śmieszne spory, odwraca Uwagę OD WAŻNYCH TEMATÓW, a ROSJANIE JUŻ MAJĄ ZAGWARANTOWANĄ WYŁĄCZNOŚĆ NA DOSTAWY GAZU DO POLSKI (?!) , NIEMCY „PRZESUWAJĄ ZAKRESY WÓD TERYTORIALNYCH NA BAŁTYKU
   NIE LIKWIDUJĄ SWOICH STOCZNI TYLKO W NIE INWESTUJĄ..
   .A PAN PAWLAK WPADA NA POmysł, by do 2016 roku już przygotować grunt pod SPRZEDAŻ LASÓW PAŃSTWOWYCH!!!!
   DLATEGO ZAPEWNE, wykazując się ABSOLUTNYM BRAKIEM WIEDZY- dot. inf. nt. WIELKOŚCI OBSZARU PUSZCZY NA BIAŁORUSI (Białoruś objęła ochroną CAŁY OBSZAR PUSZCZY NA SWOIM TERYTORIUM !!!)Pan Minister tegoż resortu ZWLEKA ZE ZWIĘKSZENIEM OBSZARU OCHRONNEGO PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ
   TO SIĘ NAZYWA SUWERENNOŚĆ!!!

   PAN KOMOROWSKI MA ŚWIETNYCH DORADCÓW (czyt. PSYCHOLOGÓW).
   Na koniec jednak mały promyczek pocieszenia. Inauguracja WSI-oka obyła się wyraźnie pod złą gwiazdą i raczej kiepsko mu wróży. W piatek, poprzedzona śmiercią ludzi w Afganistane, w pomyłką w rocie przysięgi, a potem potworna burza w Warszawie. Komorowski nie jest prawowitym prezydentem!!! będzie musiał ponownie złożyć przysięgę – jak ten lewak Obama! pomylił się? skłamał? zamiast „DOBRO” powiedział „dobrość” NIE MA TAKIEGO SŁOWA! Biorąc pod uwagę fakt, że preludium dla inauguracji była śmierć 96 osób w Smoleńku, rokowałbym Komorowskiemu równie dobrze, jak Mikłajowi II, choć raczej przypuszczam, że jest mu pisany los Salvadora Allende’go z Belwederem jak La Moneda.

   ~alojzy ptyś, 2010-08-07 14:00
   Nie mam żadnych wątpliwości, po świeżym a raczej śmierdzącym) wyroku SN „wybory fałszowano, ale są ważne, bo skala fałszerstw nie przekroczyła miliona”.
   W tej chwili jakiekolwiek procedury demokratyczne w Polsce praktycznie przestają istnieć, jest tylko hucpa, granda i ruda banda Donalda.
   Dlatego trzeba o tym wołać na każdym kroku!
   A jeśli taki stan potrwa dłużej, że złodzieje, jak wczoraj Sekuła, będą w twarz śmiać się uczciwym ludziom, to jednak mam nadzieję, że znajdzie się już wkrótce polski Augusto Pinochet i lekarstwo na rudą zarazę. Wróżby na inaugurację WSI-oka dobrze temu bezherbowemu nie rokują.
   Mamy podobno państwo świeckie A prezydent mówi po zaprzysiężeniu „Tak mi dopomóż Bóg!”
   Schetyna do niego potem coś takiego dokładnie nie pamiętam, coś w stylu -” Niech Cię Bóg prowadzi”
   A po za przysiężeniu Msza,
   No ale mamy państwo Świeckie
   Nie wiem naprawdę jak mam to rozumieć
   ~alojzy ptyś, 2010-08-07 21:03

   Jezusa na krzyzu nie ma. krzyz byl zwyklym chamskim narzedziem zbrodni to bylo 2000 lat temu, teraz krzyzem sie posluguje kler dla zastraszenia ciemnoty. Jezus jest miedzy nami ale nie na krzyzu. Krzyż wywodzi się z pogaństwa a nie chrześcijaństwa! Poczytajcie jego historię! Tak naprawdę nie wiadomo jaki kształt miało drzewo na którym powieszono Jezusa! W tej chwili manipulacja polega właśnie na tym, że z tematyki upamiętnienia tych wydarzeń w formie pomnika chce się zrobić problem krzyża. A kwestia, czy należy go stamtąd usunąć, czy pozostawić, jest wtórna. Tam musi zostać wybudowany pomnik upamiętniający to miejsce, te wydarzenia, i tym pomnikiem jest teraz ten krzyż. Dlatego jeśli nie przedstawi się społeczeństwu żadnej konkretnej deklaracji lub zapewnienia, że stanie tam pomnik, to wszelkie próby przenoszenia czy zabierania stamtąd krzyża są zupełnym nieporozumieniem. I Naród naturalnie to wyczuwa. Nikogo zatem nie powinny dziwić protesty, poprzez które broni się tego miejsca i krzyża jako symbolu upamiętniającego te wszystkie wydarzenia. Komu na tym zależało?
   – Myślę, że tym, którzy nie chcą upamiętnić katastrofy pod Smoleńskiem i tego, co działo się tuż po niej i trwa do dziś. Z tego, co widzimy, wynika, że obecny rząd wraz z nowym prezydentem za wszelką cenę dążą, aby tych wydarzeń nie upamiętniać. A trzeba nieustannie podkreślać, że tragedia, jaka wydarzyła się 10 kwietnia, nigdy nie miała sobie podobnych ani w dziejach Polski, ani całego świata.
   Dlatego tym bardziej trzeba ją upamiętnić, bo dla Polaków była ona szczególnie bolesnym doświadczeniem historycznym. Podejście do tego problemu pokazuje brak dobrej woli ze strony rządzących. Powinni oni podjąć próbę godnego rozwiązania sporu w sposób, który byłby do zaakceptowania przez społeczeństwo i służył jego jednoczeniu. A tymczasem sprawa stała się obiektem manipulacji ze strony środków masowego przekazu po to, aby napuszczać jednych na drugich, a całość pokazać jako walkę o krzyż. To jest walka o godne upamiętnienie tej tragedii, ku pamięci i przestrodze Polaków. Tę zadymę PO będzie przedłużać, aby przy pomocy mediów, „autorytetów” i prymitywnych, odmóżdżonych bojówek obrzydzać Polakom Kaczyńskiego i kwestie narodowe które on niby miał reprezentować.
   Nie wyśmiewajcie obrońców krzyża, tylko rozmawiajcie o prawdziwej istocie – po co była ta prowokacja, i co zrobić, aby manipulacja nie stała się w POlsce podstawowym narzędziem zdobywania i utrzymania władzy.

   Wojne rozpętał donek z bronkem .Ta „bitwa” była im potrzebna jako kamuflaż ,odwrócenie uwagi od spraw gospodarczych .Jak za PRLu ,zagrali na ludzkich emocjach .
   Dziel i rządz .Stara zasada .
   Bronek rozpoczął urzędowanie i od wzniecenia pożaru .Jeśli w ten sposób zaczął to strach pomyśleć jak będzie kończył . Dla donka i bronka ważne jest również aby sprzed naszych oczu zniknęło wszystko co w jawny sposób upamiętnia tragedie w Smoleńsku ,aby stopniowo wymazywać ją z naszej pamięci ,uznać za niebyłą ,żeby pytań było jak najmniej .
   Przedstawiciel hierarchii KRK bp Pieronek o krzyżu : – Z ludźmi którzy bronią krzyża przed Pałacem Prezydenckim nie da się dogadać, bo nie trafiają do nich żadne racjonalne argumenty. To jakaś fanatyczna sekta. Z bp. Tadeuszem Pieronkiem rozmawia Marta Paluch.
   Dobrze się stało, że krzyż upamiętniający tragedię smoleńską zostaje przed Pałacem Prezydenckim?
   Krzyżem nie wolno manipulować! Gest harcerzy, którzy tuż po katastrofie postawili go przed Pałacem, był bardzo szlachetny. Ale na tym szlachetność się skończyła. Tego, co się działo potem, nie sposób określić inaczej jak manipulacją.
   Krzyż powinien być jednak przeniesiony do kościoła?
   Gdy obchodziliśmy żałobę, to był szczególny moment i wtedy ten symbol był na miejscu. Potem jednak sprawa powinna zostać zamknięta. A tu się okazało, że niektórzy krzyżem zaczęli robić politykę. To jest po prostu niegodne. Według mnie to co się działo przed Pałacem, nie było obroną krzyża, ale walką przeciw krzyżowi. Walką tych, którzy przez ten symbol chcą uzyskać korzyści polityczne. Ci ludzie są mali, teraz doskonale widać ich karłowatość.
   Kto chciał na tym skorzystać?
   W mediach mówiło się o środowisku PiS, którego członkowie nie starali się łagodzić sporu, ale wręcz go mieli podsycać.
   Nie chcę stawiać zarzutów konkretnym osobom. Ludzie sami widzą, co się dzieje, i mają na ten temat swoje zdanie. Ale faktem jest, że sprawa krzyża stała się elementem gry politycznej również z powodu zbliżających się wyborów.
   A może z ludźmi, którzy stali przed Pałacem, można było wcześniej porozmawiać, by nie dochodziło do przepychanek z policją?
   Z tymi ludźmi nie da się dogadać, bo nie trafiają do nich żadne racjonalne argumenty. To jakaś fanatyczna sekta.
   Może media też zawiniły?
   Racja, niestety.
   Czy wobec tego kancelaria premiera dobrze zrobiła, ustępując tym ludziom i decydując, że na razie krzyż przed Pałacem zostanie?
   Dopuszczenie do bójek przed Pałacem nie miałoby sensu. Może obrońcy w końcu się zmęczą, sprawa ucichnie i wygaśnie, podobnie jak było z kwestią obrony krzyży na żwirowisku. Myślę, że na to trzeba czasu.
   ~janga, 2010-08-07 13:27

   do tych spontanicznych przeciwników krzyża W najlepszym przypadku niech w końcu zaczną być tolerancyjni bo to, co wyprawiają nie ma z tolerancją nic wspólnego, natomiast z zamordyzmem to i owszem. A zamordyzm jest metodą wspierania obecnej władzy. To jasne. prezydent warszawy Gronkiewicz-Waltz zezwala na zadymę „odbicia krzyża” pod pałacem prezydenckim w najbliższą poniedziałkową noc w myśl zasady „show must go on!” czyli ZADYMA MA ESKALOWAĆ! spin doktorzy z PO zacierają z zadowoleniem ręce z udanej prowokacji. poważna sytuacja – zebrali się Tusk, Schetyna i Komorowski – niby o powodzi,ale.

   To ONI wydali pozwolenie na „demostrację pokojową” dla młodzieży w czasie ciszy nocnej
   jeśli to nie prowokacja – Biuro Bezpieczenstwa i Zarzadzania Kryzysowego m.W-wy wydalo pozwolenie –
   http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Biura_Urzedu/ZK/default.htm
   Dziwna pora na gromadzenie młodziezy i „pokój” w czasie obowiązywania ciszy nocnej… o 23 do 1.00 w nocy………….

   Pamiętnik :

   Stoję już czwartą noc pod krzyżem pod pałacem prezydenckim. To czego tam doświadczamy, przechodzi granice wszelkich wyobrażeń. oto tylko ułamki tego, co dzieje się co noc: około 21:00 przychodzi ks. Małkowski i wspólnie ze zgromadzonymi tam wiernymi odmawiamy apel jasnogórski. Z pobliskiego Gesslera (wino, wódka, piwo wszystko za 4 zł) natychmiast przybliża się grupa około 60 osób, podpitych, z nową prowokacją. Wciskają się, między stojących tam ludzi i tubalnymi wrzaskami skutecznie zakłócają każde słowo modlitwy. Okrzyki są niewybredne: „precz z krzyżem”, „zimny Lech na krzyż”, „krzyż do kościoła”, wszystko obficie pokraszone przekleństwami: k…, h…, pierd…, kut… i inne. Wrzaski nasilają się i łączą . Od 23:00 do 9:00 Gessler jest tak pełen ludzi, że nie mieszczą się w lokalu. Niestety nie przychodzą do niego, ale… po odpowiedniej dawce piw, wódki i prawdopodobnie jakiś narkotyków, wszyscy udają się pod… krzyż. Wczoraj młoda dziewczynka, lat może 17, podchodziła do modlących się, po kolei wrzaskliwym głosem krzycząc: :Masz penisa?”, Nie?, to powiedz: penis, penis, kur… penis, takie trudne?” Nie ważne, że nam przeszkadza, że się pakuje, podchodzi non stop przez około 3 godziny do każdego z nas z tym samym tekstem. Oczywiście każde jej zachowanie spotyka się z gromkim aplauzem kolegów z pod Gesslera…. Po chwili upity w belę mężczyzna, około 40 letnia bacząc na miejsce, włazi pod krzyż, depcąc palące się znicze, tratując kwiaty i leżące zdjęcia osób poległych w katastrofie pod Smoleńskiem… Takie wejście wywołuje wśród towarzystwa spod Gesslera wprost euforię radości. Nagle ze wszystkich stron pojawiają się kamery i aparaty fotograficzne, pilnie nagrywając zajście. Mężczyzna woła przepitym głosem: ruchać się pod krzyżem, i zaczyna robić obsceniczne gesty. Po chwili zatacza się, zadeptując lezące krzyże, które ludzie tam położyli. Gdy podchodzi 2 policjantów (na nasze błagania o interwencję), towarzystwo skanduje: „on nic nie robi! on nic nie robi! nie można go aresztować!””, i zalęknienie policjanci odchodzą. Ktoś z tyłu rozrywa krąg modlących się ludzi na różańcu i w kółko woła zachrypniętym głosem: „gdzie trzymacie ręce, jak się modlicie, ręce trzyma się na piersiach, a nie na jajach” Oczywiście wybucha lawina histerycznego śmiechu. Dwóch młodych mężczyzn podchodzi do krzyża i zaczynają się całować jak zakochani oraz obmacywać. Starszy człowiek podchodzi do mnie i z całej siły wali mnie pięścią w ramię.
   Zapytacie, czy na to pozwalamy… Gdzie jest policja, gdzie służby porządkowe…
   Podczas tych nocy, zwracamy się co sekundę do stojących murem uzbrojonych policjantów przed krzyżem, błagamy o pomoc, upominamy, krzyczymy… I co? Mur zaciętych twarzy patrzy na nas bez słowa, obojętnie przyglądając się zaistniałym zajściom. Słyszę jak jeden z podpitych mężczyzn zwraca się półgłosem do kolegi: walimy tu pod pałac, bo tu (policjanci) nie gonią.
   Ot i cała tajemnica.
   Grupy pijanych i młodych ludzi atakują i poniżają w sposób wulgarny osoby skupione wokół krzyża , przeżywające żałobę .
   Ofiarami tych grup stają się przede wszystkim kobiety osoby starsze i bezbronne. Zachowania bojówek przed Pałacem przywołują analogię do historii lat 30-tych dwudziestego wieku , kiedy rodził się system totalitarny. Wtedy też małymikrokami , stopniowo zezwalano na przemoc… Jeśli sami nie będziemy wrażliwi na siebie, to zadepczą nas do końca. Walczymy o postawienie pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy Smoleńskiej, która jest przecież prowadzona skandalicznie i PO robi wszystko by zakopać ten problem pod dywan. Nie pozwólmy na to, by zabrali nam absolutnie wszystko. Jeszcze raz prosimy: pomóżcie, to sprawa nas wszystkich, to sprawa 96 ofiar i naszej Ojczyzny, która ginie…
   Ta relacja komentatora „Spod krzyża” bardzo mna wstrzasnela!
   Jak to policja nie reaguje na takie ataki na ludzi stojacych/ kleczacych pod krzyzem i modlacych sie???
   To po co ona tam w takim razie jest??? Czego i kogo sie boi??? Jakie dostala rozkazy???
   To wszystko co sie dzieje aktualnie w POlsce jest po prostu przerazajace!
   Czy oni chca nastepnego rozlewu krwi? Najpierw 96 osob, potem rozne tajemnicze zaginiecia i smierci a teraz krwawa rewolucja???
   niestety,
   w tym wszystkim juz nawet nie chodzi o ten konkretny krzyz tam pod palacem…
   to teraz walka o cos wazniejszego…to juz jest wojna o WARTOSCI, które ow krzyz symbolizuje – pamięć o tragedii smoleńskiej i wymazywanie tego faktu z naszej świadomości… wszystko wymknelo sie z pod kontroli. jezeli tez ow krzyz zostanie SPONIEWIERANY, ZOSTANA PONIZONE WARTOSCI, KTORE ON SYMBOLIZUJE. wytworzy sie niebezpieczny precedens…,ze z owym krzyzem a przede wszystkim z tymi wartościami i z pamięcią o zdarzeniach które on symbolizuje mozna zrobic wszystko i zawsze. a tak na marginesie – poza kilkoma biskupami -Zycinski et consortes, RESZTA EPISKOPATU MILCZY, czekajac na zakonczenie owej awantury….kolejny raz prosci, szarzy i sprawiedliwi ludzie zostaja pozostawieni sami sobie.

   Wojna Polsko – Polska
   Nie będzie końca wojny między Polakami. Zbyt wielu ludziom (?) zależy na tym, by podsycać złe nastroje i buntować jednych przeciw drugim. A tak niewiele potrzeba, by zapanowała zgoda między Polakami. Na dzień dzisiejszy piłka jest po stronie tuska – tego TUSKA, który podzielił Polaków na ętelygęcję tuskmeńską i mohery, tego samego tuska, który po podwójnie przegranych wyborach traktował myślących inaczej jak ludzi drugiej kategorii i nadal tak ich traktuje. Gdyby dzisiaj w Warszawie homoseksualiiści czy palikot zorganizowali dowolną manifę w obronie czegokolwiek (nawet lateksowego penisa poalikociego), hejke HGW od tuska zorganizowałaby ochronę i zmobilizowała siły całego województwa, by włos z głowy nie spadł palikotu czy homosiom. Kiedy ludzie drugiej kategorii ośmielają się upominać o cokolwiek, następuje pełna mobilizacja koszernej, innych tuskmediów i odmóżdżonych bojówek tuskmeńskich i wszyscy oni wściekle atakują na wszystkich frontach, bo tak zostali WYTRESOWANI przez socjotechników i wydział propagandy tuskmeńskiej.
   Dzisiaj to właśnie TUSK i bronek robiący za prezydenta powinni wyraźnie odciąć się od palikociej POlityki POgardy, od chamstwa swoich wyznawców. Powinni PRZEPROSIĆ sporą część społeczeńśtwa za sprowadzenie jej do roli chłopców do bicia, za lżenie, poniżanie i traktowanie niegodne człowieka. Powinni wezwać swoich wyznawców do zaprzestania chamskiej wojny z ludźmi, którzy mają inne poglądy. jedyną winą tych staruszków jest to, że mają odwagę nie zgadzać się z jedynie słuszną linią nakreśloną przez jedynie słuszną partię.
   Może jeszcze nie jest za późno, na pewno jednak powinny paść słowa DOSYĆ TEGO, na pewno należy uderzyć pięścią w stół i nazwać po imieniu te koncerny medialne, które działają na szkodę POLSKI, bo przez swe przekazy dzielą i antagonizują Polaków. Ostatnie protesty w sprawie Coca-coli i zimnego lecha pokazały, że tylko uderzenie po kieszeni dociera do tych, którzy nie rozumieją Polaków i którzy chcą nas rozgrywać, zadłużać i niszczyć wszystko, co wiąże się z polską tradycją i tożsamością, co sprawia, że Polacy nie dają się ogłupić eurokołchozowi, który zajmuje się krzywizną banana i dla którego nawet nasz tradycyjny korniszon jest nie do zaakceptowania. Chodzi o zniszczenie szansy na zrealizowanie się obietnicy postawienia w tym miejscu symbolu pamięci. To naprawdę z ich strony nie jest walka z krzyżem w tym wypadku. To jest walka o niepamięć i zdeprecjonowanie smoleńskiej tragedii.

   PO zafundowało nam państwo bezprawia….
   w dziwnych okolicznosciach zgineli Krzysztof Knyz, operator był pod Smoleńskiem, jego film o samolocie ktory wylądował cały był na Polsacie News… wiele ludzi to widziało…. Marek Dulicz, zginął w dziwnym wypadku z żona, prof.archeolog, miał leciec pod Smoleńsk. Zginął szyfrant Zielonka, zginął szef Kancelarii Premiera Michniewicz, Zamordowano Dariusza Ratajczaka, historyka gnebionego przez chazarskie media… Biskup nie pamietam nazwiska …. Zamach na red. Sumlińskiego- dużo wie o aneksie Wsi oraz o zleceniodawcach i wykonawcach morderstwa Popiełuszki. To człowiek gnebiony przez Komorowskiego. Komorowski boi sie, bo bedzie sprawa sądowa i Sumlinski może dużo prawdy powiedziec o nim.
   Ilu mozna zabić ???
   Wszystkich ??? Nie, nie opłaca sie oczywiście…
   Ale można zastraszyć – o to chodzi – o zastraszenie i ciągłą manipulację i kłamstwa – jak biednym i mizernym narodem jesteśmy – nie mamy złota, węgla, gazu, helu, magnetytów, za chwilę nie będzie lasów, dostępu do morza, a pewnie i gór !
   Nie opłaca się żadna działalność w tym polskim baraku –
   i masz to codziennie powtarzać i wierzyć w to POLAKU !

   CHCECIE ŻYĆ W TAKIEJ ILUZJI ?

 11. Mizia, ale napisz tak uczciwie, tak k…wa od serca. Piszesz ty o przekrętach, pisza inni, no i co z tego???????? naród jaki jest, taki pozostanie, a debili z roku na rok wiecej. Nie rozumiem tego, ale tak jest. Myślę, że tu już potrzeba tylko interwencji Boskiej – serio.

   1. Trzeba sie nauczyc jak dziala rzeczywistosc a wtedy wszystko stanie sie mozliwe, co dobre oczywiscie.Pozdrawiam Cie Mizia.

    film ma 7 czesci

    #1/7 Bashar – Podstawy (napisy PL)

     1. @sarenka,

      -mnie np. nie interesuje czy ktos bierze dopalacze czy inne ale czy mowi prawde, ktora sie sprawdza, a Bashar mowi to co i inni mowia o tworzeniu rzeczywistosci (np fizycy kwantowi czy film Sekret) a nawet wiecej i to sie sprawdza.
      Ci co nami rzadza dzialaja wlasnie wg wszechswiatowych praw, o ktorych mowi tez Bashar i dlatego maja wladze i wszystko inne-niestety wykorzystuja te prawa w zlym. Gdyby reszta ludzi nie ignorowala tej wiedzy tylko ja wykorzystywala jak Ci rzadzacy, z pewnoscia byloby lepiej na Ziemi, bo ludze sie, ze wiekszosc ludzi jednak przejawia dobro.

   2. Wiesz Mizia, ja myślę, ze sie nie pozbierają. Jak na to patrzę, to rozumiem dlaczego były rozbiory i cale to gówno w historii tego narodu… Wybiorą kolejne szumowiny, pomimo wszystko i wbrew wszystkiemu.

    1. gwóżdż programu polega na tym że ten nierząd jest ostatnim w historii – III RP – takzwany likwidacyjny – Z POLSKĄ STANIE SIE TO CO Z JUGOSŁAWIĄ – DLATEGO POŻYCZAJĄ NA POTĘGĘ I SPRZEDAJĄ CO SIĘ DA – BO NIKT ICH NIGDY Z TEGO NIE BEDZIE ROZLICZAŁ

     1. Wiesz Mizia – że to jest rząd „likwidacyjny” to jasne i nie tylko ten – inne rządy od 1989 r. robiły to samo a ten rząd w szczególności.
      Co do „wariantu jugosłowiańskiego” to ciężkie to będzie z uwagi na to, że Polska jest krajem względnie jednolitym narodowościowo.
      Co innego gdy „rozbiór” przeprowadzą Niemcy z Rosją. Niemcy załóżmy „wezmą” Śląsk, Ziemię Lubuską i Pomorze Zachodnie a ruscy „utworzą” z reszty bananową republikę – taki „priwislieńskij kraj” czy „księstewko warszawskie”.
      I Niemcom i Ruskim POmogą w tym miejscowe sprzedawczyki, które już zresztą pracują dla nich w rządzie, parlamencie i urzędach…

      Innym scenariuszem może być to, że „starsi i mądrzejsi” postanowili zrobić DYKTATURĘ i ZAMORDYZM – z wielu przyczyn – choćby tego, że coraz więcej ludzi otwiera oczy i zdaje sobie sprawę z tego i owego, dodatkowo 2 fala kryzysu – ciągłe ubożenie społeczeństwa – w końcu ludzie wyjdą na ulice.

      Albo jest COŚ JESZCZE – że tzw. „elity” zadłużają kraj na potęgę i starają się wszystkiego pozbyć sprzedając co się da za kilka procent wartości.
      To „COŚ JESZCZE” to może być ich wiedza o wyreżyserowanej wojnie światowej lub jakimś zbliżającym się kataklizmie…. hm…

 12. http://niezalezna.pl/article/show/id/39684

  POGAŃSKI KULT OFICJALNĄ RELIGIĄ

  02-10-2010 19:44

  Wlk. Brytania: Pogański kult druidów został zrównany z chrześcijaństwem, islamem i judaizmem.

  Po czterech latach badań specjalna komisja uznała, że współczesną odmianę pogańskiego kultu można zrównać z chrześcijaństwem, islamem i judaizmem. Wyniesienie wierzeń druidów do rangi oficjalnego wyznania wiąże się z wieloma korzyściami – związek wyznaniowy zostanie uznany za organizację charytatywną, druidzi będą mogli skorzystać z ulg podatkowych.
  Druidyzm to religia, jaką mieszkańcy Wlk. Brytanii wyznawali na długo przed przyjęciem chrześcijaństwa. Nie uznaje istnienia jednego boga, lecz wiarę w siły natury

  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=27&pid=1369

  (…)Powstanie i działalność wielu nowych ruchów religijnych mieli finansować Rothschildowie i Rockefellerowie (Hare Kriszna, Muna, Mormonów). Nowe ruchu religijne powołały Federacje Religijnych i Filozoficznych Mniejszości FIREPHIM i Centrum Studiów nad Nowymi Religiami CESNUR, w skład których weszli: scjentolodzy, Mun, realianie, celtyccy druidzi, sataniści, medycyna transcendentalna, masoneria Memphis, masoneria Misram, Wicca zachodnia, eks Dzieci Boga, Bgaha, jehowici. Nowe ruchy religijne (oskarżane o totalitaryzm) w swoich działaniach korzystają z tych samych kancelarii adwokackich.

  1. Druidyzm który wymagał składania ofiary z ludzi został uznany wczoraj w Wielkiej Brytanii za legalną i pełnoprawną religią, zrównano go w prawach z chrześcijaństwem, judaizmem i islamem.

   Brytyjscy druidzi zostają wyznawcami oficjalnie uznawanej religii. Będą mieli takie same prawa jak muzułmanie, chrześcijanie czy Żydzi. Oznacza to, że tak jak pozostałe oficjalne religie, otrzymają status instytucji charytatywnej (!!!) i będą mogli korzystać miedzy innymi z ulg podatkowych.

   Organizacja Druid Network uzyskała taki sam status, jak główne wyznawane na jego obszarze religie. Zadecydowała tak Komisja Charytatywna Anglii i Walii, która przydzieliła organizacji zrzeszającej wyznawców tego kultu animistycznego status organizacji charytatywnej i przyznała stosowne ulgi podatkowe. – -Druidyzm to spójny i poważny system wierzeń, który oferuje korzystną strukturę etyczną” – oświadczyła w sobotę Komisja Charytatywna. Dodała również, że praca, jaką -Druid Network” wkłada w promocję druidyzmu, leży w interesie społecznym.

   Jednak historia pokazuje, że ważną częścią kultu druidzkiego były rytualne mordy. Według Juliusza Cezara niewolnicy wyznawców tego kultu byli paleni w trakcie obrządku pogrzebowego ich panów. Jednym z elementów rytuału Beltane poświęconego urodzajności było budowanie z suchych gałęzi wierzby i słomy wielkiej kukły Wickermana (wiklinowego pana) i umieszczanie w jego środku ofiary ludzkiej. Rytuał dopełniał się, gdy całość ulegała spaleniu.

   Awansowanie kultu do rangi religii poprzedził czteroletni okres badań. Brytyjska komisja uznała, że druidzi oferują swym wyznawcom spójną wizję duchowego rozwoju i korzystny dla społeczeństwa system wartości moralnych. Jednak już w pracach rzymskiego historyka Tacyta możemy przeczytać o zalanych krwią ołtarzach druidów na wyspie Anglesey.

   Według opisu Kasjusza Diona, jeńcy rzymscy pojmani podczas buntu wznieconego przeciw rzymskiemu panowaniu przez królową Icenów – Budykę, byli wbijani na pal w obrządku złożonym z akompaniamentu muzyki i uczty. W zależności od bóstwa stosowano różne praktyki składania ofiar: Taranis wymagał samospalenia, dla Teutatesa topiono ludzi, natomiast Enus wymagał wieszania.

   Zainteresowanie druidyzmem odżyło w XVIII wieku. Głównymi miejscami kultu są dziś starożytne kręgi kamienne w Stonehenge i Avebury.

   Na podstawie:

   http://nwomedia.pl/post,723,0

   http://www.fronda.pl/news/czytaj/wielka_brytania_poganski_kult_oficjalna_religia

   http://www.fronda.pl/news/czytaj/krwawy_druidyzm

 13. Prominentny dziennikarz CNN Rick Sanchez został zwolniony po nazwaniu kolegi po fachu „bigotem” i stwierdzeniu, że Żydzi „rządzą wszystkimi stacjami”, łącznie z jego macierzystą stacją. CNN po tych słowach podziękowała dziennikarzowi za współpracę.

  „Rick Sanchez nie pracuje dłużej w naszej stacji. Dziękujemy Rickowi za lata współpracy i życzymy mu wszystkiego najlepszego” – głosi wydane przez CNN oświadczenie.

  Sanchez został zwolniony w ciągu niecałych 24 godzin po kontrowersyjnych wypowiedziach. Dziennikarz udzielał w czwartek wywiadu stacji radiowej Sirius XM i ostro zaatakował innego prezentera CNN Jona Stewarta. Stewart w swoim komediowym programie „The Daily Show” bardzo często wyśmiewał się z Sancheza.
  – Myślę, że Stewart jest bigotem – stwierdził Sanchez. Pytany przez prowadzącego audycję Pete’a Dominicka o wyjaśnienie tego stwierdzenia powiedział, że Stewart jest uprzedzony „w stosunku do każdego, kto nie podziela jego punktu widzenia, który jest w dużej mierze punktem widzenia białego liberalnego establishmentu”. – Nie może postawić się na miejscu takiego faceta jak ja. Nie może utożsamić się z osobą, której ojciec pracował przez całe życie, z kimś, kto dorastał w biedzie – mówił. Sanchez pochodzi z rodziny kubańskiej.

  Żydzi uciskaną mniejszością? „Tak, na pewno”

  Gdy prowadzący audycję zauważył, że Stewart jest Żydem i także należy do mniejszości Sanchez zareagował ironiczną uwagą i śmiechem: – Tak, to ludzie bez żadnych wpływów… Proszę cię, czy to jakiś żart? Mówię ci, każdy kto kieruje CNN jest jak Stewart. I wielu ludzi, którzy kierują innymi telewizjami są jak Stewart. I sugerowanie, ze ludzie którzy sa Żydami należą do uciskanej mniejszości? Tak, na pewno – zakończył sarkastycznie.

  Sanchez później złagodził swoje określenie Stewarta: – OK., cofam słowo „bigot”, powiem „uprzedzony” – powiedział.

  Nagranie z wypowiedziami Sancheza pojawiło się na serwisie YouTube.

  http://www.youtube.com/watch?v=CFwDdsYOrt8&feature=player_embedded

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103088,8455865,Dziennikarz_CNN_sugerowal__ze__Zydzi_rzadza_mediami__.html

  1. .
   To nie jest przypadek – to są sterowane zagrywki – chcą sprowokować do konfliktu !
   Spędzają bezrobotnych , biednych i za pieniądze robią takie przedstawienie – i czekają na efekt !
   Chcą żeby polała się krew !
   Tak jak u nas o krzyż…
   Im więcej konfliktów w różnych częściach świata, tym lepiej – Dokładnie jak w kartach Illuminati :

   http://www.youtube.com/watch?v=eiwF_aEp4YI&feature=related

   prą z całych sił do wojny – idee się dolepi np islam, chrześcijaństwo, burki, mycki, może jeszcze parę zamachów żeby publika spokorniała…

   +

   Obama Admits He Is A Muslim

   http://www.youtube.com/watch?v=tCAffMSWSzY&feature=related

   MUSLIMS

   http://www.youtube.com/watch?v=gy_xBo7nBvA

   Proof Obama is a Muslim

   http://www.youtube.com/watch?v=HkjFc3S21nY&feature=related

   http://www.youtube.com/watch?v=PQPXVJuT2vY&feature=related

   Barack Hussein Obama refuses to salute US flag

   http://www.youtube.com/watch?v=hU9iCANi02o&feature=related

   Barack Hussein Obama ~ SHOCKING connections!

   http://www.youtube.com/watch?v=IsNd4JyYZnY&feature=related

   Shocking comments from Barack Obama’s wife!!

   http://www.youtube.com/watch?v=xMlOKvTZcqM&feature=related

   Barack Obama is a Muslim, says Libya’s Qadhafi..lol

   http://www.youtube.com/watch?v=mZiqexz7aqQ&feature=related

   http://poliszynel.wordpress.com/2010/09/26/zydowskie-pochodzenie-baracka-husseina-obamy/

  2. @
   http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=95&pid=1320

   http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=27&pid=1369

   Kim są ludzie z Elity zaprowadzającej NWO? Kim są ludzie uczeszczający w Bohemian Grove? Jakie praktyki tam są dokonywane? Dlaczego na syjonistów mówi się Synagoga Szatana? W co wierzą masoni- dla przypomnienia Albert Pike, twórca Planu 3 wojen światowych. „super-mason”, twóca ku-klux-klanu, przypominany w wielu lożach masońskich poprzez obrazy na ścianach: (1871)

   „Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą.

   W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego.

   Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie.

   Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.

   To wyjawienie spowoduje w rezultacie generalny reakcyjny ruch, po którym nastąpi zniszczenie chrześcijaństwa oraz ateizmu, obydwu zwyciężonych oraz zniszczonych w tym samym czasie.” http://www.threeworldwars.com/albert-pike2.htm EN

   1. „Rekrutują młodzież i rozkręcają kampanię nienawiści”

    dzisiaj, 06:00 JP / Link Polska

    Lojalistyczna organizacja UDA rekrutuje dzieci i młodzież do swego „młodzieżowego skrzydła” – alarmuje polityk SDLP John Dallat.

    Polityk działającej w Irlandii Północnej socjaldemokratycznej partii nacjonalistycznej ostrzega na łamach serwisu BBC, że lojalistyczne ugrupowanie paramilitarne UDA prowadzi nabór wśród młodych ludzi i rozkręca kampanię rasowej i religijnej nienawiści.

    Zdaniem Dallata dorośli członkowie UDA płacą członkom młodzieżówek za pisanie rasistowskich haseł na ścianach budynków w Coleraine.

    To kolejny kraj z takimi inicjatywami.
    Przygotowania do wojny pełną parą…

 14. Politycy mają inną fazę cyklu niż ekonomiczny – jest to faza od koryta do koryta.

  Budżetowa bomba nad Wisłą ?

  Czy Polsce bliżej do bananowej republiki położonej nad Wisłą czy może jesteśmy normalnym krajem który sam dba o swoją gospodarkę ? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na to pytanie analizując kilka pozycji z budżetu.

  Ostatni rząd tego – wydaje się – zacofanego kraju nad Wisłą nie mógł znaleźć w prawie 40-milionowym kraju żadnego kompetentnego człowieka który mógłby pełnić funkcje Ministra Finansów i premier zaimportował wynalazek z Londynu. Premier nie chciał byle kogo więc szukał długo gdyż podobno obiecał swoim rządzonym prawdziwe cuda. Miał być tzw. cud irlandzki ale niektórzy złośliwi twierdzą, że to było zwykłe przejęzyczenie gdyż podobno chodziło o Islandię.

  Wreszcie, po długich poszukiwaniach, premier znalazł godnego współpracownika. Niejaki Wincent Rostowski zwany lokalnie „huragan Wincent” prezentowany był jako właściwy człowiek na trudne czasy. Kiedy na świecie szalał kryzys niezłomny Wincent odpowiedzialny za budżet twierdził, że Polsce kryzys nie grozi i nie będzie żadnej budżetowej dziury. Wielu rodzimych specjalistów z tego zacofanego kraju twierdziło wprawdzie inaczej ale propaganda Wincenta właściwie zagłuszała głosy rozsądku. Wreszcie Wincent pękł. Ogłosił, że w przyszłym roku Polskę czeka duża dziura budżetowa mogąca sięgnąć okolic 52 mld zł.

  Budżetowe puzzle

  Teraz na poważnie. Popatrzmy sobie na ten nasz budżet i zobaczmy czy jest to budżet dużego suwerennego kraju w sercu Europy czy jest to budżet bananowej republiki maksymalnie wyzyskiwanej przez aktualnych światowych krezusów. Popatrzmy na fakty.

  Saldo dochodów budżetu czyli … dziady, dziady, dziady

  Jedna z najważniejszych pozycji w budżecie określa ono stan przepływów finansowych z zagranicą. Od początku tzw. transformacji saldo to było praktycznie ujemne a w ostatnich latach miało miejsce jego rekordowe ujemne wartości i wahały się w okolicach minus 30-40 mld zł . Mówimy więc o kolosalnych kwotach. Co to oznacza ? Ano oznacza to, że więcej z Polski kasy wypływa niż wpływa. To oznacza, że co roku z Polski transferowanych jest za granicę prawie 40 mld zł. !! w postaci dywidend, ukrytych opłat licencyjnych, „lewych” transferów para podatkowych itd. To efekt błędów prywatyzacyjnych gdyż sprzedano wielkie i średnie zakłady tzw. inwestorom strategicznym w nadziei, że Ci dadzą technologię i wniosą nowy kapitał aby powiększać tutaj wartość polskich przedsiębiorstw. W efekcie tej durnej prywatyzacji nie mamy ani majątku który wytworzyły całe pokolenia ani dochodów z podatków od sprzedanych przedsiębiorstw które to realizując tzw. optymalizację podatkową transferują zyski za granicę do spółek matek. Mało tego te firmy bardzo często dostawały jeszcze kilkuletnie wakacje podatkowe w czasie kiedy mały polski przedsiębiorca był gnębiony przez urzędników skarbowych. Zostaliśmy więc prawie goli i zupełnie nieświadomi tego jaki numer nam wykręcono a mało tego – propaganda nadal sprzedaje to jako sukces poprzednich rządów. Paranoja jakiej świat nie widział. Dziady, dziady, dziady …… . W wielu przypadkach polskie firmy stały się magazynami dla produktów importowanych z zagranicznych filii międzynarodowych koncernów, zaniechano rodzimej produkcji a dla nabywcy liczyła się tylko lokalna marka celem sprzedaży swoich produktów.

  Saldo błędów i opuszczeń

  Pozycja w budżecie która ma charakter takiego worka w którym umieszcza się wielkości które trudno oszacować i mają one znamiona takiej małej czarnej strefy w skali makro. Mogą tutaj znajdować się także jakieś pomyłki i jakieś wyjątkowe transakcje. W rubryce tej znajdujemy między innymi takie elementy jak nielegalne transfery zysków, nielegalny eksport, nielegalne nie opodatkowane dochody emigrantów powracających z zagranicy itp. Pozycja ta raz była dodatnia raz ujemna i wahała się w okolicy kilku mld zł ale w ostatnich latach a zwłaszcza w latach 2007 i 2008 nastąpił nagły skok i okazało się, że są tam wielkości bliskie 40 mld zł !! Co się stało w tych latach ? Sprawa jest prosta. Nastąpił globalny kryzys i zagraniczne spółki na potęgę i nielegalnie transferowały zyski jak i wszystkie płynne aktywa do swoich zagranicznych central. Co roku z Polski nielegalnie wypływało więc kolejnych 40 mld zł !! kwoty kolosalne w skali polskiego budżetu. Jak widzimy skala tego zjawiska była olbrzymia w skali naszego budżetu a rząd w tym czasie mówiąc rżnął głupa. Przepraszam za ten kolokwializm ale suwerenny rząd dużego kraju zareagowałby ostro na takie sytuacje i przedsięwziąłby kroki prawne zmierzające do ograniczenia procederu który groził tragedią taką jaka miała miejsce np. na Łotwie czy Estonii.

  Rok temu byliśmy od krok od pierwszego bankructwa. Dopiero dzisiaj okazuje się, że niektórzy ministerialni urzędnicy przyznają, że byliśmy o krok od bankructwa dużego banku w Polsce. Wincenty R. zamiast wspólnie ze swoim szefem wprowadzić zdecydowane kroki legislacyjne zapobiegające praktykom nielegalnego transferu dewiz wyprosił w MFW kredyt stabilizacyjny dla naszej waluty na wypadek gdyby sytuacja zaczęła się pogarszać. Mało tego – przyznanie kredytu przez MFW odtrąbiono jako kolejny sukces ucznia szkoły londyńskiej. Kolejne długi do spłacenia dla kolejnych pokoleń. Czy dobry właściciel tak dba o swój majątek ? Czyj interes realizował pan Wincenty R. nie podejmując żadnych kroków w tym kryminalnym procederze które realizowały zagraniczne firmy ? Na salonach nazywa się to polityczna poprawność a w rzeczywistości jest to służalcza polityka państwa o ograniczonej suwerenności. Znowu, przykre ale prawdziwe. Rządom zachodnim odpowiadają takie rządy w Polsce które dają przyzwolenie na strzyżenie polskich baranów. Dla nich nie jest ważne czy rząd będzie z lewicy czy prawicy tylko czy da przyzwolenie na strzyżenie.

  Osobnym pytaniem jest zachowanie polskich instytucji nadzorujących system finansowy – NBP i KNF. Oficjalnie wyraziły one zaniepokojenie tą sytuacją i podjęły podobno rozmowy z dużymi instytucjami finansowymi w Polsce aby monitorować rozwój sytuacji. Na tym się niestety skończyło. Przynajmniej tyle oficjalnie wiadomo.

  Za taką politykę płaci polski nauczyciel który nie dostanie podwyżki oraz inni pracownicy sfery budżetowej (służba zdrowia, policja, edukacja) którzy będą zmuszani do wyrzeczeń bo … jest kryzys. Oczywiście aby załatać dziurę finalne wszyscy będziemy musieli zapłacić wyższe podatki które skutkować będą ograniczeniem popytu, spadkiem konsumpcji, silnym wzrostem bezrobocia i obniżeniem tempa rozwoju gospodarczego. Rząd odpuszcza więc kolejne 40 mld zagranicznym krezusom ale będzie wyszarpywał kilka mln zł polskim szpitalom, szkołom albo będzie redukował koszty paliwa dla policyjnych wozów. Takie priorytety rządu świadczą, że nie realizuje on polskiego interesu i bliżej nam niestety do bananowej republiki niż do suwerennego kraju którego rząd dba o swoich obywateli.

  Co jeszcze śmierdzi w Polskich finansach ?

  Okazuje się, że nasz NBP wciąż trzyma sporą część rezerw walutowych w dolarach i jednocześnie także w amerykańskich papierach dłużnych. Niestety z każdym miesiącem można spodziewać coraz bliższego krachu na amerykańskich obligacjach i kontynuacji spadku wartości dolara. Obligacje to prawdziwa bańka, balon który wcześniej czy później pęknie. Każdy rozsądnie myślacy wie, że Amerykanie nie są i nie będą w stanie spłacić długów które zaciągnęli. Wiemy, że Chińczycy którzy posiadają amerykańskie obligacje zaczęli powoli wyprzedawać obligacje ale robią tak inteligentnie aby nie załamać rynku. Rynek się trzyma bo FED odkupuje papiery ale zapowiedziano, że operacja skupu będzie zakończona w końcu października. Dolar zaś stacza się po równi pochyłej i to co go może dobrego czekać w najbliższym czasie to jedynie średnioterminowa korekta wzrostowa. Za utrzymywanie polskich pozycji w obligacjach i amerykańskich dolarach zapłacimy solidarnie wszyscy.

  Styl rządzenia budżetem w Polsce niestety bardziej zbliża nas kraju trzeciego świata niż do normalnie funkcjonującego suwerennego kraju. Od czasów wielkiego przekrętu zwanego okrągłym stołem każdy, dosłownie każdy polski rząd kontynuuje budżet w oparciu o stary komunistyczny schemat w którym obowiązują stałe wydatki na ogólne projekty a nie ma tzw. budżetu zadaniowego który uwzględniałby szczegółowość i celowość konkretnych wydatków. Niestety taki postkomunistyczny model jest bardzo korzystny dla każdej ekipy rządzącej gdyż pozwala jej po prostu na manipulowanie budżetem i na działanie typu kreatywna księgowość. Rządy nie są lepsze od współczesnych zdegenerowanych przedsiębiorstw. Idą z duchem czasów…

  Czy kontynuacja takiej polityki doprowadzi do jakiejś tragedii ? Moim zdaniem niestety taka spirala zadłużenia może w najbardziej czarnym scenariuszu doprowadzić kiedyś do problemu niewypłacalności. Miejmy nadzieję, że społeczeństwo kiedyś się wreszcie obudzi i w sposób naturalny zacznie artykułować swoje interesy. Polaków stać na to by zmieniać niemożliwe. Poza tym chyba każdy myślący człowiek jest świadom pewnej różowej fikcji i populizmu który kreują rządy.

  Gdzie rząd znajdzie pieniądze na łatanie dziury ?

  Minister Wincent ogłosił, że na przyszły rok zamierza załatać dziurę budżetową dwoma sposobami. Chce sprzedawać to co nie zostało jeszcze sprzedane i planuje zaciągać kredyty poprzez emisje obligacji. Zamierza także podwyższać podatki i para podatki ale o tym się mówi ciszej bo przyszły rok będzie rokiem wyborczym. Łącznie rząd zamierza „wzbogacić” budżet tej bananowej republiki o kwotę 203 mld zł.

  * Wielka wyprzedaż. Cuda Wincenta czyli londyńska szkoła ekonomii

  W zacofanym kraju nad brudną rzeką lokalni ekonomiści nie rozumieją nowoczesnych zasad ekonomii więc do zarządzania budżetem tego kraju trzeba było ściągnąć eksperta z Londynu. Szkoła Londyńska reprezentowana przez Wincenta preferuje absolutnie nowatorskie podejście do ekonomii zupełnie niezrozumiałe przez zacofanych mieszkańców tego sezonowego wielokrotnie kraju.

  Rząd świadomy katastrofalnej sytuacji budżetowej próbuje sprzedać to co jeszcze zostało do sprzedaży z narodowego majątku. Oczywiście nie mówimy tu o prywatyzacji tylko o wyprzedaży w której bardzo często właściciela – polski rząd zastępować będzie rząd innego kraju. Przykładowo w energetyce zaprzyjaźniony rząd zza Odry będący właścicielem RWE zamierza kupić kolejne polskie grupy energetyczne. Oczywiście to bardzo źle kiedy polski rząd jest właścicielem dobrej firmy przynoszącej rokrocznie dochody do budżetu ale najwidoczniej jest już pozytywne kiedy właścicielem tej polskiej firmy jest rząd niemiecki. Poza tym sektor energetyczny – obok finansowego – to dwa najważniejsze sektory gospodarcze które mają olbrzymi wpływ na koszty wytwórcze i tym samym konkurencyjność polskich produktów. Wnioskować należy, że polski rząd nie za bardzo potrafi dbać o konkurencyjność polskich produktów za granicą i w dobrej wierze zrobi to dla naszego kraju zaprzyjaźniony rząd z Berlina. Pod młotek pójdzie też wiele innych rarytasów i np. kura znosząca złote jajka jaką jest GPW.

  Zdaniem najlepszego eksperta ekonomicznego z Londynu ( Wincent Rostowski) najlepiej sprzedawać przedsiębiorstwa w czasie głębokiego kryzysu gdyż wtedy robi się doskonałe interesy. Niektórzy eksperci twierdzą, że teraz można średnio dobrze kupić firmę minimum 30 % taniej. A jak wiemy nad Wisłą przez wiele lat niektórzy cały czas robią wspaniałe interesy. Nie wszyscy oczywiście bo na dobre transakcję trzeba mieć „licencję”. Tym bardziej idealnym pomysłem wydaje się być sprzedaż przedsiębiorstw państwowych w czasie kryzysu stulecia. To dopiero jest interes.

  Część „zaściankowych” ekonomistów ostro krytykuje sposób i formę takiej wyprzedaży. Po pierwsze dlatego, że rząd pozbywa się spółek w czasie giełdowego dołka, kiedy wartość giełdowa akcji jest często niższa, niż ich wartość księgowa. Po drugie jaki jest ekonomiczny sens sprzedaży przedsiębiorstwa kiedy bardzo często własność przechodzi z jednego rządu na inny. Po trzecie po co znowu załamywać giełdę wielką falą wyprzedaży państwowych akcji skoro przyjdą kolejne fale spadkowe z powodu kontynuacji światowego kryzysu ?

  * Lepper reaktywacja

  Okazuje się, że to co wcześniej „światli” ekonomiści zarzucali Lepperowi jako ekonomicznemu dyletantowi dzisiaj jest interpretowane pozytywnie. Kiedy Lepper mówił żeby rząd zabrał część rezerw NBP to zarówno ekonomiczni geniusze aktualnego liberalizmu (pisze aktualnego bo ma on niewiele wspólnego z prawdziwym liberalizmem) głosili, że to szarlatan i demagog. Kiedy zaproponował to rząd Tuska częstokroć Ci sami ekonomiści wspierani przez reżimowe liberalne media twierdzą, że teraz rząd może sobie na to pozwolić z uwagi na sytuację wyższej konieczności – kryzys gospodarczy. Prawdziwi ekonomiści przewracają się w grobie a ubijanie piany w mediach trwa w najlepsze. Czyją twarz ma dzisiaj Lepper …. ?

  * Podwyżki podatków i cięcia wydatków

  Rząd po cichu szykuje podwyżkę podatków i cięcia wydatków. Z cięciami będzie trudniej, bo z powodu kampanii wyborczej będzie je blokował prezydent ale próby są już podejmowane. Z uwagi na to, że przyszły rok będzie rokiem wyborczym spodziewać się można, że wiele para podatków wchodzić będzie tylnymi drzwiami.

  * Zaciąganie kolejnych długów

  Rząd zapowiada emisje kolejnych obligacji na rynkach polskim i zagranicznych. Jeśli chodzi o sprzedaż obligacji – sprawa jest prosta. Nawet bardzo prosta. Spłacać będą – albo i nie – kolejni ministrowie a raczej podatnicy. Zresztą nie powinno być źle gdyż rząd zapowiedział, że planuje przygotować plan antykryzysowy i będzie go wcielał w życie. Oczywiście po …. wyborach. Powinno więc być dobrze i Polacy nie muszą się już zamartwiać. Niestety tak duże projekcje emisji obligacji muszą nas zmartwić gdyż z całą pewnością znacząco wzrosną koszty emisji i obsługi długu. Tak duży dług oznacza także obniżenie wiarygodności Polski. Deficyt sektora finansów publicznych w wysokości 7 proc. PKB oznacza więc gwałtowne przyśpieszenie tempa pogarszania się finansów publicznych. Oznacza to także duże ryzyko przekroczenia konstytucyjnego progu 55 proc. długu publicznego w relacji do PKB.

  Minister Rostowski zaciągnął kolejne długi w MFW i zamiarza zaciagać nowe. Polacy się tego na razie nie boją ale powinni naprawdę zacząć się bać. Zainteresowanym polecam obejrzeć interesujacy film obrazujący współczesny mechanizm emisji długu prowadzący do zniewolenia całych narodów. A opisuje to to nie byle kto bo jeden z autorów tego procederu. Jednym słowem Pax Americana.

  1. Przygotowując się na potencjalne bankructwo któregoś z państw „27”, w 2008 r. Unia utworzyła komórkę nazwaną „grupa, która nie istnieje”. Spotkania odbywały się przed szczytami UE w tajemnicy

   Mimo zapewnień unijnych oficjeli o nieśmiertelności euro już dwa miesiące po upadku banku Lehman Brothers w Brukseli powstała supertajna komórka ds. ratowania wspólnej waluty. Jej uczestnicy przewidzieli kryzys grecki. I wiedzieli, jakie będą ewentualne konsekwencje podziału strefy euro. W komórce nazywanej „grupa, która nie istnieje” prym wiedli Francuzi i Niemcy. Kulisy jej działania odsłania „Wall Street Journal”.

   Według informacji „WSJ” pierwsze sygnały odezwały się w gabinetach najważniejszych unijnych polityków już w październiku 2008 r. Bezpośrednim powodem alertu była sytuacja ekonomiczna Węgier, które w warunkach globalnego kryzysu kapitałowego jako pierwszy kraj Unii Europejskiej stanęły wobec olbrzymich kłopotów z obsługą swojego zadłużenia. Wtedy zaczęto się zastanawiać, co będzie, gdy w podobnym potrzasku znajdzie się kraj strefy euro.

   Zespół, który wypracowywał scenariusze obronne, był elitarny: w jego skład wchodzili wysocy rangą urzędnicy (tuż poniżej poziomu ministerialnego) z dwóch największych krajów UE: Niemiec i Francji, a także Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i otoczenia luksemburskiego premiera Jeana-Claude’a Junckera, szefa Eurogrupy, czyli quasi-rządu obszaru wspólnego pieniądza. O istnieniu grupy wiedziało zaledwie kilkadziesiąt osób. Spotykali się przed kolejnymi unijnymi szczytami w ścisłej tajemnicy. Czasem nawet o szóstej rano albo w środku nocy. – Chodziło o to, żeby nie niepokoić rynków – dowodzi „WSJ”.

   Wewnątrz zespołu od razu zaznaczyły się fundamentalne różnice zdań. Z jednej strony barykady byli Niemcy, którzy domagali się trzymania paktu stabilności i wzrostu oraz rachunku ekonomicznego, wykluczając tym samym bailout zadłużonych krajów. Z drugiej – Francja lansowała koncepcję wspólnego losu krajów euro i była za udzielaniem ratunku zagrożonym. Po stronie tych drugich stanęli przedstawiciele unijnych instytucji.

   Część z rewelacji „WSJ” potwierdził już np. w rozmowie z „DGP” szef eurogrupy Jean-Claude Juncker. – Należałem do tych, którzy już dużo wcześniej domagali się jasnego sygnału, że uratujemy potrzebujących. To zwlekanie i spór o ostateczny kształt pomocy były niezwykle frustrujące – mówił „DGP” Juncker. Sugerował też, że zatwierdzony w maju 2010 r. europejski mechanizm stabilizacyjny nie tyle wykluł się na krótkich posiedzeniach unijnych liderów, ile już wcześniej był przedmiotem intensywnych analiz na linii Komisji Europejskiej, EBC i Eurogrupy.

   Śledztwo „WSJ” po raz kolejny pokazuje bezradność i brak zdolności UE do szybkiego reagowania na kryzysy. Choć symptomy nadchodzącej greckiej choroby zostały rozpoznane prawidłowo już jesienią 2008 r., przez następne półtora roku nie udało się podjąć strategicznej decyzji co dalej. Dopiero 3 maja 2010 r. UE przyznała Grekom 110 mld euro pożyczki. A tydzień później w warunkach chaosu na rynkach kapitałowych Wspólnota stworzyła wart 750 mld euro pakiet ratunkowy dla wszystkich zagrożonych bankructwem krajów Eurolandu.

   źródło: biznes.gazetaprawna.pl

 15. @
  Polacy nie muszą się martwić długiem bo tym razem w czasie wyborów zmienią rząd na zdecydowanie lepszy. Z szyderczym uśmiechem na ustach można by powiedzieć, że tym razem znowu wybiorą rząd lepszy niż ostatni i tym razem nowy rząd naprawdę naprawi cały ten budżet i w ogóle całą Polskę. A jaka partia wygra i tworzyć będzie ten nowy rząd? Tego jeszcze nie wiadomo ale rządzić będzie na pewno i nadal Unia Wolności, tylko w nieco innym odcieniu i pod nieco inną nazwą

  Perspektywy

  Fakty są takie, że Polacy mają nikłą wiedzę ekonomiczną i nie potrafią samodzielnie i obiektywnie oceniać ani rządu ani sytuacji ekonomicznej. Jeżeli do tego dodamy wysoce rozwiniętą działalność PR-wską, kreatywną księgowość prowadzoną przez rząd i manipulacje mediów to stopień nieświadomości jest tak duży, że wychodzi na to, że przeciętny Polak czuje się totalnie zagubiony i otumaniony. Rząd zaś realizuje politykę w myśl której przeciętny Polak jest głupi, nie rozumie zawiłych meandrów rządzenia krajem i nie ma co prowadzić ze społeczeństwem dialogu.

  Możemy się spodziewać, że kryzys gospodarczy przez najbliższych kilka lat będzie się doskonale rozwijał. Widać to choćby po globalnych działaniach rządów, po dynamice wzrostów na giełdach, wypowiedziach polityków o końcu kryzysu. Przy aktualnych stopach procentowych bliskich zeru najpóźniej za 2 lata trzeba będzie je dynamicznie podnosić aby przeciwdziałać wysokiej inflacji. To spowoduje, że kraje takie jak Polska które mają wysoki dług publiczny będą musiały ponosić dużo wyższe koszty obsługi tego długu w warunkach obniżającego się tempa wzrostu gospodarczego lub nawet recesji. Mogą nam wtedy grozić naprawdę poważne problemy gospodarcze.

  Polskie wskaźniki eksportu i importu z miesiąca na miesiąc są coraz gorsze. Na tle pozostałych gospodarek wypadamy i tak całkiem nieźle ale w statystykach coraz mniej polskich firm zarabia na eksporcie. Mało tego, są one coraz bardziej zadłużone. Może to budzić uzasadnione obawy zwłaszcza w sytuacji kiedy finansowi spekulanci znowu spekulują na złotym, aktualnie sztucznie go umacniając.

  Wielu rodzimych ekonomistów uważa, że deficyt budżetowy może być znacznie wyższy niż zapowiadane przez rząd 52 mld zł ponieważ rząd do budżetu nie wlicza deficytu budżetów samorządowych oraz różnego rodzaju funduszy około budżetowych, agencji rządowych (łącznie 80 mld zł).
  Banki działające w Polsce nie będą wspierać rozwoju gospodarczego bo Polska nie ma swoich banków. Zagraniczne filie obcych banków pomimo ogromniej nadpłynności w polskim sektorze bankowym mają gdzieś wspieranie polskiego interesu ekonomicznego i lokują nadwyżki w obligacjach. Czkawką odbija nam się prywatyzacja tego sektora. Po co obce banki mają ponosić ryzyko na swój rachunek ? Wytyczne dostają od swojego właściciela czyli ze swojej centrali a nie od polskiego rządu.

  Polski budżet wymaga reform strukturalnych. Nie zrobił tego żaden dotychczasowy rząd chociaż każdy to zapowiadał. Nie ma się więc co dziwić, że brak reform skutkuje kolejnym wzrostem deficytu. Politycy mają inną fazę cyklu niż ekonomiczny – jest to faza od koryta do koryta.

  Grzegorz Nowak
  http://www.amerbroker.pl

  wiecej na
  http://www.eioba.pl/a131247/o_wieloletnim_planie_finansowania_pa_stwa_s_w_kilka

  Wnioski
  W latach 2008-2009 nastąpił drastyczne pogorszenie finansów publicznych (które i tak były systematycznie niszczone od 1989 r.), wzrósł deficyt budżetowy i znacznie wzrosło zadłużenie. Wynika to ze spadku dochodów, które po części można tłumaczyć zwolnionym wzrostem gosodarczym oraz jak głosi plan finansowy:
  zjeżdżamy w dół po równi pochyłej, której stromizna systematycznie rośnie. Kiedy przejdziemy w etap bezwładnego spadku w przepaść? Na szczęście dla „elity” rządzącej, mało kto zadaje sobie takie pytania. Kiedy przez kilka następnych lat wszyscy będziemy musieli zapłacić w podatkach za obecną politykę, zubożałe społeczeństwo podpali opony przed sejmem domagając się jeszcze większych zasiłków i zapomóg społecznych, tylko nie wiem kto udzieli nam na to kolejnych kredytów. „Na szczęście” póki co najważniejszy dla nas jest krzyż i tablica.

  Deficyt sektora finansów publicznych w 2010 roku może wynieść nieco ponad 100 mld zł – poinformował minister finansów Jacek Rostowski. Zapowiedział także tworzenie ram prawnych, które uniemożliwią nadmierne zadłużanie się samorządów.
  „Wszyscy wiedzą, że deficyt sektora finansów publicznych w 2010 będzie trochę ponad 100 mld zł” – powiedział Rostowski w środę w radiu TOK FM.
  Poinformował jednocześnie, że projekt ustawy o regule wydatkowej za dwa tygodnie trafi pod obrady Rady Ministrów. „Projekt jest już w konsultacjach społecznych, od 3 miesięcy (…). Nowelizacja ustawy o finansach publicznych powinna być przyjęta przez Radę Ministrów za dwa tygodnie i potem pójdzie do Sejmu” – powiedział.

  Wcześniej wyjaśniał, że budżet na 2011 r. będzie skonstruowany zgodnie z regułą wydatkową; oznacza to, że wydatki, które nie stanowią już istniejących wydatków tzw. sztywnych, czyli ustawowo uwarunkowanych, nie będą mogły rosnąć więcej niż przewidywana stopa inflacji plus 1 proc. Także nowe „wydatki sztywne” będą podlegały temu ograniczeniu.

  Rostowski powiedział w środę, że nie ma obecnie instrumentów pozwalających ograniczyć zadłużanie się samorządów.
  „(Zadłużenie samorządów – PAP) martwi mnie. Mamy problem, bo odpowiadamy wobec Komisji Europejskiej za całość długu, m.in. samorządów. Te samorządy w poprzednim i bieżącym roku zaczęły się bardzo zadłużać, a dopóki nie przekroczą 60 proc. swoich dochodów to nie ma specjalnie instrumentów (żeby to ograniczyć – PAP)” – powiedział.

  prof. Krzysztof Rybiński, były wiceprezes NBP w Trójce

  http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/default.aspx?id=190031&utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

  Z felietonu p. Michalkiewicza:
  Cytat:

  Warto tedy zauważyć, że w okresie ostatnich 20 lat dług publiczny Polski powiększył się o 1341 procent – z 53,17 mld złotych w roku 1990 (w przeliczeniu na PLN) do 713 397 400 000 złotych w dniu 9 września o godzinie 22.27. Ta dokładność jest niezbędna w sytuacji, gdy polski dług publiczny powiększa się z szybkością 3000 zł na sekundę, czyli 10 800 000 zł na godzinę, co daje prawie 260 mln zł na dobę, a więc miliard złotych długu przyrasta w niecałe cztery doby. Piszę ten felieton 10 września, kiedy do końca roku pozostało 112 dni. Skoro każdego dnia przybywa 260 mln zł długu, to do końca roku powinno uzbierać się co najmniej 29 120 000 000 zł, czyli w sumie (10 września o godzinie 13.08 dług publiczny wynosił już 713 509 620 400 zł) 742 miliardy z groszami. Co z tego wynika dla każdego z nas? Ano to, że koszty obsługi tego długu wynoszą obecnie już 34 mld zł rocznie, co oznacza, że na każdego mieszkańca Polski przypada do zapłacenia tylko z tytułu odsetek prawie 900 złotych. Zatem statystyczna pięcioosobowa rodzina tylko z tego tytułu musi oddać lichwiarskiej międzynarodówce 4500 złotych rocznie – a przecież nie jest to jedyny składnik haraczu, ściąganego z niej przez Naszych Umiłowanych Przywódców.

  —————————————————-

  Cytat:
  Tusk robi długi jak Gierek. To groźna polityka. Skończy się tym, że trzeba będzie mocno zacisnąć pasa – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM ekonomista Krzysztof Rybiński. Chcę pomóc rządowi, dla którego liczą się głównie słupki popularności. (…) Chcę uświadomić ludzi, by sami zaczęli domagać się reform – zaznacza były wiceszef NBP.
  (…)
  Mi chodzi o to, żeby ludzie, wyborcy zaczęli w końcu rozumieć, co się dzieje w Polsce i jak jest prowadzona polityka gospodarcza. Porównuje to z dekadą Gierka, na razie Tusk rządzi niecałe 5 lat, robi długi w takim tempie jak Gierek. W miliardach dolarów, dużo więcej, a odniesione do dochodu w porównywalnym tempie. Pomimo że dostaje transfery z Unii Europejskiej, pomimo że sprzedaje narodowy majątek, to jest groźna polityka. Skończy sie tym, że trzeba będzie bardzo mocno zacisnąć pasa za parę lat.
  (…)
  Być może wszyscy zadłużają, ale nie wszyscy w tak potężnym tempie jak to robi Tusk i rząd Tuska. Więc to, że inni się zadłużają, Brytyjczycy się zadłużają, Amerykanie się zadłużają, ale do nich się nie porównujmy. To są potężne kraje, mocno rozwinięte, które mają w przypadku Ameryki własną walutę i mogą sobie na to pozwolić jeszcze przez jakiś czas. Polska za parę lat znajdzie się z ręką w nocniku i ostrzegam przed takim scenariuszem.
  (…)
  bez reform w ciągu dwóch, trzech lat Polska będzie być może musiała sięgnąć po pomoc z funduszu walutowego, bo okaże się, że oprocentowanie polskiego długu bardzo silnie rośnie i że na przykład podwyżka VAT-u, która ma dać 5 miliardów złotych, to jest nic w porównaniu z wzrostem kosztów usługi długu, który może wynieść 10-12 miliardów złotych. Trzeba będzie VAT podnieść jeszcze dwa razy, żeby tylko wyższe odsetki spłacić.
  (…)
  Mi w tej rzeczywistości nie jest dobrze, ale w polityce nie jestem, nie byłem i nigdy nie będę. Ja nie umiem się zajmować polityką. Znam się na finansach, znam się na gospodarce i w tym obszarze mogę się wypowiadać, mogę przekonywać społeczeństwo. Mogę oddziaływać na polityków, co mi się udaje. Bo np. fakt, że pojawił się pomysł redukcji zatrudnienia w administracji, to jest po części efekt tego, żeśmy rozpętali burzę w mediach o tym, że zatrudnienie w administracji gwałtownie rośnie.

  http://www.rmf24.pl/opinie/wywiady/kontrwywiad/news-krzysztof-rybinski-za-pare-lat-polska-znajdzie-sie-z,nId,298326

  ——————————————————

  Ciekawy temat więc dorzucę coś z elementarza
  starego elementarza bo aż z przed 100 lat jednak nadal 100% aktualny

  Każda pożyczka dowodzi słabości rządu i niemożności pojęcia swoich praw. Każda pożyczka, jak miecz Damoklesa, wisi nad głowami rządzących, którzy zamiast uzyskania pewnych sum bezpośrednio od narodu, za pomocą czasowego opodatkowania, przychodzą z czapką w ręku do naszych bankierów.
  Pożyczki zewnętrzne są jak pijawki, których nie można odłączyć od ciała państwa, dopóki same nie odpadną, lub dopóki państwo nie potrafi samo otrząsnąć się z nich. Ale rządy «Pogan» nie pragną otrząsnąć tych pijawek, na odwrót powiększają jeszcze ich liczbę i państwo jest skazane na zagładę z powodu dobrowolnej utraty krwi. Gzem bowiem jest pożyczka zewnętrzna jeżeli nie pijawką! Pożyczka jest wydaniem dokumentu państwowego, który zobowiązuje do płacenia odsetków, wynoszących oprocentowanie całej sumy pożyczonych pieniędzy. O ile pożyczka jest 5 proc, wówczas w przeciągu 10 lat państwo niepotrzebnie wypłaci sumę równą pożyczce, by pokryć odsetki. Po 40-u latach zapłaci dwa razy tyle, po 60-u trzy razy, a pożyczka pozostanie nadal niespłaconym długiem.
  Z tego obliczenia jest widocznem, że takie pożyczki przy istniejącym systemie podatkowym (1901) wyciągają ostatnie grosze od opodatkowanego biedaka, by zapłacić odsetki zagranicznym kapitalistom, od których państwo wypożyczało pieniądze, zamiast zebrać w formie podatku potrzebną sumę od narodu bez obowiązku płacenia odsetek.
  Dopóki chodziło o pożyczki wewnętrzne, «Poganie» przerzucali tylko pieniądze z kieszeni ludzi biednych do kieszeni bogatych, ale od czasu jak podkupiliśmy kogo należało, by zamiast wewnętrznych pożyczek zaciągnąć zewnętrzne, całe bogactwo państw wpadło w nasze skarbce i «Poganie» zaczęli płacić nam coś, co niczem innem nie jest jak tylko haraczem.
  Przez swój brak staranności w sprawach państwowych, lub też dzięki zepsuciu ich ministrów, względnie ich ignorancji w sprawach finansowych, monarchowie «Pogan» zadłużyli swe państwa w naszych bankach tak, że spłacić tych długów już nigdy nie będą mogli.Musicie zrozumieć ile nas trudu kosztowało doprowadzenie do tego stanu rzeczy.

  więcej tu
  http://www.scribd.com/doc/29399590/Protoko%C5%82y-M%C4%99drcow-Syjonu-1936

  Polskiego wydania z roku 1936r które było oparte na na wydaniu brytyjskim z roku 1904 …

  Zapewne wiecie, że złoto jako środek obiegowy spowodowało upadek wszystkich państw, które je zastosowały, ponieważ zrobiliśmy co się dało, by je unieruchomić i wycofać z obiegu.

  To już koniec Polski? Za kilka lat państwo się rozpadnie

  Polska pogrązy się w dymie i gazie łzawiącym? (fot. PAP/Paweł Kula)
  Już niedługo zielona wyspa zamieni się w czarną dziurę.

  Donald Tusk ciągle chwali się uzyskiwanymi przez Polskę wskaźnikami ekonomicznymi, ale nie wspomina o tym, że „walka” z kryzysem gospodarczym polega u nas głównie na zadłużaniu kraju i równoczesnym zwiększaniu wydatków na administrację. Przerażeni ekonomiści apelują o reformy finansów publicznych oraz zatrzymanie zaciągania pożyczek – ale nikt ich nie słucha. Dziennikarze wolą inne tematy, czego dowodzi chociażby medialny los ostatniej inicjatywy Leszka Balcerowicza.

  Ten najbardziej znany polski ekonomista zapowiedział uruchomienie we wtorek w Warszawie wielkiego ekranu, na którym licznik będzie wskazywał rosnący poziom zadłużenia naszego kraju. Dziennikarze, gotowi rejestrować każdy krok Janusza Palikota lub wyczekujący tygodniami po krzyżem, nie są jakoś zainteresowani tym wydarzeniem. A przecież inauguracja licznika będzie happeningiem zwracający uwagę na główny polski problem.

  Jeśli zadłużenie będzie narastać w dotychczasowym tempie kilkudziesięciu milionów złotych dziennie, to już wkrótce Polska będzie niewypłacalna. Może jeszcze przed Euro 2012 nasze państwo pogrąży się w chaosie.

  Już teraz brak pieniędzy dla policji, służby zdrowia oraz innych branży z tzw. budżetówki. Nie ma również środków na emerytury. Co będzie, gdy za kilkanaście miesięcy wypłat, emerytur i rent nie dostaną miliony ludzi?

  To, że firmom prywatnym dobrze się powodzi nie ma znaczenia. Po pierwsze, władze będą ratować sytuację narzucając wysokie podatki. Po drugie, w obecnym kształcie państwa, na skutek braku reform, obywatele są uzależnieni od działań sfery budżetowej. Nie ma przecież prywatnej policji lub straży pożarnej. Tymczasem załamanie publicznych finansów doprowadzi do rozpadu podstawowych państwowych struktur oraz instytucji.

  Plusem tej sytuacji będzie to, że dostaniemy szansę, aby zacząć wszystko od nowa. Jeśli przetrwamy.
  http://www.pardon.pl

  1. Astromaria jeśli ktoś z nas ma jaja ,za przeproszeniem a nie kamienie czy inne jakieś badziewie to dobrze o tym wie!!!!! i nie czeka aż pozamykają lasy ,tylko idzie i zbiera dla siebie żeby mieć na przyszłość dla siebie i swojej rodziny

   1. Navajo, problem w tym, że zioła mają istotny pozom składników leczniczych przez ok. 12 miesięcy od zbioru, pod warunkiem, że zostały dobrze przygotowane do przechowywania, a potem ich działanie jest coraz słabsze. Nie sposób więc zrobić zapasy na wiele lat. Mam tylko nadzieję, że lasy, a właściwie chodzi tu bardziej o łąki, nie zostaną ogrodzone i będzie można mieć w ogrodach i na działkach np. lipy, sosny, dziki bez, głóg, dzikie róże, pokrzywy, borówki, żurawiny i wiele pożytecznych roślin hodowane jako rośliny ozdobne. Nie mogą zakazać uprawiania wszystkiego, zwłaszcza, że drzewa, szczególnie liściaste, to płuca naszej planety 😉 Raczej trzeba pomyśleć o zakładaniu dla następnych pokoleń tajnych kompletów nauczania o zbieraniu i stosowaniu roślin leczniczych 😉

 16. narazie nie będzie zimy, jesli chmury przestaną nas omijac (jak do tej pory) to za 2-3 dni bedzie pochmurno,(nadciągaja chmury od zachodu) i byc moze burzowo w centrum polski… ale to tylko takie gdybanie sytuacja moze sie odrwócic o 180st w 12h i mniej co juz wielokrotnie obserwowalismy.
  narazie jeszcze jakies 2-3 dni ładna pogoda, w koncu polska złota jesien, w dzien temp w ok. 20 a w nocy spadki do 5-7…..

  1. teraz będzie ocieplenie w dzień do nawet 25 w sloncu – noc przymrozki do -2 – 15 -20 – zalamaniepogody i zima na calego – nie tyle śnieżna co MROZY REKORDOWE – NODCHODZĄCE FALAMI I TAK DO MAJA 2011

   1. Październik cieplejszy od powszedniego
    Tegoroczny październik będzie cieplejszy od powszedniego. Wszystkie wiązki naszego modelu przewidują październik ciepły lub w normie. Jedna z nich prognozuje, że drugi miesiąc jesieni będzie bardzo ciepły, chociaż my się z tym nie zgadzamy. Październik będzie cieplejszy od normy o 1-2 stopnie.

    Październik zdecydowanie suchszy od powszednich miesięcy
    Październik będzie miesiącem suchym. Na przeważającym obszarze spadnie od 50 do 100 procent normy opadów, co oznacza, iż możliwe jest pojawienie się suszy. Przyczyną długotrwałego braku opadów będzie wyż rosyjski, sprowadzający do naszego kraju często suche masy powietrza ze wschodu.

    Pierwsza dekada października dość sucha i bardzo ciepła
    Pierwsza dekada października przyniesie pogodę dość suchą i bardzo ciepłą. Na termometrach na początku miesiąca od 7 do 12 stopni, od 4 do 6. października może być od 12 do nawet 18 stopni. Pod koniec tygodnia ponownie lekkie ochłodzenie. Wyż nad zachodnią Rosją sprawi, że często do naszego kraju będzie płynąć powietrze z południowego-wschodu. W połowie najbliższego tygodnia gdzieniegdzie mogą pojawić się opady, potem najprawdopodobniej zrobi się pogodniej, chociaż na przełomie dekad zrobi się bardziej mokro.

    Druga dekada października umiarkowanie ciepła i zmienna
    Druga dekada października przyniesie temperatury w dzień na ogół od 8 do 16 stopni. W okresie od 10 do 13. października spodziewamy się ochłodzenia, może trochę popadać, jednak jeszcze przed 15-tym powinno się ocieplić. Niezdecydowana pogoda z raczej ciepłym powietrzem potrwa co najmniej do 20 października.

    Trzecia dekada mokra, chłodniejsza i wietrzna
    W trzeciej dekadzie przypomni o sobie jesień. Będzie mocno padać oraz silnie wiać. Będzie to głównie deszcz. Temperatura w przedziale od 10 do 18-20 stopni. Niewykluczone kilkudniowe uderzenie przedzimia i wtedy pojawią się opady deszczu ze śniegiem, ale nie jest to pewne (ok. 22-25 października). Koniec miesiąca przyniesie bardzo poważne uderzenie zimy, temperatura spadnie do 0 stopni i czekają nas śnieżyce, ale to jak zapowiedzieliśmy tylko przedsmak tego, co przyniesie listopad i grudzień.

    Reasumując, do 20 października w sumie pogoda będzie nam dopisywać, potem będzie bardziej jesiennie.

 17. DO KOLEKCJI :

  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/420438,agencja_mienia_wojskowego_sprzedaje_grunty_za_800_mln_zl.html

  Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje grunty za 800 mln zł pod adresem :

  http://www.amw.com.pl/estate_search.php
  http://www.nieruchomosci-trojmiasto.eu/?p=303
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-promocja-w-agencji-mienia-wojskowego,nId,277511

  AMW liczy, że nabywców znajdzie jedna trzecia wystawionych działek. Pieniądze ze sprzedaży mają zostać wydane na modernizację armii.

  Nieruchomości, które AMW przygotuje w tym roku do sprzedaży, to 40 proc. jej zasobu. Uzyskane ze sprzedaży środki w 93 proc. trafią do Funduszu Modernizacji Sił Zbrojnych RP. – Plan finansowy agencji zakłada pozyskanie 17 mln zł ze sprzedaży sprzętu wojskowego i 200 mln zł ze sprzedaży nieruchomości

 18. KOMENTARZE

  Lasy Państwowe to jedna z niewielu firm, która z sukcesem przeszła okres transformacji. Dzisiaj już nikt nie mówi jakie wyrzeczenia, jaką pracę (lesniczy odpowiada za las 24 godziny na dobę) trzeba było i trzeba nadal wykonywać, aby żywe lasy były w tak dobrej kondycji jak są. Nikt też nie mówi, że redukcja zatrudnienia wykonana stopniowo, chociaż nie bez bólu, była ogromna: ze 150 tys. do 25 tys. zatrudnionych. Nikt też nie mówi, że redukcja zatrudnienia wciąż trwa, że oszczędności i ograniczenia wydatków – to codzienność w tej firmie. Czy to źle, że przez 20 lat udało się wyremontowac większość skrajnie zaniedbanych lesniczówek i biur nadleśnictw, bez grosza z pieniedzy publicznych? Tak chyba robi dobry gospodarz?

  W liczeniu pieniędzy szanowni przedmówcy zapomnieli, że PGL LP płaci podatek leśny i to bezpośrednio do kasy gmin, jak wejda do sektora publicznego to co, państwo będzie płaciło te kase samorzadom?
  To jedno – mamy okres grzybobrania, w lasach jest masa ludzi, teraz pilnuja tego leśnicy i walczą z wadalizmem, smieciarzami itd – jak wejdzą do budżetu to co – obowiązki scigania tego wszystkiego będzie musiała przejąc Policja, czyli trzeba wycofac ich z ulic i wysłac do lasu.
  Proponowane zmiany mogą wejśc w zycie tylko po zmianie co najmnije jednej ustawy, zerwaniu masy umów jakie maja zawarte lasy z fimami, bankami, wypowiedzenie pracy 26 000 ludziom ze względu na zmiane pracodawcy – kurcze to wszysyko będzie za darmo?
  Chm, czytam, że ktoś pisze, że nigdzie w Europie nie ma takiego tworu – tak juz nie ma, skutki można zoczyć w Czechach, tam rozwalono podobną firme i teraz juz Czesi wiedza, że zrobili ogromny błąd.

  Ile drewna jest na rynku w Europie ? Czyż nie jest tak, ze jest to generalnie towar deficytowy!!! Czy to wina LP, że celem NAJWAŻNIEJSZYM, jest TRWAŁOŚĆ lasów a nie zysk, czyli jak to mówią „zieloni” wycięcie lasu. Każdy wycięty hektar lasu musi być odnowiony, każdy hektar lasy wycina sie zgodnie z Planem Urządzania lasu a nie czyimś widzi misiem. Takie jest prawo.
  Acha – żeby nie było nie domówień – jestem leśnikiem i będę bronił tego co jest FAKTEM.
  Tu nie chodzi o to, że lasy nie uchylają sie od jakiejś płatności na rzecz budżetu, tu trzeba patrzeć troszkę dalej niż interes jakiejś grupki polityków na dziś.

  Wracając do podatków za lasy. Więc tak podatek leśny, udział w roszczeniach powojennych to pikuś, to nic nie znaczy. Usuwanie skutków klęsk za pieniądze LP, to tez nic nie znaczy. Smuci fakt braku wiedzy na temat głównego celu LP jakim jest zachowanie trwałości lasów. Co robi właściciel lasu w Francji czy Niemczech jak przyleci jakiś robal albo ktoś podpali las? Idzie do Państwa po środki. Czy widać różnice? Lp pokrywa te wszystkie szkody z własnych środków, bez udziału budżetu!!!
  Jeżeli załatwicie sobie – jako drzewiarze – wymazanie z Ustawy o Lasach zapisu o konieczności zachowania trwałości lasu to będzie wasz sukces i wielka klęska nas wszystkich. A TU do drzwi puka Natura 2000, to dopiero jest problem i ciekawe kto za to zapłaci – budżet? – dobre żarty. Ciekawe czy minister finansów o tym wie, jakie wydatki go będą z tego powodu czekały.

  Tusek nad niczym nie panuje . Za parę nędznych głosów w parlamencie przymyka się oczy na rabunek lasów , m.in. w Puszczy Białowieskiej , strzelanie do zdrowych żubrów (miejscowy ,… kto ?) . Jakim prawem znacjonalizowano prywatne lasy po 1945 r. żeby zrobić żłób dla PSL . Nielegelny wyrąb lasów trwa w najlepsze : robią szwagrowie , wujowie , pociotki i wszyscy krewni i znajomi Królika . Nikt nikogo nie widział , nic nie słyszał . Zastanówcie się , faktycznie PSL rządzi połową terytorium kraju a działacze bogaci są jak nababowie . Dlaczego tak ma być ?

  1. Ekonomia Lucyfera

   Przekornie napełnia mnie drwiną myśl o sile konsumpcji jako jedynej mocy ekonomicznej i ostatecznym motorze ekonomii. Ta totalna głupota jest fundamentem światowego kryzysu ekonomicznego. Każda i to absolutnie każda dziedzina gospodarki została spolaryzowana w ten perfidnie przekłamany sposób. Paradoksalnie konsumpcjonizm czyli niepohamowane żarcie , głód plastiku i krzemu prowadzi nas do niewoli. Nie mówię o zniewoleniu duchowym czy mentalnym o tym większość ludzi ma pewne pojecie. Mówię o rzeczywistym zniewoleniu fizycznym. Nie ma innej alternatywy dla rozwiązania obecnego kryzysu jak znana nam doskonale REGLAMENTACJA. Jej pierwsze owoce już się pojawiają w postaci ograniczonych ważnych praw ( np. emerytury, lecznictwo, dla firm ukryte koncesje). Wkrótce bo na przestrzeni kilku lat pojawią się faktyczne ograniczenia konsumpcyjne ( energia, paliwa i tzw. dobra konsumpcyjne). Obawiam się , że reglamentacja nie będzie opierała się wyłącznie na wygórowanej cenie ale na faktycznym podziale na uprzywilejowanych i wykluczonych. Dalej pozostanie zniewolenie i upodlenie. Czy odwrót od konsumpcyjnego modelu społeczeństwa jest możliwy? Tak ale wyłącznie w starciu z ideą wyższą jaką jest wiara albo patriotyzm. Dopiero idea wyższa daje zdolność do poświęcenia.
   Obecne mechanizmy manipulacji oparte są strach lub chęć zysku. Wmawia się ludziom prawdy objawione , że motorem działania człowieka jest strach przed stratą lub chęć zysku.
   To strach lub chęć zysku – zaspokojenia to motor działania odpowiedni dla bydła. Wszyscy posługujący się tymi mechanizmami działają na masowym ale bydlęcym organizmie.
   Poznaj swojego wroga.
   Początkowo nie dostrzegałem tzw. idei wyższego rzędu w układzie korporacyjnym i politycznym. Działanie z ukrycia czyli wpływ kapitałowych grup interesów na grupy polityczne jest logiczne i racjonalne. Nie racjonalne są jednak główne zachowania finansowe i ekonomiczne o ile nie zostanie do nich dopasowany pewien szablon. Tym szablonem jest planowana podłość , która kryje się za perfidną ideą iluminacką – lucyferiańską. Zawsze dla jasności łączę te dwa słowa to ważne moim zdaniem, i natychmiast wyraża sens tej doktryny.
   Szablon ten łamie wszystkie współczynniki ryzyka , które w modelach dyskontowych mają określać element niepewności . Tak czy inaczej są brane z sufitu więc są sztuką samą dla siebie.
   Lucyferiański model finansowy
   Próby opisania mechanizmów finansowych pozornymi teoriami fal działają na zasadzie samosprawdzających się przepowiedni. Analitycy działają w oparciu o te teorie i powstaje globalna groteska. Nie istnieje żaden model potwierdzający przewidywalność zdarzeń gospodarczych. Wszystkie wzory dyskontowe opierają się o subiektywnie ostateczne parametry. Dziwię się glorii jaką otacza się prymitywne parametry które opierają się na subiektywnych składowych. Specjaliści sprawdźcie sami jak dobierane są poszczególne współczynniki ryzyka wskaźników dyskontowych. Pierwszy z brzegu NPV i… SUFIT!!!
   Ekonomia jest nauką społeczną i to jest oczywiste dla każdego ale finanse również podlegają tym mechanizmom o czym zapominają mądrzący się dzisiaj finansiści. Czy popełnione globalne błędy opierające się na gospodarce monetarystycznej są przypadkowe ? Nie bo droga światowych państwowych majątków jest dokładnie taka sama jak droga w Polsce.
   Smród kolesi unosi się nad każdym majątkiem narodowy. Problem w tym, że to co nazywamy kolesiostwem to odnoga bandyckiej ośmiornicy działającej na szkodę narodów czyli ludzkości.
   Ekonomiczne podstawy teorii spisku
   Jest w tym pewien haczyk jeżeli do modeli i wzorów zastosujecie tezę , że znacie cel ostateczny nie koniecznie finansowy ale szczególnie społeczny. Wówczas szereg chaotycznych pozornie zdarzeń można dzisiaj wskazać jako powiązanych w jednym procesie. Nie zapominajcie , że ekonomia i finanse to nauki społeczne. Ich makroekonomiczny sens pojawi się wyłącznie w relacji społecznej. Obecny mechanizm finansowy opiera się na błędzie opisanym niżej (link)
   http://newworldorder.com.pl/artykul.php?tytul=IDZIE++WOJNA!++To+jedynie+s%C5%82uszna+droga+opanowania+kryzysu.+&id=1682
   …. oraz fałszerstwie czyli odwróceniu ról. Producent czyli wytwórca został obciążony haraczem (w szerokim uogólnieniu) za wprowadzenie nowego pieniądza na rynek. Z roli mecenasa stał się fałszywie wrzucony do funkcji wierzyciela łagodnie czasem zwanego (ironia jakaś) beneficjentem.
   Czy powinniśmy spłacać kredyty ?
   Powstaje poważne pytanie czy w takim razie kredyty w ogóle powinny być spłacane ? Pieniądz jest dobrem narodowym , produkt/usługa wytworzona przez obywatela jest takim samym dobrem. Natomiast emisja pieniądza jako prawo społeczne jest dobrem perfidnie zawłaszczonym. NBP nie ma prawa prowadzenia działalności komercyjnej a tym samym nie ma wpływu na rzeczywisty rozwój gospodarki. To banki komercyjne poprzez listę branży zagrożonych decydują jakie gałęzie gospodarki będą się rozwijały. Dzisiaj budownictwo , transport i stal są na czarnej liście. Wyznacznikiem jest tu (PKD i EKD) i firmy oznaczone odpowiednim kodem w praktyce nie mogą uzyskać finansowania. Banki z właścicielskim układem zagranicznym niszczą polskie przedsiębiorstwa czyszcząc rynek dla np. firm zachodnich. Polskie Banki natomiast obsadzone kluczem politycznym realizują te same wskazania UE.
   Chrystus dał ostrzeżenie i wskazał drogę
   To lichwa jest centralnym źródłem problemu i geniusz Chrystusa pierwszego poważnego wojownika teorii spiskowych potwierdzają pewne tezy zawarte w innych artykułach. Jeden z nich szczególnie mnie zaskoczył chociaż pozornie idzie w kierunku manipulacji to warto podjąć ostrą nawet negatywną polemikę z jego treścią.
   http://newworldorder.com.pl/artykul,1552,Fragment-ksiazki-Pionki-w-grze-Williama-Carra
   Czy na chrześcijańskich założeniach można budować bezpieczny ład państwowy?
   Jeszcze rok temu parsknąłbym śmiechem na jakąkolwiek sugestię tego typu. Komunizm (?!) to już przerabialiśmy. Kościół Rzymsko Katolicki jako drogowskaz tak toż tam sami biznesmeni , obszarnicy i politycy władcy licznej przygłupiej masy niewolniczej – nadają się. Tak bym sobie bez wątpienia szydził, ja potwierdzony w wiedzy licznymi papierkami. W tej medialnie wtłoczonej wszechwiedzy zapominamy, że Instytucja to nie Chrześcijaństwo. Nie dociekamy przyczyn upadku KRK i nawet nie przechodzi nam przez myśl , że możemy tam znaleźć sojuszników.
   Trochę poszukiwań tutaj
   http://newworldorder.com.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=23
   Rozpaczliwe poszukiwanie sojuszników
   Dziel i rządź działa doskonale. Zawsze jesteśmy dzieleni przez głupoty, kolory nocników i później szalików. Szczekamy, piejemy , ryczymy powtarzając zakodowane nam slogany. Nigdy nie zadamy sobie trudu studiowania teorii sprzecznych z tym co właśnie wymamrotaliśmy lub wywrzeszczeliśmy. Nigdy katol nie będzie nam bratem, mocher nie wskaże nam przekrętu , alkoholik nie wskaże jak zwyciężać, dziwka nie nauczy jak się nawrócić , a Chrystus nie podpowie nam jak umierać a już na pewno jak godnie żyć. Wszyscy oni to przecież jakieś nawiedzone tłumoki. Ja wiem , ja mam , ja mogę , ja znam słowem jaja. Więc z czym do ludzi ?
   Porażka za porażką
   Dzisiaj przekazujecie informacje i zapewniacie w ten sposób rozrywkę, a skutki wśród znajomych są marginalne. Co gorsza marazm sytuacji nie daje alternatywy, a popycha ku nicości. Brakuje Wam siły i potwierdzonych sukcesów waszej „misji”. Nawet sukces szczepionkowy jest wynikiem przypadku. Powstał jedynie w wyniku dogodnej dla rządu wymówki bo powodem był jedynie brak kasy i zaniżony sztucznie deficyt na koniec 2009 roku. Rozwiązaniem jest plan absolutnie szalony lecz jak znaleźć wystarczające dla Polaków szaleństwo, które da pasję i zwycięstwo ?
   Kult przeciwko kultowi
   Tylko głuchota na „racjonalne” podszepty lucyferiańskiego świata, Tylko oślepnięcie na atakujące z każdej strony obrazki „prawdziwej rzeczywistości” ( TV, media , reklamy). Tylko szept tajemnicy do ucha przyjaciela przeciw wrzaskowi polityków i masmediów. Tylko pamięć o historii przeciwko codziennej kulturze niepamięci (6 wydań wiadomości byś nie starał się nawet cokolwiek pamiętać). Tylko zaradność przeciwko masowej konsumpcji.
   Tylko BÓG HONOR I OJCZYZNA przeciwko homogenicznej globalnej masie. Tyle, że tu potrzeba wiary , której chyba TYLKO NAM BRAKUJE.

   NBP nie ma prawa prowadzenia działalności komercyjne…więc dlaczego widnieje na miedzynarodowych stronach jako zarejestrowana firma i za opłatą można poznać wypłacałność firmy NBP. NBP posiada osobowość prawną i jest szczególną instytucją państwową. Może podejmować czynności prawne i występować jako osoba prawna. Może podejmować pewne działania finansowe których nadrzędnym celem jest dbałość o wartość waluty narodowej poprzez zawiadywanie rezerwą . Właścicielem NBP jest Skarb Państwa.
   Co NBP może opisuje ustawa.
   http://www.nbp.pl/akty_prawne/ustawa_o_nbp/ustawa_o_nbp.pdf
   Od kilku lat RPP kombinuje jak ostatecznie rozłożyć polskie finanse. Problem w tym, że nasz narodowy bank zapętla się w przepisach, a klika zwana RPP robi od dawana wszystko żeby tej rezerwy nie było. W ten sposób stajemy się rzeczywistym bankrutem. Zobacz jakie cyrki od lat już dzieją się w NBP to info z 2008 roku
   http://finanse.wp.pl/kat,7002,page,2,title,NBP-kasa-zapomogowa-dla-zagranicznych-bankow,wid,10525227,wiadomosc_prasa.html
   Proponuję też przyjrzeć się bredniom o tak wówczas zachwalanych i jedynie słusznych działaniach naprawczych z perspektywy czasu łatwo można rozjechać te wspaniałe teorie.
   Wzrost giełd nie ma nic wspólnego z wartością gospodarki .Giełdy stały się wentylem bezpieczeństwa i ujściem dla bezużytecznej i sztucznie namnożonej gotówki. Trzeba być nie lada ignorantem aby zachwycać się wzrostem giełdowym utożsamiając go ze wzrostem gospodarczy.
   Pytanie ? Za kryzys finansowy odpowiedzialne są głośne instrumenty pochodne. Które w takim razie z tych instrumentów lewarujących pusty pieniądz zostały zakazane ?
   Odpowiedź NOWE INSTRUMENTY ! Co to oznacza (?), że są to transakcje jeszcze nie znane. Natomiast WSZYSTKIE stare sztuczki nadal obowiązują. Jak bardzo one dzisiaj wpływają na stan finansów? Kto dzisiaj rządzi w USSA ? Cała ekipa odpowiedzialna za przewał finansowy . Skutek – żadne regulacje finansowe kontrolujące obrót finansowy nie zostały wprowadzone masy cieszą się pozorowanymi medialnymi oświadczeniami światowych liderów.

   IDZIE WOJNA! To jedynie słuszna droga opanowania kryzysu. 28.11.2009
   Jeszcze nie nadeszła pierwsza fala kryzysu a światem finansów wstrząsnęła katastrofa w Dubaju. Czy ta wpadka jest realna? Oczywiście! Rząd Dubaju nie może spłacić obligacji. Obligacje są jednym z najważniejszych i najpewniejszych instrumentów finansowych. Każda firma może upaść ale nie Państwo bo ono ma zawsze możliwość ….dodrukowania gotówki.
   Nie zdarza się żeby system finansowy państwa upadł ale Argentynie taki spektakularny wyczyn się powiódł, w tym ujęciu Islandia to pomijalny błąd statystyczny. Czy to przypadek, że wychodzące cichaczem z rynków finansowych giganty, niechcąco zatopiły arabskiego flagowca? Czy może ekonomiczne przygotowanie gruntu pod wojnę z Islamem. A może chodzi o coś znacznie większego?
   Wszystkie państwa rozwijają się i produkują swoje flagowe dobra. Ale nie zajmę się tu finansami państwa wprost lecz waszym udziale w tym mechanizmie.
   Czemu spowodowałeś katastrofę czyli jak Twoja firma wpłynęła na wybuch trzeciej wojny światowej. Nie prowadzisz firmy? Kupujesz na kredyt masz też kilka kart kredytowych? To w końcu nic takiego to tylko mały kamyczek do śmiertelnej lawiny.
   Założenie firmy to nie problem więc – przyjmijmy, że zakładacie własną firmę produkującą gustowne luksusowe pałace w stylu NWO. Biznes się rozkręca i produkujecie coraz więcej i więcej. Wszystko świetnie ale wasza produkcja musi mieć pokrycie w …pieniądzu – wiadomo. Pieniądz sobie krąży po rynku i ma swoje określone szlaki przepływu. Dla uproszenia dodam że to obieg finansowy zamknięty.
   Wasze wspaniałe nowoczesne rezydencje potrzebują gotówki. Skąd ją wziąć ? Trzeba wpuścić nowe pieniążki do obiegu żeby system się nie zatkał, a ktoś mógł za te Wasze cuda zapłacić. Na świecie obowiązuje jeden i „jedynie słuszny” mechanizm. Kredyt. To kredyt jest źródłem powstawania gotówki w systemie. Dla tego kredyt podlega tak rygorystycznym zasadom udzielania, kontroli itd.
   Wasz interes kwitnie a wszyscy zwolennicy nowego porządku świata za punkt honoru stawiają sobie zamieszkanie w domu , który buduje wasza firma. Nowe domu nowe kredyty i wzrastająca liczba zamówień. Wszystko kręci się doskonale. Wy bierzecie kredyt na budowę , która trwa ok. 6-mcy a PAN KOWALSKI uzyskuje 20 letni kredyt na zakup Waszego pałacu.
   Długoterminowy kredyt PANA KOWALSKIEGO spłaca Wasz krótkoterminowy kredyt , który uzyskaliście na budowę i powstają tzw. Przepływy. Czyli obsługa kredytu w czasie .Okazuje się jednak , że NWO zostało zdemaskowane a interes gwałtownie robi się kiepski.
   Gdy produkcja się urywa
   W dzisiejszym świecie finansów kredyt jest jedynym narzędziem , które wpuszcza nowe środki do obiegu. Tu nie ma odstępstwa. Ale kredyt jak większość już pewnie wie wpuszcza tylko pewną ilość gotówki. Jaką ? W najlepszym przypadku tyle ile kosztuje wyprodukowany przez Was dom. Ale kredyt nie wpuszcza do obiegu odsetek! Te środki zostają w długim – bardzo długim terminie odebrane rynkowi, gospodarce i krwiobiegowi finansowemu. Proces jest niemal niezauważalny gdyż produkcja wzrasta i PKB ( produkt krajowy brutto ) rośnie.
   Nowa produkcja obsługuje stare koszty pieniądza ( odsetki). To coś jak ZUS Wasze dzieci i wnuki pracują na Wasze emerytury. Do czasu gdy dzieci pracują jest super ale gdy ich ubywa lub pracy nie ma to z emeryturkami robi się słabo. Podobnie w gospodarce.
   To właśnie ten sławny wzrost gospodarek i nasz chlubny obecnie – polski wzrost powoduje, że nie ma zatoru. Więcej produkcji , więcej kredytów więcej pieniądza. Tak można w nieskończoność…o ile jest co produkować.
   Przepływy które zrujnowały gospodarkę.
   Co gdy produkcja hamuje ? Wówczas brakuje nowych kredytów nowej gotówki i …niema z czego obsługiwać odsetek.
   Tak! Mechanizm destrukcji jest dziecinnie prosty nie ma wzrostu gospodarczego (nowej produkcji) nie ma nowych kredytów, a dalej nie ma kasy na obsługę odsetek.
   Tu zaczyna się dramat finansistów. Wszystko co pracowało do tej pory na ten system przynosząc stałe policzalne z góry na wiele lat do przodu zyski teraz systemowi poważnie szkodzi. Super interes przynosi straty a ich fundamentem są odsetki właśnie. Banki tworzą rezerwy na spłatę odsetek czyli pomniejszają własne kapitały o straty. Tu proces postępuje znacznie szybciej niż planowany w długim terminie odsetkowy bonus. Kredyty w jednej chwili zawalają się na łby bankierów. Stratę bankowi przynosi jednocześnie kredyt (kapitał) i nie spłacane odsetki. No to problem.
   Jak pobudzić gospodarki ? NATYCHMIAST!!!
   To nie przypadek, że w czasach kryzysów wybuchają wojny. Kraje osiągnęły satysfakcjonujący ich społeczeństwa poziom dostatku. Chociaż nam przeszłość wydaje się zawsze niedorozwinięta zacofana i uboga to jednak w tamtych czasach to był szczyt cywilizacji ale ta zamiast rozwoju wybierała umiarkowany spokój. Pęd za nowinkami ustaje i jest fajnie. Ale nie ma rozwoju i pytanie co z odsetkami?
   Zerowanie Liczników – Wojna !!!
   Tu wdziera się wojna i skoro nie ma postępu to jest on wymuszany. Zniszczenia wojenne gwarantują, że państwa będą przez dziesięciolecia odbudowywały swoje dziedzictwo tak w majątku jak i w ludziach.
   Wojna to postęp! Tak militaryści zacierają łapska gdyż ich technologie zawsze wyprzedzają poziom techniczny gospodarek o dziesięciolecia. Wszystkie skrywane tajemnice zbrojne wychodzą na jaw. Po wojnie zostają zwykle jako zdemaskowane i bezużyteczne ,zaprzęgnięte do służby na rzecz ludzkości. Pojawia się postęp wymuszony zniszczeniami, oraz nowymi gadżetami , które każdy chce mieć.
   Odbudowa gospodarek
   Mechanizm rozwoju jest prosty i znany . Produkt – kredyt-gotówka. Ale też pozostają stare prawa do majątków obciążonych „przedwojennymi” kredytami i długi jakie zaciągają państwa w związku z wojną. Odbudowa staje się kajdanami dla wszystkich narodów.
   Bankierzy natomiast cieszą się z nowego zapotrzebowania na kredyty i wieloletniego , pewnego czasu rozwoju gospodarczego. Przepływy gotówki są pewne i zyski również.
   Banki narodowe
   Gdyby banki narodowe – państwowe były emitentem gotówki na podstawie PKB to nie miałaby sensu emisja pieniądza w oparciu o kredyt. Odsetki są zyskiem więc zysk banku narodowego jest zyskiem państwa.
   W takim układzie środki z odsetek i tak wracają do budżetu i są rozdzielane na gałęzie deficytowe. Czy z odsetkami czy bez i tak kasa załata dziury budżetowe. W Polsce na mocy art. 220 Rząd nie może opierać się na banku narodowym w celu emisji pieniądza na np. potrzeby budżetowe. Musi pożyczyć kasę od obcego w istocie banku. To jeden z największych podstępów naszej konstytucji. Emisja pieniądza nie odnosi się do PKB i potrzeb budżetowych ale od widzimisie Rady Polityki Pieniężnej.
   Kto nie boi się wojny? Szefowie państw gdyż w czasie wojny to oni są najlepiej strzeżonymi ludźmi na świecie.
   Gospodarka – kryzys – wojna ten potępieńczy sabat trwa od wieków dzięki Tobie. Sądzisz , że tak nie jest ? Przemyśl to ponownie konsumencie.
   Niżej (link) troszkę inna wizja mechanizmu kryzys-wojna.
   http://www.rp.pl/artykul/19420,398362.html
   Faber: Następstwem kryzysu będą wojny
   pks 27-11-2009, ostatnia aktualizacja 27-11-2009 18:16
   Kryzys doprowadzi ostatecznie do wojen, ostrzega Marc Faber, znany szwajcarski ekonomista, który ze względu na bezustannie pesymistyczne podejście do rynków zyskał przydomek Dr. Doom

   źródło: bloomberg.com
   Marc Faber
   +zobacz więcej
   Dmuchana obecnie na fali kredytów kolejna bańka w końcu pęknie z hukiem, twierdzi Faber, założyciel funduszu Marc Faber Limited, autor comiesięcznego komentarza ekonomicznego „Gloom, Boom, Doom”.
   Zanim to jednak nastąpi, rządy nadal będą drukowały ogromne ilości pieniędzy, co doprowadzi do drastycznego wzrostu inflacji, a gospodarki przestaną reagować na dalszą stymulację.
   – Kryzys niczego nie rozwiązał. Wręcz przeciwnie. Rynki są dziś mniej przejrzyste niż wcześniej. Bilanse finansowe państw upadają, a nadużycia, które wcześniej doprowadziły do kryzysu, nadal są kontynuowane – stwierdził Faber podczas środowej konferencji w Singapurze.
   Po raz kolejny przekonywał też do tego, aby nie ufać Rezerwie Federalnej. – Nikt, nawet przez chwilę, nie powinien wierzyć Fed-owi – powiedział Faber. – To bardzo ważne aby każdy posiadał choć trochę złota ponieważ polityka Rezerwy spowoduje upadek dolara – dodał.
   Szykujmy się na wojnę
   Zdaniem Fabera, kryzys doprowadzi ostatecznie do międzynarodowych wojen. A wtedy ceny towarów nieuchronnie poszybują w górę. – Zwykłe rodziny ucierpią przez kryzys najbardziej. A rządy, aby odwrócić uwagę społeczeństw, rozpętają wojny. Jeśli będzie trzeba, same wymyślą sobie wrogów – przewiduje.
   Złoto jeszcze wzrośnie
   – Myślę, że cena złota nie przestanie rosnąć. Relatywnie do niej, spadać będzie wartość największych amerykańskich indeksów – powiedział Faber w wywiadzie dla telewizji Bloomberg.
   Dr. Doom przyznaje, że nie wie czy cena złota wyniesie wkrótce 2 tys., czy 2 bln dolarów za uncję, ale pewnym jest, że dodruk pieniędzy, powoduje wzrost cen towarów. Najbardziej tych, w przypadku których trudno o zwiększenie podaży.
   S&P obsunie się do 800-900 pkt
   Faber oczekuje, że wzrost wydatków rządu USA na działania stymulujące gospodarkę, sprowadzi indeks S&P w rejon 900 pkt. W zakończonym we wrześniu roku budżetowym Stanów Zjednoczonych deficyt budżetowy sięgnął poziomu 1,4 bln dolarów, zwiększając się trzykrotnie w stosunku do roku 2008.
   – Nie sądzę by S&P 500 spadł poniżej 800-900 pkt. Możliwe wręcz, że w ujęciu nominalnym nawet wzrośnie, ale realnie szykuje nam się poważna korekta – przewiduje słynny ekonomista.
   Zdaniem Marca Fabera, kapitalizm, tak, jak wcześniej komunizm, musi się w końcu załamać. Jeszcze w maju przekonywał on, że strategia dodruku pieniądza doprowadzi w dłuższym terminie do zdecydowanego spadku siły nabywczej i poziomu życia, szczególnie w przypadku dojrzałych społeczeństw. Twierdzi, że aby tego uniknąć, rządy powinny przestać ingerować w gospodarkę i pozwolić jej stanąć na nogi o własnych siłach.
   Faber jest znanym krytykiem polityki prowadzonej przez administrację USA i Fed. Niejednokrotnie nazywał Bena Bernanke ekonomicznym kryminalistą i szaleńcem. Twierdzi, że to Rezerwa Federalna odpowiada za wybuch kryzysu, a jej obecne działania spowodują ostatecznie upadek dolara. Uważa, że w osłabianiu waluty, amerykańscy decydenci upatrują jedynej szansy na spłatę astronomicznych zobowiązań zaciągniętych przez rząd USA.
   http://www.bi-me.com
   Rzeczpospolita

   Dubay, Argentyna, Polska, a teraz USA to doskonale przyklady lichwiarskiej kontroli nad ich zlodziejskim systemem, ktory rowniez i bez zadnych problemow doprowadzi nawet do bankructwa dobrze funkjonujaca kopalnie diamentow.
   Wiekszosc ludzi nie tylko w Polsce przyjmuje za prawde, ze pieniadze tworza inwestycje budowlane, miejsca pracy itd., no i bez pieniedzy „ani rusz”… Jest to niemal doskonaly falsz, ktory jak mantra jest bezmyslnie powtarzany przez tych, ktorzy taki stan rzeczy chca utrzymac…no i nic nie robiac korzystac… Nie daj Boze, kiedy ktos kieruje swiatlo na lichwiarski finansowy „przekret” i go ujawnia publicznie, wtedy jak zwykle glowny temat finansowy zostaje zamieniony na „grype”, religie, polityke i inne mniej wazne „upodobania” czy „przekonania” zmierzajace do stworzenia wrazenia malo waznego tematu jakim jest wlasnie lichwiarski system finansowy.
   Czym wobec tego sa pieniadze? (w formie gotowkowej czy w formie elektronicznej). Otoz pieniadze sa TYLKO i wylacznie ODZWIERCIEDLENIEM fizycznej rzeczywistosci, ktora jest tworzona przez ludzi i maszyny, tak wiec jesli w Dubayu zostaly stworzone obiekty budowlane, to sila rzeczy pieniadze jako pokwitowanie (odzwierciedlenie) winny byc emitowane wprost proporcjonalnie do procesu wykonywanych dobr materialnych czyli obiektow fizycznie juz istniejacych. Tak wiec pieniadze musza miec realne pokrycie i musza z czegos wynikac, a nie jak w chwili obecnej lichwiarze tworza „kredyty” z powietrza nakladajac przy tym oprocentowanie…
   =====================
   Milego dnia zycze jasiek z toronto
   http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytet Internetowy)

   Dwa rodzaje kredytu – ujawnienie lichwiarskiego cyrku finansowego. Wielka Światowa Lichwa. Dwa rodzaje kredytu (2006)
   Z systemem bankowym, a raczej z pieniedzmi, kazdy ma do czynienia na codzien. Ludzie produkuja, tworza, wymyslaja, kupuja, sprzedaja, swiadcza wszelakiego rodzaju uslugi poslugujac sie przy kazdej okazji gotowka, karta bankowa, karta credytowa tzw., „plasticami”, ktore w praktyczny sposob umozliwiaja wymiane swiadczonych uslug, lecz jak bardzo niewielu wie „skad i na jakiej podstawie” jest ten „srodek platniczy” w obiegu? Kto go wprowadza? Kto go kontroluje?, a juz bardzo niewielu ludzi rozumie na czym obecnie polega ten obecny system, ktory doprowadzic moze bez zadnego problemu do bankructwa nawet i kopalnie zlota, ktore wydobywaja go w duzej ilosci na powierzchnie ziemi. Pewnie ktos spyta: „No jak to mozliwe?” Wlasnie. Jak jest to mozliwe? Sprobuje wyjasnic to co nigdy nie bylo poruszane praktycznie na zadnym forum, w zadnej gazecie, czy nawet w telewizji. Faktem jest ze ludzie, ktorzy posluguja sie kredytami finansowymi nie maja zadnego pojecia o kredycie inwestycyjnym, ktory de facto jest mechanizmem emisji pieniadza wprowadzanego do cyrkulacji. Odslonie i te tajemnice rozrozniania dwoch rodzajow kredytow, a sa to: Kredyt inwestycyjny i kredyt finansowy. Jaka jest roznica miedzy tymi dwoma rodzajami kredytow? Kredyt Inwestycyjny jest forma zaufania miedzy wykonawca (podmiotem gospodarczym) dobra materialnego, a emitujacym (pokwitowanie) pieniadze za wykonane dzielo. Jak to wyglada w praktyce (mam na mysli ze tak powinno byc). Rzad jako suweren (reprezentujacy) interes i narodowe (publiczne) potrzeby kwituje nowiutkimi banknotami za wykonane dzielo przez przedsiebiorce, producenta, czy wytworce. Jak to wyglada w praktyce? Pewnie ktos zapyta. Wezmy systuacje obecna w Polsce, gdzie w chwili obecnej jest ponad 25% bezrobocia, mimo ze jest w nieograniczonej ilosci material budowlany, surowce, nienasycony „lichwarski system”zostaly wyssane z kieszenimaszyny, paliwo, energia i ok. 5 milionowa rzesza ludzi gotowych do podjecia pracy praktycznie od zaraz. Jaki jest glowny powod obecnej stagnacji? Brak pieniedzy w cyrkulacji, gdyz podatki od praktycznie kazdego pobierane przez „wiecznie” producentow i konsumentow, co jest az nazbyt dzisiaj widoczne, gdzie wszyscy „szukaja” pieniedzy tam, gdzie ich nigdy nie bylo, i tam gdzie nigdy ich nie „emitowano”, czyli w rzadzie, ktory nota bene sam pozycza pieniadze na wysokie oprocetowanie od tzw., „Narodowego Banku Polskiego”,ktory jest prywatnym „przedsiebiorstwem” lichwiarskiego syndykatu „jerozolimskiej szlachty”. A wiec jak naprawic obecna sztucznie „stagnacje” ekonomiczna w Polsce (i nie tylko w Polsce) i tam gdzie „ten” lichwiarski syndykat oferowal swoje „dobroczynne” uslugi bankowo-finansowe? Uruchomic bezprocentowy kredyt inwestycjny, czyli uruchomic kredyt zaufania pomiedzy Rzadem a wykonawcami dobr materialnych na potrzeby publiczne, jak: szkoly, drogi, mosty, stocznie, fabryki, domy mieszkalne, transport, uslugi wydobywcze, itd. Podam przyklad takiego zobowiazania miedzy reprezentantem publicznym (Rzadem) a podmiotem gospodarczym (przedsiebiorca, fabryka, huta, stocznia, kopalnia itd.,), gdzie Rzad zobowiazuje sie do wyemitowania pokwitowania (w formie gotowki), a podmiot gospodarczy zobowiazuje w formie kontraktu sie do wykonania (szkoly, drogi, mostu, stoczni, fabryki). Pewnie ktos znowu zapyta: „Jesli dziela nie mozna wykonac w ciagu 1-10 dni, a czas jego trwania jest rozciagniety na kilkanascie miesiecy czy nawet lat, to jak bedzie nastepowala emisja pieniadza (tego pokwitowania) za wykonywana prace. Otoz, zleceniodawca (Rzad) bedzie emitowal gotowke (pokwitowanie) w etapach wprost proporcjonalnie do wznoszonego dziela materialnego, a wiec jesli zbudowanie szkoly trwac bedzie np: 1 rok i w/g kosztorysu kosztowac ma 1.000.000 zlotych (czyli rzad ma wydrukowac 1.000.000 zlotych) to Rzad powinien rozlozyc (podzielic) emisje pieniadza na wprost proporcjonalnie do posuwajacego procesu wykonania dziela, a wiec moze byc podzielony na 12 etapow lub na 26 etapow. Czyli w kazdej dekadzie dni pracujacych (2 tygodnie) ekipa budowlana wykonala okreslony etap pracy budowlanej, a wiec kazda wyemitowana gotowka bedzie odzwierciedleniem w rzeczywistosci wykonanej pracy tworczej (budowlanej) i te wlasnie nowe pieniadze wchodza w cyrkulacje, gdzie w przedsiebiorstwie robotnicy otrzymuja wyplate i zakupuja potrzebne artykuly do funkcjonowania, jak zywnosc, ubranie, energie, paliwa itp., , a przedsiebiorca (wlasciciel) reguluje zobowiazania finansowe wobec swoich dostawcow materialow budowlanych, do czasu wykonania dziela i do kolejnego kontraktu budowy kolejnej pracy zleconej przez Rzad na potrzeby publiczne. (spoleczne). Jest to dowod na to, ze pieniadze (pokwitowanie) jest odzwierciedleniem w rzeczywistym (fizyczny) dziele wykonanym przez czlowieka, a wiec czlowiek jest wlascicielem pieniedzy, gdzie Rzad jest tylko instytucja kwitujaca wykonana prace poprzez wydrukowanie kolorowych banknotow. (koszt wydrukowania banknotu 10 zlotowego czy 100 zlotowego jest cena rzedu 50-65 groszy). Teraz wyjasnie czym jest Kredyt Finansowy. Kredyt Finansowy jest jak sama nazwa wskazuje kredytem finansowym pieniedzmi bedacych juz w cyrkulacji, czyli pieniedzmi ktore fizycznie juz istnieja dzieki wszystkim tworcom dobr spolecznych , a wiec pieniadze ktore maja fizyczne pokrycie w wykonanych dobrach materialnych, ktore zostaly stworzone i sa one zdeponowane w formie oszczednosci w bankach prywatnych przez wszystkich tych tworcow, lecz nie mozna ich uzyc ponownie do tworzenia dobr publicznych, a jedynie do celow prywatnych, bowiem sa to pieniadze prywatne (zarobione), ktore winny byc uzyte tylko w celach prywatnych (konsumpcyjnych), jak: zakup samochodu, lodzi, mieszkania, domu dla siebie, komputera, mebli itp. A wiec roznica miedzy Kredytem Inwestycyjnym a Kredytem Finansowym jest taka, ze Kredyt Inwestycyjny jest tworzycielem pieniadza rekami tworcow (uslugodawcow czy producentow), a Kredyt Finansowy jest kredytem juz z wytworzonym pieniadzem (wyemitowanym – bedacym fizycznie w cyrkulacji), lecz ta roznica jest bardzo skrupulatnie „zacierana” i sprowadzona tylko do jednego terminu: „Kredytu Finansowego” – czyli pozyczki finansowej na kazda inwestycje publiczna czy prywatna suto oprocentowana nie tylko przez NBP, ale glownie przez prywatne banki, ktore w sposob bezprawny „przejely” kontrole emisji pieniadza i jego cyrkulacji. Jak to wyglada ten Kredyt Finansowy dzisiaj, ktory jest udzielany przez jakikolwiek prywatny bank dla przedsiebiorcy, ktory ma w reku kontrakt na budowe szkoly wartosci w/g kosztorysu na 1.000.000 zlotych. Bank prywatny udziela takiej pozyczki w wysokosci 1 miliona zlotych (pod odpowiednie zabezpieczenie – ma sie rozumiec) przedsiebiorcy i obciaza go dodatkowo procentami od calej kwoty (10-15%) od chwili przelania jej na konto przedsiebiorcy, ktory jeszcze nic nie wykonal, a juz musialby oddac o 150.000 zlotych wiecej po 12 miesiacach. Skad wezmie ten przedsiebiorca te 150.000 zlotych wiecej, skoro one nie beda mialy fizycznego pokrycia, gdyz bank udzielil mu pozyczki na 1.000.000 zlotych? Wyglada na to ze bank zada czegos, czego nigdy nie wyemitowal (wydrukowal), a wiec przedsiebiorca bedzie musial zaplacic za ta „usluge” bankowi ze swoich prywatnych pieniedzy (czyli pieniedzy bedacych w cyrkulacji), czego skutkiem jest zmniejszanie ilosci pieniadza w cyrkulacji (majacych fizyczne pokrycie) na zaplacenie 15% „obslugi” bankowej od tej kwoty, a cena za wykonane dzielo wzrosnie do kwoty 1.150.000 zlotych w sposob fikcyjny, gdyz w crykulacji brakowac bedzie 150.000 zlotych. Tak wiec przy obecnym „ssacym” systemie finansowym ilosc pieniadza bedzie sie zmniejszac (i faktycznie sie zmniejsza), natomiast ilosc wyprodukowanych dobr sie zwieksza o 15% przy dokladnie tym samym poziomie ilosci pieniadza w cyrkulacji, czego skutkiem jest wydluzenie ilosci godzin pracy przez pracownikow i zwyzki cen za wykonana produkcje o 15% oblozonej dodatkowo podatkiem VAT-u 22%. Rezultatem takiego systemu finansowego jest doprowadzenie do niewydolnosci przedsiebiorstw, do bankructwa, do bezrobocia itd., co jest dzisiaj widoczne, ze wszyscy „szukaja” pieniedzy, ale tam, gdzie ich nigdy nie bylo, oskarzajac przede wszystkim rzad, ktory stal sie tylko i wylacznie poslusznym „narzedziem” w rekach lichwiarzy.
   ==========================
   zapodal: jasiek z toronto
   Rodacy ! Nasza Ojczyzna – Polska – i Naród Nasz stają dziś u progu nowych wyzwań.
   Nie zagraża nam – jak kilkadziesiąt lat temu – biologiczna eksterminacja, nie zagraża nam w tej chwili militarnie żaden kraj. Lecz stoi przed nami nie mniejsze zagrożenie, o tyle niebezpieczne, że przychodzi pod płaszczykiem przyjaciela. Możemy stracić niepodległość nie zdając sobie z tego sprawy, możemy oddać nasze sprawy w obce ręce, możemy narazić się na kolejne – coraz lepiej organizowane – próby wynarodowienia. Nie są to czcze słowa. Każde z nich może być niestety poparte przykładami. Czym innym jak nie ograniczeniem naszej niepodległości jest oddanie najwyższej władzy sądowniczej w ręce (nie zawsze czyste) sędziów z Brukseli? Już niedługo Parlament Europejski, w którym może będziemy mieli parę procent głosów, ma uchwalać prawa obowiązujące w Polsce. A „nasz” rząd już dziś liczy się bardziej z opinią państw Unii, niż własnego społeczeństwa. Już teraz środki masowego przekazu dbają o to, by nasza rodzima Tradycja odchodziła w zapomnienie; raczą nas za to masową popkulturą, wartościami niegdyś nam obcymi, wychowują nasze dzieci na wspaniałych konsumentów dóbr nadprodukowanych w krajach „wysoko rozwiniętych”. Wysoko rozwiniętych pod względem gospodarczym, lecz nie mających najmniejszych skrupułów moralnych czy etycznych, nie wspominając już o religijnych. Podają się za naszych przyjaciół, wspomagających nas przez ostatnie pięćdziesiąt parę lat zapominając, że pomoc ta była nam udzielana tylko dlatego, że ktoś kiedyś nie wywiązał się ze zobowiązań sojuszniczych. Chcą być przez nas postrzegani jako dobrzy bracia z Zachodu; lecz my mieliśmy już Wielkiego Brata i wiemy czym to się kończy. Udzielają nam kredytów, lecz potem trzeba będzie spłacać odsetki. Ich orężem nie jest już broń, lecz gospodarka i władza. Za parę lat możemy usłyszeć: Nu goj, wasze ulice, nasze kamienice! Za parę lat na Ziemiach Odzyskanych znów może dominować „ukochana” przez nas niemiecka mowa. Za parę lat polskie rolnictwo będzie historią, której nasze dzieci nie będą się już uczyły. Za lat kilkanaście Polska może być już historią: będzie to tylko kolejny land Unii Europejskiej od innych odróżniający się co najwyżej biedą. Za lat kilkadziesiąt ostatni godni swych przodków synowie i córki Narodu Polskiego mogą być „izolowani” od społeczeństwa w imię postępu, niszczenia przesądów i tworzenia nowego, ponadnarodowego państwa – Europy. Nie będzie tam miejsca dla narodowych odrębności: osoba władająca tylko językiem polskim nie znajdzie żadnej pracy i nic nie załatwi w żadnym centralnym (czyli leżącym z dala od nas) urzędzie. Odrębność narodowa będzie zwalczana w imię tolerancji. W imię tej samej tolerancji wszystkie dewiacje będą jak najbardziej wskazane. To będzie „nowy, wspaniały świat”. Oto tylko fragment czarnej wizji roku 2084. A może już 2014? Czy tak będzie? My mamy nadzieję, że jednak nie. Lecz nadzieja nasza nie jest podyktowana wiarą w szlachetne intencje twórców nowego, unijnego ładu. Nadzieja nasza podyktowana jest wiarą w mądrość Narodu Polskiego, który nie da się ogłupić płynącą zewsząd propagandą. Nasz Naród nie da się kupić czy sprzedać! Rodacy! Otwórzmy oczy! Zobaczmy dokąd zmierzamy i co nas czeka! Jeszcze jest czas, ale musimy go dobrze wykorzystać. Musimy zacząć walczyć! Musimy zniszczyć naszych wrogów!!! I nie mówcie, że nie ma innej drogi: ta droga jest, tylko trzeba mieć odwagę nią pójść. I nie traćcie Nadziei wszak Jeszcze Polska nie zginęła…
   ==================================
   zapodal: jasiek z toronto

 19. No to panie Miziak KONIEC NASZYCH SNÓW O WIELKIEJ POLSKIEJ PARTYZANTCE !!!!!! ,hahahahahahaha ,a swoją drogą to kto teraz będzie pierwszym naszym partyzantem ??????? ,może kosmici . Ale na poważnie ja mam to wszystko w dupie ,ten cały kraj i to wszystko co się tu wyrabia ,,,a dlaczego ??? to proste ponieważ zbliżam się już do kresu swej ziemskiej egzystencji .Prze demną jest teraz tylko śmierć ze swą ciemnością i nicością ,a także ze spokojem .A lasy to teraz będzie zadanie dla młodych !!!!! . Na razie panie Miziak

  1. Miziak jeszcze jedno wyjaśnienie ,choć nie muszę o tym pisać ,a dotyczy to mego kresu na ziemi : to proste ja wiesz pisałem kiedyś na twoim blogu że jestem po udarze niedokrwiennym mózgu i na dzisiejszy dzień to po prostu leki które do tej pory brałem regularnie powoli przestają przynosić jakąkolwiek poprawę ,a mam totalnie rozwalony układ stabilizacyjny ,czyli mówiąc po ludzku swój wewnętrzny żyroskop ,a gdy on wysiądzie już całkowicie to po prostu będzie tylko jedno GLEBA!!!! iTYLE W KWESTI WYJAŚNIEŃ , bo nie chcę żeby ludzie na tym blogu uważali mię za jakiegoś samobujcę czy inszego wariata ,a także za osobę ktura domaga się współczucia i tym podobne . Wiem że kiedyś czeba w końcu umrzęć i czuję że ta chwila w mym życiu powoli nadchodzi .Ale ważne żeby słoneczko nam świeciło bo jeśli zgaćnie nagle a nie spodziewanie no to będzie totalny klops ,a kto wie czy do tego powoli a nie ubłaganie się nie zbliżamy ,OBY NIE !!!!!!

    1. Antykk ja pod żadnym pozorem się nie truję żadnymi lekami ,a biorę tylko te specyficzne na mój !!! powtażam na mój typ jakiego doznałem udaru pnia mózgu ,,a doznałem chyba najgorszego jaki istnieje ,i wogule to nie powinienem żyć !!!, a tu patrz żyję sobie i miałem się w miarę dobrze sam wszystko sobie robię i nawet wyobraż sobie sam się poruszam ,a wedłóg lekaży to w najlepszym wypadku powinienem leżeć plackiem na plecach i tylko poruszać oczami ,jeśli i to bym mógł .Doznałem bardzo nie typowego udaru ,a na dodatek jak wyczytałem to z mojej chistori choroby kiedy otzymałem ją jak wychodziłem do domu że ,doznałem także 3% zaniku kory pnia mózgu ! ,więc sam widzisz że jestem w czepku urodzony ,nie dałem się zabić na wojennce w Azji Połódniowowschodniej to i nie dam się teraz ,ale pewne rzeczy toczą się swoim z góry wytyczonym torem i ja ,a nawet my wszyscy nie mamy na to najmniejsego wpływu ,taka jest prawda
     A co do leków to spoko jestem nad wyraz ostrożny ,nawet aż do przesady ostrożny . Ale dzięki za poradę .Trzymajcie się na razie

     1. @navajo88
      -Hipokrates powiedziel, ze pozywienie powinno byc lekarstwem a lekarstwo pozywieniem. Ludzie wrocili znad grobu do zycia stosujac terapie Gersona (przy raku)a w naszej Polsce diete dr Dabrowskiej http://www.dieta-dabrowska.pl/. Jest to jedzenie tylko na surowo warzyw i owocow. Dieta weganska wyleczyla i nadal leczy tysiace ludzi, ktorzy zegnali sie juz z zyciem. Poczytaj na temat tej diety. Zycze duzo zdrowia.

     2. Skoro żyjesz a wg lekarzy nie powinieneś, to powinieneś olać diagnozy i walczyć. A nawet nie tyle walczyć, co kreować rzeczywistość własnym myśleniem – a ludzie powyżej Ci w tym pomogą.Dobra dieta, wykluczenie chemii nie zaszkodzi, a na pewno pomoże – dobry stan ducha natomiast uczyni cuda i dożyjesz setki :))) Czego Ci z całego serca życze.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: