NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 ALEKSANDER JABŁONOWSKI & JACK CALEIB - RZEŹ KANAŁÓW Y.T CZYLI ZAMORDYZM RUSZYŁ CAŁĄ PARĄ !18 września 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

POLAKOM – JESIENIĄ GROZI GŁÓD !!!- 50% RODZIN NIE BEDZIE STAĆ NA ŻYWNOŚĆ..

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Z CAŁEGO ŚWIATA NAPŁYWAJĄ BARDZO ZŁE INFORMACJE DOTYCZĄCE CEN ZBOŻA W 2010 ROKU

CO W TEJ SPRAWIE ROBI ROSJA

Wprowadzenie czasowego zakazu eksportu ziarna poparł premier Władimir Putin występując na posiedzeniu prezydium rządu. Według najnowszych ocen zbiór zboża w Rosji z tegorocznych żniw wyniesie około 70-75 milionów ton, a być może nawet mniej. Tymczasem wcześniej władze spodziewały się, że zostanie zebranych 90-95 milionów ton.

Media poinformowały, że zakaz zostanie wprowadzony w życie już w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnie nie można będzie eksportować pszenicy, jęczmienia, żyta, kukurydzy i mąki.
Rosyjscy analitycy nie wykluczają, że wprowadzenie zakazu eksportu zboża z Rosji może doprowadzić do dalszego wzrostu cen pszenicy na rynkach światowych.

PIERWSZE SKUTKI ROSYJSKICH DECYZJI

Bochenek chleba podrożał z 60 do 70 tetri, czyli z 32 do 37 centów. Gruzja, która liczy 4,4 mln mieszkańców, produkuje zaledwie 15 proc. z 800 tys. ton zbóż, jakich rocznie potrzebuje.

Importowane zboże prawie w całości pochodzi z Rosji. Teraz Gruzja będzie musiała poszukać innych źródeł importu. – Nie będzie paniki, znajdziemy rozwiązanie – zapewnił rzecznik gruzińskiego resortu rolnictwa. Mimo wszystko Gruzja poniesie jednak straty z powodu rosyjskiego zakazu – dotychczas kupowała od Rosji tonę pszenicy za 260 dol. Na rynku będzie za nią musiała zapłacić co najmniej 350 dol.

CO ROBI POLSKI „NIERRZĄD” W TEJ SPRAWIENIC…..

Jeśli ktoś chce sprzedać zboże w Pobłociu Wielkim, to musi tam stać ponad dobę. Pół kraju zalała woda, zbóż brakuje, a tymczasem rolnicy z regionu koszalińskiego mają problem z ich sprzedażą.

– Stoisław kupuje tylko zboża o określonych parametrach – mówi rolniczka ze Słowienkowa. – Nie przyjęli zbóż od męża. Musiał jechać z nimi ponad trzydzieści kilometrów dalej do Pobłocia Wielkiego. Tutaj kolejka jest wielka, stoi mnóstwo ciągników, a co chwilę podjeżdżają bez kolejki TIR-y i się rozładowują.

Na dodatek nikt tych rolników nie powiadomił, że o godz. 18 skup zostanie zamknięty i będą musieli stać tam do jutra. Nie wiem, czy mają nocować w ciągnikach? Nie ma tam sklepu, nie mają gdzie kupić czegoś do jedzenia, w gospodarstwie pracy jest mnóstwo. Nie wiem, czy tego zboża brakuje, czy też nie? Czy ktoś chce je kupić? Bo wygląda na to, że nie jest nikomu potrzebne.
KTO I DLACZEGO ZNIECHĘCA POLSKICH ROLNIKÓW ABY SPRZEDAWALI PLONY – DOCHODZI DO PRZYPADKÓW PRZEJMOWANIA ZNIECHECONYCH ROLNIKÓW WPROST W KOLEJKACH PRZEZ NIEMIECKICH KUPCÓW.

CO ROBIĄ NIEMCY (w Polsce ) W TEJ SPRAWIE

Przez opóźnione żniwa na rynku brakowało zbóż do przemiału. Mąka drożała dosłownie z dnia na dzień. Wszyscy liczyli, że kiedy żniwa się rozpoczną, do młynów trafią duże ilości zbóż z tegorocznych zbiorów i wtedy ich ceny spadną. Tymczasem tak nie jest. Żniwa mamy w pełni, a mąka nadal drożeje. Bo zbóż brakuje, a najbardziej tych dobrej jakości, które nadają się do pieczenia chleba.

Powodzie i pożary w Europie sprawiły, że ceny zbóż niesamowicie poszły w górę. Niemieckie firmy na pniu kupują polskie ziarno. Lada moment podrożeje chleb.

Co gorsza tak jest nie tylko u nas, ale praktycznie na całym świecie. Do Polski przyjeżdżają firmy niemieckie i wykupują zboża na polach.

CO NA ŚWIECIE -W TEJ SPRAWIE
Panika na rynku zbóż. Czekają nas duże podwyżki cen żywności

Irena Boguszewska, irena.boguszewska@mediaregionalne.pl

Żniwa się opóźniają, w młynach zaczyna brakować zbóż do przemiału. Mąka drożeje dosłownie z dnia na dzień. To oznacza, że wkrótce podrożeją: pieczywo, makarony, a także mięso.
Rynek zbożowy w Polsce, a także na świecie ogarnęła panika. Ceny zbóż i mąki rosną z dnia na dzień. Na giełdzie w Paryżu pszenica drożeje o 6 euro dziennie na tonie, przez ostatni miesiąc jej cena prawie się podwoiła.
Dlatego PZZ w Stoisławiu podniosły ceny skupu. Od poniedziałku za tonę pszenicy płacić będą 700 zł, żyta i jęczmienia – 500 zł, a owsa – 400 zł. Dotychczas PZZ kupowały pszenicę po 450-500 zł. Podwyżki są naprawdę astronomiczne. I oznaczają podwyżki cen mąk, chleba, kasz.

To są naprawdę bardzo wysokie ceny. Od takich nigdy jeszcze nie rozpoczynaliśmy skupu – mówi Albin Badower, prezes PZZ w Stoisławiu.

NIEMIECCY KUPCY JUŻ OFERUJĄ CENY OD 750 DO 1000 ZŁ

——————————————————————————-

W POLSCE – DECYZJE P.O TUSKA – PRZEŁOŻĄ SIE NA CENY ŻYWNOŚCI W SPOSÓB BARDZO BOLESYY – VAT + PALIWA+ GAZ +PRĄD+ WĘGIEL = 12 ZŁ ZA BOCHENEK CHLEBA TAK MÓWIĄ PIEKARZE

=====================================================

mądra decyzja Putina -IMPORT !!!!

Rosja zamierza wrócić w tym roku do sowieckiej praktyki importu milionów ton zboża, gdyż rekordowa susza zdecydowanie obniżyła jej plony – pisze w czwartek dziennik „Wiedomosti”.Niewykluczone, że w latach 2010-2011 Rosja sprowadzi co najmniej 5 mln ton zbóż – informuje dziennik, powołując się na rosyjskie ministerstwo rolnictwa.

Rosja, która jest trzecim co do wielkości eksporterem pszenicy i jednym z największych eksporterów zbóż na świecie, straciła w tym roku blisko jedną czwartą plonów zbóż z powodu trwającej od początku lipca suszy i ekstremalnych upałów.

Według „Wiedomosti”, decyzja o imporcie już zapadła, ale nie wiadomo jeszcze, jak duża ilość zboża miałaby być sprowadzona.

Rosja mogłaby sprowadzić zboże na przykład z Kazachstanu, który zamierza wyeksportować w tym roku 8 mln ton spośród 13,5-14,5 mln ton swych plonów zbóż.

5 sierpnia Moskwa wprowadziła embargo na eksport swego zboża do końca roku, by zaspokoić popyt własny i uniknąć gwałtownego wzrostu cen. Decyzja ta spowodowała jednak wzrost cen zboża na rynku światowym.

W zeszłym roku Rosja wyeksportowała 21,4 mln ton zbóż.

Źródło: PAP


http://biznes.onet.pl/prasa-rosja-zamierza-importowac-zboze,18565,3534592,1,news-detal

61 thoughts on “POLAKOM – JESIENIĄ GROZI GŁÓD !!!- 50% RODZIN NIE BEDZIE STAĆ NA ŻYWNOŚĆ..

 1. Moze nie na temat ale wydaje mi sie ,ze to tez jest jakies nowo-powstale szatanskie zagrozenie dla swiata :/ zwlaszcza kiedy ma sie dorostajaca mlodziez ..
  moze wypadaloby rozpowszechnic sprawe w gronie rodzicow ? nie chodzi mi o jej naglosnienie
  wrecz przeciwnie ,otrzec rodzicow zeby zwrocili uwage czego sluchaja ich dzieci?
  chodzi o „nowy narkotyk” zapodawany

  notke wyczytalam na stronie

  http://www.metrotime.be/Le_trip_par_les_oreilles.html

  http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=fr&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.metrotime.be%2FLe_trip_par_les_oreilles.html&sl=fr&tl=pl

  wystarczy wklepac w google I-Doser i jest wiele odnosnikow ,na youtube rowniez..

  przerazajace!!!

 2. JUTRO IRAN URUCHAMIA EL. ATOMOWĄ, IZRAEL NIE CHCE DO TEGO DOPUSCIC, DZIS W NOCY ZAATAKUJE ?

  WG. IZRAELSKIEGO WYWIADU (DEBKA) IRAN I SYRIA POSTAWIONE SA W NAJWYZSZA GOTOWOSC BOJOWA.

  „NIESPODZIANKA JEST CORAZ BLIZEJ”
  I „OSTATNI SKANDAL W IZRAELU TO TYLKO ZASLONA DYMNA”

  NAJNOWSZE INFO…

  JEZELI COS WIECEJ TO PODAWAJACIE BO ATAK NA IRAN MOZLIWY JEST NAWET DZIS W NOCY !!!

  1. wątpie w atak – ALE MYSLE ZE DOJDZIE DO USZKODZENIA INSTALACJI W TAKI SPOSOB ZE ROZRUCH NIE BEDZIE MOZLIWY- OCZYWISCIE ZROBIA TO NIEZNANI SPRAWCY
   NIEZNANI SPRAWCY SA W IRANIE JUZ OD 2 MIESIECY CONAJMNIEJ

 3. A pamiętacie taką ustawę Dumy z grudnia 2009r dot. handlu,która „Daje też rządowi federacji prawo do regulowanie cen i marż na poszczególne towary(przede wszystkim podstawową żywność).Władze regionalne mają też obowiązek wprowadzenia rejestrów firm handlowych ,oraz kontroli posredników w handlu w celu ustalenia ich udziału w ostatecznej cenie produktu.” Generalnie pozwala Kremlowi regulować ceny przede wszystkim żywności.Wtedy pisaliśmy na Grypie,że szykuje się coś w rodzaju „nieurodzaju”i głodu.

  1. A pamiętasz,jak pisaliśmy na grypie o wirusie znad Nilu??
   Właśnie jest w Grecji i europejskiej części Rosji.

   Wirus zachodniego Nilu atakuje Grecje…

   „Zachodnia prasa doniosła, że w Grecji istnieje zagrożenie zakażenia wirusem zachodniego Nilu. Do tej pory zachorowania miały miejsce w regionie Macedonii: w obszarze środkowej Grecji aż po Saloniki na północy. Widać to szczególnie w pobliżu rzek i jezior, gdzie występuje duża ilość komarów. Ich rozmnażaniu sprzyjają upały z dużą wilgotnością powietrza. Podobne doniesienia o zachorowaniach, spowodowanych przez wirusa zachodniego Nilu, .pochodzą z europejskiej części Rosji, gdzie zanotowano ponad 70 przypadków zakażeń i 4 zgony. Greckie ognisko tej epidemii dotyczy głównie ludzi starszych. Jest to odmiennością, gdyż dotychczas chorowały raczej osoby w młodszym wieku. Wirus zachodniego Nilu należy do wirusów wywołujących gorączki krwotoczne, gdzie najgroźniejszym ze znanych wirusów jest Ebola. Jest on jednak bardziej spokrewniony z wirusem powodującym kleszczowe zapalenie mózgu .
   (…)Najlepszą metodą zapobiegania szerzeniu się choroby jest unikanie pogryzienia przez komary, które przenoszą wirusy zachodniego Nilu. Profilaktyka to także zwalczanie tych owadów, a więc stosowanie różnego rodzaju sposobów i środków przeciwko komarom m.in. moskitier, ubrań ochronnych i preparatów dezynfekcyjnych.

   Ostatnio obserwuje się szerzenie wirusa w klimacie umiarkowanym. W 2009 roku, wraz z ogłoszeniem końca tak zwanej świńskiej grypy, prorokowano epidemie gorączek krwotocznych, w tym gorączki zachodniego Nilu. Szczególnie w okresie letnim może mieć to miejsce także w Polsce. Ma to związek z upałami i powodziami oraz rozwojem ogromnej liczby komarów. Trzeba je zwalczać głównie na terenach powodziowych, w okolicach rzek i jezior oraz innych zbiorników wodnych. ”

   całość tutaj do odsłuchania,bo tekstem jest tylko fragment:
   http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22639

  1. http://www.paa.gov.pl/mapy/moc_dawki.php
   chyba coś tam dotarło, popatrz na rysunek, południowy wschód podwyższony w stosunku do zachodu…
   może nie są to jakieś wielkie skazenia ale coś tam jest:
   no i caly czas coś odchyla sie mocniej od średniej:
   http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/?id=1
   mamy od czasu do czasu mocno skaczący bizmut, podwyższony tal i rosnący powoli potas…
   wrzyć dane archiwale i porównaj wykresy:
   http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/?id=2

 4. Właśnie to my jesteśmy od nich mocniejsi. To, że cała elita oddała się Lucyferowi nie znaczy, że mam przesrane na całej linii. Życie na Ziemi to nauka, jedna z wielu, tak miało widocznie być. Ciekawe są wykłady trehlebova, tłumaczą trochę sens tego wszystkiego co nas otacza. Hjk, to są odczyty promieniowania z Polski czy jeszcze ze Wschodu gdzieś.

 5. Z 15tej:
  Potas K-40 8,1 %
  Bizmut Bi-214 41,6 %
  Tal Tl-208 21,9 %

  Tal się podniósł i utrzymuje, bizmut podskakuje…

  1. Calkowita liczba zliczen sie podniosła – 14,%
   Potas K-40 10,%
   Bizmut Bi-214 86,%
   Tal Tl-208 9,2%

   Bizmut sie wzmaga…

 6. Rabin Josef Elicur, mieszkający w żydowskim osiedlu na Zachodnim Brzegu Jordanu, jest podejrzany o podżeganie do nienawiści na tle rasowym i do przemocy.

  W opublikowanej na początku roku książce, której Elicur jest współautorem, napisano, że nie-Żydzi nie są „z natury obiektem współczucia”, a ich atakowanie „może powstrzymać ich szczwane zapędy” – pisze dziennik „Haarec”.
  Obaj autorzy uważają również, że zabijanie dzieci „wrogów Izraela” może być dozwolone, gdyż „jest jasne, że będą żywiły wobec nas przesądy, jak dorosną”.

  – Wszędzie tam, gdzie wpływy gojów stanowią zagrożenie dla przetrwania Izraela, jest dozwolone ich zabijanie, nawet jeśli chodzi o sprawiedliwych wśród narodów świata – piszą rabini.
  http://wiadomosci.onet.pl/2211965,12,rabin_usprawiedliwia_zabijanie_innowiercow,item.html

 7. Do @Mizia
  Do @Miziaforum

  ALARM !!! ALARM !!! ALARM !!!

  W związku z rozpoczętymi „kontrolami” samolotów pasażerskich odnośnie rozpylania środków chemicznych nad miastami, Uny zmieniły taktykę nasiewania smug chemicznych za pomocą małych dwuosobowych samolotów (wielkości Cesny).
  Aktualnie nasiewają prawie niewidoczną chemiczną mgłę (niewielkimi placami), która staje się widoczna dla oka po około 15 minutach po przelocie takiego samolociku.
  Mieszkający blisko lotnisk raportują, iż samolociki te, bardzo często lądują wjeżdżają do changarów i znowu startują do ponownego nasiewania.

  1. TY GOŚCIU JESTEŚ MEGA MEGA PJERDOLNIĘTY W ŁEPETYNE WEŚ SE ZAŁATW NOWĄ MUZGOWNICE JAPIERDOLE CO ZA ŁEP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   1. Imć baranie, nie sztuka wyzywać, lecz sztuką jest sprawdzić te wiadomości w terenie.
    Rusz dupe, bo nasrane masz i we własnym gównie się tarzasz.
    A poza tym, nie pytam cię o zdanie, bo piszę do @Mizi.
    Więc nie wysilaj się brachu, bo niejesteś godzien podcierać dupy temu, który zrobił z ciebie rogacza.

   2. TY tadeuszu k NIE PODSKAKUJ BO TWOJĄ TECZKĘ PERSONALNĄ SOBIE DOBRZE OBEJRZAŁEM I JEST W NIEJ PARE CIEKAWYCH RZECZY Z TWOJEJ PRZESZŁOŚCI zenobiuszu.

  2. Ja raportuje, ze widzialam dzis normalny pasazerski robiacy taka kreche solidna (ktora do teraz wisi i sie rozplywa), i ktora to krecha sie w pewnym momencie urywa jak odcieta. Tak wiec u mnie jest bez zmian (wielkopolska)

   Poza tym gdyby bylo tak jak piszesz, to tylko by poszli nam na reke. Skoro ludzie raportuja ze samoloty wjezdzja do znanych im hangaro, tam sie napelniaja i leca dalej – to normalnie postep w sprawie. Stad tylko krok do zajrzenia w te hangary. uprzednio ofocic, nakrecic film z daleka, zainteresowac tym kogos i… mozna dzialac.

   Co do pasazerskich i duzych, to nikt nie wie co i jak i gdzie sie napelniaja, czy maja to w paliwie? A duze obce samoloty to juz calkiem nie wiadomo.

   Tak wiec jesli jest tak jak piszesz, to chyba jestesmy na dobrej drodze.

 8. BLOG I ART. NIE JEST POŚWIĘCONY – DYSKUSJI NA TEMAT ŻYCIORYSU MIZI
  ps. nic sobie nie przypominam …….. BO NIC NIE MUSZĘ PAMIETAĆ

   1. Domyslalam sie, ze to tzw. trep. A ze legia to wiele tlumaczy, np. zachecanie mlodych do porzucenia ojczyzny w swoim, egoistycznym interesie, bo jak widac patriotyzm MIZIA ma gleboko. KASA KASA KASA.
    Tlumaczenie sie, ze ojczyzna tak na prawde nie istnieje upodabnia do tych unych i stawia w rownym rzedzie do pretendowania do nazwy „uciekajacego szczura z tonacego okretu”.
    MIZIA patrzy globalnie? A moze zbyt globalnie?
    Na wygnaniowie wszystko wyglada zbyt jaskrawo (wiem co pisze), bo tylko te kolory widac z daleka.
    A moze MIZIA bardzo teskni za krajem? Tylko kraj go nie chce?
    =================================
    SŁOWO TREP OZNACZA W POTOCZNYM UŻYCIU – polskiego – oficerka – odzwierciedla jego poziom intelektualny i wojskową wiedzę. -WIĘC W STOSUNKU DOMNIE NIEMA ZASTOSOWANIA.
    BYLI LEGIONIŚCI NIE MOGĄ SŁUŻYĆ W POLSKIM WOJSKU – PONIEWAŻ JAK OFICJALNIE SIE MÓWI – ICH WIEDZA I POZIOM WYSZKOLENIA – JEST ZBYT NISKI ŻEBY MOZNA GO BYŁO WYKORZYSTAĆ W ELITARNEJ POLSKIEJ ARMII.
    W ODRÓŻNIENIU NP. ROSJANIE BARDZO CHĘTNIE UMOŻLIWIAJA IM SŁUŻBĘ W SZCZEGÓLNOŚCI W SPECNAZIE – DLATEGO „SPECNAZ MIĘDZY INNYMI JEST NAJGORSZĄ FORMACJA NA ŚWIECIE” wszystkiemu winni byli legioniści ich poziom wiedzy wojskowej to powoduje.
    NA SZCZĘŚCIE POLSCY OFICERKOWIE TO ZAUWAŻYLI I OFERM NIE ZATRUDNIAJA – DZIĘKI TEMU MAMY – NAJLEPSZĄ ARMIE NAŚWIECIE .

    A TREP TO JESTEŚ TY I DO TEGO G……..

    1. Brumm, nie zauwazylam u Mizi tego co piszesz. Mizia po prostu widzi jak jest i o tym pisze. Gorzka prawda, ze za chlebem trzeba ojczyzne opuszczac. No chyba ze Tobie Brumm sie tak powodzi ze nie musisz. Inni jednak nie maja tyle szczescia, a ciezko wymagac od nich zeby okopali sie tu w polskich okopach i czekali na cud. Patriota mozna byc, ale wobec narodu i ojczyzny, ale tez trzeba sie czyms wyzywic, miec co dzieciom dac do jedzenia a nie patrzec jak gloduja biduja.

     A, dodam jeszcze ze patriotyzm ma sens wtedy kiedy narod ma wole naprawy i chce cos zrobic, cos naprawic. Tymczasem owce wciaz glosuja na te same mordy co zwykle. Jak nie Kaczynski, to Komorowski. A w przerwach bronic krzyza przed palace, badz opcjonalnie krzyz ten zniewazac.

     Jak tu byc patriota, jak nie miec mysli zeby stad uciekac, kiedy tu sie nic nie da zrobic i nie ma z kim (w pojedynke nie ma sensu)? Ludzie kieruja sie na tematy poboczne nieistotne, tymczasem jestesmy w zlej sytuacji, bezrobocie rosnie, bieda piszczy, podwyzki i ogolna degrengolada panstwowa.

     1. jeśli wykorzysta się czas emigracji na rozwój osobowy (albo choć człowiek uchroni się przed degradacją moralną), „odkucie się” materialne, poznanie mechanizmów zdrowego funkcjonowania różnych dziedzin życia, to taki ktoś po powrocie będzie lepszy, niż gdyby został w kraju i był parobkiem, bo moze coś twórczego wnieść i nie będzie juz taka marionetką sterowaną mediami…
      gdyby wiekszość takich była, to inaczej by tu losy kraju wyglądały…
      A tak to różne sitwy i układy gnoją ludzi, a ci się potulnie na to godzą, albo są tak czy inaczej zmuszeni. dlatego nie od rzeczy jest, aby jeśli to mozliwe przez wyjazd polepszyć sobie sytuację.
      A jedyny problem z jakimś zorganizowaniem tego, aby sobie życia jeszcze nie pogorszyć – może ktoś musi pomóc nagrać pracę, znaleźć lokum, a nie zerować na niekumatych imigrantach, jak to niestety często ma miejsce…

     2. Hjk, zgadzam sie. Tylko jest jeden problem: ci ktorzy wracaja zza granicy bardzo czesto ucza sie wiekszego cwaniactwa i uwazaja sie za lepszych od tych co nie ruszali sie z miejsca. Po dwoch latach zapominaja polskiego. Jednym slowem sloma z butow. Oczywiscie nie wszyscy, ale mentalnosc Polaka jest… buraczana. A najgorzej jak jeszcze ktos ich utwierdza, ze sa obywatelami KASY.

     3. cwaniactwo w tym naszym „cwaniakowie” nie zaszkodzi, tylko takie właściwie pojęte, żeby się nie dać wyrolować miejscowym cwaniaczkom:-)
      kazdy się tu niestety uważa za większego cwaniaka, ale prawdziwy cwaniak tak przecwani innych, ze będą pewni, ze są nadal cwaniakami, ale w stosownej chwili się okaże…
      No i jest okazja za granicą, by się trochę podcywilizować, no ale faktycznie, buractwu to niewiele pomoże…

    2. A TAK NA MARGINESIE TO WOLĘ BYĆ BYŁYM ….. NIŻ BYŁYM ZOMOWCEM , ORMOWCEM , LWP-OWCEM, PZPR-OWCEM ,MO-WCEM
     A TOBIE TO NIE PRZESZKADZA I WŁAŚNIE TAKICH LUDZI WSADZACIE NA STOŁKI – W WARSZAWCE –
     ]ps. nie raz bywało w pewnych krajach że kaprale legiii zostawali tam generałami tak z marszu.

     1. No i ladnie, ze nie chcesz byc bylym Zzomowcem. Ja tez ci tego nie zycze.
      Ale buntujesz ludzi przeciw wlasnym korzeniom, a w zamian proponujesz ucieczke. Tacy ludzie beda cale zycie uciekac. Jak ty.
      I nie przypisuj mi komunistycznych pogladow, bo zem urodzone w trakcie rozpadu komuny, w rodzinie tzw. chlopo-robotniczej.
      Co do trepostwa: jak widac owa mentalnosc nie zna granic. Cos gdzies zaslyszales, rozdmuchujesz do niebotycznych rozmiarow probujac zatuszowac jakis kompleksik. To, ze ktos widzial Niagara wcale nie oznacza, ze caly swiat ogarnal.

      Zagrypiona, czyli patriotyzm jest glupota? Ludzie chca cos zmienic, ale poprostu nikt nie nauczyl nas wybierac. Jak dla mnie to wyglada tak, zebysmy nie mieli co wybierac.
      Zobacz na obecne wybory: jeden otumaniony zaloba, a drugi z braku laku wypchniety. Ale wszyscy przy korytach. Filantropow to chyba w zadnym rzadzie na swiecie nie uswiadczych, a o takich chyba kazdy przecietny czlowiek marzy.

     2. A u mnie Mizia masz dużego PLUSA. Twoje doświadczenie (oby nie było takiej potrzeby) może się niedługo przydać.

     3. @Brumm

      Nawet nie uzylam slowa ‚glupota’ w swoim poscie. Wiec nie wiem o co ci chodzi. Patriotyzm nie jest glupota, ale by dzialania patriotyczne mialy sens, potrzebna jest duza grupa ludzi – tymczasem Polacy sa uspieni, albo jak po lobotomii. Ciagle sie o tym pisze, u mizi, maruchy, na grypie czy u mnie. Jak wyskoczysz z jakas propozycja naprawy, to ci jeszcze dokopia typowe owce. (zobacz jak skonczyl Ratajczak – nawet rodzina sie od niego odwrocila). O jakim my tu patriotyzmie mozemy mowic, skoro czlowiek czlowiekowi wilkiem?

      Co do ludzi ktorzy chca cos zmienic: jedni sa albo za po drudzy albo za pisem – policz ilu ci zostanie. Sposrod tych odejmij tych co maja polityke w dupie i sie zajmuja sami soba.

      Zostanie ci mala garstka tych ktorzy by moze chcieli cos zmienic. A to jeszcze pytanie, co by chcieli zmienic, skoro spoleczenstwo nie garnie sie do wiedzy, nie wie jak jest d***ne i trute. Wez na ulicy zapytaj typowego przechodnia o aspartam, o ta sytuacje teraz z tym promieniowaniem, o cokolwiek co robi sie za naszymi plecami. I zobaczysz jaka dostaniesz odpowiedz.

      Ja swoimi wiadomosciami przestalam sie chwalic, bo wkurza mnie jak ktos mnie do psychiatry odsyla, albo ma w dupie i woli zyc w tym bagnie ktore jest – bo przeciez nic takiego zlego sie nie dzeije. Jak sie probuje ludziom otworzyc oczy i trafia na beton tepoty, to czlowieka opuszcza jakiekolwiek poczucie patriotyzmu i mysli jakby tylko swoj tylek ratowac. I to jest calkiem naturalna reakcja. nie kazdy ma sile i checi tkqic w bagnie. I nie ma takiego obowiazku.

     4. @Brumm

      co do mozliwosci wyboru – ktorego praktycznie nie ma – zgadzam sie. Ale to jest wina tego systemu – Polacy sa trzymani w klatce. Cokolwiek by nie bylo, metoda pokojowa nic nie zdzialasz nie zmienisz – w zwiazku z tym nawet jesli 1% Polakow by sie zabral za zmiany, to i tak bedzie za malo. Z drugiej strony bycie kamikadze nie kazdemu musi odpowiadac – takze ja rozumiem tych co wyjezdzaja.

   2. @ Mizia ( „Mizia- jesteś w porządku” – powiedziałby major E.Keller)
    Z informacji o Legii wynika dużo, dużo…….DOBREGO!!!!

    Nie pierwszy raz w dziejach Rzeczypospolitej WIELCY Polacy (nie wpadaj Mizia w samouwielbienie 😉 ) brali udział w „obcych ” NAM wojnach, współpracowali z obcymi NAM wywiadami.
    I cóż z tego że ktoś był w Legii- i słusznie jak napisałeś –lepiej w Legii niż w eSBecji!!!
    Ważne jest jedno- POLSKOŚĆ a nie KLIJENTELIZM.
    ALBO SIĘ JEST POLAKIEM ALBO polaczkiem!
    Przykłady: Kościuszko, Puławski, Piłsudski…… wystarczy czy dalej wymieniać!!!
    Masz u mnie ” NA PLUS”!!!

 9. Na kilogram chleba przypada 70% mąki i polepszaczy piekarskich ,reszta 30% to woda .

  Dla zainteresowanych własnym domowym wypiekiem pieczywa ,zachęcam zerknąć tu

  -Chleb własnej roboty w 5 minut –

  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=12453

  Zakwas do chleba można zrobić kupując żurek w butelce i dodać do niego
  zwykłej żytniej mąki ,a mąkę żytnią razową uzyskać od rolnika na wsi ,który zmiele na śrutowniku ziarno żyta kupione od niego .

  Proste ,tanie i zdrowe .
  Osobiście piekę dla siebie razowce przenno-żytnie w piecu opalanym drewnem ,ale i w piecyku elektrycznym lub gazowym ,też wychodzi .

  Podstawa to chcieć .

 10. Chodzi o to by ,sztucznie wywołane kataklizmy,dały podstawę pod masowe wciśnięcie nam, żywności modyfikowanej genetycznie,w ramach „pomocy” międzynarodowej,czy po prostu „wolnego” handlu.:

 11. no to jak tak, to czekamy kiedy Niemcy obnizą swe zarobki do naszych poziomów – jak kołchoz to kołchoz, ew. nasze zarobki nieco podciąną a niemców obnizą do tej „pesudo-średniej”…
  łatwiej by było zrobić wymianę zlotego na euro po 2 zł za euro…
  spekulanci, ktorzy kupując teraz polski dług za euro dostają 4 zł, wtedy za owe 4 zł dostaliby 2 euro – zysk 100% nie liczac %-ów – tak nas będą chcieli wykończyc – jedyne co to brak kredyt w euro…

  1. dokładnie tak ma się odbyć przejście na euro. Bedziemy zarabiali po 1000 eur tylko wystarczy to tyle co dziś 1000 PLN.

   1. kilka lat temu będąc we włoszech zauwazyłem ze zdziwieiem, ze wiele art. codiennego uzytku czy widzianym w supermarketach nominalnie ma te same ceny co w Polsce! Np jabłka tam 3 euro, a u nas 3 zł, itd.
    Wystarczyłoby wymienic zł za euro 1:1 i juz byloby jak we włoszech, prawdopodobnie zarobki tez by były zblizone…
    Tyle, że nasza produkcja stałaby się tu i w europie zupełnie niekonkurencyjna, nastapiłoby bankructwo plskiego przemysłu (o ile jescze ktoś coś tu wytwarza) i chyba tak zrobią, zaś rozliczane w euro i $ obce koncerny z tym by sobie poradziły. Dług Polski w zł zamieniłby się na euro i gdyby obcy trzymajacy polskie obligacje zechcieli wycofać kapitał stalibyśmy się w jednej chwili bankrutem jak Grecja…

   1. jak na razie zauważyłam,że zdrożał cukier-nie wiem tylko,czy dlatego,że sezon na przetwory czy to może już początek podwyżek.Kilo cukru jest droższe o 70 groszy.

 12. 12 zł to chyba przesada, ja słyszałem, jak mówili o ok. 30% podwyzki od jesieni(póki co maja konkurencje w smark-etach i jadą na zapasach), a tak, jak piszesz, to byłoby to 300%…(?!)
  Z drugiej strony patrząc na to, ile chleba się marnuje, to chleb jest za tani. Z 3ciej – żal ludzi, których nie będzie stać, choć wydaje mi się, ze chleb jest podstawowy i to jego się najpierw kupuje, a nie co innego, ale w rodzinach pijaków czy papierośników może tak nie byc. Z 4tej strony jakość chleba często woła o pomstę do nieba – jak wyjadę do innego miasta mam wrażenie, ze chleb o niebo lepiej smakuje – normalnie po prostu trzeba niemalże „polować” na dobry chleb przez pół miasta, no i ten dobry jest już i tak 2x droższy od przeciętnego. „Prawdziwy”, „wiejski” chleb prawdopodobnie byłby zatem w takiej cenie, jak piszesz. Ale jak pomyślę, ze te ‚wyroby chlebopodobne” w cenie obecnie ok 2-3 zł miałyby być po 12, to mnie pusty śmiech ogarnia… 🙁

  1. nie zauwazyłeś że trwa wyrównywanie cen do europeiskich – papierosy – paliwo to już nawet czasami w polsce przebija niemiecka ceną litra – OTÓŻ MOŻE NIE WIECIE ŻE RÓZNICA CEN NA GRANICY NIEMIEC I POLSKI BARDZO BIJE W NIEMCÓW WIEC POMALUTKU CENY MUSZĄ ZOSTAĆ WYRÓWNANE – POTO ŻEBY NIEMIEC WKONCY KUPOWAŁ W GERLIC I CHODZIŁ TAM DO FRYZJERA A NIE W ZGORZELCU – TO PROSTE – NA TYM POLEGA WŁAŚNIE EUROKOŁCHOZ
   ==============================================
   NASZE NIESZCZESCIE POLEGA NA TYM ŻE SASIADUJEMY Z JEDNYM Z NAJBOGATSZYCH KRAJÓW UNIJNYCH I CENAMI MUSIMY DORÓWNAĆ NIEMICOM – JAKBYŚMY SĄSIADOWALI NP Z PORTUGALIĄ, LUB GRECJA BYŁO BY DLA NAS LEPIEJ –
   POZATYM TUSK CHETNIE SKOŻYSTA WŁAŚNIE Z TEJ WYMÓWKI WINDUJĄC CENY – A W RAZ Z CENAMI WYSOKOŚĆ PROCENTOWYCH WPŁYWÓW Z PODATKÓW – PROSTE JAK BUDOWA CEPA – TUSKOLE SĄ ZAINTERESOWANI PODWYŻKAMI NAJBARDZIEJ PONIEWAŻ TO REALNY WPŁYW PRAWIE NATYCHMIASTOWY –

   PRZYKŁAD JEŚLI COŚ KOSZTUJE NP 10 ZŁ WPŁYW Z VATU – TO 2,20 ZŁ JESLI ZACZNIE KOSZTOWAĆ 20 TO TUSKOWIE ZAROBIĄ – 4,40 ZŁ OD SZTUKI
   AŻ SIE ZDZIWICIE NACZYM POLEGA TA WRZEŚNIOWA OFENSYWA RZADU O KTÓREJ TAK GŁOSNO

   ARGUMENT BEDZIE WPROST POSTAWIONY – MUSIMY PODWYŻSZAĆ BO NIEMCY NAS NACISKAJĄ ŻE PONOSZĄ STRATY WE WSCHODNICH LANDACH – A POZATYM TAKIE BYŁY UMOWY ŻE BĘDZIEMY ZRÓWNYWAC – NIEWIEM CZY KTOŚ ZAUWAŻYŁ OKRESY PRZEJŚCIOWE DLA POLSKI W KWESTII DOSTOSOWANIA DO UNII WŁAŚNIE SIE KOCZĄ …………..
   ====================
   PS. A WŁAŚNIE CHLEB W NIEMCZECH – DOBRY MNIEJ WIECEJ – TO 3 EURO – a chleb to towar który schodzi na pniu bez wzgledu na kryzysy – czyli WPŁYWY PEWNE JAK TRZA I BEZ ŁASKI …

    1. No to my sprzedamy im polskie ziemniaki za bezcen, a potem będziemy kupować od Izraela czyli jak zwykle.
     Zboże poszło w lewo, ziemniaki pójdą w prawo.

  2. Pszenica w tym roku najbardziej marnie… nie pamiętam kiedy tak słabo sypało jak w tym roku..
   jak będzie chleb po takiej cenie to sam będę go piekł chyba 😐

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: