"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

POLAKU MŁODY NIE MARNUJ ŻYCIA NA – ZUSY, USY, I INNYCH ZŁODZIEJI – Polska ma cię w d….

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

W Wielkiej Brytanii założenie własnej firmy, a także wszelkie związane z nią formalności i rozliczenia są o wiele prostsze niż w Polsce.

Self Employed to najprostszy rodzaj działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii – czyli tzw. samozatrudnienie. Forma tej działalności odpowiada polskiej spółce jednoosobowej.

Aby rozpocząć działalność jako self employed należy zarejestrować się w Inland Revenue – można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i za pomocą prostego formularza w internecie (zajmuje to dosłownie kilkanaście minut). Nie trzeba się rejestrować w WRS, trzeba mieć za to numer NIN.

Rejestracji należy dokonać w ciągu trzech miesięcy od wystawienia pierwszej faktury – jeśli zapomnisz dopełnić tego obowiązku, możesz zapłacić 100 funtów kary. Do funkcjonowania firmy będzie ci potrzebne konto bankowe. Możesz korzystać ze swojego prywatnego rachunku lub założyć osobne konto firmowe.

Co roku osoba samozatrudniona musi złożyć w urzędzie podatkowym Tax Return, czyli rozliczenie podatkowe i zapłacić należny podatek. Można również opłacić część podatku za przyszły rok zaliczkowo. Pamiętaj, że rok podatkowy na Wyspach trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku następnego.

Co warto przemyśleć przed rozpoczęciem działalności?

Nazwa firmy

Możesz prowadzić biznes/handlować pod swoim imieniem np. Adam Kowalski, możesz też zarejestrować się pod inną nazwą (trading as…) np. Czarny Kot. Musisz pamiętać, że nazwa nie może być dla nikogo obraźliwa albo taka sama lub łudząco podobna do nazwy istniejącej już firmy.

Pamiętaj też, że jeżeli wybierzesz skomplikowaną polską nazwę (np. Pierniczki ze Szczebrzeszyna), bo stwierdzisz, że twoje usługi na początku skierowane są tylko dla Polaków, a po jakimś czasie wraz z rozwojem firmy zaczniesz oferować usługi również dla tutejszych, taka nazwa może przysporzyć sporo kłopotów. Po pierwsze będzie dla nich strasznie trudna do zapamiętania, a po drugie wyobraź sobie jak instruujesz Anglika przez telefon, żeby wystawił czek na Pierniczki ze Szczebrzeszyna…

Jeżeli zdecydowałeś się na prowadzenie biznesu pod nazwą, pamiętaj, żeby na wszystkich oficjalnych pismach biznesowych podawać w nagłówku swoje imię i nazwisko i wspomnianą nazwę.

Adres działalności

w domu, możesz być zmuszony do płacenia więcej za wynajem lokalu. Jeżeli całą pracę wykonujesz poza domem, ten punkt cie nie dotyczy.

Rodzaj działalności

Jeżeli chcesz otworzyć np. restaurację albo świadczyć usługi jako taksówkarz musisz otrzymać najpierw odpowiednią licencję, którą najczęściej wydają lokalne rządy (local councils).

Ubezpieczenie społeczne

Osoby samozatrudnione muszą płacić składki na ubezpieczenie społeczne – w roku 2010-11 jest to 2,40 funta tygodniowo. Co ważne, nie trzeba nawet samemu pamiętać o terminach – co 13 tygodni dostajesz na wskazany w formularzu o założeniu działaności adres list z rachunkami do zapłacenia . Koszta Dużym plusem bycia self-employed jest możliwość wliczania kosztów na firmę. Jeżeli jesteś zarejestrowany to możesz odliczać wydatki poniesione na firmę, np. odpowiedni procent opłat za telefon, Internet, czy elektryczność, również całą kwotę za stronę internetową, pozycjonowanie, hosting, biuro i wszystko co jest związane z firmą.

Oczywiście, wchodzą tu także wszelkie inwestycje w sprzęt potrzebny do wykonywania działalności, koszta używania samochodu i paliwa (sam ustalasz, w jakiej części używasz auta „na firmę”, a w jakiej do własnych celów i to podajesz skarbówce). Zresztą – cała zabawa z „księgowością” polega na tym ze nie ma wymogów formalnych ( jak było w Polsce): możesz sobie to zrobić w komputerze, na kartce papieru, w zeszycie….

Posiadając firmę w UK – czyli również w Irlandii Północnej – możesz od razu starać się o rezydenta UK (nie mówimy tutaj o rezydencie podatkowym).

Mając status rezydenta będzie ci łatwiej starać się o kredyt, np. na mieszkanie. Rezydentem możesz również zostać jeśli przepracowałeś w Wielkiej Brytanii ponad 12 miesięcy.

Jeśli jesteś samozatrudniony to możesz starać się o rezydenta od razu – po wystawieniu pierwszej faktury można złożyć wniosek o Resident Permit.

UBEZPIECZENIE SPOŁECZNE (NATIONAL INSURANCE) – 2010/2011

CLASS 2 – roczny dochód netto do GBP 5,715.00 – stawka GBP 2.40 tygodniowo

Class 4 – dochód netto powyżej GBP 5,715.00 – stawka GBP 2.40 tygodniowo plus 8% dochodu powyżej GBP 5,715.00 do GBP 43,875.00. Dodatkowo opłata w wysokości 1% dla dochodu powyżej GBP 43,875.00

Z płacenia składek na ubezpieczenie społeczne mogą być zwolnione następujące osoby:

– kobiety powyżej 60-go roku życia,

– mężczyźni powyżej 65-go roku życia,

– osoby posiadające zaświadczenie o niskich zarobkach (Certificate of Small Earnings Exception)

Dochód netto nie może przekraczać kwoty GBP 5,075.00.

PODATKI – 2010/2011

Pierwsze zarobione GBP 6,475.00 jest zwolnione od opodatkowania.

Stawka opodatkowania dla dochodów GBP 0.00 – GBP 37,400.00 wynosi 20%.

Stawka opodatkowania dla dochodów powyżej GBP 37,400.00 wynosi 40%.

=====================================================

jesli nie POZOSTAŃ I PŁAĆ CAŁE ŻYCIE SKŁADKI NA ZŁODZIEJI I WYSOKIE EMERYTURY – UBEKÓW , SBEKÓW I INNEJ SWOŁOCZY – DONEK Z KOMOREM KRZYWDY NIE DADZĄ IM UCZYNIĆ – ONI MUSZĄ MIEĆ GODNE ŻYCIE .

=====================================================

POLSKA  – JAK CIE JUŻ WYJE…. Z KASY POZOSTAJE TO

policja i straż miejska mówią o nich „BANDYCI”

===================================================


NO I BARDZO DOBRZE TRZEBA JECHAĆ TAM GDZIE POLSKI RZĄD WYSYŁA POLSKIE PODATKI – GŁUPOTĄ BY BYŁO NIE KORZYSTAĆ Z POLSKICH PIENIĘDZY ……………

21 thoughts on “POLAKU MŁODY NIE MARNUJ ŻYCIA NA – ZUSY, USY, I INNYCH ZŁODZIEJI – Polska ma cię w d….

 1. To by się nie dało z tą Grypą666, jest za dużo spraw i te wszystkie blogi się nimi zajmują, chyba, ze miałes na myśli zjednoczenie czy koordynację jakichś działań. G666 była wiodąca jeśli chodziło o walkę ze szczepieniami, bo wtedy to był gorący temat…

 2. No właśnie ja zdecydowałam się zachować jak tchórz i za miesiąc mnie tu nie ma. Próbowałam osiem długich lat poukładać sobie życie, prowadzić działalność tutaj, bo uważałam że jestem to winna ojczyźnie. Gówno jestem winna, krajem rządzą oligarchowie i tu się umiera za życia.Ma się do wyboru pasztetową albo smalec, nowe meble do kuchni albo wycieczkę do Zakopanego raz do roku.
  Jak to ktoś słusznie powiedział – nie odwagą jest wyjechać, odwagą jest żyć w Polsce!
  Mi się odwaga i zapas sił skończyły, więc póki jestem młoda muszę sobie ułożyć życie gdzie indziej.Jak będę w wieku swojej matki nie będę już do tego zdolna, im człowiek starszy tym trudniej o zmianę i przystosowanie.To że sobie ułożę życie jest pewne – bo jestem silna i potrafię zadbać o własny tyłek, a zmarnowałam już dość energii na próbę życia tutaj.
  Pozdrawiam.

  1. hehe jak ten mebel jeszcze całą wypłatę kosztuje…
   i to to rządzącym gnojom chodzi,
   nie ma ludzi nie ma problemu, jest imigracja (z izraela)

  2. – czasami to jednak wyjazd okazuje się aktem odwagi,
   jednak generalnie życie w UK. pomimo rosnącej biurokracji i gospodarczego upadku [ co jest udziałem całej komunistycznej europy] nadal jest chyba łatwiejsze i prostsze

   1. generalnie to zycie poza tym krajem prawie wszedzie w europie jest normalne i bezstresowe –
    A TU LUDZIE MUSZĄ O NORMALNOŚĆ WALCZYC NA BLOGACH TAKICH JAK :
    alexirin
    astral-projection
    astromaria
    asymetriainformacji
    bibula.com
    Blog Andrzeja Szuberta
    cichezniewolenie
    efakta
    gegenjay
    globalnaswiadomosc
    grypa666
    hansklos
    judeopolonia
    marucha
    mizia!
    monitorpolski
    naturalhealthconsult
    naturalnenielegalne
    ndb2010
    newworldorder
    oczyszerokozamkniete
    otworz-oczy.org
    polonica.net
    pracownia4
    sekretyameryki
    stopcodex.pl
    transgeniczneorganizmy
    wybory2010
    zatruteniebo
    zbrodniarze.com

     1. „generalnie to zycie poza tym krajem prawie wszedzie w europie jest normalne i bezstresowe –”
      Masz rację, ale jeżeli wyjechać to trza znać jezyk kraju do którego się przyjeżdża … ja bym się teraz niewybral do Anglii bo mój angielski jest „terrible” :d

      1. nie przesadzaj – z tą legendą o jezyku – W WIEKSZOSCI WYSTARCZA PODSTAWY PONIEWAŻ NIE DOSTANIESZ NA POCZĄTEK BÓG WIE JAKIE STANOWISKO A PRACA PRZY TAŚMIE W FABRYCE TO 5 MINUT POKAZU A NIE TŁUMACZENIA – PO 30 MINUTACH ROBISZ JAK BYŚ TAM PRACOWAŁ 10 LAT – ONI Z TOBĄ NIE BEDĄ KONWERSOWAĆ MASZ PRACOWAĆ – A W 99% SĄ TO PROSTE PRACE WYMAGAJĄCE ŚREDNIO PRZECIETNYCH UMIEJĘTNOŚCI MANUALNYCH – DOSTAJESZ TYGODNIOWO 250 FUNTÓW + TAX KREDYT PO JAKIMŚ CZASIE I SOBIE PO 6 MIESIĄCACH ŻYJESZ JAK CZŁOWIEK – W URZĘDACH WSZĘDZIE MASZ PRAWO DO TŁUMACZA – WYSTARCZY KILKA SŁÓW ZNAĆ I TYLE
       a zresztą za 9 miesięcy niemcy otwieraja rynek i będzie wedle ich wyliczeń około 2,500 000 miejsc pracy – KTOŚ MUSI TYRAĆ NA STARYCH SZWABÓW I TURKÓW NIEROBÓW – A BEDĄ TO MŁODZI POLACY – BO NIEMIEC NIE GŁUPI DOBRZE OBSERWOWALI RYNEK BRYTYJSKI OD 2004 ROKU I WYCIĄGNELI SŁUSZNE WNIOSKI – NIEMA TO JAK POLAK – PRACUJE NIE SZEMRA NIE ORGANIZUJE SIE W GRUPY NARODOWOŚCIOWE I SAM PRAGNIE ZOSTAĆ ZASYMILOWANY

      1. francji nie polecam ale to moze moje subiektywne odczucia – BRÓD, LUDZIE KŁÓTLIWI, ZŁE NASTAWIENIE DO NIE FRANCUZÓW – ukryty nacjonalizm i rasizm , częste oszustwa pracowników nie francuzów z wyjątkiem ciemnoskórych – ich nienawidza ale sie ich boją

     2. No tak, z tymi Niemcami to tak, ze 60% ludzi żyje na socjalu, a 40% na nich tyra, na granicy bankructwa system emerytalny i kas chorych, ktos to wszystko musi zasilić, żeby Niemcy nie stały się Grecją, tylko neonazi będą się troche burzyć, ale ich pewnie spacyfikują jak dotychczas…

     3. Karki
      jasne że dobrze znać język, ja wychodzę z podobnego założenia.ale nie jest prawdą, że musisz znać na poziomie najwyższym.Ja z obserwacji widze że kto chciał, to się języka w mig nauczył, a kto nie chciał, pozostał niemy.
      Przykład pierwszy – żona szwagra, wyjechała z mężem do anglii, urodziła dziecko i żyją tam przeszło pięć lat, a ona z dzieckiem po pięciu latach do lekarza nie [pójdzie, bo nie zrozumie co do niej mówi. Czeka zatem aż mąż wróci z Polski(załatwia sprawy),a dziecko z wysypką też czeka, bo mamusia niema.Ona nie pracuje, w domu ma polską tv(to najważniejszy aspekt jej życia, seriale i dodatkowe kanały),z domu nie wychodzi bez męża,na plac zabaw z dzieckiem nie chodzi bo się boi(dziecko czteroletnie a mówi jak dorosły 🙂 ),w niedzielę do polskiego kościółka.
      Przykład drugi: kumpela ma, wyjechała z mężem znającym język, ona nie.Od razu poszła na kurs, po kilku m-cach z Lidla zmieniła prace na jakiś Helpdesk, więc język zakumała raz dwa. Po dwóch latach przebywania w anglii dziewczyna dostała pracę w biurze rachunkowym – i to nie pracę „zaparz kawę kochaniutka”, tylko normalną prace w zespole do rozliczania firm.Teraz robi jakieś studia rachunkowe, a jej firma za to płaci.Jak przyjechała ostatnio do Polski, przywiozła swoją nową przyjaciółkę Angielkę.

      tak że jedni chcą ŻYĆ w danym kraju pełnią życia społecznego, a inni chcą JAKOŚ PRZEŻYĆ bo planuja powrót za dwa trzy pięć lat i po co im język?Przecież nauka męczy 🙂 Kwestia podejścia.

  3. „Krajem rządzą oligarchowie”? – krajem rządzi banda oszustów i złodziei wspieranych przez koloratkowych biznesmenów z firmy Kościół katolicki Sp. bez jakiejkolwiek odpowiedzialności. Gdybym nie był w wieku 50+, to też bym wyjechał…

   1. w g.b wiek niema znaczenia – a jesli ktoś by tylko wspomniał cos o wieku przy zatrudnianiu -MIAŁ BY KŁOPOTY TAKIE SAME JAKBY ODMÓWIŁ PRACY MURZYNOWI
    ps. jest tam duzo osób nawet po 60 z polski

   2. Znam ludzi po 50tce co wyjechali i są zadowoleni.Ale jechali na gotowe do kogoś, praca czekała itd. więc to zupełnie co innego, tak że rozumiem twe obawy.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: