"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

„P”rzestępcza „O”rganizacja – GNOJI RODZINY – CZEMUŚ BIDNY – BOŚ GŁUPI -CZEMUŚ GŁUPI -BOŚ BIDNY

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

WITAM – RODZICE JESZCZE TEGO NIE WIEDZĄ ALE CZEKA ICH W SIERPNIU SPORY WYDATEK –

ŚREDNIA REALNA PENSJA TO 1000 ZŁ NA REKE ……………

================================================

Bardzo drogie podręczniki szkolne

26 lipca 2010

Fot. PAP/Lech Muszyński

Z ustawy o systemie oświaty po cichu zniknął przepis gwarantujący, że rodzice nie będą musieli co roku kupować nowych podręczników – ujawnia „Dziennik Gazeta Prawna”.


Poprzednie regulacje dopuszczały trzy podręczniki do jednego przedmiotu, obowiązujące minimum trzy lata. To pozwalało na sprzedawanie używanych książek młodszym rocznikom.

REKLAMA

Używane komplety kosztowały 100 – 150 zł, nowe są po 300 – 700 zł. O wyborze podręcznika decydują wyłącznie nauczyciele, którym opłaca się zmieniać „upodobania”. Za nowe zamówienia dla swoich klas otrzymują różne bonusy w postaci sprzętu komputerowego lub rtv, czy też wyjazdów na szkolenia.

A wybór mają spory. Dla przykładu w drugiej klasie szkoły podstawowej są 22 podręczniki, zaś w przedziale klas I – IV język polski ma 108 podręczników, a angielski tylko cztery mniej.

Rodzina z trójką dzieci na zakup nowych książek musi wydać 2 tys. zł, a wydawcy, dzięki nowelizacji ustawy, zarobią w tym roku najwięcej od 10 lat – wylicza „Dziennik Gazeta Prawna”.

http://biznes.onet.pl/bardzo-drogie-podreczniki-szkolne,18488,3334069,1,prasa-detal

==================================================

A KIEDYŚ ROBIŁO SIE TAK – teraz kraj pełen eunuchów – I DLATEGO POLAK JEB…. BEDZIE WE WŁASNYM KRAJU

Czerwiec 1976Przyczyną strajków Czerwca 1976 była bardzo zła sytuacja w gospodarce. Władza zdawała sobie sprawę z tego w jakim stanie ta gospodarka się znajduje. Wybrano bardzo złą drogę poprawy tej sytuacji, a mianowicie podwyżki artykułów spożywczych o nawet 70%.Szybko po ogłoszeniu tej informacji w mediach wybuchły strajki robotnicze. Władza zdawała sobie z tego sprawę, dlatego już wcześniej przygotowano się do spacyfikowania wszelkich zajść, wojsko było w najwyższej gotowości.

Największe strajki wybuchły w radomskim Ursusie oraz Płocku. Władza ukrywała przed resztą Polski ten fakt, zmniejszając jego wagę do zajść chuligańskich. Wkrótce jednak strajki przeniosły się na cały kraj, zastrajkowało około 80 tysięcy robotników, z czego 20 tysięcy w samym Radomiu i ponad 10 w Płocku. Stanęło 112 zakładów.


I ZŁODZIEJE PODDALI SIE ……………. proste prawda…..

30 thoughts on “„P”rzestępcza „O”rganizacja – GNOJI RODZINY – CZEMUŚ BIDNY – BOŚ GŁUPI -CZEMUŚ GŁUPI -BOŚ BIDNY

 1. tak jeszcze na marginesie:
  Polska nędza jest straszliwym problemem i wychodzi także za granicę. Można ja spotkać w UK. Paryżu i wielu innych miejscach.

 2. podręczniki chyba nie są największym problemem
  Raczej wśród problemów wymienił bym niewłaściwy system szkolnictwa, skomplikowane [pr. celowo] przepisy, brak wolności gospodarczej, itd -bo jest tego sporo.

  Jak obserwowałem nie raz, większość polaków mogła by spokojnie pełnić funkcje kierowników albo nawet menadżerów w Anglii lub Holandii. Czyli sama szkolna wiedza nie wystarcza.

 3. Podziemne drukarnie podręczników?
  A może bardziej się będzie opłacać dziecku kupić notebooka i załadować
  mu tam wszystkie podręczniki w formie zeskanowanej?

  1. odpowiadam ten co skanuje lub kseruje podręczniki bez opłaty dla wydawcy – PODLEGA NAWET KARZE PIERDLA W POLSCE – PROSTE – CZY NIE
   JEŚLI NIE DOWIERZAŚZ IDŻ I ZAPYTAJ W PUNKCIE USŁUG KSERO
   WOJNA TA BYŁA KILKA LAT TEMU I BOKIEM WYSZŁO KSEROKOPIARZĄ

   DLA JASNOŚCI ZGODNIE Z POLSKIMI PRZEPISAMI NIE WOLNO CI BEZ ZGODY SANEPIDU NAWET WYPRODUKOWAĆ SŁOIKA Z KOMPOTEM KTÓRY ZAMIEŻASZ SPRZEDAĆ

   1. WOLNOSC GOSPODARCZA JEST DLA NIEMCÓW HOLENDRÓW CHINOLI – ALE NIE DLA POLAKÓW
    TE HUJE NAWET NIE PŁACĄ W POLSCE VATU ORAZ INNYCH PODATKÓW – I KONKURUJ SOBIE Z NIMI – NIE PŁACĄ BO MAJĄ NA TO ZGODĘ RZĄDU – JEDYNE CO ODPROWADZAJA TO DOCHODÓWKA Z PENSJI POLSKICH PAROBKÓW KTÓRYCH ZATRUDNIAJA Z DOTACJA PAŃSTWOWĄ

   2. pamietam ta wojne o ksero. Byly to wtedy dla mnie studenckie czasy i ze tak powiem brak ksera oznaczal brak studiowania, bowiem wiele z ksiazek ktore trzeba bylo znac byla w postaci 1 egzemplarza, do pozyczenia na godzinke czy 2. 😉 Nie do kupienia w zadnej ksiegarni, wiec jak tu sie uczyc? Trzeba bylo kserowac.

    Jak zauwaza ze za duzo sie kseruje tych szkolnych podrecznikow to zrownaja kserowanie z piractwem.

    1. A ja studiowałem kiedy ksero w Polsce było „na wsjakij słuczaj” bardzo trudno dostępne a praktycznie niedostępne. I też się jakoś dało studiować. Trzeba było ganiać do czytelni…

   3. a ciekawe czy ten słoik moge komuś dać?
    a 2gie ciekawe czy ustawa mówi tylko o skanowaniu i kserowaniu, a niemówi o robieniu fot cyfrowych?

   4. Będą kary za kserowanie
    Wtorek, 10 sierpnia (07:06)
    Rocznie kserowanych jest blisko 5 mln stron publikacji naukowych i specjalistycznych, czyli blisko 90 proc. wszystkich kserowanych w Polsce materiałów. Na nielegalnym kserowaniu wydawcy tracą miliony, dlatego wspólnie chcą pozywać piratów – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

    Proceder kserowania kwitnie głównie na uczelniach. Skserowane i zbindowane książki właściciele punktów ksero oferują za 15-30 zł, trzy-cztery razy taniej niż cena oryginału.

    Największe domy wydawnicze: Wydawnictwo Naukowe PWN, LexisNexis, C.H. Beck, Scholar, Wolters Kluwer i Universitas założyły – w ramach stowarzyszenia Polska Książka – Grupę Walczącą o Przestrzeganie Prawa na Uczelniach. Wynajęto kancelarię prawną, która będzie pisać stosowne pozwy cywilne, przy których sąd nie będzie mógł orzec niskiej szkodliwości społecznej.

    Ostre kary powinny uświadomić właścicielom punktów ksero, że łamią prawo – uważają przedstawiciele wydawców.

    INTERIA.PL/PAP

  2. Hmm… z tym że nauczyciel w szkole (nie jest takich chamem) aby iść zgłosić to na policję czy do sądu.. Więc kserówka może być.. na razie nie ma żadnych kontroli..
   Nauczyciel by musiał być prawdziwym nie wiem jak to określić aby nie rozumieć sytuacji dziecka biednego w rodzinie.. itd..

   Notebook odpada – pomyślą od razu.. na noteboka kasiorka jest a na podręczniki nie ma.. o niebo bezpieczniejsze ksero.. Pomysł dobry ale wiesz jakby to wyglądało.

   1. …nie na notbuka tylko na ratę za notbuka, a ta czesto mniejsza od kosztu kompletu książek…
    moze faktycznie wyjsciem bylaby sprzedaż ratalna książek, ale faktycznie to co się teraz dzieje to przegięcie, dawniej to nawet same szkoły organizowały kiermasze używanych książek…

 4. Troche o biznesie na chorobach-Dziś w interesie światowym nie ma nic lepszego niż sprzedawanie czegoś, co w rzeczy normalnej nie opłacalne jest w kosztach produkcji. Wczoraj w telewizji mogliśmy zobaczyć np. Bar Cukrzyca, Rak Bar itd. w których jedzenie było poprostu za darmo, a jeść można było bez ograniczeń i co najważniejsze do syta. Pewnie każdy z Państwa zastanawia się dlaczego nieopłacalny interes mógł okazać się żyłą złota, definicja jest prosta i jednoznaczna, ponieważ takie mające miejsce zdarzenia często kończą się po kilku miesiącach a nawet latach ciężkimi schorzeniami chorobowymi.

  Według naszych obliczeń sprzedając 1 hamburgera zarobimy ok. 4,00zł. W przeliczeniu na ilość 1000 hamburgerów za cenę 4000zł możemy wywołać w organizmie człowieka nowotwór warty w leczeniu od 10.000zł do nawet 200.000zł. Więc jak widzimy na powyższym przykładzie do zarobienia jest minimum drugie tyle czego sami zainwestowalibyśmy w ten interes. W dodatku chętnych na darmowe jedzenie nie brakuje i nie trzeba też ich zmuszać by u nas jedli. Ważnym specyficznym środkiem jest to, ze wywołana przez taką kolej rzeczy chorobę trzeba obowiązkowo leczyć bo nikt w fazie straszliwego bólu nie chce cierpieć. Niestety ludzie są zaprogramowani by to co darmowe brać, nie myśląc o skutkach swojego czynu, za który to potem płacą podatnicy czyli my wszyscy. http://efakta.w.interia.pl/interes.html

  1. a to ciekawe bo u mnie ksiądz proboszcz pod plebanią rozdaje
   dary (paczki żywnościowe z Caritasu)
   trochę to też ludzi zajmuje, że tak powiem nie strajk bezrobonym i emerytom w głowie

 5. Czy nie rozumiecie, ze po to (między innymi) w czasie tzw. transformacji ustrojowej zniszczono wielkie zakłady pracy, żeby ludzie nie mogli tak łatwo sie jednoczyć? Po to (również) je sprzedano, by zdjąć z barków „waadzy” odpowiedzialność przed narodem. Jeśli strajk jest teraz proklamowany – to nie „godzi” i godzić nie może bezpośrednio we „władzę”, bo ta nie jest już właścicielem zakladu pracy, który kiedyś był państwowy. Poza tym to nie tylko kwestia pieniędzy, podręczników etc. Celem jest takie wykształcenie młodego człowieka, by był on idealnym niewolnikiem w NWO. Mądrzy, myślący logicznie i elokwentni wierzący katolicy (szerzej chrześcijanie) o szerokich horyzontach są przez unych uznawani za zagrożenie dla ich interesów – przeszkodę we wprowadzeniu nowego ładu. Dlatego kształci się dzieci i młodzież tak, by nie stali sie takimi ludźmi, tylko tego ideału przeciwieństwem – mierzwą, śmieciem (vide szkolnictwo publiczne w USA).

  1. @”zniszczono wielkie zakłady pracy, żeby ludzie nie mogli tak łatwo sie jednoczyć?”
   dokładnie tak i dokończono likwidację stoczni…

  1. Rodzice powinni sie zbuntowac i w gronach klasowych zakupic te ksiazki, ktore byly w poprzednim roku. Niech dyrektorzy i nauczyciele sobie brzecza. Musza by nie pozbyc sie pracy. Przestana po miesiacu.
   A Rzad nic nie zrobi na taki bunt.No , bo co? Bedzie strzelal do dzieci?

   1. zamiast kupować i potem nosić te wykrzywiające młode kręgosłupy kilogramy ksiązek, mozna je stopniowo kserować – wychodzi tak 2-3 razy taniej, a jak za jednym zamachem się sxeruje, to moze jeszcze taniej

    1. Chyba taniej by bylo i praktyczniej jakby kazde z dzieci mialo swojego notbooka, a w nim wszystkie podreczniki. 😉 Fakt, ze pradu naciagli by sporo. 🙂

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: